1

50 מיליארד שקל גרעון ב2012 =כ9,000 שקלים גרעון לאזרח בוגר השנה , לאן נעלם הכסף הזה ?

ממשלת נתנייהו ייצרה השנה גרעון של 9000 שקלים לכל אזרח בוגר כ( 5.5 מיליון אזרחים) או 750 שקלים גרעון לחודש לכל אזרח בוגר, משהו צריך להסביר בדיוק רב לאן הלך הכסף הזה שהודפס ומומן בהלוואות  ובגיוסים באגרות חוב ממשלתיות ויצא מקופת הממשלה? ,אם כל אזרח בוגר בישראל היה מקבל את ה 750 שקל גרעון בחודש ביד ומבזבז אותו,הרי שגביית המיסים לא היתה יורדת אלא עולה, כי  הכסף היה נשפך למשק והמשק לא היה מתכווץ, אבל הכסף לא הגיע למשק ולאנשים הקטנים כי פדיון העסקים הקטנים יורד בחדות ולכן הכסף הזה נבלע במקום אחר וכולנו חייבים לדעת היכן בדיוק לאן הלכו ה50 מיליארד שקל ולאיזה כיסים בדיוק הגיעו?.

איפה הכסף   ?  או לאן נעלם הכסף  750 שקל בחודש

אם מישהו נכנס ל50 מיליארד שקל גירעון, משהו אחר נכנס ל50 מיליארד פלוס אין אפשרות אחרת, ומעניין אצל מי הפלוס הזה, מבדיקה שעשיתי אצל חברי  הפרטיים אף אחד מהם לא קיבל מהממשלה צק של 750 שקל בחודש השנה, אלא רובם משלם עוד 750 שקל בחודש מיסים למימון  תיאבון מפלצת המס מה שמחריף את התעלומה לאן נעלמים כל הכספים האלו?  ואיפה בדיוק נמצא "הבור השחור" עם כל הכסף שלנו שאינו מתמלא לעולם, ואפילו סוויטה במלון ב 70,000 שקל ביום לא מסבירה לאן נעלם הכסף הזה, ואולי זאת השאלה  הנכונה לשאול לאן נעלם הכסף ?.

מבדיקה שעשיתי עם חברי ברובם בעלי עסקים קטנים מסתבר שאליהם לא הגיעו אנשים עם צקים של 750 שקל לחודש מכספי הממשלה, משום שאם זה היה המצב העסקים הקטנים היו משגשגים וגם משלמים הרבה מיסים, וחלוקת כסף לציבור היא  תופעה שידועה בשם" הכלכלה הנכונה " או כלכלת בחירות אבל זה לא קרה אלא להיפך העסקים הקטנים רק מצטמצמים ומקטינים עלויות כל הזמן כדי לשרוד, ומחזוריהם הכספיים רק יורדים ברוב הענפים.

כל השמועות אודות איפה הכסף שנעלם  50 מיליארד שקל  ?

הממשלה מעלילה על המחאה ששאבה תקציבים ויצרה גרעון , ואומנם דו"ח טרכטנברג לעזרה בגני ילדים מצביע במקסימום על 3 מיליארד שקל הוצאה , מדברים על הרופאים שמטפלים בנו שקבלו עוד מיליארד, על המורים עוד מיליארד, על בתי החולים עוד מיליארד, ונוסיף בונוס עוד 4מיליארד  הכל עבור כל הקבוצות האחרות במשק שפועלות לטובת אזרחי המדינה והשירותים שהיא מספקת סך הכל 10  מיליארד גרעון נוסף .

לאן נעלמו 40 מיליארד שקל גרעון נוספים ?

אומרים שהיו תכנוני מס אגרסייבים שנוצרו כאן בגלל רשלנות הממשלה האוצר ושרי הממשלה וראשה וגרמו לחור התקציבי, והממשלה מסתירה את הנתונים כדי שלא יחשף קלונה ורמתם המוסרית של פקידיה שמכרו את האזרחים והמדינה מול אשליות גביית מיסים והשקעות במשק והחמור שהכסף בורח לחו"ל ואינו נשאר כאן .

אומרים שהיקף גביית המיסים ירד דרמטית וזאת המכה הגדולה כי פה מדובר בכעשרות מיליארדים גרעון שאיש אינו מנתח בדיוק מדוע המיסים גביית המיסים ירדה בחדות כל כך ומדוע המיסים אינם נגביםמהמקורבים ואיש אינו יודע במדוייק עד היום כמה פטורים נתנו ולמי ? והנזק האדיר נגרם בגלל חוסר זהירות של הממשלה ופקידיה בהתנהלותם כמו אחרון המהמרים בקזינו שהשקיעה כספים שלא היו בקופתה – וזה לא קרה לאיש מפקידיה בחשבונו הפרטי .

פעם היתה פה כלכלת בחירות כשכספים חולקו לציבור לפני הבחירות כדי להעלות את רמת חיי התושבים ,וכולם ידעו שיגרם קצת נזק לאוצר והציבור לפחות נהנה , אבל ממשלת נתנייהו שטיניץ ולפניו אולמרט ניהלו פה "כלכלת טייקונים"  שאיש לא נהנה ממנה ורק השבון נשלח אלינו

נהנית ספר לחבריך  עשה לנו לייק  ן SHARE

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. ‎דן דני‎
    מכוח טרור החוקים המדיה בכוונה תחילה מייצרת עוולות כדי לחזק יותר את עריצות שלטון הדיכוי כדי להמשיך להפריד ולשלוט ! ואתם ממשיכים לכתוב כאילו המלחמה על קירות הפייסבוק,במקום לצאת לרחובות באופן מתמיד ונחוש כמה זמן שיידרש, תארו לעצמכם המונים משתלטים על הממסד? זה לא דבר דמיוני ! אתם פשוט צריכים לרצות ולאמין שאפשר לשנות..אף חוק וזונת שלטון מזויין לא יוכל לעצור את הרצון והנחישות ההמונית ברחוב! ממה אתם מפחדים???

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.