0

5 עובדות מדהימות שלא ידעתם על גבינת קוטג -המחאה לא פרצה סתם במוצר הזה

א.  הקוטג הוא המזון  הבריא ביותר לאדם  ,כי הוא עשוי  מחלב ומלח  ים  בלבד , ואינו מכיל  שום חומרים  משמרים או מיישנים או צבע למאכל  או כל תוסף  מזון אחר  ותוקף  אכילתו  פג תוך 5 ימים והוא מוגדר כמזון טרי .

ב.  הקוטג  מיוצר  משאריות  חלב ,שהוצא  מהן  כל  השומן  לצורך  הכנת חמאה או מוצרי חלב אחרים , והתהליך  היחידי שהוא עובר לצורך  ייצורו הוא  הרתחת   מי הגבינה בטמפרטורות  שונות  ,לצורך  ייצור  הגבן  (הגרגרים)

ג. הקוטג היה במאה שעברה מאכל של עניים כפריים בהרים ,שייצרו  אותו  משאריות  החלב שנותרו  להם, ולכן שמו קוטג או " ביית כפרי  של עניים "   מה שתורגם בישראל  " לביית  הישראלי "

ד. הקוטג הוא ספק מרכזי של  חלבון וחומצות אמינו לגוף , ותפקידו המרכזי הוא בניית מערכת  השרירים  ,והוא מומלץ ביותר לספורטאים לפני מאמצים גופניים גדולים , כדי למנוע פירוק שרירים  לאחר מאמץ   ממושך   וערכו הקלורי נמוך  מאד ביחס לכמותו   1  קלוריה לגרם  ,  בניגוד לשומן שהוא 7 קלוריות לגרם , או פחמימות שהן 4 קלוריות לגרם  .

 ה. המחאה  בישראל  פרצה  בגלל  ייקור  הקוטג  ,משום  שהקוטג הוא המוצר  הנצרך  ביותר בישראל , עיי כל שכבות האוכלוסיה, והוא אהוב בגלל  תכונותיו הבריאותיות והמזינות  שפורטו פה ,  ולמעשה האוכלוסיה בישראל  ביטאה את  מה שהיא מרגישה בתת מודע  על המוצר  דרך  המחאה , ולא פלא שזה היה המוצר שיצר את הטריגר    ועכשיו אתם יודעים מה הסיבה                                                             

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.