4

300,000 עובדים נוספו למגזר הציבורי ב5 השנים האחרונות, ועובד 1 לתעשייה -מדוע המיסים עולים?

כ  300,000 עובדים חדשים ששיעורם כ10 אחוז אבטלה נקלטו ונספגו בממשלה ובמגזר הציבורי ב 5 השנים האחרונות, זאת הסיבה לאבטלה הנמוכה בישראל שבה מתגאה האוצר, כשמשרדי הממשלה והגופים הציבורים השונים במגזר הציבורי הרחב קרוב ל 1000 גופים הקולטים למעלה מ60,000 איש בשנה מידי שנה לעבודה ציבורית בגופים שונים באמתלות שונות והמגזר מתנפח כמו בלון.

עתה ערב 2014 שוב נערכים הגופים הציבוריים לקלוט 60,000 עובדים נוספים למשרדי הממשלה והגופים הציבורים הנתמכים ואולי יתמזל במזלכם למצוא שם עבודה כי בתעשייה לא נוצר מקום עבודה 1  ב  5השנים האחרונות .

באותה תקופה בדיוק 2008-2013 כח האדם בתעשייה ובייצוא נותר קבוע כשעובד אחד לא נוסף למכסה או למשק במשך כל התקופה, ואת זה לא יספר לכם שום פקיד באוצר או במשרדי הממשלה, אלא יספרו לכם שהגרעון הממשלתי  גדל מאד והוא מצריך מיסים חדשים למימון הגרעון, כמו אלו שיפלו על הציבור בעוד יומיים וכל המיסים הולכים לממן שכר במגזר הציבורי ואתשכרם של  60,000 הנקלטים החדשים בשנה שמתחברים לצנרת הממשלתית- למזלם הטוב מזל טוב .

אין גרפים ונתונים על הגידול הפיזי והריאלי במספר עובדי המגזר הציבורי בשנה .

משרד האוצר המודע לבעייה החמורה המתוארת  אוסר על משרדי הממשלה השונים להוציא כל חומר מודפס בנושא התעסוקה ,מספרים, גרפים, או נתונים גלויים או כל פירוט על העסקת עובדים אלו  והכל מתנהל דרך חברות כוח אדם או בסעיפי שונות, וסעיפים תקציבים לא ברורים בתקציבי הגופים השונים .

למעשה הגרף היחיד שהתפרסם בשנה האחרונה במקרה היה גרף חסוי של האוצר המראה שבשנתיים האחרונות גרף מדד עובדי התעשייה והייצוא עומד ב100  נקודות ולא זז ואילו גרף עובדי המגזר הציבורי עלה ב 16 אחוז, אכן צמיחה יפה של מספר העובדים שמסבירה את הגידול השנתי של תקציב המדינה ב8 אחוז לשנה שחלקו הולך לשכרם של המצטרפים החדשים לשירות הציבורי -ככה נראית הצמיחה כמו בתקופת מפא"י בשנות ה60 של המאה שעברה וזאת ממשלה המדברת על תחרות ומשק קטן וחופשי, אך מתנהגת כמו רוסיה הגדולה בתעסוקה ציבורית רחבה ביותר וזאת הסיבה שהצמיחה הממשלתית צונחת במהירות כי איש אינו מייצר כלום אך האבאלה מהנמוכות בעולם כך היה לפני נפילת רוסיה.

תיאוריית האיש השמן והרזה מתממשת סוף סוף- כוח האדם מוכפל ב10 שנים .

לאחר ההצגה הגדולה  של " האיש השמן והרזה "  בשנת 2003 בשעה שהמגזר הציבורי הרחב לא היה שמן כלל וכלל וכלל קרוב ל600,000 עובדים , החל ניפוח המשרות במגזר הציבורי הרחב בקצב עולה כשמאות רבות של גופים ציבוריים החלו להעסיק בתקציבי  "שונות "  קרובים ומקורבים בתחילה כעובדי קבלן קבועים חלקית ולאחר מכן כקבועים, .

למעשה משרד האוצר כלל לא התערב בהעסקת העובדים הזמניים בשיטה זאת , משום שההעסקה באה על חשבון תקציבי הגופים השונים ועל חשבון השירות לציבור שהם נותנים והם הקטינו את האבטלה במדינה באופן מלאכותי כך שהאוצר יכל להתגאות באבטלה הנמוכה יחסית לעולם בתקופת מיתון חריף בעולם, וכך הפכו מאות גופים ציבוריים לסוג של חברות כוח אדם פנימיות להעסקת מקורבים ולהורדת האבטלה באופן מלאכותי עבור הממשלה.

כרגע כנראה מספר עובדי המגזר הציבורי הרחב כנראה כבר הוכפל תוך 10 שנים והוא עומד על למעלה מ 1.2 מיליון איש אחד מכל 3 עובדים  שמקבלים שכר בצורה זו או אחרת מהמדינה ותקציבה הגרעוני והיקף המגזר הציבורי הרחב מכלל העוסקים במשק עומד על כ 35 אחוז והוא ממומן מתקציב המדינה ומהמיסים החדשים ולמעשה לכל 1 מתוך 2  עובדים  בישראל אמור להיות  פקיד ממשלתי אישי שיכול לטפל בענייניו בבשלה ובגופים הציבוריים באופן אישי .

המיסים רק יעלו משנה לשנה- זאת רק ההתחלה

במקביל לעליית התעסוקה הבטוחה בשירות הציבורי,  מספר העצמאים בישראל נפל תוך 5 שנים מ 14 אחוז ל 11 אחוז משום שניתן לחיות חיים חסרי סיכון במגזר הציבורי עם גיחות למגזר הפרטי בתקופות כלכליות טובות וכך מספר משלמי המיסים האמיתי מעסקים אמיתיים רק יורד והנטל על משלמי המס האמיתים במגזר הפרטי רק גדל .

60,000 משרות חדשות במגזר הציבורי מחכות לכם עם פתיחת שנת 2014 עם תנאי תעסוקה מעולים רק חפשו את זה שיחבר אותכם לחברת כוח אדם פיקטיבית שתציב אותם במשרה מיותרת ומכניסה במגזר הציבורי שתוריד את האבטלה בצורה מלאכותית – כמו ברוסיה .

 

נהניתם ספרו לחבריכם  ועשו לייק

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

4 Comments

  1. פשוט חרטא. מפעלים מעסיקים עשרות אלפי עובדים חדשים כל שנה. תראו איזושהי אסמכתא לבליל השטויות שנרשם פה ואז אולי נשקול להאמין לכם.
    מזל שיש אינטרנט שכל אחד יכול להפליץ כל שטות שבא לו לאוויר העולם ויהיו מספיק טיפשים להאמין.

  2. מוכר רהיטים שהתעשר והפך לטייקון והתחיל לגנוב רהיטים.

  3. צריך לחקור האם לא מדובר בשוחד של מפלגות מתן הטבטת לאנשי שלומנו חברי המפלגה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.