8

תקציב הכנסת קפץ מ 280 מיליון ל606 מיליון בשנה בתקופת הנשיא ריבלין

3 מיליארד שקלים, זה הסכום שהושקע  על ידי רובי ריבלין ודליה איציק בשיחוד חברי הכנסת ב 10 השנים האחרונות כיו"רים של הכנסת .

זאת על ידי  קניית רכבי ליסינג מפוארים, בניית חדרים מפוארים במשכן לחברי הכנסת בתנאי בית מלון, ושאר בזבוזים כספיים, לקראת המרוץ העתידי שלהם אחד מול השני לנשיאות המדינה.

אין שני חברי כנסת שמתעבים אחד את השני יותר מאיציק ורובי ריבלין החל מהרגע רגע שבו גילו שהם במסלול התנגשות לתפקיד הנשיא הבא, להחלפת שמעון פרס.

קונים עיתונאים בצופרים-כדי להאדיר את שמם  .

לשכות נשיאי המדינה תמיד קנו עיתונאים בהטבות העומדות לרשותם מתקציב הכנסת, כדי שיאדירו את שמם, אבל בשעה שרובי ריבלין מתפאר בירידת תקציב בית הנשיא ב 80 אחוז ,  לאחר עזיבת שמעון פרס, ראוי שיבדק כיצד היה שותף לבזבוז של 3 מיליארד שקל בכנסת  במרוץ הסמוי  בינו  ובין דליה איציק לנשיאות המדינה.

אלן העובדות :

תקציב הכנסת עלה משנת 1948 ועד ל 2003 כניסת רבלין ל 280 מיליון וקפץ ל606 מיליון בתום כהונת ריבלין.-תוך 10 שנים 120 אחוז

רובי  (עממיקו ) רבלין היה יו"ר הכנסת מ 2003 -2007  ומ2009- 2013

תקציב הכנסת בשנת  2003  עמד על  269 מיליון

http://news.walla.co.il/item/323711

 

תקציב הכנסת   בשנת  2013  עמד על   606 מיליון

http://main.knesset.gov.il/Activity/committees/knesset/News/Pages/1.7.13.aspx

מהקמת המדינה  ב1948 ועד 2003 צמח התקציב לאיטו  והגיע ל 280 מיליון בשנה, ותוך 8 שנים קפץ מ280 מיליון שקל ל606 מיליון שקל ובתקופה זו כיהנו דליה איציק ( בת העניים הקטנה) ורובי (עממיקו) ריבלין כיושבי ראש הכנסת,

במדינה ללא גבולות גם בנושא התקציב נפרצו כל הסכרים התקציבים אצל "עממיקו ובת העניים" בבזבוז כספים שנעלם מעין הציבור להכין את הקרקע למרוץ לבית הנשיא שאיפתו של כל מגלומן מצוי  .

פרס ורבלין מתחרים בבזבוזים .

ובאורח מוזר גם תקציב בית הנשיא שמעון פרס הושלש בתקופה זו מ 20 מיליון ל 66 מיליון על ידי "מלך הפטרוזיליה" הטבולה בכוס מיץ לימון מר כלענה .. שתוקע קממבר כשאיש אינו רואה(אני ראיתי ) .

הפטנט הגאוני של הכנסת – תקציב עצמי ללא בקרה שלטונית.

לכנסת ישראל יש פטנט גאוני , שהיא עצמה במו ידיה מאשרת את תקציבה, ללא שום בקרה תקציבית חיצונית או אישור חיצוני מגוף מבקר, וועדה משותפת של ועדות הכספים ווועדת הכנסת מאשרת את תקציב הכנסת, והתקציב הענק מוגש למשרד האוצר רק לתשלום ופרעון.

כך מתנפח תקציב הכנסת משנה לשנה בקצב צמיחה מטורף של 8-10 אחוז בשנה, שאינו מבייש את שום חברה תעשייתית כמו טבע ,אינטל, או בבילון, רק שכאן מדובר על " קצב ההוצאה " של כסף ולא קצב ההכנסה, כי בכנסת ישראל אך ורק מוציאים כסף והרבה, בלי שום חשבון לאף אחד  ובלי ביקורת מיותרת .

כשהאוצר שותק על בזבוז בכנסת – זה חשוד

אולי זה אינטרס של פקידי האוצר לפטם את חברי הכנסת בבורקסים ומתאבנים שונים ובמזון שמן ובירקות משובחים, כדי שלא ישימו לב על מה הם חותמים ואיזה חוקים הם מעבירים, וכך ימשיכו בבליסה ובסביאה עד אין קץ, ולא יעיינו בכל המסמכים המוגשים להם לחתימה ללא שום הבנה מצידם.

רוב הניירות שחברי הכנסת חותמים הם הטלת גזירות על אזרחי ישראל, והגזירות  על אזרחי המדינה עולות באופן ישר לרמת הבזבוז בכנסת, כי האזרח כמובן מממן את הבזבוז.

הבזבוז הקטן בכנסת – סימן לבזבוז הגדול באוצר

ההתנהלות  העצמית הבזבזנית של הכנסת ברמת המיקרו היא תמונת מראה מדוייקת של התנהלות המדינה ברמת המאקרו, שתקציב הכנסת הוא הסמן המוביל להתנפחות תקציב המדינה, ויצירת הגרעונות האדירים ב 4 השנים האחרונות.

כי מי שלא יודע לנהל 660 מיליון בשנה ומנפח אותם בקצב של 10 אחוז בשנה , ומתנהל איתם במופקרות מוחלטת, בטח שלא יידע לנהל 390 מיליארד שקל תקציב המדינה, פי 700 מתקציב הכנסת ולפקח על הוצאתם בצורה יעילה.

למעשה החיים הטובים במשכן הכנסת זלגו לתקציב המדינה בגדול, והרחיבו אותו בצורה שמחייבת עתה קיצוץ של 30 מיליארד שקל בתקציב 2013, ולכן תקציב הכנסת הפך למיקרוקוסמוס של התנהלות תקציב המדינה כולו, ועל כך שבחים לאדם שהרחיב אותו רובי ריבלין, שלא היה נוהג כך בכספו והוא האיש שאחראי על הכפלת התקציב בשנים האחרונות, אבל הוא פרלמנטר משובח.

תקציב הכנסת נופח ב 100 אחוז ב 10 שנים .

שום סיבה שבעולם לא מצדיקה את התנפחות תקציב הכנסת ב 100 אחוז ב8 שנים, מרמת 280 מיליון שקל, לרמת 560 מיליון שקל בשנה, שמספר חברי הכנסת לא עלה, והשכר במשק עלה ריאלית במספר אחוזים בודדים, משהו פה חולה בגדול לחלוטין בכל ההתנהלות, ומראה שהכנסת הפכה למקום לסידור עבודה לחברים.

רבלין הופך למעסיק נדיב של עשרות עובדים .

הכנסת קלטה מאות עובדים בשנים האחרונות, או ששכרם קפץ דרמטית ,או שהרחיבה את פעולתה בלי פרופורציה וללא שום תוצאות ביחס למצב המשק, ונכנסה להוצאות מטורפות שאינן מוצדקות.

ולראייה ב 58 שנה הראשונות הגיעה תקציב הכנסת ל280 מיליון שקל, והמדינה התנהלה כמעט ללא גרעון ,והינה כאן וכאן תוך 8 שנים תקציב הכנסת הכפיל את עצמו, מסתבר שגם גרעון המדינה התנפח כמו בלון, אותה התנהלות מופקרת, ברמת הכנסת ורמת המדינה אותם אנשים מופקרים וחסרי אחריות .

הנתון הזה של הכפלת תקציב הכנסת ,צריך להדליק אור אדום מאד על היקף חובות המדינה שנצברו ב8 השנים האחרונות, ומה שמרמז שהחוב הלאומי של ישראל הוכפל כפונקצייה מהתפרעות חברי הכנסת, שאינה יודעת סובאה ומשמעות הנתון הזה.

והדור הבא שיחיה פה שועבד לחלוטין על ידי חברי הכנסת הבזבזנים להעלאת רמת חייהם וחיי מקורביהם, ואולי הגרעון הציבורי גדול פי כמה מהמדווח.

התרגיל הידוע -רשת בטחון להצבעות מושחתות

הנסיון האחרון להעביר במחטף את שכר עוזרי חברי הכנסת ולהעמידו על סכום מטורף של 12000-16000 שקל לחודש, שכר המשולם בענפי ההייטק לאנשים בעלי כישורים רבים שלמדו שנים רבות, מצביע על חוסר בוחן מציאות של כל המערכתץ

שום חבר כנסת לא יצליח להרוויח במציאות הכלכלית שיקיימת  בישראל, אפילו 7000 שקל לחודש עבור כישוריו.

עצם עיתוי ההצבעה על החוק להעלאת שכר עוזרים פרלמנטרים יום לפני הפגרה והבחירות, מראה שמשהו מנסה להעביר תקציבים ולהרחיב את ההטבות ללא ביקורת הציבור,משהו חולה מאד גם בכנסת וגם באוצר ההפקרות חוגגת, והסירחון מתחיל בכנסת  ונגמר במשרד האוצר.

חכו לגזירות – אחרי הבחירות

נהניתם עשו לנו לייק וספרו לחבריכם

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

8 Comments

 1. איזה שטויות אנשים מתעסקים,אישה שמנה.
  אני בכלל חשבתי שזה היה גבר עם בטן משתפכת חשופה.

  בגלל זה המדינה שלנו נראית ככה מתעסקים בדברים שוליים במקום בעיקר.

 2. התמונה שונתה לאור בקשות הקוראים ועם הנפגעים סליחה וזה פשוט נחזה להיות גבר על ידי

 3. אני מצטרף להערות על התמונה המצורפת. לי פשוט קשה לשתף ולהפיץ לינק למאמר כי אני לא בטוח שהמכותבים שלי יתרכזו במאמר ולא בתמונה.
  זה לא עניין של חופש ביטוי, זה עניין של תמונה שגונבת את ההצגה.

 4. קוראים יקרים, האדם שמופיע בתמונה הוא מנואל אוריבי שבשיא דרכו שקל 597 ק"ג
  קישור לדף שלו בויקיפדיה http://en.wikipedia.org/wiki/Manuel_Uribe
  קישור לתמונות שלו בגוגל http://www.google.co.il/search?um=1&hl=iw&client=firefox-a&hs=6vw&rls=org.mozilla%3Ahe%3Aofficial&biw=1366&bih=638&tbm=isch&sa=1&q=manuel+uribe&oq=manuel+uribe&gs_l=img.12…0.0.0.214323.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0…0.0…1c.CP5flp_o1C0

  אז לפני שקופצים למסקנות מומלץ לברר את האמת !!!

 5. צירוף התמונה של האישה החצי עירומה מביש ומזלזל. חבל, הכתבה נראית לי חשובה, אבל לא מסוגלת לקרוא אותה.

 6. רפאל, אין צורך להיפגע ולקחת את התמונה כמשהו אישי ומעליב. אבי הוא איש יקר עם המון רגישות. התמונה להמחשת הכתבה בלבד ובשום אופן לא מתיימרת לפגוע או ללעוג באנשים שאינם רזים. בנינו, גם אבי לא כזה רזה 🙂

 7. נא להסיר את תמונת האישה השמנה , מכיוון שאין אנשם שמנים פיזית בלבד אשר עושקים את האזרח ומכייון שאותה אישה אינה חלק מהכנסת,,ומכייון שזהו שימוש לא נכון במילה שמנה או שמן. ומכיוון שאין אותה הדמות מייצגת את הכנסת ומי מפועלה או מבאיה.
  ומכיוון שאנשים הקרובים אלי ובכללותם אנוכי סובלים מעודף משקל – קרי: השמנה(שמן) אני רואה בתמונה זו פוגענית ואינה הולמת את הנושא מה גם שאינה רלוונטית .
  בברכה
  רפאל בן זיקרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.