3

תל אביב 2013 : פלאפל ב 6 ש"ח, חומוס ב10 ש"ח, משולש פיצה ב 8, ובירה 13 ש"ח- בוקר טוב עפולה

כואב לראות את המצב הכלכלי בתל אביב בעת האחרונה, חנויות ידועות ברחובות מרכזיים בעיר נסגרות כי הוצאותיהן עצומות ואין רווחים, משרדים מפוארים במגדלים יוקרתיים ננטשים ,והחנייה קיימת בשפע ברוב השעות ברחובות הקטנים בעיר-זאת המציאות החדשה, המיתון מתחיל להגיע לתל אביב, והוא מכה בכל הרחובות המסחריים העקריים הוותיקים של העיר כמו רחוב אבן גבירול, דיזנגוף , שינקין, כשמידי סוף חודש נסגרות חנויות ולא נפתחות שוב, והן עדות למצב הכלכלי הקשה שנקלעה אליו כלכלת תל אביב עקב מדיניות הממשלה והעיריה.

על דמי פינוי איש כבר לא מדבר כמו בימי השגשוג הגדולים, אלא יותר על סאב-ליס ושחרור מחוזה קיים, וגם העסקים בקניונים סובלים משחיטה בשכר דירה עקב חוזים מופרכים, כך שאיש באמת לא עושה קופות, אלא כולם מגלגלים כסף של אחרים ובסופו של דבר איש אינו משלם מיסים וגרעון המדינה תופח.

ירידה במחירי מזון  ושתייה-סימן למיתון חרף במשק

הסימנים המרכזיים לירידת חוזק הכלכלה בתל אביב ברורים לחלוטין, והם הירידה הדרמטית במחירי מוצרי מזון ושתייה ברחבי  מסעדות הרחוב, והדוכנים המהירים בעיר והברים הקטנים, בענפים שבהם מרווח הרווח גבוה מאד, מה שמעיד על תחרות אדירה על כספו של הצרכן שלא היתה קודם -כתוצאה במחסור בכסף.

פלאפל ב 6 ,חומוס ב10  , בירה ב 15

מי היה מאמין שברחוב קינג גורג פינת בעלי מלאכה בתל אביב, ליד שוק בצלאל המיתולוגי אפשר יהיה שוב לאכול מנה פלאפל מעולה ב6 שקלים  ( פלאפל רצון) מנה במחיר של שנות ה90 מוקדמות, או בחצי מחיר מהמחיר הממוצע עד לפני שנה ,והמנה טעימה ואיכותית, והמושג 50 אחוז הנחה חי ופועל  ויש לו תוקף אמיתי.

מי היה מאמין שנזכה לאכול מנת חומוס -חומוס-פול מעולה במחיר של 10 שקלים למנה, מחיר שלא נראה פה שנים כש10 שקלים היו נשארים בתור טיפ בחומוסיה, ועתה הפכו למנה משביעה, ואת זה ניתן למצוא בלב שוק הכרמל ברחוב הכרמל 11 פינת רחוב רמב"ם,כשהציבור ממלא אולם מלא ואוכל חומוס מעולה ב50 אחוז הנחה בהנאה וכולם חוזרים..

מי היה מאמין שנזכה פה בתל אביב לאכול משולש פיצה ב 8 שקלים לאחד ,כשמחירי המשולשים כבר נשקו ל 13 שקלים למשולש חלק, ועתה מקבלים באבן גבירול ובאלנבי מבצעים של פיצות משפחתיות  ומשולשים במחירים שהזכירו את רחוב רבי עקעבא בבני ברק של לפני שנה, ועתה בבני ברק ירד המחיר והמחיר בתל אביב מתאים את עצמו למחירי בני ברק הפלא ופלא.

מי היה מאמין שנזכה לשתות חצי ליטר בירה ב13-15 שקל ,מחיר שהיה פה לאחרונה לפני תהליך השלום ב 1993 , ומאז כוס בירה קפצה ל 28 שקל, אבל כרגע ניתן לשתות חצי ליטר בירה בערבים מיוחדים במייקס פלייס,  בנונה ,ובעוד הרבה ברים שכונתיים שעושים ערבי שתייה עם כל המשקאות בחצי מחירעל התפריט , או שתה כפי יכולתך ב 60 שקלים -עד מוות .

נכון שזה כיף לשלם חצי מחיר על השתייה והמזון מהמחיר שהיה כאן לפני שנה או שנתיים, ואת כל תעשיית הקופונים באינטרנט עם ארוחות בקר ב 20-25 שקלים, ואת וכל בתי הבסטה-פסטה עם הפסטות ב 20 שקל  לא הזכרנו, אבל בענפים האלו ניתן לרדת במחירים דרמטית בגלל מרווח הרווח הגדול בין חומרי הגלם למוצר.

אבל עסקים שמספקים מוצרים יוקרתיים ומורכבים יותר אינם יכולים לרדת במחיר 50 אחוז והם נסגרים ,זה טיבו של מיתון שמשאיר את החזקים והרווחיים, וזה גם מה שקורה שענפים שלמים אינם שורדים את המיתון וסגירתם מחריפה אותו כמו גלגל ענק כי קונים נעלמים, והסיבה העיקרית למיתון  היא מחסור במזומן אצל הלקוחות עקב עודף המיסים שהטילה הממשלה כשהעלתה את מחיר המים, חשמל, דלק, ארנונה , וגם הממשלה לא גובה מיסים כי אין ממי ,אז מה הואילו חכמים בתקנתם בניהול מדיניות שהנפגעת הראשונה ממנה היא המדינה ותקציב המדינה.

ובמשרד האוצר עוד לא הפנימו כי אם העסקים הקטנים לא ישגשגו כלכלת המדינה תמות  החל מהטקסטיל וכלה בבורסה משום שרק העסקים הקטנים מניעים את המשק ולשלא יספרו לכם אחרת.

הטיקונים רק לוקחים מיסים כפי שהתגלה לציבור ,ואת רוב המיסים פה משלמים העסקים הקטנים שעכשיו סובלים

נשמח אם תשתף את הכתבה ותעשה לנו  SHARE  וLIKE   או תציע לנו חברות  – תודה

נהנית ספר לחבריך

 

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

3 Comments

 1. כולם התרגלו למחירי שחיטה, וכשזה חוזר לנורמלי, דמעות התנין האלה. גם הממשלה התרגלה למיסים ממחירים שהיכו אפילו את טוקיו ולונדון.. כמה אפשר לגזול עם שלם ולחשוב שהחגיגה תימשך?
  קיצר… למה מישהו מופתע מזה?

 2. זה מה שקורה כשראש העיר קורע את הסוחרים בארנונה רצחנית
  ובמסי שלטים.ואז באה לה ממשלת ישראל וגוזלת ללא רחמים את חלקה השמן.
  ועל הדרך מחזיקי הנדלן עושים גם הם קופה דשנה…..
  הסוף יהיה רע ומר ביבי לא יצליח לשטות בנו יותר…..

 3. ככה חיסלו את פיקנטי והמערכת המשפטית שיתפה פעולה עם הקרטל כשפיקנטי ייצרו מוצרים זולים יותר ומכרו לציבור בזול יצרה חברת אסם קרטל של יצרנים ופשוט חיסלה את פיקנטי באמצעות "קרטל".ובהפעלת השופטת ורדה אלשיך VARDA ALSHECH נגד פיקנטי.אחר כך המחירים בשוק המזון דאו לשחקים. מה שיותר גרוע שהממונה על ההגבלים העסקיים אז דר' דוד תדמור ייצג קודם את דן פרופר-אסם, עצם את עיניו לפעולות החיסול, וקשר האליטות המשפטיות והעסקיות הגנו על זה. אחר כך מתפלאים שיש ריכוזיות ושהמחירים עולים. כעת בעלה מונה למנהל בחברת אסם בגיל 77 וכן בקואופ הרבוע הכחול . אלשיך אפשרה בדרך זו לאסם להרוויח מיליארדים, לכן :
  "חובה להקים ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את הטענות על חלקה של אלשיך VARDA ALSHECH בריכוזיות בשוק המזון ובדאית מחירי המזון כמו כן את ניגוד העניינים של אלשיך בתיק פיקנטי ובתיק קלאבמרקט כאשר בראשון נטען שיש לה קשר לחברת אסם ולאחרונה נודע שבעלה החל לכהן כדירקטור באסם והחמור הסתרת קשריה, בעלה יוסף מכהן במספר רב של חברות ובין היתר גם בנכסים והשקעות בע"מ ברשת הרבוע הכחול שגם הם מרוויחים מחיסול שתי החברות קלאב מרקט ופיקנטי ובשני המקרים חובה היה על השופטת ורדה אלשיך להודיע לצדדים ולפסול את עצמה אך היא בחרה להסתיר. חקירה קצרה לסיבות ריכוזיות המזון ולמחירים הגבוהים בארץ תוביל למסקנה הברורה שהשופטת ורדה אלשיך אשמה בכשל שוק זה במזיד ,פעם אחת כשחיסלה את חברת פיקנטי ,בשרות חברת אסם ופעם שנייה בחיסול קלאב-מרקט וספקיה הקטנים, פעולות אלו ששרתו את חברת אסם. ופעולותיה ההרסניות הועילו לרוחי חברת אסם במיליארדי שקלים מאז ההחלטות.. לא צריך להיות משפטן ו/או כלכלן דגול מספיק מוח בריא להבין שהגברת ורדה אלשיך פועלת בניגוד ליסודות החוק ומסכנת את חוסן הציבור כאשר בפועל היא גורמת לריכוזיות מטורפת המעלה את מחירי המזון למשפחה ב2000 ₪ בקרוב לחודש, בהשוואה למדינות בעולם. כמו כן היא מסכנת את חסכונות הציבור ע"י אישור תספורות באג"ח כאשר היא באמצעות היחצ"ן משה תאומים יוצרים מצגים כוזבים כאילו היא שומרת על המשקיע הקטן בעוד היא פוגעת בחסכונות הציבור מחד וגורמת להפקרות מחירים .לאחרונה בעלה בן ה-77 מונה לדירקטור בחברת אסם."
  http://www.news1.co.il/Archive/001-D-316348-00.html

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.