1

תוכנית כלכלית 2007 חיסלה את המעמד הבינוני.שנת 2007, המדינה ומשרד האוצר מבחינים כי המעמד הבינוני בישראל הוא העשיר בעולם, ורמת היחס/חוב שלו הנמוכה בעולם המערבי .

באוצר מבינים שמדובר במצב ״לא נורמלי״ של ״אזרחים עשירים, ומדינה ענייה״ כפי שנהגו להגיד במשך שנים, כשהאוצר ניהל את תקציב המדינה באדיקות ומנע גירעונות מיותרים ובזבזנות לשמה .

ואז עולה ״רעיון השוד המאורגן״  של  חסכונות הציבור והמעמד הבינוני בכל תחום אפשרי, בהנחה שהציבור יאמין לכל בלוף של הממשלה ,  ותוך שיתוף פעולה קואליציוני ישלם את המחירים הכפולים בכל תחום .

הסטורית הציבור בישראל קונה כל בלוף של הממשלה , ועתה על הפרק  בלוף חדש בשם ״ניסוי נעים לירוק״  שמטרתו הטלת אגרת גודש באיילון  ב 3 שלבים כרגיל למימון חובות המדינה

ואז מובאת לשולחן הממשלה תוכנית גרנדיוזית שאחד משותפיה היה ירון זליכה, והיא להעלאת ״המיסים העקיפים״ בכל תחום על המעמד הבינוני ב10 שנים עד 2017 .

התוצאה : חובות משקי הבית עלו ב 300 מיליארד  שקל  תוך 10׳שנים והוכפלו  והגיעו ל 520 מיליארד.

אותו סדר גודל חוב שנצבר ב 60 שנה עד   2007 כשהחוב עמד רק על 270 מיליארד

כל הכסף הזה זרם לקופת הממשלה והמונופולים והוסתר תחת אג'נדות כמו ״אג'נדה ירוקה״ , ״מחסור במים״, ״מחסור בחשמל״ או ״הרחבת הסיוע החברתי״ למסכנים.

איך עבד הבלוף ?

חלק מההעלאות המיסים העקיפים למשל   במשק המים לצורך הפרטת משק המים ״  קודמה ההעלאה תחת הכותרת ״מחסור במים״ , שם הועלה מחיר המים  ב100 אחוז כדי לאפשר הכנסת שחקנים פרטיים,

כל הרעיון היה לאפשר בנוסף הקמת עשרות תאגידי מים להעסקת מקורבים ולא לפגוע בחברת מקורות , וכך נופח מחיר המים ב100 אחוז למימון הגופים החדשים .

אותו רעיון בדיוק נעשה במשק החשמל כשמחיר החשמל נופח ריאלית ב 50 אחוז  תחת שם הקוד ״המחסור בחשמל וזמינות״ , כדי לאפשר את הכנסת  יצרני החשמל הפרטי  ומימון הגז היקר.

בנוסף, הועלו המיסים העקיפים על המעמד הבינוני בקרוב 80 מיליארד בשנה דרך מיסים  ודרך ״ניפוח מחיר הדירות״ ב 100 אחוז .

התוצאה אחרי 10 שנים ברורה ,מעמד בינוני מחוסל שאיבד את יכולת החסכון.

בשעה שהשכר העלה ב 50 אחוז ב10 שנים הוצאות משקי הבית עלו במכוון  ב 100 אחוז עקב המיסים שהוטלו, ויצרו חור ששלח את הציבור לשוק הההלוואות ב 10 השנים האחרונות .

רוב הפוליטיקאים היו שותפים לתוכנית כי כולם קבלו עצמות .

ועכשיו במבט לאחור, הציבור התמים שקונה את כל הסיפורים שמוכרים לו  הוא שמשלם את המחיר .

בקרוב נעשה סדרת הרצאות ומפגשים  למעוניינים הרשמו במייל

 

 

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. תספר כל מה שאתה יודע כי אם לא תספר אין איך להתגבר על הדיסאינפורמציה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.