0

ש"ס תתפרק יום לאחר פטירת הרב עובדייה,אמסלם ואמנון יצחק לוטשים עיניים לשלל

2 מפלגות חרדיות-עדתיות כבר הוקמו כדי לקלוט את פליטי ש"ס לאחר פטירת הרב עובדייה, אמנון יצחק, והרב אמסלם, והזאבים כבר מריחים את הדם ואת השלל הכלכלי הענק המחכה להם, והם מכינים את הרקע המפלגתי הנכון לייצוג המדוכאים, ובש"ס מתפללים יום יום לנס שיחזיק בחיים את הרב עד הבחירות ויציל את ש"ס מגורל אכזר וידוע, משום שהרב הוא הדבק היחיד במפלגה, והתופעה הנקראית ש"ס שהוא מחוללה, וברגע שיילך לעולמו בשיבה טובה, תתחיל מלחמת העולם האמיתית על ייצוג החלכאים, הנדכאים, העניים, והדפוקים, והמלחמה כבר מתנהלת בעוז מתחת לראדאר  הפוליטי במלוא עוזה והיא ברמת גרילה עממית, ולא סתם כל מנהיגות ש"ס מתפללת לחיי הרב עובדייה עד הבחירות ,בעוד פחות משבוע, מה שייתן לה עוד 4 שנים של שקט, לפני הכאוס הגדול.

הרב עובדייה בן 92 עבר בימים האחרונים "אירוע מוחי קל"  ואושפז בבית החולים הדסה עין כרם( בית החולים שבו טופל אריק שרון) וכבר שוחרר לביתו, הוא מנהיגה הרוחני של ש"ס מיום הקמתה, הוא המנהיג היחידי והפוסק והוא הקים את המפלגה בבשנת 1984 בכנסת ה11, כשייסד את "מועצת חכמי התורה" בשיתוף הרב ש"ך, ומאז הוא מושל יחיד, פוסק ובורר במפלגה, ואין לו יורש נראה לעיין, אפילו לא בנו  דוד יוסף.

החזון  הרשמי של הרב הוא "להחזיר עטרה ליושנה" אולם בפועל המפלגה הפכה ל"מפלגת עניים" שנסמכת על קופת המדינה, וזוחלת לשם  פעם אחר פעם, עבור צבאות ילדים מוגדלות וקצבאות אחרות שהן דרישותיה המרכזיות ב כל משא ומתן הקואליציוני, ואלו קובעות כמעט תמיד מי יהיה ראש ממשלה בישראל.

גדולתו של הרב עובדייה שהוא בכלל ממוצא עיראקי, בניגוד לרוב שרי ומצביעי ש"ס שהם מרוקאים ותימנים היתה לזהות את התפר האלקטורלי בין מפלגות השלטון הגדולות המערך והליכוד, ולייצוק לתוכו תוכן בדמות מפלגת ש"ס שמקבלת בין 10-17 מנדטים באופן קבוע, שמשפיעים על קביעת זהותו של ראש הממשלה, ומהלך זה מאפשר לש"ס לסחוט כל מועמד לראש ממשלה במיליארדים של שקלים, כדי להכתירו כראש ממשלה, ובכך בניגוד לכל אמונותיו התיאורטיות הפך את ש"ס למפלגת נתמכים על קופת הביטוח הלאומי ותקציבי מדינה ,ומכרה זהב למצביעיו ולביתו חצרו ומקורביו.

הרב אמנון יצחק (כוח להשפיע)  והרב אמסלם (עם שלם) עלו על העניין הכלכלי הטמון במפלגה בשילוב גילו המתקדם של הרב, והבינו שככל שיקדימו להכין תשתיות ארגוניות מפלגתיות מהר יותר, כך המנדטים יפלו אליהם כמו מטר כוכבים מהשמיים, כשש"ס תתפוצץ כמו מטאור ביום שבו הרב יילך לעולמו, לאחר שבמפלגה ייתנהל קרב אדירים על השליטה בה בין כל מנהיגי ש"ס הקיימים.

הרב אמנון יצחק גדל בתל אביב ותפקד שנים רבות כחילוני ושרת בצה"ל ,למד לבגרות אלקטרוניקה, וניהל עסקים בתל אביב, עד שהבין שהדת היא העסק הטוב ביותר ופנה לעסקי הדת ועשה בהם חייל, ואילו הרב אמסלם נמצא תמיד על התפר החילוני  דתי בדיעותיו, וגם ילדיו שירתו בצה"ל, ומדובר בשני "חוזרים בתשובה" המכירים את שני העולמות החילוני והדתי על בוריים, ויודעים כמו הרב עובדייה לנצל תעמולתית את התפר החילוני -דתי ו ואת התפר ליכוד- מערך ל"סחוט את הלימון".

משום שרוב מצביעי ש"ס הם אנשי ימין, רוב הסיכוי שנמצא את השניים בקואליציית מפלגות ימין בכנסת ישראל אחרי הבחירות הבאות בשתי מפלגות עדתיות חדשיות על בסיס מוצא, האחת תימנית והשנייה מרוקאית, בשעה כשכל אחד מהם מופיע עם אגנדה פוליטית-חברתית משלו,אבל מכוון לאינטרסים הכלכלים בלבד, שלא תהייה טעות לבוחרי אמסלם ואמנון יצחק

הקרב על ש"ס

ש"ס אינה מפלגה, היא עסק כלכלי ענק  בניהול הרב עובדייה יוסף ובני ביתו חצרו ומקורביו, החל מכשרות הרב עובדייה "כשרות עטרה"- בד"ץ בית יוסף, מינוי רבנים למועצות דתיות, לרבנים ראשיים, גובים ברבנות, חברה קדישא, לראשי ישיבות, לגובים שונים בישיבות, למשגיחי כשרות, הצבת רבנים בחו"ל ובבתי מלון ומסעדות, ייצור מוצרי מזון בהכשר-על פי דין תורה, מורים למוסדות חינוך, יבוא מוצרים כשרים, הוצאת ספרים, ושליטה בתרומות בהיקפים מטורפים למוסדותיה, ותרומות לחצרות רבנים, ושליטה באלפי מקומות עבודה במגזר הציבורי .

מה שמגביר את היכולת  הכלכלית של המפלגה היא המצאותה בקואליציה וחיבורה לשלטון, משום שהיא בנוייה על תקציבי עתק מקופת המדינה במיליארדים, והיא משפיעה בקלות דרך עולם התורה על חייהם של מאות אלפים כשהיא דואגת להם להזרמה חודשית כספית קבועה מתקציבי מדינה, או מהכנסותיה, או ממפעל הכשרות והנכסים הכלכלים, שבפיקוחה ושליטתה.

בסך הכל מדובר בארגון כלכלי השולט על חיי קרוב למיליון איש, וקובע להם מה יאכלו, ישתו ,ילבשו, והשפעתו על הצריכה כלכלית נמדדת במיליארדים רבים ,שכחצר הרב עובדיה גוזרת את חלקה בכסף וגובים נחשקים.  אכן סטארטאפ למופת

נשמח אם תשתף את הכתבה ותעשה לנו  SHARE  וLIKE   או תציע לנו חברות  – תודה

נהנית ספר לחבריך

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.