1

שני מיליארד שקל מסתתרים בקרן רוטשילד ׁקיסריה- נועדו לתמוך בהשכלה הגבוהה בישראל

רוטשילד 2עשרות אלפי מורי ומרצי קבלן מנוצלים החולפים בכביש החוף ליד קיסריה, לא שמעו על המטמון הענק המיועד עבורם ומסתתר בקרן קיסריה – קרן הברון רוטשילד (האיש בתמונה ) בערך של יותר מ 2 מיליארד שקלים , המיועדים לתמיכה בהשכלה הגבוהה בישראל, כשבשנת 1962 קיבל הברון רוטשילד לחזקתו באמצעות" קרן הברון "  כ31,000 דונם אדמה במרכז הארץ סביב קיסריה העתיקה, עבור הקמת קרן שתתמוך בהשכלה הגבוהה בישראל  במילגות (ככה עושים כסף).

רק בעבור הפרופורציות מדובר בשטח שהוא 60 אחוז משטחה של תל אביב, כולו חולות זהב שבמרכז שכונת וילות היקרה בישראל המכונה קיסריה.

עד היום לא ברור מדוע התבצעה עסקה זו, שהרי איש לא הגביל את הברון המכובד לתרום ישירות  מהונו העצמי לאוניברסיטה כמו ביל גייטס .

הרצל עלה ראשון על " קשרי הון שלטון " של הברון רוטשילד עם השלטון בישראל

הברון רוטשילד תמיד קינא בבנימין זאב הרצל וחפץ להראות כמותו,  באחד מספריו טען חוזה המדינה הרצל, כי הברון רוטשילד היה אחד מהמתנגדים לגיוס הכספי שעשה הרצל ממאות אלפי יהודים להקמת הבנק הציוני הראשון JEWISH  COLONIAL TRUST  בשנת 1901 לאחר הקונגרס הציוני הראשון.

זאת משום שהרצל שבר את מונופול בנק רוטשילד כמממן העם היהודי,  כך שאפשר לכל יהודי לקבל הלוואה בלי קשרים לפיתוח עסקיו, בעוד שמשפחת רוטשילד בעלת עסקי הבנקאות למלכים ורוזנים,  ניסתה לטרפד את הקמת הבנק של הרצל שהפך מאוחר יותר לבנק לאומי לישראל.

הבנק של רוטשילד נותר עד היום הבנק לאלפיון העליון שרוצה לשלוט, תוך מתן שנור לאריסים חיים במושבות הקולוניאליות בשליטתו, כפי  שהוא שולט עתה " במושבה קיסריה "  שחלק מהתושבים הישוב מתלונן על כוחנות " החברה לקיסריה " בדיוק כמו  אותם אריסי המושבות החקלאיות של הברון רוטשילד,  וכדי  להצדיק את שליטתו  השוחה, הוא זורק כמה גרושים במילגות לקידום ההשכלה  בישראל .

קרן רוטשילד קנתה בניין בפינת רוטשילד -שינקין  במסגרת תמיכתה בהשכלה הגבוה.

בשנים האחרונות עם עליית מחירי הנדל"ן, ממש כמו אחותם הבכירה חברת הנדלן " הקרן הקיימת לישראל " שאף היא הוקמה על ידי הרצל אך וקיבלה ב 1962 את המונופול לשתול עצים בישראל שנת התחלת השחיתות  (יעור בחסות סלאח שבתי) תמורת קבלת 2.5 מיליון דונם (זה הפטנט ) קפץ רכוש קרן רוטשילד ללמעלה מ 2 מיליארד שקלים, רובם כסף מזומן או שווה מזומן  (הקרן לא מחוייבת לפרסם מאזן מלא ואשמח לקבלו אם חלה טעות ולתקן (052-8010967 אבי)

הבניין בשדרות רוטשילד

בהאם למטרותיה המקוריות  לתמוך בהשכלה הגבוהה בישראל ,קרן קיסריה קנתה לפני שנתיים בניין יוקרתי העומד בצומת הרחובות שינקין -רוטשילד בתל אביב עם חניון מפואר קרוב לכל מוסדות השלטון כמו : מסעדות רחוב הארבעה ,בניין הממשלה  הדליקטסן , הקופיבר, מלון מונטיפיורי  וקפה נואר,ואם תקים במזל טוב מרכז תרבות במקום, הרי זה יוקם כדי לחנך את ילדי השמנת  משדרות רוטשילד שלא חסר להם כלום ולא את שכניה הקרובים מאור עקיבא, פרדס חנה, גסר א-זרקא  ופרדיס, שם לא זקוקים לחינוך והשכלה גבוהה כדי לטפל במגרשי הגולף של הקרן וניקוי הקאנטרי קלאב המקומי.

על פי דוחות מבקר המדינה הקרן תומכת בהשכלה הגבוהה במינימום האפשרי ומטרות הקרן הורחבו כמובן לכיוון עסקי נדל"ן הרווחים יותר מסטודנטים ומורי ומרצי קבלן  הצורכים את הכסף לפרנסתם .

מה באמת יעודה של קרן קיסריה -הברון רוטשילד ?

כל שר אוצר בישראל עד היום שבחר להגיע לפריז מושבו של הברון, ידע  שיקבל אירוח מהסרטים מהברון רוטשילד בארמונו ויהנה מקשריו במסדרונות הממשל הצרפתי, אם רק יחתום לקרן רוטשילד על הארכת החוזה עם המדינה (נגמר ב 2022 ) ולכן ערב בואם של שרי אוצר כמו : שמעון פרס או לוי אשכול, הוארכו בכל פעם החוזים שנחתמו עם קרן הברון  מבלי שבכלל נבדק אם הקרן עמדה בקיום החוזים עם המדינה וגם שר האוצר הנוכחי שותק ושואל איפה הכסף ?.

לא מעט חברי כנסת יודעים על החברה, ובמקום למסות אותה ולדאוג להשכלה הגבוהה, מנסים להתקבל כחברים בדירקטוריון שלה ומשם הדרך לפריז מתקצרת אל הקוקטילים המפוארים והאווירה הצרפתית אליה נולדו – אכן דאגה לציבור .

רק תמונות פוטואופ עם הנשיא הצרפתי, והברון והברונית בארמונם בסיכול רגליים בעיתון המקומי את הפוליטיקאים היו הקו המנחה עד היום והברון והברונית המודעים לחולשות הפוליטיקאים מהלוונט וסחטו ויתורים כספיים אדירים עבור הבייבי שלהם " הקרן לפיתוח קיסריה " והחברה לפיתוח קיסריה" שבמשך עשרות שנים כלל לא שלמו מיסים, כי היו במחלוקת עם מערכת המיסוי-ככה זה אצל עשירים.

בנוסף מגרשי הגולף  והקאונטרי קלאב זכו בקיסריה, זכו לסבסוד עמוק מכספי ההשכלה הגבוהה, שכדי להלבינם הוזמנו ילדים מהפריפריה הקרובה כמו אור עקיבא כדי לשחק גולף במגרשים ולהצטלם עליהם-אכן דאגה ללונטינים

הפעם המדינה תנגוס היטב בנכסי  קרן רוטשילד

ב-2008  בעת שפרץ משבר הכלכלי בעולם מיהרה רשות המיסים והוציאה לקרן שומה של מעל ל-150 מיליון שקל, לאחר שלכאורה התברר כי  הקרן שלמה מיסוי נמוך עד אפסי  או האמינה כי היא פטורה ממס בדין התרומה לסטודנטים ולכן  והיתה מתחת לרדאר של מס הכנסה כמו שאר הגופים המקורבים לשלטון .

הקרן גייסה את משפחת רוטשילד כדי שתשפיע על המדינה בעניין ולא ברור האם המס שולם או שמשפחת הברון המפוצצת בכסף, טרפדה את המהלך עם שלוחיה בפרלמנט הישראלי תמורת אירוח שרי אוצר בפאריז בגרושים  .

המדינה תחייב את הקרן לתת לאוצר מאות מיליונים -כלום לא  יגיע להשכלה הגבוהה

מה שבטוח הוא שעתה מצבה הכלכלי של המדינה קשה פי כמה,  והמדינה המחזיקה 50 אחוז ממניות הקרן והיא באחריות שר האוצר יאיר לפיד תקרע  בחוסר בריריה מבשר הקרן נתחים יפים לצורך סגירת הגרעון בתקציב ושוב הכסף לא יגיע למקומו המובטח השקעה בחינוך הגבוהה -אותו מנטרה שנשמעת כה יפה על הנייר ושר האוצר לא יתקבל יפה בפריז  ובארמון האליזה  .

 הקרן מחזיקה בזכויות נדל"ן לא מנוצלות לעשרות אלפי וילות  .

נושא נוסף שנמצא במחלוקת בין המדינה לקרן, קשור לדרישה להאצה משמעותית בקצב התכנון והבנייה בקרקעות החופשיות המרובות של קיסריה שפרושות על 13,000 דונם שעומדים כמו חול ולאיטם גורמים שונים מנסה להשתלט עליהן ומציב בהן עובדות .

כמה כסף תורמת קרן קיסריה להשכלה הגבוהה

בדיעבד מדובר בעסקה גרועה מאד, משום שתמורת ה21 מיליון שהקרן תורמת, היא מחזיקה מספר חברות המכניסות פי כמה ויכולה להשביח נכסי נדל"ן שהמדינה אבדה עליהם שליטה ולמעשה תורמת 1 אחוז מנכסיה בשנה, פחות מהכנסות הריבית והרווחים שהיא מקבלת .

קרן בהיקף כספי כמו קרן קיסריה היתה אמורה להעביר להשכלה  60-80 מיליון לשנה פי 4 מתרומתה הנוכחית, אולם ההשקעה בחינוך היא הפסד עבור הקרן ,משום שהכסף יוצא משליטתה ואינו מגולגל .

כל שרי האוצר וחברי הכנסת הבינו שהקרן אינה ממלאת את יעודה , ולא פנו לפרק אותה מהלך שהוא בסמכותם אך מייד יאבדו קשר בצרפת והברון לא יסלח להם.

מודל התרומה של הברון רוטשילד

בשנים האחרונות עומדות הכנסות הקרן רק מפארק התעשייה בקיסריה על 35 מיליון שקל בשנה מפעילות הפארק  והיא משמשת כאזור תעשייה מרכזי לכל איזורה כשבגינו המדינה מונעת הקמת איזור תעשייה מתחרה . כאשר הרשויות המקומיות הסמוכות – אור עקיבא, ג'סר א-זרקה, פרדס חנה-כרכור ובנימינה-גבעת עדה – דרשו לספח חלקים מהפארק לשטח שיפוטן, הקרן התנגדה וסיכמה עמן על פשרה,לפיה תתרום פרויקטים בתחום החינוך באותן הרשויות, בסכום שנתי של 10 מיליון שקלים , למרות שאוכלוסייתן גדולה פי 15 מאוכלוסיית קיסריה בת ה 5000 איש .

בישוב קיסריה גרים  מיליונרים (גם ראש הממשלה ) שאינם זקוקים לכספי ההשכלה הגבוהה  ומגרשי הגולף  ןהקאנטרי קלאב שלהם סובסדו מכספי ההשכלה הגבוהה שהקרן התחייבה לתרום – הבנתם איזה בלוף היה הברון הזה שניסה להכשיל את הרצל בהקמת בנק לאומי , כדי שהוא יהיה הפטרון שיקבע מי מהמקורבים יקבל הלוואות והשכלחה  ומי יעבוד כמנקה חסר השכלה בזול של מגרשי הגולף והקאנטרי קלאב שלה .

נהיתם ספרו לחבריכם ועשו לייק ו SHARE

 כשאתם משתפים כתבות אלו -זה כמו ללחוץ על חצקון והכסף יוצא מהחורים  לייעוד הנכון

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. התפוח הרקוב נחת קרוב לעץ התככן,המתולע והחתרן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.