11

רשות השידור טומנת מלכודת " אגרת חובה " לכל אזרחי ישראל בשיטת השלבים.

הציבור שפטור מאגרת רשות השידור כחוק, משום שאינו מחזיק מקלט טלויזיה, אך יש לו אמצעי אחר המאפשר קליטת שידורים כבר נמצא עמוק בתוך המלכודת שנפרשה לאחרונה, משום שמהלך מתוחכם שיוזמת רשות השידור מנסה לחייב את כל אזרחי המדינה באגרה כי  החזיקו במכשיר (אמצעי אחר) שאינו טלויזיה המאפשר קליטת שידורים (החקיקה  והתיקון המשפטי בדרך).

חלק א –  הכנסת האנשים ללא מקלטי טלויזיה למאגר התשלומים

בתוך 6 חודשים  אזרח  שלא יצהיר בכתב באתר רשות השידורhttp://www.iba.org.il/   שאין ברשותו מקלט טלויזיה, או שבמקלט הטלויזיה שברשותו אין טיונר  יחוייב בתשלום אוטומטי של אגרת רשות השידור בסך 356 שקלים לשנה, ולא יוכל לטעון בבית המשפט לא ידעתי  מהתקנה שלא פורסמה  כמובן כראוי , רשות השידור אינה טורחת להדגיש בכלי התקשורת האלקטרונים המגוונים שברשותה את פסק הדין שהפסידה בו ומשמעויותיו -וקוראת לעצמה רשות ציבורית.

אבל אותו האזרח ממלכוד 22 שיצהיר שאין לו טיונר בטלויזיה או אין מכשיר טלויזיה ביתו,  יכנס באופן אוטומטי למאגר של צופים החזיקים מכשירים מאפשרי קליטת שידורים, וגם אז יאלץ לשלם בעתיד שהוא קרוב מאד אגרה -ללא תמורה ערכית כמובן.


http://www.iba.org.il/doc/DOC790057.pdf

 

שלב  ב –  כל מי שקולט שידור כל שהוא ישלם.

בהודעה לתשלום שקיבלתי מרשות  השידור  בכותרת  " הצעה מיוחדת לשנה החדשה כתוב "  : אם יש ברשותכם  מקלט טלויזיה  או " אמצעי אחר  "  המאפשר קליטת שידורים עליכם לשלם, ומשמעותו היא הכללתם בעתיד של כל המחשבים והסמארטפונים המאפשרים קליטת שידורים, וזה יכנס לתוקף בהחלטת בית משפט ברגע שהראשון (יתכן תובע מבויים) שיערער על נסיון הגבייה בניגוד לחוק, כשבית המשפט יקבע  במפורש ששינוים טכנולוגיים מאפשרים את שינוי חוק רשות השידור – זאת מלכודת השיפור הטכנולוגי  .

אין כסף לשכר ופנסיות

רשות השידור נכנסת למהלך מתוכנן שבו היא מנסה לגבות כספים מכל מי שיש לו בבית מכשיר המאפשר קליטת  שידורי טלויזיה מכל סוג שהוא, וכך היא תגיע  לכל מחוברי הכבלים שאינם משלמים אגרה, לכל המחוברים באנטנות לערוצים הזרים, לאנשי עידן פלוס, ולכל מי שמעולם לא קנה טלויזיה, לכל מי שמחזיק בביתו מחשב שבאפשרותו ניתו לקלוט תחנות טלויזיה, וכמובן לבעלי הסמארטפונים שדרכם ניתן לקלוט שידורי טלויזיה מישראל והעולם -כולם בתוך סל הדגים של הרשות  מגזר אחרי מגזר.

 רשות השידור בעקבות  " הרשימה השחורה ".

בהצעה הנדיבה הנשלחת בימים אלו על ידי רשות השידור ל" רשימה השחורה "  קרי רשימת האנשים שמעולם לא קנו מכשיר טלויזיה (אני ברשימה) הנסמכת על רישומי הסוחרים בחנויות חשמל המחוייבים להעביר דיווחים לרשות השידור מי קנה מקלט טלויזיה? (רוסיה הקטנה)  ומעקב בלשים וחוקרים פרטיים,  הם מציעים לי לשלם 356 שקלים  לשנה ,למחוק חובות עבר  בלי עורכי דין, בלי קנסות , בלי שכר טרחה , בלי ריבית, ולסגור עניין בשקט ולפתוח דף חדש ביחסיי עם רשות השידור .

ובכך להפוך אותי לפרה החולבת שלהם ל30 השנים הבאות, כלומר להעביר להם סך הכול 11,000 שקל  בעתיד על כלום שידורי שאקבל מהם,  זה לשון"  ההצעה המיוחדת  שקבלתי לשנה החדשה ". אבל אני אאלץ לסרב לצערכם, למרות האיומים בטרטורים שמזכירים את חברות גבייה בעולם התחתון.

איך הוכנה מלכודת " אגרת החובה  " לרשות השידור?  הרשות הפסידה בתביעה ייצוגית

תביעה ייצוגית שהוגשה לפני שנה להחזר כספים בגין חיוב שגוי של אנשים המחזיקים מכשירי טלויזיה ללא ממיר(בלי פוטנציאל קליטה) הפכה בעזרת סיוע יעוץ מתוחכם של עורכי דין למקפצה דרכה הרשות תנסה עתה לגבות כספים בטענה ששינויים טכנולוגים שינו את שיטת הקליטה, ואת המכשירים הקולטים, ולמעשה כל מכשיר קולט שידורים  יחוייב בעתיד באגרת רשות שידור .

" חוק  רשות השידור "  שמאפשר גביית אגרה רק על החזקת מקלט טלוויזיה שנקנה בחנות בלבד ומוחזזק על ידי בעליו, או אלו שקבלו אותו ממנו,  והאחרים פטורים, וברור שקיים פה חור גבייתי ענק, אולם חוק רשות השידור הציבורי אינו מדבר למשל על סנקציות בגין איכות השידור, הסוגה, ומחוייבות הציבוריות של הרשות לציבור להפקת תוכניות ברמה או מתן מינימום שירות לציבור שכולן הופרו ביד גסה ואיש ממנהליה לא הודח בגין הפיכת השידור הציבורי לבדיחת רייטינג של 3 אחוז רייטינג.

רק 50 אחוז משלם אגרה

רק 50 אחוז מהאזרחי ישראל משלמים אגרת רשות שידור בישראל כמובן בכפייה ואיומים בעיקולים , בשעה שרק 3.3 אחוז צופים בערוץ 1 (חלקם בגין טלויזיה שנשארה פתוחה בלילה או לצורך קליטת רדיו)  ו80 אחוז מאזינים לרדיו(שטיפת מוח שלטונית מחוסר אלטרנטיבה חדשותית פרטית) ומכניסים לקופה כ 500 מיליון בשנה, ועתה המטרה החדשה היא גביית עוד גביית עוד 500 מיליון שקל בשנה לצורך מימון הוצאות השכר והפנסיות עקב יציאת חלק גדול מעובדיה בשנים הבאות לפנסייה שאין כסף לתשלומה בתקציב הרשות , ולא למען איכות השידור או שיפוק וגיוון התכנים שם זה לא מעניין אותם, ..

תמורת 356 שקלים לשנה אני מוכן ללנהל את ערוץ 1 ומתחייב להביא אותו ל 15 אחוז רייטינג בקלות , זאת ההצעה הנדיבה שלי  לגובי האגרה  יש תמורה – בעד האגרה .

זכיתי בכך שב12-14 שנים אחרונות לא היתה לי כלל טלויזיה וגם לפני כן כמעט לא השתמשתי אלא אחרים


http://www.iba.org.il/doc/DOC790057.pdf

נהנית ספר לחברך ועשה לנו לייק ו SHARE

אני עומד לכתוב ספר בנושא אחר באתר HEADSTART.CO.IL   אשמח לתמיכתכם

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

11 Comments

 1. יופי רק יעלה את השנאה אל הדינוזאור המגעיל הזה

 2. You get what you pay for.
  הערוצים המסחריים הם חינמיים אך מלאים פרסומות. האם הזמן שאתם מבזבזים בצפייה בפרסומות לא שווה כסף?

  • לא הדלקתי מזמן ערוץ 1, אבל כשהייתי רואה כדורסל היו פרסומות, קראו להם נותני חסות, ואם זה מפריע מקליטים ומעבירים. אפילו שאין שם פרסומות הרייטינג מראה שגם אין מה לראות, לפחות לא ברמה ששווה את התשלום

 3. די כבר עם ההפחדות! די כבר לתת את ההרגשה ש האוייב מפחיד רק כדי שאתם תקבלו עוד צומי.

 4. מעניין אם זה תקף בשטחים ובהתנחלויות.

  • רועי ,

   אתה יכול להבהיר השאלה ……האם אתה מתכוון שאזרח ישראלי בשטחים עצמם ( מעבר לקו הירוק , נניח באריאל ) חלה עליו חובת תשלום אגרה ? אם לכך הכוונה , אני מניח שהתשובה ברורה לך ……. אני לא מניח שאתה מתכוון לפלסטינאי באזור C כדרך משל ……

   תודה

 5. עןבדי הציבור שכנעו עצמם שאנו נתינים, עבדים של הוד מעלתם. יש להיאבק בהם בכל אמצעי חוקי, כולל בגצ או אפילו פניה לבין הדין בהאג, כדי לכפת עליהם שחרור הציבור מעול "שלטונם" הדורסני.

  • תודה על פוסט מענין ……

   שים לב , אם אתה כל כך דואב הדבר , ומתקומם , הרי :

   שמעבר לדרכים משפטיות מקובלות ( משמע – בית משפט ) הרי , רשות השידור , הינה גוף מבוקר ( סעיף 6 לחוק רשות השידור ) ואפשר באמצעות פניה למבקר המדינה , להפעיל לחץ מתאים .

   לגופו של ענין , מושא הלחץ או הפעולה חייב להיות כדלקמן :

   חוק רשות השידור , כפי שאתה מציין , מחייב תשלום אגרה ,בעבור מקלט טלויזיה , ורק מקלט טלויזיה !! התחכומים של עורכי דין , לא יכולים להועיל הרבה ( בדבר שינויים טכנולוגיים בקליטה ושידור וכו…..כדבריך ) באשר :

   כלל יסוד במשפטים הוא – " אין עונשין בלתי כי אם מזהירין …… " הואיל ועסקינן בסנקציה עונשית ( קנסות , הליכי גבייה , הוצל"פ , תפיסת רכוש וכו….. ) אזי –

   רק שינוי חקיקה מפורש ( משמע , הרחבת הפרשנות לתיבות : מקלט טלוזיה ) יוכל להסמיך את רשות השידור לאיזושהיא סנקציה מעבר למקלט טלויזיה גופא .

   תודה ……..

 6. אם כל מי שנכנס לתוך הרשימה שלהם הופך למטרה – מה הפתרון לדעתך?
  אני מאמין שיש דרך נוספת עוקפת מילכוד 22.
  יש לך רעיון? – תמיד יש דרך.
  בברכה
  אמיר

 7. את הטופס צריך להוריד מהאתר. למלא אותו ולשלוח או בפקס או סרוק במייל. עשיתי את זה אתמול והיום קיבלתי מהם אישור על קבלת הטופס. רואי לצין שצריך לחזור על פעולה זאת במשל 3 שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.