3

רק פיצוץ בועת הנדלן על ידי המדינה יציל את ישראל מפשיטת רגל

  מחירי הדירות בפריפרייה חייבים לרדת ב 25 אחוז לפחות באופן מיידי, כדי להוזיל את עלויות הדיור הלא נורמליותׁ (דירת שיכון בבאר שבע עולה יותר מוילה תלת מפלסית בלאס ווגאס ארצות הברית 200,000$), ולאפשר למעגל רביעי-החמישי או המעמד הבינוני-הנמוך לקנות דירות במחיר שישחרר כסף פנוי לתשלום משכנתא, ולצריכה פרטית שוטפת בעסקים הקטנים, הכל בכדי שהאחרונים יוכלו להתקיים  בכבוד ולשלם מיסים לקופת המדינה, כרגע המצב הוא שהמדינה מדפיסה מיליארדי שקלים בחודש גרעון כתחליף למיסים ששולמו על ידי העסקים הקטנים, וגרעון המדינה רק מתנפח מיום ליום בקצב של 105 מיליוןקל  ביום או 39 מיליארד שקל בשנה 4.2 אחוז תוצר.

משחררים את הפלונטר

שחרור "פלונטר הדיור" בפריפרייה, יביא לירידת מחירים נמוכה יותר במרכז הארץ, שתקל על המחנק העסקי במרכז המדינה, כי לציבור יהיה יותר סף פנוי לצריכה בעסקים קטנים במרכז הארץ ובמיוחד בגוש דן, משום שהעסקים הקטנים בגוש דן הם עתירי תשלום מס ותעסוקה, והפגיעה בהם היא טעות אנושה לכלכלה, ובמצב הנוכחי לציבור בישראל, ובמיוחד לקוני הדירות בשנים האחרונות, או למשלמי שכר דירה שעלה מאד, אין כסף לצריכה פרטית לאחר תשלום המשכנתאות או שכר הדירה, ויותר יותר אנשים נכנסים למודל חיים של אכילת ספגטי בבית, תשלום משכנתא- שכר דירה, וצפייה בערוץ 2 (לא סתם הרייטינג קפץ לשמיים).

הזמן שווה הרבה מאד כסף = גרעון לאוצר

משרד האוצר הפסיד כבר שנה וחצי של טיפול בפיצוץ בועת הנדל"ן, אבל החשבון השנתי של נזקי "בועת הנדל"ן "למשק, כבר מגיע לעשרות מיליארדי שקלים גרעון בקופת המדינה, שנגרמת מההאטה החריפה בפעילות המגזר הפרטי  במשק, זה בשעה שהאוצר מנסה לייצר ספין כאילו כל ההאטה במשק והגרעון הענק שנוצר, נובעים מהמשבר באירופה, ויוון, וארצות הברית ,וההכנות למלחמה באיראן.

מדוע  המשק צומח 3 אחוז בשנה, ולאוצר יש גרעונות עתק במיסים ?

הכלל הראשון הנלמד בכל סדנת גמילה של "אלכוהוליסטים אנונימים"  הוא ש" ההכרה בבעייה האמיתית, והפסקת ההכחשה של המציאות המרה " – היא המפתח לפתרון אמיתי של הבעייה, אבל באוצר מכחישים שיש בעייה בשוק הנדל"ן שמקרינה בעוצמה כמו כור אטומי על כל המשק, ומשתבחים בצמיחה של 3 אחוז בשנה, זאת למרות שהכנסות המדינה ממיסים צונחות בצורה דרמטית, ומנסים למצוא סיבות לא נכונות לבעייה הגרעון במיסים כשהבעייה היחידה היא מחסור בהיצע בניית דירות מאסיבית בפריפריה, אבל הם לא למדו שאין גמילה קלה, לא מוודקה טובה, ולא מאשראי  זול, ולא מגביית מיסים קלה, ובשלושתם מקבלים כאבי ראש חזקים וחמרמורת עד שהגוף מתנקה מהסם, אלא אם אתם מכחישים בעייה כמו זוהר ארגוב ורוצים שהמשק יגמור כמוהו

אסון כלכלי  ידוע מראש -כתוב בספרים

בישראל קורה אסון כלכלי ידוע מראש, שמהותו היא שהמשק מתייבש מנזילות כספית משום שרוב האשראי והמזומן במשק זורמים לענף הנדל"ן, ושאר המשק נכנס למחנק אשראי אדיר שיפיל בקרוב אלפי עסקים קטנים, ויחריף את המיתון, כי ברגע שהצריכה הפרטית במשק יורדת, המדינה צריכה להטיל מיסים על החזקים שמתעשרים מהבועה, ולא למסות את שכבות הביניים שנאנקות, אבל לממשלה הזאת אין את האומץ לבצע את הצעד הזה, שסותר את כל מדיניותה הכלכלית שבה התפארה הורדת מיסים, והיא מחריפה את המיתון והגרעון בנסיון להסתרת הבעייה האמיתית -אבל המרצע תמיד יוצא מהשק 39 מיליארד גרעון.

הזמן לטיפול במשבר אוזל במהירות

אם המדינה לא תפעל בכל האמצעים לפיצוץ "בועת הנדלן", הבועה תפוצץ את הכלכלה והמשק, בדיוק כפי שקרה באמריקה שם לקח 5 שנים לכלכלה להתאושש מבועת הנדלן, אבל משמעויות הכלכליות של בועת הנדלן הרבה יותר נרחבות  ממה שהממשלה או האוצר מתארים לעצמם, משום שאם הבעייה לא תטופל, תקציב המדינה לשנת 2014  הולך להיות הרבה יותר קטלני  מתקציב  2013 ,משום שהמשק יהיה חלש יותר כלכלית, ואז שוב יבואו גזרות קטלניות יותר להוציא שקל  מיסים ממשק מיובש, מה שיקפיץ את הגרעון לשמיים.

הלפתן עוד יוגש לשולחן

אבל הלפתן הולך להיות החשש שעלייה בגרעון הממשלתי בתקציב מעל 5 אחוז לשנה, עלולה להכניס את ישראל לסחרור נורא, שבו רמת הריבית השנתית שהמדינה משלמת על אגרות החוב הממשלתיות, תתחיל לזחול לכיוון 6 אחוז לשנה, ואז עשוייה להתחיל בריחת משקיעים זרים (הפעם באמת), מה שעלול לייקר את סכום הריבית השנתית המשולמת על אגרות החוב שמגיעה כיום ל38- 40  מיליארד שקל בשנה, ושוב להקטין את התקציב המממן אותה ולגרור שוב העלאות מס, ואז אנחנו באופרה של סחרור כלכלי מושלם ללא בלמים.

הממשלה צומחת במהירות כפולה מהמשק

ראוי לציין כי הוצאות משרדי הממשלה היו גבוהות ב7 אחוז מההוצאות בשנת 2011, והוצאות המשרדים האזרחיים היו גבוהות ב 8.5 אחוז מ 2011, כפול מקצב צמיחת המשק 3 אחוז בשנה,מה שייצר צמיחה מדומה במשק על חשבון הגרעון, ולמעשה רק העלאת מיסים מאסיבית על הציבור, מנעה את חריגת הגרעון לרמות של מעל 5 אחוז ,אבל חיסלה את המשק ואת גביית המיסים

נשמח אם תשתף את הכתבה ותעשה לנו  SHARE  וLIKE   או תציע לנו חברות  – תודה

נהנית ספר לחבריך

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

3 Comments

 1. ביום שיתחילו חברי הכנסת המושחתים
  למכור של מאות ואלפי הדירות שלהם
  אז מחירי הדירות ירדו

 2. עברה כמעט שנה ושום דבר לא השתנה.
  הבועה בדרך פיצוץ הרבה יותר אלים.

 3. הריבית כבר לא תעלה לעולם כי המינוס של המדינה גדול מידי.
  ראה מקרה ארה"ב.
  אלא אם כן יעשו תרגיל כלכלי כמו שעשו עם המשכנתאות,שזוג צעיר מקבל
  דירה בריבית נמוכה יחסית לאחרים.
  אם יצליחו איך שהוא לעשות ריבית גבוהה יותר במשק ונמוכה על החוב של הממשלה
  אזי הריבית תעלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.