3

רק עקב המשבר הפיננסי, התגלה היקף הטבות המס (25 מיליארד ש"ח) שהאוצר נתן לחברות העשירות בעולם ללא צורך,

אם משרד האוצר לא היה  ניצב בפני  גרעונות  עתק, הציבור בישראל  לא היה יודע לעולם כמה כסף חילקו נתנייהו וחבורתו כסובסידייה ללא צורך,  לחבורת המקורבים, המכונה "החברות הכלואות ", סך הכל 5000 שקל על חשבון כל אזרח בוגר בישראל שנאלץ לשלם יותר מס, כדי שאינטל  וטבע  ונייס ואחרות, ישתמטו  ממס הוגן,  וזה רק קצה הקרחון והסירחון של המדיניות  הממשלתית שטוענת שהיא מורידה מיסים לאזרחים.

 

במדינה אחרת  כבר היתה נפתחת חקירה  ממשלתית ,כדי לברר מה באמת קרה כאן ,ומי באמת מעורב  בטעות או בכוונה  בנזק הכספי  העצום שנגרם למדינה,  במערכת החלטות הזוייה  ואולי מושחתת לחלוטין שהיתה כאן ואיש לא נותן הסברים  משום מה , משברים פיננסים תמיד חשפו שחיתויות ,החל מנפילת ליהמן ברודרס, דרך  קריסת ברני מיידוף ,ונפילת יוון ,כי לא ניתן להשיג מימון  זול בשיא המשבר, כדי לתחזק את הסירחון ,  כל אזרח בישראל  צריך לזכור איך ארגון ה BSA  רדף בסיוע משטרת ישראל , אחרי אזרחים מעתיקי תוכנות של החברות הכלואות .

שנת 2008, סטנלי פישר  הנגיד ישראלי -האמריקאי שהגיע לישראל לפנסייה בארץ החמימה  ,  נבהל   מנפילת שער  הדולר בישראל בעקבות  המשבר הפיננסי  -נדלני  העולמי ,  ומתחיל לקנות מיליארדי  דולרים  בטירוף כדי להגן על היצוא הישראלי,  שחלקו ,מגיע מחברות הייטק הבין לאומיות  שבסיסן בישראל , טבע  אינטל  נייס אמדוקס ואחרות , ולמנוע מהן  להפסיד כסף ולפטר עובדים רבים , לפי טענתן וזעקתן שנשמעה בכל כלי התקשורת באופן מאסיבי  , מה שהכניס גם את משרד האוצר לפאניקה ענקית כשנבהל  מזעקות הקוזאק הגוזל שלהן  , וגם הוא התגייס  במלוא המרץ ונתן להן  הטבות מס ענקיות במיליארדים,  שרשימת ההטבות הענקית  עברה  במהירות בחקיקה בכנסת ללא שום בדיקה  או בחינה או אימות ,  תחת סיוע  בתצפית באש, ותקשורת של לוביסטים מיומנים .

כל מה שרצו וחלמו החברות ,מהגורן ומהיקב,  מלוא הטנא והסל  ,ללא בחינה ובדיקה ובדיקה מדוקדקת וללא מחשבה מעמיקה הכל בחובבנות מצוייה, הכל אושר  במהירות בחותמת ועדת הכלכלה ופקידי האוצר , ומישהו  חייב לעשות הנדסה הפוכה, ולמצוא איך נבנה הכשל העצום הזה  במיליארדים  במהירות רבה כל כך.

סנטנלי פישר מנע  את ירידת שער הדולר במחיר כבד מאד  ,ורכש  דולרים  בשערים שבין  320  ל420  לדולר,   בהיקף של 50 מיליארד דולר , סך הכל  180 מיליארד שקל,  וסיבסד כל דולר  שקנה בחצי שקל,  על  חשבון בנק ישראל לדורות  ואזרחי ישראל לדורות ,  משום שהריבית על הדולר עומדת על אפס אחוז, והריבית על השקל עומדת על 3-4  אחוז,  ואת הדולרים שקנה פישר , לא ניתן למכור בשווקים בישראל , כי יפילו את שער הדולר   בישראל  ולכן הן נכנסו למחסניו.

שנת 2012 , מסתבר  כי חברות הייטק   והביו, המכונות " החברות הכלואות "  הרוויחו  כ 100 מיליארד  שקל , בתקופה שבה סטנלי  פישר סיבסד את  שער הדולר על  ידי  רכישה ענקית   של דולרים יקרים,  ובניגוד להבטחות מנכלי החברות  לפקידי משרד האוצר בשיא המשבר , בעת  שקבלו את  מענקים המטורפים  והטבות מס מטורפות כי ההטבות  נועדו ,למנוע פיטורים  ולהרחיב השקעות  בישראל  בעתיד , כעת החברות הן אינן  רוצות להשקיע   יותר בישראל  השתנו טעמיהן , והן רוצות למשוך את הכסף" המוענק "מישראל ,  תוך תשלום אחוז מס נמוך כ15  אחוז שהוא שעררייתי ומבטא מענקי השקעה בישראל ,כדי להשקיע אותו  במדינות שבהן המצב הכלכלי קשה יותר,  ולמצוץ  הטבות גדולות יותר ממדינות שחייבות   להציג השקעות "פוטו-אופ " רצוי בהייטק ,  על ידי חברות הדגל העולמיות , כדי להציל את כלכלתן  ולהציג מצג שווא לבוחרי המפלגות,  של שרי אוצר מוכשרים הגוררים חברות בין לאומיות  למשקים נכשלים, כפי שקרה בישראל 2007.

קורבן   מס 1   סטנלי פישר

היום  מסתבר,  כי   נגיד בנק ישראל ,סטנלי פישר  הוטעה  לחלוטין בכל מערכת קבלת ההחלטות שלו , כשלא היה מודע  למצבן הכספי  המצויין של החברות  האלו בשיא במשבר הפיננסי ,ולמעשה החברות בסיוע  הלובי  שלהן,  נצלו את הילתן הבין לאומית ,וגישתן לאוזני  מקבלי ההחלטות הרשלנים :שרים  חברי הכנסת ופקידי האוצר  ,ועבדו עליו בעיניים  לחלוטין,  והוא  הנגיד המוכשר והמיומן , פעל מפאניקה ושמועות בלבד ,  ואילו לא היה קונה את הדולרים , הרי שהחברות  הכלואות , היו מרויחות לא  100 מיליארד שקל , אלא  80  מיליארד שקל  ,  והוא לא היה תקוע עם  70 מיליארד דולר ללא אפשרות מכירה  בשווקים ,בריבית אפסית .

מה גם,  שכל היבוא  לישראל  מהעולם היה מוזל  ב20  אחוז ,עקב ירידת הדולר  מ420  ל320 ,  וכך היבוא הזול   היה מאושש את המשק הישראלי  ,ולחילופין  ניתן היה למסות את היבוא במס גבוה יותר,  ולהקל על הקופה הציבורית  בגביית מיסים , עיי הנהגת טייס אוטומטי ,עקב ירידת מחיר עלויות היבוא.

 

קרבן מס 2  פקידי ושר האוצר

פקידי  משרד האוצר בישראל צריכים להכנס לספרה של  ההסטוריונית ברברה טוכמן "מצעד האיוולת"  על אמונתם התמימה בסיפורי המעשיות שמכרו להם הלוביסטים  והחברות הבין לאומיות , שהולכת לגרום נזק  של 20-30 מיליארד שקל,בגלל " הסוס מטרוייה " שהכניסו לכלכלת ישראל,ועכשיו רוצה לצאת מפה בדהירה  פטור ממיסים .

20 מיליארד שקל , זה הסכום  המוטל  על הכף,  ועומד במרכז המחלוקת  שבין פקידי האוצר  למנכל"י   "החברות הכלואות",  שרואים  את רווחיהם  העצומים ,עולים מחודש לחודש עקב עליית שער הדולר בגלל המצב הכלכלי המתדרדר, ומבינים שההזדמנות לתפוס ממשלה אחרת פראיירית  שתתן להם  הטבות מס שערורייתיות  בשיא  המשבר  הנוחכי  עלולה לחלוף ,  ומצד  שני  עומדים  פקידי האוצר  עם קופה מרוקנת ומחוררת , וגרעון תקציבי שנתי  אדיר שאין לו תקדים כמעט, של למעלה מ32 מיליארד שקל  השנה 2012 , וחריגה תקציבית  שנתית מתוואי הגרעון השנתי  של  15-18 שקל בשנה,  שמבינים שתשלום של 15 -20 מיליארד שקל  מס לפי הצעת   או סחיטת החברות הכלואות ,  במקום 35 מיליארד המס המקורי , יסגור את החור התקציבי  לשנה הזאת , ואולי  הכלכלה תתאושש בשנה הבאה  ובעיית המחסור במיסים תפטר  , והפיתוי גדול מאד , כי האלטרנטיבה היא הטלת המיסים  על המעמד הבינוני שכבר שילם פעם אחת את המיסים החסרים האלו,שהיו אמורים ללכת להשקעה בצמיחה בישראל , כפי שטוען האוצר, שמדבר כל הזמן על צמיחה .

 

קורבן  מס  3   עם ישראל המעמד הבינוני .

אין דבר יותר מעליב ומשפיל,מהעובדה שכל אזרח  בוגר בישראל,  צריך  לשלם  כמה אלפי  שקלים " יתר  מס " הכנסה ,  כדי לממן את  תאוות הבצע  של  חברות   בורסאיות  כמו טבע, נייס ,ואינטל  הנסחרות בבורסות בניויורק , ולמעשה חלק מרווחיה,הושגו בעושק ורמיייה  של נגיד בנק ישראל ,  של פקידי האוצר,  ושל אזרחי המדינה,ממש כמו אחרון הרמאים.

מה שיפה הוא  שהחברות הללו  עוד הקימו  את ארגון  ה BSA   בחסות המשטרה, עם  תשדירי טלויזיה  מרתיעים  בפריים טיים , כדי  לרדוף  אחרי אזרחי המדינה שמעתיקים תוכנות שלהן ושירותים,  ולא משלמים תמורה מלאה  עבורם  , יותר מזה הן ניהלו תביעות בבית משפט  נגד  עסקים  המשתמשים בקניינן  בניגוד לחוק בטענה שהם פוגעים ברווחיהן   הלגיטימים , וכל מערכת המשפט בישראל שרואה אדם זר שהגיע מהרחוב , התגייסה בשקיקה לעזור להן , כנגד אזרחי ישראל  הרמאים .

היום מסתבר, כי כרגיל גדולי הנוכלים  והצדיקים מסתתרים בסיוע עורכי דין  מאחורי מערכות השלטון והצדק והמשטרה , שתמיד טועות  לטובת הנוכלים  הזרים ,  והעקיצה הכספית  שהחברות האלו  הולכות לעשות למדינה   תעלה למדינה 20 מיליארד  שקל , פי מיליון מגניבות התוכנות של כל אזרחי ישראל

  נהנית ספר לחברך והצע לנו חברות בפייס בוק   נשמח  אם  תשתף אחרים

 

 

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

3 Comments

  1. אין כלכלנים בסביבת הנגיד, הממשלה?
    איך מגיעים למצב של אי ידיעה

  2. השאלה היא מה התרומה של אותן חברות לתל"ג של ישראל. אם זה עולה על 5000 ש"ח לנפש במצטבר לאורח השנים, אז זה משתלם, אם זה פחות מכך אז זה בהחלט מחדל. אני מעדיף לממן חברה כמו אינטל שיוצרת כאן מקומות עבודה, מאשר את עובדי חברת חשמל או הרכבת שההטבות שהם מקבלים לא תורמות לי במאום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.