4

קצב צמיחת המשק צנח ב50 אחוז מאז המחאה החברתית, מ4.7% ל 2.2 אחוז -המשק צונח.

אלמלא הטלת מיסים חדשים ב 22 מיליארד שקלים בשנה שלצורך הקטנת הגירעון במהירות, הצמיחה ברבעון האחרון בישראל היתה אפס (0)  ולא 2.2 אחוז, (כל 10 מיליארד שקל התרחבות המשק = 1 אחוז תוצר ) .

זאת משום שהעלאות המיסים הדרקוניות שהוטלו על הציבור מנפחות בצורה מלאכותית את  היקף תוצר המדינה, תוך מילוי קופותיה הריקות של המדינה במיסים להחזר חובות במקום כסף שילך להשקעות  חדשות במשק.

המשק צומח על אשראי בנקאי בלבד וגביית מיסים

זה נכון שאנו צומחים יותר מאירופה אבל הכל על  חשבון גביית מיסים עודפת ,הלוואות שהממשלה לוקחת, והלוואות שציבור לוקח למחייה ומשכנתאות המשק צומח רק על הרחבת האשראי הבנקאי .

אלמלא מציאת הגז הצמיחה כבר היתה שלילית באחוז שמשמעה כלכלת ישראל מתכווצת  ב 3 אחוז לשנה (בדיוק מה שמרגיש הציבור כשמשקרים לו בנתונים הכלכלים ) והגז רק פוגע בצמיחה העתידית דרך שער הדולר.

בינואר 2014 הוטלו מיסים נוספים חדשים בסך של 14 מיליארד ועדיין הגרעון עומד על 30 מיליארד בשנה,  לאחר הטלת מיסים כוללת ב 35 מיליארד שקל בשנה וחצי.

טרגדיה לאומית הצמיחה ירדה מ 5-6 אחוז

מדובר בטרגדיה לאומית אמיתית משום שקצב צמיחת המשק הישראלי בקצב של 2 אחוז לשנה ברבעון האחרון  מבטא בפועל אפס צמיחה ריאלית בניכוי אינפלציה והוא נכון למדינות עשירות, חסרות חוב, ועם גידול אוכלוסיה קטן.

בדיוק ההפך מהמאפיינים של ישראל, וממדינה פורחת כלכלית שבמשך שנים התנהלה בצמיחה של 6-8 אחוז לשנה, אנחנו כרגע  צומחים ברבע מהפוטנציאל הלאומי.

ההימור הכושל על צמיחה דרך עסקי הטייקונים.

ההימור הענק שהטייקונים יביאו צמיחה טובה וחזקה יותר מהמעמד הבינוני  התבדתה לחלוטין, והתוצאה היא ירידה של 60 אחוז בקצב הצמיחה של המשק הלאומי ב7 השנים האחרונות מאז פריחת הטייקונים שצמחו רק על גידול אשראי עיין ערך דנקנר ו ומוטי זיסר  שקרסו לבסוף.

הקשר הישיר שבין מיסים וצמיחה.

כדי להבין צמיחה מהי מובאת הדוגמא הפשוטה: ההעלאת מחירי הסיגריות מנפחת את מחזורי הקיוסקים וחברות הסיגריות, העלאת מחירי האוטובוס מנפחת את מחזורי חברות האוטובוסים, והעלאת מחירי הרכבת את מחזורי הרכבת, והעלאת הארנונה את מחזורי העיריות , והעלאת מחירי האשפוז את מחזורי בתי החולים.

והעלאת מחירי הבולים את מחזור הדואר, והעלאת מחירי הדלק מנפחת את מחזורי תחנות הדלק, וכך מספרים לכולם שהמשק צומח ומתרחב אבל שום כסף חדש לא נוצר במשק, אלא כספם של האזרחים עובר מכיסי האזרח לכיסי השלטון למימון הגרעונות וטכנית נמדד כצמיחת והתרחבות המשק ב 3 אחוז בשנה לפי גובה העלאת המיסים  .

בועת הנדלן  מחסלת כל סיכוי לצמיחת המשק בעתיד

באוצר ובבנק ישראל עדיין לא הפנימו שבועת הנדל"ן שצמחה פה מחסלת כל סיכוי לצמיחת המשק והתאוששותו, משום שהיא כמו פרונקל גדול השואב מהגוף את כל כוחו משום שהבועה גורמת ל 2 נזקים עצומים לשנים הראשון הוא  שהיא מתחרה עם ענפים אחרים במשק על אשראי  בנקאי  והשקעות בענפים שונים  במשק ומוציאה את המשק מאיזון כלכלי.

והסימן הראשון לכך הפרת האיזון במשק היתה ירידה דרמטית  במחזורי המסחר בבורסה והסימן השני ירידת פדיון העסקים הנשענים על כסף פרטי של צריכה אישית וכך שכסף שהיה אמור לנוע בחופשיות במשק ולהניע את המשק על ענפיו השונים נתקע בבלוקים  ומפיל אחריו ענפים אחרים שאינם אטרקטיבים להשקעה .

המיסים יעלו בעוצמה גם בשנה הבאה

בכל שבוע בשנה הבאה הציבור עומד להתקל במס נוסף  שנועד לסגור חור נוסף שנוצר כתוצאה מחוסר ההשקעות במשק  קוראים לזה ספירלה יורדת  ובשיא המשבר כנראה המדינה תבוא עם הפתרונות הנכונים ככה זה עובד אצלנו.

נהנים עשו לייק

ניתן לפרסום בכל מקום תמורת הודעה ולינק.

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

4 Comments

  1. אני חושד שבזמן כתיבת הפוסט, כותבו הנכבד היה תחת השפעת סמים פסיכואקטיביים מסוכנים. אני חושב שאתה צריך לציין זאת כגילוי נאות.

    • גסות הרוח כתחליף לנימוק, נאמסה עלינו בבון.

  2. שכחת לציין כאן את הנתון של העלאת גובה הקנסות והגברת האכיפה, זה כסף חינם למדינה בצורה הכי שרירותית שאפשר.
    וכמו שכבר אמרת קודם אם לא יהיו הסכמי שלום וכסף מארה"ב….

  3. מאחר ופירות הצמיחה מתרכזים אצל קומץ מאוד מצומצם של 1% מתושבים שאר ה 90% שמחים שאין צמיחה: מיתון יביא לירידת מחירים – יוריד את מחירי הדיור, יוריד את יוקר המחייה -בדיוק מה שהבטחיו הפוליטיקאים ליפני הבחירות 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.