11

עודפי הגז ליצוא כבר נמכרו בעסקה סודית לרוסיה שמספקת לסוריה טילים קטלנים נגד חיל האויר והשריון

הדיון בענין מכירת עודפי הגז לייצוא פיקטיבי לחלוטין, כי עודפי הגז כבר נמכרו בשנה שעברה לרוסים לחברת GAZPROM  בבעלות ממשלת רוסיה, כך דווחו כל העיתונים הכלכלים ברוסיה בשנה שעברה, כל זאת למרות אזהרות מודיעין חיל האוויר ואמ"ן בדבר עסקת הנשק הנרקמת במקביל בין הרוסים והסורים למכירת טילי  נ"מ קרקע אוויר אס-300  שוברי השוויון של העליונות האווירית של לצה"ל .

האזהרות מהעסקה הוסתרו מהציבור ומוועדת הבטחון של הכנסת, והרוסים מכרו לסורים בשלב א את המערכות היקפיות ההגנתיות  של טילי הAS-300 A כשהם מחסלים את כל היתרון הטכנולוגי של חיל האוויר, ועתה לאחר חתימת "הסכם הסופי " של עודפי הגז לייצוא  מעבירים הרוסים  גם את הטילים והופכים את המערכת להתקפית,  זאת ההונאה הרוסית של ממשלת ישראל, במהלך שמזכיר את מכירת טילי הסאגר למצרים נגד טנקים, וטילי ה SAM 3 ש"כופפו את כנף המטוס" במלחמת יום כיפור וחיסלו אוגדות טנקים שלמות של צה"ל בהפתעה.

הכותב הוא קצין מודיעין במילואים וזכה לחוות את השמות שעשו הטילים הרוסים בחיל האוויר ובשריון הישראלי במלחמת יום כיפור, והביאו בסיומם לקרוב ל3000 הרוגים, וחוסר יכולת להכריע את הצבאות המצרים והסורים למרות השקרים התעמולתיים שפוזרו בציבור, מעניין לראות איך מתנהל דיון פיקטיבי בציבור על יצוא הגז  ב"וועדת צמח" תוך סיכון בטחונה של מדינת ישראל, ומעניין מה דינו של שר שמנהל דיון פיקטיבי בכנסת בשעה שקיימים חוזים חתומים עם ממשלת רוסיה בחתימת פוטין בכבודו ובעצמו מצד אחד, ונתנייהו מצד שני  כשכל מטרת הדיון הוא הונאת הציבור והסתרת מהלכים שכבר הוכרעו, והשאלה אם נתנייהו נבהל רק כשפורסם המידע על מכירת הטילים לסורים, ולכן הוא יטוס בבהילות לרוסיה למזער נזקים ולהפגש עם פוטין, או נבהל משום שהמידע הודלף לתקשורת על ידי גורמים מודאגים בצה"ל שהתריעו על העסקה כבר לפני שנתיים לפני חתימת חוזי הגז, והוא אינו רוצה להתפס כמי שמכר את בטחון ישראל.

פוטין חותם על חוזי קניית הגז  וחונך אנדרטה בנתניה

ב25 ביוני 2012  לפני שנה הגיע הנשיא הרוסי פוטין לביקור בזק  בן 24 שעות בישראל מייד לאחר שנבחר, וזה היה ביקורו הראשון בישראל כנשיא רוסי ומחוץ לברית המועצות, וזאת כדי לסגור במהירות ובבהילות את הפרטים הסופיים בחוזה הגז עם חברת הגז הרוסית הממשלתית  GAZPROM  ולשמור על יכולתה של ברית המועצות לשבת על שאלטר הגז הטבעי לאירופה ולמזרח אסיה ולהכתיב את מחירי הגז במזרח, ולנהל פוליטיקה של גז ולשמור על מונופול הגז הרוסי באירופה ובמזרח, על חשבון עתודות הגז הישראליות שייצרו היצע בשווקים החל משנת 2017.

למה הגיע פוטין לישראל?

פסטיבל פוטין בשראל סוקר בהרחבה ובתמיהה על ידי כלי התקשורת המקומיים והעולמים ו"מוצבו "  תעמולתית כביקור של נשיא רוסי בישראל "שבא לדאוג למיליון אזרחים רוסים החיים בישראל" והוא אף הצהיר זאת, ו"פקיד בכיר" של המדינה שנשאל על כך אמר ש" פוטין רוצה לבקר בנתנייה מתוך כבוד לווטרנים היהודים ולחנוך שם אנדרטה לזכר חיילי הצבא האדום היהודים שנפלו במלחמת העולם השנייה, והוא אף חנך בנתנייה אנדרטה לזכר חיילי הצבא האדום, אולם זה היה עוד ספין שנועד להסתיר את העובדה שבמהלך כל הביקור בן  24 שעות (אובמה 72 שעות) ניהלה הממשלה משא ומתן אכזרי עם הרוסים בנושא מכירת כל יתרות הגז ליצוא החל משנת 2017 לרוסים בלבד במשך ה20 השנים הבאות החל משנת 2017 , הכל במהלך של פאניקה כדי להקטין את הגרעון התקציבי  שהציבור עדיין לא היה ער לו רשמית.

העסקה המקדימה

מוקדם לכך מייד עם חתימת החוזה המקדים  ב22 במרץ  2012  בין שותפי תמר וחברת GAZ-PROM  הרוסית הודיע פוטין על "רצונו לבקר בישראל, זה בשעה שעדיין לא נבחר, אולם כבר אז תוכננה "העסקה הסיבובית"  בין כל בעלות קידוחי הנפט והגז לבין חברה הקוריאנית DAEWOO להנזלת גז שהפכה למתווכת, לבין חברת גזפרום  GAZPROM הרוסית המשווקת ,לפיו החברה הרוסית תקנה חצי מתפוקת הקידוחים הישראלים לצורך שיווק בעולם, ודייהו המנזילה תהייה בפרונט תקשורתית.

הכנסת החברה הקוריאנית לתמונה נועדה בעיקר למנוע את הצגתה של החברה הרוסית בבעלות ממשלת רוסיה כקונה ישירה של הגז, אלא כגוף משנה בסיפור, כדי לא לעורר בתודעת הציבור את המסר, שממשלת ישראל מוכרת את עודפי הגז שלה למדינה שהיא הספקית הראשית של נשק מתוחכם לכל אוייבנו, ורוסיה מעולם לא הפסיקה לרגע לתמוך בכל המשטרים הערבים שמסביבנו בנשק ותחמושת מתוחכמים הכל מומן "מרווחי הנפט שמממן את הטרור "  "דיבורים לחוד ומעשים לחוד" ,מה שגרם לישראל להוצאות חימוש כבדות לאורך השנים.

כל החלטות השותפויות שנשענות על רשיונות ישראלים גובו על ידי הממשלה, שמצידה כבר הכינה  במהירות את התשתית המשפטית והסמכותית  "לועדת צמח הפיקטיבית " לייצוא עודפי  גז טבעי לחו"ל".

ועדת צמח הפיקטיבית מוקמת

חודש לאחר מכן  באוגוסט בשיא הקיץ כבר פורסמו מסקנות "וועדת צמח " שהיתה פיקטיבית ואישרה יצוא 50 אחוז מעודפי הגז לחו"ל, כשהספין היה שיוותרו יתרות  גז טבעי ל 25 שנה הבאות שהן מספיקות למדינה, "ולשותפות אין כסף להשקעה"  אבל הראש היה בהקטנת גרעון המדינה העצום שהביא למכירת מחצבים כפי שרוסיה מכרה בחפזון את מצחביה כשהתפרקה ב 1990 , אולם הקדדמת הבחירות עקב הגרעון העצום כפי שהתברר בדיעבד דחתה את החלטות "וועדת צמח" והעבירה אותן לממשלה הבאה.

סיכום

חצי מיתרות הגז של ישראל ימכרו למדינה התומכת באוייבי ישראל באופן מוצהר וזאת "הכלכלה החדשה" שבה מצד אחד עושים עסקים עם מי שתומך באוייב שלך ומספק לו נשק מתוחכם  כמו טילי סאגר אר.פי.גי  וטילים קטלנים נגד מטוסים, ומצד שני  נלחמים באוייב שלך שממומן על ידי מי שאתה עושה איתו עסקים, זאת הגרסה החדשה של  המחזה האגדי  ALL MY SONS  של  ארתור מילר, בכיכובה של ממשלת ישראל, ראש ממשלתה ,ושר האנרגייה שלה.

בפעם הבאה שטנק ישראלי  או מטוס חיל אוויר יחטוף טיל בסוריה או לבנון יתחיל הויכוח האים זה טיל סובייטי, או טיל איראני, שמומן מרווחי הגז הישראלי  או הרוסי ,ולכן חשוב לסמן את התחמושת הנמכרת בדגלי הלאום -שקיפות רציתם.

  על גז פרום GAZPROM

חברה זו היא ספקית הגז הגדולה של גז נוזלי למרכז וצפון אירופה והיא ישבת על השלטר של הגז בכך שצינור הגז הראשי של אירופה מגיע מרוסיה, הרוסים קובעים את מחירי הגז שיקבלו האירופים ואת הכמויות, רק לפני 4 שנים  בעת שאוקראינה שצינור הגז  הרוסי עובר בשטחה רק הרימה את הראש, לא הססו הרוסים וניתקו את אספקת הגז למדינה ללא היסוס והשאירואת תושבי במדינה בקיפאון עד לפשרה כספית שהיגעו עם האוקראינים .

נהנית ספר לחברך או עשה לנו לייק  או SHARE

 

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

11 Comments

  1. להעיף הממשלה דחוף כולל לפיד הדו פרצופי.

  2. הקשתי. כל מה שיש שם זה בקשה לרישום וכותרת על חתימת הסכם להקמת נמל

  3. האם בבקשה ניתן לפרסם את מקורות המידע ?

  4. תיאוריה מעניינת לכרוניקה שפורסמה. יש לך הוכחות חזקות לכך, ממקורות בעברית או רוסית?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.