2

סגירת נמלי הים בשישי -שבת הגורם המרכזי לחוסר יעילותם,לידיעת שר הכלכלה הדתי

ישראל היא המדינה היחידה בעולם שנמלי הים שלה סגורים כמעט יומיים בשבוע  בשישי -שבת, מה שמוריד את התפוקה בנמל בכמעט 25 אחוז  ומייצר את כל הסטטיסטיקה השקרית המוצגת בתקשורת על ידי משרד הכלכלה ומשרד התחבורה, ואל זה מצטרפת העובדה שהנמלים אינם מופעלים בימי חול 24 שעות ביממה ב3 משמרות גם בימים שהם כבר עובדים.

מי שאחראי לכך שהנמלים אינם עובדים 7 ימים בשבוע, אלא 5 ימים הוא שר המסחר והתעשייה והכלכלה, שהוא גם אדם דתי, ולידיעתו האוניות ממתינות ב שישי -שבת יומיים מחוץ לנמל "במחיר של מיליון שקל ביום לפי  דבריו" (השר בכלל לא מכיר את המספרים הנכונים- להפתעתי אולי הוא לפיד מס 2 ).

המהלך המתוכנן על ידו לשבור את הנמלים אינו יותר מפרובוקציה שלטונית נוספת -נגד אוייב לא קיים, וראוי קודם לשבור את " "מונופול הרבנות " שהוא הגורם השני במעלתו ליוקר המזון והייצור בישראל -כבוד השר .

רבים עם העובדים במכוון -בלי לפתור בעיות

אין שום סיבה שנמלי הים  הקיימים לא יעבדו בתפוקה מלאה 7 ימים בשבוע, ולא ב 60 אחוז תפוקה לפני שבונים נמלים חדשים בהוצאות עתק, אבל לשר שכל הסמכויות אצלו חשובה השבת, ואין מחיר כלכלי לשבת והמחיר כבד מאד למשק משום שבמשך יומיים אי אפשר לפרוק מטענים בנמל, והאוניות עומדות ושומרות שבת יחד עם כל עם ישראל, ועלויות שמירת השבת באוניות כמובן מוטלות על תמחור הסחורות, גם בסחורות היבוא וגם בסחורות היצוא כשהנמל סגור ומסוגר, אבל למה לא לנהל מלחמה על הבעייה האמיתית כשאפשר לסמן את בעלי השכר השמן והלא מוצדק כאויב, ולא לפתור את הבעייה אותה שיטת הסתה מול עובדים היתה רק לפני חודש במאבק בחברת החשמל שמרוויחה עתה 10 מיליארד בשנה(הנתון מוסתר מהציבור-בנט), ושקל אחד הנחה לא חוזר לציבור במסגרת התחרות אלא הכל למקורבים( התחנה עובדת בשבת).

הנמלים החדשים לא יעבדו בשבת -כמובן

היום כבר ברור שהנמלים החדשים שיוקמו לא יעבדו בשבת, משום שהשר בנט יתנגד כמובן מטעמיו, גם הרבנות תתנגד, המפלגות הדתיות יתנגדו ,וראש הממשלה יתנגד כי הדתיים הם המגזר העולה, וכך גם הנמלים החדשים יעבדו ב 75 אחוז תפוקה בלבד, ועל איזה תחרות מדובר כאן כשגוף לא יכול לפעול 24 על 7  , אלא מוגבל בימי הפתיחה והסגירה שלו על ידי גורמים פוליטיים.

ושלא יעבדו עליכם, שום סחורה שהיא מזון לא תוכל להפרק או להטען בנמל החדש בשישי -שבת , כי לא תהייה כשרה משום שנפרקה בשבת, וקשה מאד להעמיס אוניות בסחורות סלקטיביות שאינן מזון, משום שהדת נוגעת לתחומים רבים, החל מרכיבי מזון כמו קמח, סוכר,שמן ואחרים שמגיעים בדרך הים, וכלה במזון מוגמר המיובא לישראל  (רוב המזון) וגם היום בנמלים הישנים נפרק המזון רק בימי חול ומגביל את יעילות תפעול הנמל .

הרכבות  לנמל  החדש  וממנו לא יעבדו בשישי שבת

בעייה בוערת יותר קיימת בהובלת מכולות ומטענים לנמל וממנו ב שישי שבת, ושום רכבת מטענים כמו זאת המתוכננת בהשקעת מיליארדים, לא תוכל להכנס לנמל החדש בשבת ולפרוק סחורה או להעמיס, אבל על זה שר הכלכלה בנט אינו מדבר כי הוא לא רוצה לפגוע במונופול הדתי הגדול מכולם מונופול השבת, מה גם שכבר היום רוב מוחלט של האוכלוסיה מוגבל בתחבורה בשבת כי הרכבות מהפריפריה מושבתות ,למרות השקעות הענק בתשתיות רכבות שהופכות לבזבוז כסף ענק  כשהרכבות לא עובדות יום וחצי .

איסור יבוא גבינות,  ציפס, זיתים ,קטשופ  ואבקת חלב לישראל

אם השר רוצה להלחם ביוקר המחייה, אדרבה הוא יכול בצו פשוט בחסות משרדו לאפשר ייבוא מזון לישראל כפי שמתואר למעלה לישראל ולהוריד את המכסים אפילו בתקנות זמניות,  אבל זה לא יקרה כי כל היבוא לישראל הוא חלק מהקומבינה הפוליטית והדילים הקואליציונים, מה אכפת לבנט שיביאו לישראל קטשופ, או זיתים, או ציפס, או סרדינים ,או אבקת חלב  ללא הגבלה ולהוזיל את המחייה, אבל אפילו בדבר פשוט כזה הוא לא מסוגל לטפל האיש שהיה קצין במגל"ן ובחר בפחד להלחם בעובדי הנמל שברור שאינם בסדר, אבל המטרה היא לריב ולהשיח את דעת הציבור ולא לפתור בעיות באמת .

סגירת מכון התקנים הממשלתי

מכון התקנים הממשלתי  נמצא תחת פיקוח האח בנט והוא גורם רגולטורי שכמוהו אפילו אין בסין או ברוסיה והוא מעכב משלוחים והכנסתם לישראל כדי להגן על המקורבים ואולי יתחיל כבוד השר בניקוי האורוות הממשלתיות .

האח הדתי בנט והאח החילוני לפיד גוררים את הכלכלה לקריסה כשהם מנסים לעקם כל מודל כלכלי הגיוני ,האחד לטובת הדת ,והשני לטובת הטייקונים ולתופעה הזאת קוראים גזירה של הכלכלה אבל בבעיות האמיתיות לא מטפליםנמל חיפה .

נשמח אם תשתפו את הכתבה  תלחצו לנו לייק או SHARE    למטה   תודה

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

2 Comments

  1. דרך אגב, נמל סלוניקי, היה הנמל היחידי שבשבתות לא עבדו בו, מאחר ורוב מפעיליו היו יהודים, כשבנו את נמל חיפה היה מחסור בכוח אדם שאותו השלימו בשכנוע של יהודי סלוניקי לעשות עלייה לישראל. נקודה למחשבה!!!

  2. תפוקה זה לא הכל.
    הזכות ליום מנוחה, עם ובלי קשר למקורה היהודי, היא זכות חשובה הרבה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.