3

נתנייהו יחזיר את "שטחים" כדי לעצור את המחאה החברתית זה זה יהיה הטריק של הקייץ וגם לפרק את" הליכוד המושחת " שמפריע לו לנהל בדרך בקרוב יוטל" מס שלום " למימון הפינוי

את האיש הזה  מעניין רק  השלטון ותו לא ,והוא יאחז בו תמורת כל מחיר, גם  תמורת מכירת כל מורשת הליכוד ,ועמדותיו האידיאולוגיות   , ובקרוב תשמעו על  "  חלון ההזדמנויות ההיסטורי  " שנפתח במזרח התיכון,  והוא זמני ביותר  , וחשוב לנצלו להסכם שלום  היסטורי עם הפלשתינים , שיאפשר הזרמת ערבויות כלכליות אמריקאיות בעשרות  מיליארדים לממשלתו הפושטת רגל של נתנייהו עקב מדיניותו  הכושלת ,כי ללא עזרה אמריקאית , הציבור  יגלה את המציאות היוונית שהוא בה חי והוסתרה  ממנו, וכמות הגזירות תהייה קשה ואכזרית  מנשוא .

איזה מסכנים ראשי המחאה החברתית  אם  נתנייהו הולך לעשות להם  את תרגיל  הכניסה למשא ומתן לשלום עם הפלשתינים  ,כדי לדכא את המחאה החברתית שהולכת להתפרץ  לו   בענק  וגרוע מכך ,גם  אם לא תפרוץ  המחאה  ,הרי שממשלת נתנייהו דה פאקטו נמצאת  בפשיטת רגל  כלכלית , וברגע  שהריבית על האג"ח הממשלתי יעלה על 5.5 אחוז רוב הסיכוי הוא להורדת הדירוג של ישראל  בעולם ,  ומכאן  הדרך לגהנום כמו יוון או איטליה רו ספרד  קצרה , מה גם  שהמוניטין של נתנייהו כגאון כלכלי יחרב לחלוטין 

כל תומכיו הכלכלים של נתנייהו נמצאים  בהלם  כבר  חודשיים , מתוצאות מעשי ידיו  הכלכלים שהתבררו ככושלות ביותר ,למרות שהוזהר  מפני תוכניותיו הכלכליות  ההזויות  ,שהיו גרועות כמו עצת אחיתופל  השנייה

ובימים האחרונים(נכתב לפני חודשיים)  פרשנים  כלכלים רבים מבינים את גודל האסון הכלכלי ,שכרגע איש אינו מדבר  עליו (בכלי התקשורת המרכזים  הממלכתים  הנשלטים  ) שהולך לנחות על ישראל, ומתחילים לטפטף  פרטים בעיתונים  מתוך אחריותם לקוראיהם , ומתוך  מצפון  פנימי ישר תקראו אצלם בין השורות

3 שנים הצליח בניימין נתנייהו להתל בציבור,  עם נתוני צמיחה שלא היו ולא נבראו 4.7  אחוז צמיחה,  שכולה מומן בגרעונות  ממשלתיים  אדירים  , הלוואות ממשלתיות שנלקחו  במלוא היד , משכנתאות ללא כיסוי ויחס לגדל הלווהשהניבו מיסי נדלן מטורפים  , ומיסים  מטורפים  על המעמד הבינוני שממנו את  הריבית על ההלוואות הממשלתיות שנלקחו להיטיב עם העם , עד שהגיע  ה14 ביולי  ופיצץ  את ההונאה הכלכלית שהיתה כאן ,ומומנה עיי הממשלה בהיקף  של 30 מיליארד שקל לשנה ,של  גרעונות  תקציבים שהוזרמו למשק ויצרו  את " בלוף  היציבות הכלכלית ".

" חכו לגזירות  -אחרי הבחירות  "

רק נעצר הגלגל של הבלוף הכלכלי שהיה כאן ,ומומן בהדפסת  כספים מטורפת  עיי המדינה  ,ובנק ישראל מתוך אחריות  כבר מודיע על נתון  של 50 מיליארד שקל  גרעון בשנה הבאה , עקב ירידת הפעילות הכלכלית  ,כשרק לפני שנה היה לממשלה עודף של 11 מיליארד  ,וזה ללא מלחמה שנתנייהו איים בה ,או מלחמה שהיתה בפועל   ועל נתון כזה ראשי ממשלה באיטליה ובפרד  ויוון עפו  כמו טיל בשנה שעברה , אבל נתנייהו רוצה להיות ראש ממשלה בכל מחיר,   ולכן כפי שנאמר  ש " האידיאולוגיה היא  מפלטו  של הנבל  " ,   "וחלון  ההזדמניות ההסטורי " הוא מפלטו של השרלטן  .

"עסקת   "  שטחים  תמורת  ערביות כלכליות ובטחוניות אמריקאיות "

בממשל האמריקאי ראו  את התוכנית הכלכלית הטפשית של נתנייהו ,אבל שתקו כי הבינו שהוא יפול כמו דג ברשת ,ביום שבו  תתפוצץ בועת הנדלן בישראל , והכנסות המדינה ממיסים יפלו בצורה דרמטית ,ואז נתנייהו יצטרך ערביות כספיות אמריקאיות , לצורך הנפקת   אגרות חוב עבור תשלום שכר עובדי המדינה בישראל 1.2 מיליון  איש  ,ויצטרך לשלם באידיאולוגיה, כי כך העסק אצל האמריקאים עובד  ,ותזכרו איך יצחק שמיר איבד את השלטון  ב1992  בגלל הערביות לעלייה ,כמה פשוט -כמה אכזרי.

ועכשיו  עם 50  מיליארד שקל גרעון בתקציב  תוך  מספר חודשים , ובלי יכולת להעביר תקציב מדינה לשנת 2013 שהולך להיות אכזרי ביותר(בינתיים הוכנסה קדימה כדי שממשלתו לא תיפול  ) ,ועם קואליציה דתית שבולעת כל שקל ,  הפתרון היחידי  עבור נתנייהו הוא השלכת הדתיים מהקואליציה ,הליכה לקואליציה חילונית כמו ב2003  קבלת תמיכה אמריקאית והחזרת שטחים   ,כמה פשוט  -וכמה אכזרי .

מסכנים ראשי המחאה , אם נתנייהו הולך לגנוב להם את הקייץ  , עם שידורי משא  ומתן אינטנסיבים  ברדיו  ובטלויזיה  ,שעליהם  כבר השתלט   והוא שולט במסרים  ,ואין  ספק  שמשא ומתן  לשלום  עשוי לשתק  חלק מהמחאה .

מסכנים בוחרי הליכוד השרופים , שבאמת האמינו שהשטחים  מעניינים את נתנייהו ,  ולא הבינו שנתנייהו עובד בשביל העשירים ובשביל עצמו בלבד .

מסכנים המתנחלים  שיעברו שוב טראומה  של פינוי  , אבל כנראה הם אוהבים את הסבל  שבפינוי – מסתבר

מסכנן  הציבור  ובחלקו  בעיקר תומכי השלום  שאולי יקבלו מס ירושה   על נכסיו , כדי להוציא את  המדינה מהברוך הכלכלי  שנתנייהו הכניס אותה אליה ,וגם  יאלצו לממן את המחיר הכבד של השלום  שכה רצו כל חייהם   בקרוב מס שלום .

אבל את נתנייהו מעניין רק דבר אחד והוא כסא  ראש הממשלה  , ועכשיו  הוא עובד על " הנאום המכונן  " שבו  יסביר  לקהלו שנוצרה "  הזדמנות  הסטורית לשלום "  חלון  הזדמנויות זמני "   שאסור לנו לחמיצו ו"  דברים שרואים משם לא רואים מכאן "

והוא ילך לשלום בכל הכוח  גם אם צריך לפרק את הליכוד , כמו קדמו אריק שרון  ,  ורק רבין מסתכל מלמעלה וצוחק  איך בעולם נעשה  הצדק " באופן פואטי  "

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

3 Comments

  1. לאוריאל שלום. מה שלומך ותגיד לי אם אתה שפוי. מה שכתבת כאן זה לא יותר להסתה לרצח. אם אתה יודע יותר טוב ממני אז אוקיי – אני מוכן ללמוד. הטון שלך כאן הוא מוגזם מידי ושלוט ברגשות שלך.

  2. תשמע, הכל טוב ויפה , אך יתכן שלא הכל נכון מה שמוזכר פה. כל מנהיג חושב על זה שלא יקחו לו את המנהיגות וזה דבר טבעי ואתה צודק בזה, אבל —- כאשר נתניהו היה שר האוצר עשה דבר שכנראה הציל את המדינה מפשיטת רגל כאשר בשעתו (והוא אמר) שלא היה כיסוי לתשלומי פנסיות. אז אני לא מבין מה אתה רוצה.
    בעניין הצדק החברתי שאני בעדו צריך לתפוס אותו בפרופורציות נכונות וושלא יתפרץ לדברים אחרים כמו לסגור את המדינה ולדרדר את האוכלוסייה כי רק זה חסר לנו כאן. בענייןו מפלגת הליכוד – שאני אישית תמיד תמכתי בה – נתניהו לא מדרדר אותה אלא כבר הרס אותה ממזמן. גם אני מתנגד למדינה פלשתינאית, אבל צריך להסתכל למציאות בעיניים. נתניהו הוא לא אריק שררון אלא שקול בהרבה יותר מכל פוליטיקאי אחר. אריק שרון בשבילי הוא גיבור ילדות ועד היום אני מעריך אותו , אבל כעסתי עליו עקב הורדת יישובי גוש קטיף כאשר נתניהו התנגד אז להתנתקות.
    נתניהו לא יעשה את אותו דבר מה שעשה אריאל שרון כי הוא שמע להפגנות הגדולות של הצדק החברתי — אז שלא תספרו לי סיפורי מעשיות.

    • אמיר. אתה עדיין חושב שב-2003 ביבי הציל את המדינה מפשיטת רגל?! חחחח.. אתה כל כך תמים שזה גובל בטימטום! ביבי לא הציל כלום, הוא פשוט העביר כספים מנקודה א' לנקודה ב', ובמקביל העלה מיסים וקיצץ בהוצאות, כמו ביטוח לאומי, הכשרה מיקצועית וכו . ונחש מי גם אז לא נפגע מההיתנןות של ביבי?! העשירים.. וכן הוא יעשה הכל כדי להשאר בשלטון! הוא גם מוכן לרצוח אזרחים כדי להשאר איפה שהוא נמצא עכשיו, ואני לא מגזים!!! אז אל תספר סיפורי מעשיות, ושים תמונה בפרופיל שנראה אותך, ככה אתה ניראה כמו משת"פ של ביבי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.