1

נשיא המדינה: אנו מנצלים את תמימות המעמד הבינוני


נשיא המדינה מהשותפים הראשיים להכחדת המעמד הבינוני לצורך קניית השלטון מחפש כותרת מושכת המצביעה עד כמה הוא לא ראוי להיות נשיא .

למי שלא ידע ונכתב  כאן עשרות פעמים ,מאז שנת 2005 מתנהלת תוכנית מסודרת באוצר ובבנק ישראל לפגיעה אנושה במעמד הבינוני כדי לשדוד את חסכונותיו.

צדיק בשם ירון זליכה היה שותף פעיל לתוכנית האב שנתית הזו  שמטרתה היתה הכפלת המיסים העקיפים על המעמד הבינוני. מרמת 70 מיליארד בשנה ל 140 מיליארד שקל מיסים בשנה בזבוזים עבור הממשלה .

כלומר תוספת מיסים עקיפים של 7-8 מיליארד בשנה שיממנו את פעילות הממשלה ומגזרים לא יצרניים ויגזלו את עמל המעמד הבינוני .

ממשלת ישראל האוצר והאופוזיציה בשלו את המעמד הבינוני לפי שיטת הצפרדע וכשהטמפרטורה מגיעה ל 60 מעלות הצפרדע כבר לא יכולה לנתר כי כל שריריה נקרשים מהחום.

 

לתוכנית היו 4 מטרות :

א. יצירת תלות של המעמד הבינוני במקומות העבודה דרך כוח קנייה שפחת משנה לשנה והגבלת המוביליות החברתית .

ב. ריסוק המגזר הקמעונאי הזעיר והעברת נתחים ממנו לעסקים הגדולים שכביכול גובים מעמ ולא מעלימים מיסים כדי להקטין את כמות הכסף השחור אוייב המדינה .

ג. הגברת התסכול  תהליך המוביל ללאומנות בציבור כליא ברק לתסכולים.

ד. הכנסת המעמד הבינוני לחובות כדי לייצור מעמד חייבים שרץ על הגלגל ללא הפסק ואינו מצליח  לצאת מהלופ ואין לו זמן  וכסף למחאות.

 

התוכנית הצליחה ולמעשה מימון תקציב המדינה על ידי הטלת עודף מיסים על ידי המעמד הבינוני בעלות  המתקרבת  ל 70-80 מיליארד בשנה חיסלה את את המעמד הבינוני .

בפועל עד שנת 2005 מצבו של המעמד הבינוני בישראל היה הטוב בעולם וכוח הקניה שלו היה חזק מאד.

רוב מוחלט של המעמד הבינוני לא היה חייב שקל בבנקים ואף הצליח לחסוך ממשכורתו ואזרחי ישראל היו בעלי שיעור החסכון הגבוה בעולם .

המצב הזה קסם לממשלה שהבינה שאפשר בשיטת הצפרדע המוממת לחסל את המעמד הבינוני , כלי התקשורת שתפו פעולה הפוליטיקאים באופוזיציה לא הבינו מה קורה ונתנו יד למהלכים החברתיים שרוקנו את ביטוח לאומי שמומן על ידי העודפים האלו מכספי המעמד הבינוני .

 

היום,  11 שנים לאחר שהצליחה התוכנית, נשיא המדינה מספר ששכחו את המעמד הבינוני  בדעה שרוסק במכוון בתוכנית זדונית ומכוונת .

רציתים נשיא נחמד אך הוא ואנשים כמו זליכה הרסו לכם ולילדיכם את החיים דורות קדימה.

אכן שי ל 70 שנה למדינה .

אבי זלינגר .

 

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. אבי, יש שטחת פה תיאוריה מאוד מאיימת עם 0 הוכחות. וגם אם באמת חובות משקי הבית גדלו בגלל הריבית האפסית, זו מדיניות שאפשר להתווכח איתה אבל זו לא קונספירציה אפלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.