0

ניתן להסתכל על ליקוי החמה הקרוב דרך אריזת הביסלי או הבמבה שנתתם לילדכם.

ביסלי גרילהיכונו לליקוי חמה ביום א, השתמשו באריזת הביסלי והבמבה שאתם נותנים לילדכם והסתכלו דרכה על השמש או על ליקוי החמה, היא אטומה כמעט לחלוטין לקרני השמש כדי שהביסלי או הבמבה שבתוכה לא יתחמצנו ולא יושפעו מהשפעת קרני שמש בכדי שלא יאבדו במהירות את טעמם, למוצרים האלו ודומיהם הארוזים באריזות חכמות אסור לנשום אוויר צח ולראות אור שמש  טבעי  כמו העור שלכם למשל, האם זהו המזון שאנו רוצים לאכול? .

שום אדם אינו יכול להסתכל על השמש יותר משניות ספורות אחרת יקבל כוויות עמוקות בקרניות,  זה בדיוק תפקיד האריזה למנוע את עוצמת הקרינה על המוצר הרגיש לאור ואוויר בדיוק כמו עיננו בשעה שאותה קרינה פוגעת בעורנו ללא בעייה.

מהו ערכו הבריאותי של המזון אם אריזת הביסלי או הבמבה או דומיו כשאריזות אחרות אטומות שאכל ילדכם מתפקדות כמו הזכוכית המפוייחת שאנו משתמשים בה כדי להסתכל על השמש ללא הפרעה בליקוי חמה מבלי להתעוור, או זכוכית רתכים מספר 14  המשמשת לריתוך תעשייתי.

זאת כתבה על הרכב ובריאות המזון שאנחנו וילדנו אוכלים שמיוצר בצורה תעשייתית לחלוטין ודורש אריזה מיוחדת של פילם רב שכבתי מורכב להגנתה, והשאלה היא האם מזון כזה שזקוק לכל כך הרבה הגנות מהסביבה הטבעית טוב לבריאותינו ?.

חומר  אריזה שמתפקד כפילטר נגד שמש

הם הצליחו !!! כולנו התמכרנו למתוקים והמלוחים שהחברות המזון התעשיות מוכרות לנו באריזות המיוחדות אחרי שהן גילו סוד מקצועי שהיה כמוס שנים רבות והוא שהמוח האנושי של רובנו לא מסוגל לעמוד בפיתוי הרב ולהתנגד לתערובות מזון מסויימות המורכבות מערבוב מתוחכם של סוכר, מלח, קמח לבן, שומן צמחי לסוגיו, וחומרי טעם וריח מסויימים.

המוצרים האלו טעימים להפליא מוגשים במנות קטנות מותאמות לקוטר הפה בדיוק ( תבדקו) משמיעים רעש מיוחד בלעיסתם ובאיכות ייצור גבוהה מאד ואריזה מפתה, אבל הם משמינים ביותר משום שרובם עומד על ממוצע של 400 קלוריות ומעלה ל 100 גרם מוצר, כלומר על כל 200 גרם צריכה שלו אנו מעלים את משקלינו ב100 גרם  לפחות ולכן צומח כאן דור שמן מאד ותופעת ההשמנה מתרחבת ככל שתעשייה זאת מתרחבת .

ב20 השנים האחרונות אנו מופגזים בקשת רחבה של מוצרים בזאנר הזה, החל מעוגיות מזרחיות מקלונים מלוחים מתוקות קטנות מרובעות ועגולות למינהן והמשכן בביסלי, במבה, דוריטוס,  פרינגלס, ציפסים שונים, אוריאוס ועוד מאות סוגי מתוקים-מלוחים המבוססים על הערבוב המדוייק של החומרים הלבנים:  סוכר לבן, קמח לבן, מלח לבן, ושמן צמחי וחומרי טעם וריח שקופים שהופכים בלילה שנאפתה ונחרכה למוצר מגרה שהשפעתו על המוח מהירה ומיידית כמעט ללא יכולת התנגדות.

עוד לפני שנשכנו את המוצר בתענוג מוחנו המכור לחלוטין מרגיש את הטעם ומעלה אותו  מזכרוננו הקצר כדי להכריחנו לקנות את המוצר מה גם שכל המוצרים האלו ארוזים באריזות החלל האלו רובן כסופות מרשרשות כמו שדטרי כסף  ששומרות על המוצר המלאכותי הזה מפני השמש שלא תפרקו ותחסל את אשליית הטעם באבחת קרן.

 איך להתכונן לליקוי החמה ביום א 03.11.13

לאחר  שנתתם לילדכם בתור פינוק לאחר ארוחת צהריים את אחד המלוחים מתוקים האלו, תוכלו לקחת את השקית הריקה ולהסתכל דרכה  לכיוון הליקוי והשמש ולראות ולהבין עד כמה  האריזה הזאת בולמת פגיעת קרני שמש במוצר או חדירת אוויר טבעי למוצר שפוגעת בטריותו ועד כמה המזון שאתם נותנים לילדכם אינו יציב בתנאי הטבע ולשאול את עצמכם האם זה מוצר בריאותי ?.

והינה אפשרות להסביר לילד בצורה חינוכית עד כמה חזקה השמש ומדוע אנו יכולים להפיק מקרניה אנרגייה – לא מומלץ להסתכל לתקופה ארוכה אלא אם כן אתם ארוזים בתוך האריזה .

רוב המוצרים המתבססים על הרכב המזון הלבן הזה רעים מאד אך בחלקם עוד מסוגל לעמוד ללא אריזה שאינה נושמת  מספר ימים בבית והוא לא מאבד מטעמו וטריותו ועל זה נאמר "הרע במיעוטו ".

הוראות לליקוי החמה – הוראות אזהרה

ביום ראשון, 3.11, יתרחש ליקוי חמה. הליקוי ייראה מישראל בצורה חלקית בלבד, ועל מנת לצפות בו יש להצטייד במשקפים מיוחדות (אסור בשום פנים ואופן לצפות בעין בלתי-מוגנת!). תחילתו ביום ראשון בשעה 15:13 (מגע ראשון של צל הירח על פני דיסק השמש). שיא הליקוי בשעה 16:00, כשהשמש כבר נמוכה בכיוון מערב-דרום-מערב, וצל הירח יכסה כ-15% לערך ממנה, וצידה השמאלי התחתון ייראה כאילו נגסו בו ביס קטן. סוף הליקוי החלקי ממש סמוך לשקיעת השמש, בשעה 16:43. הליקוי הבא יתרחש ב-15 לאפריל 2014.

חשוב לזכור כי מסוכן להסתכל ישירות בשמש בעת התצפית, קל וחומר במשקפות או בטלסקופים, העלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לעין ואף לעיוורון.  "גם אמצעים מאולתרים כמו זכוכיות מפויחות וסרטי צילום הם סכנה לבריאות. אפשר להשתמש בזכוכית רתכים מספר 14 שניתן למצוא בחנויות כלי עבודה, או במשקפי ליקוי, שאותם ניתן לרכוש במצפי הכוכבים בגבעתיים, ממצפה הכוכבים ברקת במכבים או מחברת קוסמוס".

דרך נוספת לצפות בליקוי היא באמצעות הקרנת אור השמש על קיר דרך חור קטן בנייר בשיטת קמרה אובסקורה. מומלץ גם לחפש אחר הצלליות החרמשיות שיטילו חלק מצמרות העצים.

 

בימים אלו אני מגיייס כסף לספר חדש שאני  מתכוון להוציא באתר גיוס ההמונים  HEADSTART   אשמח אם תקדישו רגע לעיין וכמובן אם תתמכו בספר תמורת קבלת ספר חדש כמובן שתנהו ממנו מאדרק ללחוץ על גובה התמיכה   http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=6779

 וחוץ מזה אם נהניתם מהכתבה  הזאת עשו לייק וSHARE

 תמיד חשוב לחשוב מחוץ לקופסא

צפיה בליקוי חמה  – הוראות

נסיים מאמר זה באזהרה הרגילה אך החשובה עד מאד ואפילו נדגיש אותה על מנת שלא יישארו ספקות: צפייה ישירה בשמש אסורה לחלוטין. שימוש באמצעים מאולתרים כדוגמת פילמים שרופים, דיסקטים ישנים וכו' גם הוא אסור. אסור להשתמש באמצעי אופטי כגון משקפת או טלסקופ לצפייה על השמש. צפייה ישירה בשמש גורמת לנזקים כבדים עד כדי עיוורון.

לאחר האזהרה הנ"ל נפרט איך בכל זאת אפשר לצפות בצורה בטוחה בשמש. הסיבה העיקרית לצפייה בשמש הינה בשעת ליקויי חמה. חלק מהשמש מכוסה על ידי הירח והשמש נראית כאילו נגסו בה.

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.