5

משרד האוצר איבד שליטה על כלכלת ישראל הגרעון הממשלתי קופץ ל134 מיליון שקל ביום- מיליארד בשבוע

זה סיפור על שלטון זחוח שרצה לדפוק את אזרחי המדינה הנאמנים, ונדפק בעצמו, ובדרך קבר את כלכלת ישראל בבור שחור שהוא לא יודע איך לצאת ממנו ,אלו המספרים : הגרעון יעלה ל 134 מיליון ביום , מיליארד שקל בשבוע, 50 מיליארד בשנה, והגרעון רק יעלה ויגדל וישגה כי התפיסה הכלכלית של פקידי האוצר גם אם הם אנשים ראויים שגוייה לחלוטין, משום" שנשבו באורם של טייקונים " והפכו להיות מסונוורים כמו ארנבות מופתעות בעת חציית כביש ראשי בלילה, והן נדרסות רק כי האינסטינקט משתק אותן ואינן יכולות לעבור לתוכנית אלטרנטיבית מול אורות מסנוורים  (הדגל מימין הוא דגלה של יוון וגם הוא כחול -לבן) הצעת שר האוצר ללכת על גרעון של 49 מיליארד בשנה צריכה להיות מלווה בלימוד השפה היוונית .

כל טרוף הרפורמות ששרי הממשלה דוחפים שוב בלי בדיקה עמוקה רק ממחישים את הלחץ האטומי שהשלטון נמצא כשהוא לא יודע מה לעשות ולכן הוא פותח במלחמות כלכליות נגד קבוצות עובדים ומגזרים במשק, מה שיכול להגביר את הנזקים, אבל תוכנית מסודרת ליציאה מהמשבר הכלכלי עוד לא הוצגה, וכנראה לא תוצג כי החברה באוצר ובממשלה לא יודעים באמת מה לעשות, ולכן כל ניהול הכלכלה מתנהל בכאוס ופאניקה ולא יביא תוצאות כל עוד לא תשתנה האגנדה הכלכלית השגוייה.

הגרעון הממשלתי : 134 מיליון ביום , מיליארד  שקל בשבוע , 4 מיליארד בחודש, 50 מיליארד בשנה

אתמול הבשילה עסקת מכירת  "ישקר:  והמס עליה יהיה מיליארד שקל, וזה סכום כיסוי הגרעון לשבוע אחד, וכמה ישקר נמכרו פה ב 50 שנה אחת או 2 רק כדי להמחיש את עומק הגרעון הממשלתי שנוצר כאן מהתנהלות רשלנית לחלוטין של הממשלה והאוצר בתוספת שינויים צפויים בכלכלה העולמית,  כשהממשלה הזחוחה חשבה בטעות שהיא ממשלת ארצות הבריטת והמעמד הבינוני כאן זה איזה פלסטינים בשטחים שאפשר להנחית עליהם כל דבר החל מ זרחן וכלה במיסים.

אבל הבעייה כבר עברה מרמת המעמד הבינוני שתמיד ישרוד כי הוא אחראי  מאד, לרמת המדינה שאינה יודעת איך להתמודד עם השינויים הדרסטים, והיא דופקת את הראש בקיר  וגם מחר ידפיסו עוד 134 מיליון שקל כמו ביוון כדי לספר לציבור כמה "הכלכלה יציבה"  ופורחת "וניהול התקמיב אחראי" אבל העננים השחורים באופק מתאספים ,ויוון מתקרבת לישראל במהירות  ופקידי האוצר בהלם מהקחון הענק ששט לכיוון הטיטאניק כשכולם עוד רוקדיםם על הסיפונים.

המעמד הבינוי מאבד אמון בשלטונות המדינהעידן הקומבינות החל

הגרוע מכל הוא לא הגרעון, אלא אובדן האמון של אזרחי המדינה ובראשם האזרחים הנורמטיבים  בשלטון ובמניעיו, וברגע שזה קורה כפי שכתוב בתנ"ך "איש לאוהליך ישראל ", כל אחד ידאג לנפשו או לבני ביתו,וכך חזרנו לשיטת החמולה והשבט  בלילה אחד ,ולמעשה זהו הפירוק המנטלי מהערך מדינה, ובכלל מי צריך מדינה אם היא דופקת את תושביה ומכרה את כולם כדי לתמוך כלכלית ב 20-30 מיוחסים ומקושרים  שבעזרת קשריהם מקבלים הטבות מורמות מעם .

אין כמו המעמד הבינוני  בישראל לשרוד יותר מהגוקים בביוב, והאזרח הנורמטיבי עובר להתנהל בכלכלה שחורה לחלוטין הכל קומבינות,  הכל ברטרים , הכל בנוי על העלמת מיסים   תכנוני מס ועיגול פינות , בדיוק כמו הטייקונים יקירי השלטון או המקורבים שמשלמים 3-7 אחוז מס במקום 25 אחוז ולמעשה משיגים את אותה תפוקה והכנסה על עבודה של שבועיים בחודש לעומת האזרח העובד הנורמטיבי , והם בעלי משאבים גדולים יותר ומינוף גדול יותר, והאפלייה מוציאה את כל המערכות הכלכליות מאיזון כי אזרח אחד מממן מיסים של אזרח אחר  וכשמערכות כלכליות יוצאות מאיזון הנפגע העיקרי היא גביית המיסים .

המדינה חייבת לעשות RESTART   כלכלי

אפשר לצאת מהמצב הזה, אבל בשביל זה צריך שינוי מנטלי אדיר ושינוי השיטה הכלכלית , אבל פקידי האוצר  ושרי הממשלה  מחוייבים לטייקונים  מסיבות רבות ומגוונות והמבין יבין ולכן הם הקריבו את  אזרחי ישראל עבור סיר הבשר ,אבל כמו בסרטים הם הפילו את כל הכלכלה לבור שכרו לעם כי האמת היא שהעם או המעמד הבינוני הוא הכלכלה האמיתית והטייקונים הם רק הצל שלה , והצל נעלם כשהשמש זורחת .\

נהנית ספק לחברל או עשה  לנו  לייק SHARE

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

5 Comments

 1. הי שלום. בלוג מעניין, רק קשה לקרא אותו כי יש הרבה בעיות טכניות עם הטקסט.
  אני ממליץ לשנות את הגדרות הפונט והשפה או לעבור למערכת בלוגים תומכת עיברית.
  מקווה לראות שיפור בקרוב. בהצלחה.

 2. כתבה מבולבלת ולא ברורה

 3. מילים כדרבנות! שווה להשקיע גם גהגהה…

 4. הנביא יחזקאל היה פחות אגרסיבי לדעתי, אולי משום שיחזקאל לא מבין בכלכלה כמו רוב העם שלנו ולכן הכל ממשיך כרגיל.
  התהום שאתה מדבר עליה אכן קרובה במונחים של כלכלה אולם במונחים של זמן זה יקח כמה שנים טובות ועד אז כבר יאשימו גורם אחר לחלוטין, בתור ה״סיבה״.
  לגבי הנתונים המספריים אני לא לגמרי מבין מאיפה הם נשלפו, אשמח לקצת עזרה בכך.
  בהערכה,
  אמיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.