4

מספר תחנות הרדיו בישראל הנמוך בעולם כדי למנוע מהימין שיח צבורי

 

איש אינו מונע מהממשלה להקים מאות תחנות רדיו מקומיות ימניות לאומניות משלנו, עם קריינים משלנו , שיאזנו את הקיפוח התקשורתי, ויתנו ביטוי תקשורתי הולם לימין, אבל יש בעייה אחת, והיא שהשיח הציבורי של בוחרי הימין ישתנה בלילה אחד ויזלוג מלאומי -בטחוני, לדיון חברתי -כלכלי, מה שיהווה אסון לליכוד ושותפיו, ולכן ספין יזום על חוסר איזון בשידור הציבורי תמיד משרת את מיתוס הקיפוח בתקשורת של הימין, אבל מטרתו היא למנוע  מקרן נוייבך להרים את המכסה מעל הג'ורה(הביוב) החברתית -כלכלית ולתת לגוקים לצאת ולהתבטא, כפי שהיא שמבקשת לעשות, כשהיא מתעסקת בנושאים חברתיים-כלכלים שהם בעייתים לשלטון, ובמשרד ראש הממשלה מתחלחלים ומפחדים מהשיח הזה, ולכן מאזנים אותו בכוח.

חופש הרדיו בישראל הנמוך בעולם במכוון-שיטת הרדיו האיזורי

בוחרי הימין המקופחים אולי לא יודעים שבכל עיר בינונית או קטנה באירופה ואמריקה ובמזרח יש עשרות עד מאות תחנות רדיו משדרות בחופשיות חדשות ואקטואליה ללא שום פיקוח שלטוני, ולא שום צורך באיזון שלטוני, ולנו יש רשות שידור "ציבורית -ממלכתית" אחת נשלטת באופן מוחלט על ידי הממשלה בתכניה, ומפוקחת ממשרד ראש הממשלה, כשהספין המרכזי למיעוט תחנות הרדיו הממלכתיות והאזוריות בישראל ולניהולן הציבורי, הוא "מחסור בתדרי רדיו", ממש כמו באיראן, צפון קוריאה, ואלבניה, מה ששכחו לספר לציבור זה שכל חברות הטכנולוגיה המובילות בעולם בהכפלת תדרים ברדיו טלויזיה וסלולר ולווינים נמצאות בישראל, ואין בעייה להכפיל את כמות תדרי הרדיו פי 10 ולתת לימין לשדר לאזן ולהוציא קיטור.

מה גם שהוצאת רשיון שידור רדיו בעולם כרוכה בתשלום אגרת תדרים זולה, ובניית אולפן ב50,000 שקל כדי לשדר, ותוך יומיים יש לך תחנת רדיו ללא צורך באיזון שלטוני. אבל בישראל הומצאה שיטת הרדיו האיזורי ,כדי למנוע את הקשר בין הישיר בין מצוקת הפריפרייה והרדיו, וכדי לשלוט בתכני השידור דרך זכיונות הפעלה נוקשים  מול היזמים, ובניית לוחות שידור סלקטיבים שמאושרים על ידי הרשות השנייה לפיקוח על תכני השידור כמו ברוסיה , בעולם אין דבר כזה רדיו איזורי -זאת המצאה ישראלית .

הרדיו בישראל -כלי תעמולה ממלכתי שלטוני בשיטת גבלס

ישראל היא המדינה היחידה בעולם המערבי שבה יש ערים של מאות ועשרות אלפי אנשים ללא שום תחנת רדיו משדרת, בשעה שבעולם אין כפר נידח ללא תחנת רדיו משדרת חדשות ואקטואליה, מה שמבטא משטר דמוקרטי וחופש דיעות, כי בישראל דרך הרדיו הממלכתי ותחנות המשנה הסקטוריאליות שלו ששולטות ב90 אחוז משוק החדשות, נשטף מוחם של אזרחי ישראל מידי שעה בספינים של השלטון, במסווה של דיווח חדשותי על ידי עיתונאים מקורבי ראש הממשלה, כמו אלו שמונו לאחרונה למנהלי הרדיו, עד שהשקר המשודר או הספין הרצוי הופך לאמת, הכל בשיטת גבלס, משום שכמעט שלא נשמעת דיעה אחרת שונה מהשלטון, מה שהופך את השקר לאמת, כי אין מבלעדו.

למדינה כלל לא אכפת שרשות השידור וקול ישראל מפסיד כסף, משום שמדובר בכלי תעמולה ממלכתי  תעמולתי מוצהר, וקמפיין משכנע  אחד כמו" ישראל מתייבשת" או "בצורת חשמל" או "המס בשבילך- אנחנו בדרך אליך"  או  קמפיין הפחדה אחר במסווה של חדשות, כמו איראן גרעינית , מאפשר למדינה לעבוד על האזרחים בקלות ולהכתיב מדיניות שקרית ממנה האוצר והמדינה מרוויחים פי כמה.

הטענה על חוסר  פתחון פה בתקשורת  לימין -נכונה ומכוונת  .

הטענה על חוסר פתחון פה בכלי התקשורת במדינה עבור בוחרי הימין נכונה להחריד, והיא מכוונת להפליא, שום מפלגה ממפלגות העשוקים והמדוכאים, הליכוד וישראל ביתנו או ש"ס אינה מנסה להוסיף תחנות רדיו מקומיות בערים שבהן לבוחריהן יש רוב, ולתת להם ביטוי תקשורתי, ומאידך לציבור שלהן אין גישה לתקשורת הארצית, כי תקשורת ארצית לא בנוייה לטיפול בבעיות מקומיות מבחינת הנפח והמהות, ולמי באמת אכפת אם יוקמו 500 תחנות רדיו מקומיות בכל הפריפריה כמו בחו"ל, והתשובה ברורה, והיא שתוך לילה השיח הציבורי  בפריפרייה יברח מהאזנה לספינים של הממשלה המשודרים בכלי התקשורת הממלכתיים, לבעיות המצוקה של תושבי עיירות הפיתוח, והממשלה לא תשלוט יותר בשיח הציבורי  הלאומי -בטחוני, והוא יהפוך לכלכלי-חברתי סטייל קרן נוייבך, ואיש לא יאזין יותר לשקרים המשודרים של הממשלה במסווה של חדשות ואקטואלייה.

השמאל שולט בתקשורת

רוב מוחלט של תחנות רדיו הממלכתיות, הצבאיות, והאיזוריות, מוצב דווקא באיזורים מבוססים יותר כמו תל אביב חיפה וירושליים, ועקב כך רוב שדרניהן מגיע ממילייה שאינו מזדהה עם הימין, והוא  מבטא את דיעותיו הפוליטיות בגלוי  בשידור, מה שמעצבן מאד את מאזיני הימין, אך מגביר תחושה של חוסר פתחון פה וסתימת קולה של דיעה אחרת, וזהו אינטרס ברור של מפלגות הימין, לשלול תקשורת חופשית מבוחריהן, ולהציג את" המצב הנתון" כאילו כוחות השמאל שולטים במדינה ובתקשורת, הכל כדי למנוע את השיח החברתי  -צרכני – כלכלי , שיהרוס את מפלגות הימין בישראל – זה כל העניין.

כתבה מס 1  בנושא

נהניתם ספרו לברכם ושתפו

 

 


 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

4 Comments

 1. Great article. Thank you.
  I never thought of the situation from that perspective and it makes a great sense.

  • הם נהנתנים ולא ימנים. לא קיים יותר מונח כזה ימני או שמאלני. השמאל והימין הם שוליים זניחים. יש זרם מרכזי המוזן על ידי בעלי אינטרסים צרים שדוחפרים כלפי חוץ אג'נדות ימניות או שמאלניות כדי לשלוט ולשרוד פוליטית בעוד שבחדרי חדרים הרחק מאוזניך הם כולם מדברים ופועלים על אותו הגל שאחרת כיצד תסביר את זה שבכל פעם שהימין או השמאל עולים לשלטון אז תמיד נבחריו משקים את בוחריו ובוחריו מקללים את נבחריו?

 2. לדעתי הלכת רחוק מדי. אין כאן שום קונספירציה.
  השמאל אכן עדיין שולט בתשקורת למרות שיותר משני שליש מהיהודים הם ימניים.
  והסיבה לכך היא הגמוניה של השמאל בתשקורת מאז ימיו של בן-גוריון.
  הבעיה שאותה הגמוניה שמאלנית שולטת גם ברשות השופטת.

  הציבור מולעט כעדר בשטויות יומיומיות, עריכת החדשות בארץ במדיית המיינסטרים היא פשוט סם להמונים.
  עם ישראל מסומם…נרקוטי…תן לו אולימפיאדיה\מונדיאל, הישרדות\אח גדול, עם כמה מבצעים של ששיית קוקה קולה בסופר, חבילת טובה עם גלאקסי חדש ורבית ממש נמוכה למשכנתאות שיימנף עצמו לדעת, והכל דבש, אין דאגות.
  אכול ושתו כי אין מחר.

  כשאנחנו, עם ישראל, נרצה להתעורר, נגלה שמאוחר מדי.
  נגלה שהבור שחפרו לנו מתחת לאף הוא בעצם מכתש ענקי לקבר אחים המוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.