3

מחיר החשמל יעלה ב 6 ֵ% בעקבות "ספין ועידת האקלים" לייצור חשמל בגז יקר במקום פחם.

למי שעוד לא הבין, שטייניץ ונתנייהו  "סוכני השיווק של תאגידי הגז", מצאו" ספין חדש " והם מנסים להקטין בכוח את צריכת הפחם לייצור חשמל בחברת החשמל בתואנת "שינויי אקלים בשנת 2100 ", רק כדי להכריח את חברת החשמל לקנות את הגז היקר מ"תמר" שמייקר את ייצור החשמל בכ40 אחוז.

כל אחוז מעבר מייצור מפחם, לגז טבעי ייקר את חשבון החשמל לציבור ב 2 אחוז לפחות (לא מספרים לכם הכל )  – תכינו מחשבון

המזהם האמיתי של האוויר בישראל הוא הסולר לרכב, או בשמו המכובס ה"יורו -דיזל"  או "סולר ירוק", זה מהונאת פולקסווגן , שקיבל מהאוצר "מענקי פליטה " נדיבים והיה כוככ "ועידת האקלים" הקודמת בפאריז.

כמובן שבקרוב מאד לשכת ראש הממשלה תפיק "מצגת זיהום אוויר" עם הדגמה של תקלה וזיהום בתחנות הכוח – שיטה ידועה ולקוחה מרוסיה לשכנוע הציבור.

ייצור חשמל בפחם, זול ב 40 אחוז מייצור חשמל בגז טבעי

בשעה שמחיר "יחידת חום" (מיליון BTUׂ ) לייצור חשמל ננעלה במכוון על ידי פקידי האוצר ובראשם יו"ר רשות החשמל העתידית מר שאול מרידור, על מחיר של  5.7 דולר ליחידת חום  (היום כ- 2 דולר ליחידת חום),  מחיר הפחם לייצור חשמל בחברת החשמל לא ננעל, והוא צנח מאז דרמטית במחירו- פשוט שכחו.

מחיר הפחם צנח ב 50 אחוז בעקבות צניחת כל מחירי האנרגיה בעולם (רק הגז לחברת חשמל משאר מקובע ב פי 2.5 מערכו היום).

מחיר הפחם לייצור חשמל צנח מכ- 80 דולר לטון לכ- 45 דולר לטון, ועלותו לחברת חשמל ירדה בכ- 50 אחוז משנת 2011, עתה הפקת  חשמל מפחם זולה ב 40-50 אחוז מהפקת חשמל בגז טבעי .ומתחרה בבקלות בעלות הייצור בגז טבעי של תחנות הכוח הפרטיות  (הנתוים הזה מוסתרים מהציבור ואינם מופיעים בשום עיתון בישראל – איפה מבקר המדינה?)

15 אחוז הוזלה השנה כתוצאה מירידת מחיר הפחם .

ירידת מחירי הפחם ב50 אחוז אפשרה את הוזלת מחיר החשמל לציבור השנה ב15 אחוז השנה (יצרה חסכון של 1.5-2 מיליארד שקל לשנה), ונטרלה במקביל את הצמדת מחיר הגז הטבעי ב 2 אחוז למדד האמריקאי, ואת השינוי בעליית מחיר הדולר השנה- אך ב2016 ההצמדה  המטורפת תכנס כבר לתוקף  .

נתניהו ושטייניץ רוצים להכריח את חברת החשמל לצרוך גז יקר במקום פחם זול – מביאים את "ספין האקלים"  מפאריז  כמו "ישראל מתייבשת"

לממשלה נחוץ  "ספין  מופשט " שיסביר לציבור מדוע מחיר החשמל יעלה שוב ושוב, למרות מחיר הקניה המשולש ששולם, בשעה שהיא מנסה להסתיר את "קנוניית הפחם" מאחורי הקלעים ואת העובדה שראש הממשלה ושטייניץ הם סוכנים בכירים של נובל אנרגי ומשווקי הגז שלה.

אי לכך "ראש הממשלה  הירוק"  נסע ל"ועידת האקלים " בפאריז, כדי להביא את בשורת "השואה אקולוגית" .כדי למנוע את  "סוף כדור הארץ" אחרי  נגמר ספין  "השואה האיראנית "  " ..

הונאת ועידת האקלים להפחת פליטות "גז החממה"   CO2   בשמו "המכובס" עבור הציבור .

בכל העולם קיימים מאבקים בין מפיקי הפחם למפיקי הגז, על הזכות למכור חומר דלק לתחנות כוח אנרגיה ממשלתיות ופרטיות, כשהפערים בין מחירי הפחם והגז לייצור קילווט חשמל, נעים בסטייה של כמה אחוזים בודדים משיקולי הובלה ותכולה אנרגטית קלורית, ולכן הומצא "שקר פליטת גזי החממה ",.

ועידת ספינים עולמית לשיווק גז טבעי יקר -בכל המדינות

כל שריפה של דלק גז או פחם, גורמת לפליטת פחמן דו חמצני, ללא הבדל בין שריפת גז או פחם לפי כמות האנרגיה הנשרפת, אך כדי להפחיד את הציבור :

בשלב א – מספרים לציבור על "גז חממה"  לא מוסבר בשמו הנפלט בשריפת דלקים, במקום על הגז  CO2 , הגז הזה הנמצא בבקבוקי הקוקה קולה, אריזות המזון, ובקרח היבש, וכמעט בכל תהליך ייצור כימי.

בשלב ב – מפחידים את הציבור שפליטת "גז החממה" היא רק מפחם לייצור חשמל, וכאילו הגז נקי מפליטת co2  ומזהמים שונים.

ראש הממשלה האוצר ורשות החשמל שותפים להונאה .

ראש הממשלה יחזור מ"וועידת האקלים " בפאריז עם "תוכנית להפחתת פליטות", מהלך שישרת את תאגידי הגז , ויאפשר להם להגדיל את מכירות הגז הטבעי על חשבון הפחם הזול שמחירו בישראל לייצור חשמל נמוך ב 40 אחוז ממחיר הגז.

והתוצאה תהייה התייקרות של מחיר החשמל לציבור בישראל במספר אחוזים כל שנה, בשעה שהוא כבר יקר בעשרות אחוזים מהעולם  .

נהנית ספר לחברך

 

 

על הכותב : אבי זלינגר בעל הבלוג הכלכלי  : היום בכלכלה         http://econoblog.co.il/          , בעל חברה לפטנטים וגאדגטים    Trapez

https://trapez.cashcow.co.il/   ,  למד במדרשת רופין –  עמק חפר במגמת פלסטיקה: עיבוד חומרים  פלסטים'  ייצור בטכנולוגיות פלסטיות ' וניהול אנרגטי . ( היום תשובה אימץ את "מדרשת רופין המצויינת" והקים בה את "מכללת הגז הטבעי ".

 

 

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

3 Comments

  1. שהון קרוב לשלטון
    צריך לספק את הסחורה לחברים

  2. תן לנו פוסט על התכנית המופרכת להפרטת כל כושר הייצור והפיכת חברת החשמל להולכה בלבד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.