4

מחאת רוטשילד פרקה בשנתיים את כלכלת נתנייהו, ואת חלום ארץ ישראל השלמה.

בדיעבד  "המחאה החברתית"  היתה למעשה "מחאה כלכלית "  והמשכה ההסטורי של  "מסיבת התה של בוסטון" (מחאת מיסים), אבל ראש הממשלה שלמד בבוסטון לא השכיל להבין את העניין העקרוני " שכל שלטון שמתנכר לאזרחיו הנאמנים ומטיל עליהם מיסים לממן את בזבוזיו, יאבד את השלטון מוקדם מהצפוי, כי כלכלתו תקרוס, וחזונו ההסטורי יקרוס בעקבות קריסת הכלכלה, ואכן כך קרה במדוייק.

השלטון במהותו הוא אמון אפלטוני הדדי, וצניחת המנדטים המיידית של הליכוד-ישראל ביתנו בבחירות שרק תחריף בעתיד, ממחישה את עוצמת משבר האמון שנוצר (כמו בין בני זוג) ולא ניתן לתקן עוד, ולכן נתנייהו הולך למהלכים לאומיים חוצי מפלגות, וחוצי אידיאולוגיה, (עוד בלוף) על כל הקופה, כי אין לו כבר מה להפסיד, חוץ משימור שמו בראי ההסטוריה ,כמו קולומבוס שהגיע לאמריקה, או קורטז שהגיע לדרום אמריקה, נתנייהו גילה לפתע במשקפתו, או בטלסקופ שבחגורתו, שיש פה 2 עמים.

ההליכה נגד "המחאה החברתית" היתה המהלך הכלכלי הטפשי ביותר שנעשה בישראל על ידי השלטון מעודו, ועוד יופיע בספרה הבא של ההסטוריונית ברברה טוכמן "מצעד האיוולת 4 ", כי המוחים הם שמימנו במיסיהם במשך עשרות שנים את כל שגעונות הממשלה שאפילו לא תמכו בה והחזיקו את כלכלת המדינה על גבם .

יום יבוא בקרוב ויסתבר ש1000 האוהלים שהוצבו בשדרות רוטשילד במחאה, תרמו לתהליך השלום, ופרוק חלום ארץ ישראל השלמה יותר מכל הדיפלומטים, פעילי השלום, והפוליטיקאים, כי כשאין כסף בקופה הממלכה קורסת פנימה, ונגמרים השגעונות הממשלתיים וחלומות האימפרייה, וצריך לחתוך בבשר החי  ולקטוע רגל (ההתנחלויות) כדי לחיות  ולשמר את הגוף.

האנשים שהשתתפו במחאה בשדרה היו שותפים לאירוע הסטורי ,שרק בעוד עשרות שנים הציבור והשלטון יבינו את משמעותו ,כפי שהאנשים שרק זרקו תה לים מאוניה בבוסטון, לא הבינו שזה היה סופה של מלכות אנגליה בארצות הברית, וכך נופלות ממלכות-  על הפרטים הקטנים.

בדיוק כמו אנשי בוסטון הנאמנים שמימנו את שלטון אנגליה בארצות הברית 230 שנה קודם, המוחים אותתו למדינה בנימוס שמשהו במערכת המס אינו תקין, ובקשו לתקן את השיטה וצדקו בדיעבד(הרווחים הכלואים והטבות המס), אולם מתוך פטרונות וזלזול כלום לא תוקן, וכך כעבור שנתיים בדיוק מוצא נתנייהו כצפוי את עצמו "בחלום בלהות"  כלכלי משולש, עם מדינה שצועדת אקספרס לפשיטת רגל, ותקועה עם גרעונות עתק בגביית מיסים, ושמו שהולך להצרב בתודעה ההסטורית כ" בזבזן הסידרתי שקבר את כלכלת ישראל ".

המחאה היתה הסימן המקדים LEADING INDICATORׁ שגביית המיסים קורסת

ירידה דרמטית בגביית מיסים בתל אביב " בירת המחאה " היא סימן רע לכל ממשלה בשלטון בישראל, סימן למחלה בכלכלה, וסימן עתידי ברור להתרסקות כלכלת ישראל, וממשלת ישראל כשלה לחלוטין אסטרטגית כשלא הקשיבה למחאה והתייחסה אליה ברצינות הראוייה בתור אינדיקטור כלכלי חשוב מאין כמוהו לצרות הכלכליות הצפויות לכלכלה, והממשלה במהלך התאבדות הזוי פשוט ביצעה מהלך הפוך של השמדה עצמית של עצמה כשהתנכרה למוחים, וסירבה לתקן את דרכה במהירות, ושחטה במהלך התאבדות את הסוס המניב מיסים, ופעילות כלכלית מבורכת.

חטא היוהרה של מלך אנגליה , הקיסר  הצרפתי, והשולטן הטורקי, ונתנייהו.

כך קרה בדיוק ב"מסיבת התה של בוסטון" (תשלום מיסים) כך קרה במהפכה הצרפתית (הבסטיליה) וכך קרה עם השולטן הטורקי ב 1904 האיש החולה ומיסי הגולגולת החאג והגיזיה ), וכל שלטון שמתעמר במיסים לאזרחיו הנאמנים, תמיד ייפול מהר מהצפוי -זה שיעור בהסטוריה מכיתה ח 1.

כל התהליכים המדינים החפוזים שאנו רואים היום אולי היו נדחים, לו הממשלה היתה מתחשבת במעט מדרישות המוחים בשדרות רוטשילד – ומונעת את נפילת הכלכלה במהירות גדולה כל כך – ככה נכתבת ההסטוריה .

נהנית ספר לחברך או עשה לנו לייק SHARE

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

4 Comments

 1. הכותרת של הכתבה הזו היא:
  "מחאת רוטשילד פרקה בשנתיים את כלכלת נתנייהו, ואת חלום ארץ ישראל השלמה"

  מה זה הקשקוש הזה,
  נראה שמי שכתב את זה אולי הקשיב בשיעורי היסטוריה עולמית,
  ומכיר את מסיבת התה של בוסטון,
  אבל הוא ערבב דעות שמאלניות עם מחאה כלכלית.
  יש כאן גם פרדוקס:
  "האוהלים תרמו לתהליך השלום, ופרוק חלום ארץ ישראל השלמה"
  איך עם ישראל יכול לחיות בשלום בלי ארץ ישראל השלמה ?
  יש כאן רמיזה שצריך לסגור את הישובים / התנחלויות ביהודה ושומרון, כדי שעם ישראל ישרוד, עוד פרדוקס.
  רק חסר עוד משפט: "עוד מעט השמש תזרח, ואז יהיה חושך.."

  מה נסגר איתך גבר ?

 2. למה עכשיו אין מחאה?
  כל אלה שמפגינים ומוחים נמצאים עכשיו בחופש בחו"ל.
  כשהם יחזרו אז תחזור המחאה…

 3. אף אחד לא ממש רוצה קריסה ואני מניח שהממשלה תנסה לסחוב הכי רחוק שאפשר עם המשקולת הכלכלית שמתנפחת.

  העם לאט לאט כן פותח את העיניים .

  לדעתי יש כאן הרבה יותר תוכניות ממה שאתה חושב ואני יזרוק כאן כיוון מחשבתי לאסטרטגיה אפשרית:
  מטרת ארה"ב בסופו של יום היא הנפט באירן.
  סוריה היא אבן נגף בהסתערות על אירן.
  כמו כן סין ורוסיה לא תסכימנה להישאר בלי הנפט של אירן.

  איך יוצאים מזה אני לא יודע כרגע.
  מה שכן מלחמה ממש תעזור לסדר את כל הבלאגן הכלכלי בארץ כך שהאשמה תיפול על ה ש"ג – פלוס נקבל הרבה כסף מהדוד סם.
  ביבי רצה מלחמה לפני הבחירות- אבל זה לא הסתדר לו..

 4. אנשי מחאה הם בטלנים שדורשים שישדדו את האחרים בזמן שהם מתמסתלים באוהל!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.