0

מדוע 1000 הורים מספרים אותו סיפור בדיוק בפרשת ילדי תימן ? תשאלו את מאיר משולם וד"ר משה נחום

תמונה לעיבוד פילוביץזה האיש הסמוי במדינה, האיש שתדרך בשם אדוניו ופטרוניו את רוב המשפחות והאמהות (כ800) בני הדור הראשון שילדיהן מתו/נעלמו במהלך "פרשת ילדי תימן" ,

משולם ושותפו ד"ר משה נחום יו"ר פדרציית יהודי תימן לימדו את בני הדור השני והשלישי לספר את "אותו סיפור גנרי בדיוק", במסרים קליטים ורגשיים לאזני הציבור  המיוסר ועלו על תוכנית שיווק'ית גאונית.

רק דבר אחד הם לא ידעו שבכל זה לא היה צורך.

 ניתן לפתור את פרשת ילדי תימן בקלות- לא היה מוסד לביטוח לאומי עד 1955 ולא היה "חוק קבורה בחינם".

למעשה ניתן לפתור את פרשת ילדי תימן בקלות, משום שהעובדה המרכזית בפרשה לא הוצגה בוועדות השונות והיא שעד שנת 1955 לא היה בישראל בכלל "מוסד לביטוח לאומי "והסוכנות קברה את כל הילדים במאורגן תימנים, אשכנזים, ואחרים  ללא נוכחות ההורים שהיו קשי יום ולא היה צורך בכלל בכל הסיפורים.

דווקא העובדה הזאת נשמטה מאנשי המאבק ומוועדות החקירה והביאה ליצירת הוכחות בכוח שלא היו , והכחשות שלא היו, מצד כל השותפים לפרשה –

מטרת הכותב היא סיום הפרשה בצורה בונה.

הסוכנות קברה את כולם

"לא ראינו  גופה", "לא קיבלנו תעודת פטירה , "המשטרה גרשה אותנו " אנשים בחלוק לבן חטפו ילדים" "האמבולנס ברח"  "השב"כ מאיים לא לדבר" – הכל טיעונים רגשיים לאזנו ולליבו של הציבור המיוסר שמרגיש סימפטיה עם האמהות – ללא צורך אים המדינה היתה חוקרת כיאות .

 

 כיצד ל 1000 הורים ובני הדור השלישי יש אותה גרסת סיפור משוכפלת?

 רבים טוענים ושואלים איך 1000 אמהות ובני הדור השני שירשו את הנרטיב מספרים אותו סיפור בדיוק ? הרי לא היה אינטרנט ולא היו פקסים איך 1000 איש תיאמו גרסה ? אז הינה חלק מהתשובה, זה מאיר משולם "המתאם העלום." והסמוי ביותר במדינה שהחל משנת 1985  חבר ל"פדרציה לילדי תימן" והחל לקדם בשם ד"ר משה נחום מנכל הפדרציה את הנרטיב המרכזי תחילה במפגשים אישיים וכנסים .

משולם הוצנע  והושק נרטיב האמהות

ב 20 השנים האחרונות הוצנע חלקו של עוזי משולם בפרשה, ולעומתו החלו להגיע לתקשורת עדויות האמהות בטיעונים, וסיפורים וסרטי וידיאו שקשה לעמוד מולם, זה היה הטוויסט התקשורתי של הפרשה לאחר האלימות הקשה עימה זוהה עוזי משולם, ולכן נבחר נתיב השפעה אחר על הציבור הישראלי ומשולם נזנח לאחר המשפט..

זאת היתה הברקה שהיתה זקוקה לאיש שישווק אותה והאיש הזה מאיר משולם שהחל בפורומים באילת  ככשרון עולה הביא את ההברקה ואז בא הרעיון לפעול דרך רוטר כגוף תקשורת שאפשר במת מחאה ציבורית ודמוקרטית לכל אדם שהודר משוק התקשורת .ומכאן ההסטוריה. והקמת פורום גילוי מסמכים.

 מאיר משולם היה "איש התקשורת" של אנשי עוזי משולם והיה האחראי על הפצת הנרטיב  הויראלי האישי רגשי" "בפרשת ילדי תימן" והחדרת "הסיפור הרגשי הגנרי " והנוגע ללב שנשמע אחיד ברדיו ,בטלויזיה, ובספרות ובסרטוני "הדוקו דרמה"..

 הערה חשובה –  רוב בני הדור השלישי לא מכיר את התפתחות "פרשת ילדי תימן", ואינם יודעים שהעלום והסמוי מאיר משולם היה מבכירי אנשי עוזי משולם, היה בחשאי גם חבר בכיר ב"פדרציה העולמית ליהודי תימן", הגוף שמנהל את המאבק בכנסת כבר משנת 1985 – בורג מרכזי בליבת המאבק .

אדרבה, מי שחושב שהוא נפגע ממני או מדברי המקוממים, מוזמן לפנות לנורית קורן, או להתלונן במשטרה ברחוב סאלאמה בתל אביב מחלקת הונאות, כדי שתפתח בחקירה מה קרה כאן?, ומי עומד מאחורי הפרשה, זה רק יקדם את פתרון הפרשה והתעלומה- .וזה חשוב

 חשוב  שיבדקו מי זה מאיר משולם ?ומהו פועלו ההסטורי ?-  תהיו רגועים, איש לא ילך למשטרה, כי זאת "תיבת הפנדורה " הגדולה במדינה .

איך פעלו משולם ומשה נחום ?  רכבו על הפיצויים שניתנו לניצולי שואה תוך קישורה לפרשה .

 מאיר משולם ז"ל  ומשה נחום פעלו בסמוי ב 2 אפיקים כדי  לתדרך את "ההורים והאמהות הבוכיות  "ואת בני הדור השני המתוסכל שמאמין שחטפו להוריו ילדים, כדי שכולם יספרו אותו סיפור עממי רגשי וקליט בדיוק:

א. מאיר משולם העלום היה מסתובב במצוות אדונו ופטרונו בכנסים שאורגנו בריכוזי התימנים בנושא "החטיפה ",  שהיו במקומות שונים בארץ והיה פונה אל ההורים שילדיהם מתו/נעלמו  ב"פרשת ילדי תימן" ,שאותם איתר במושבים ובריכוזים התימנים כמו ראש העין, פתח תקווה, ראשון לציון, והיה ומספר להם כי מגיע להם כסף  תמורת הילד המת/המאומץ/הנעלם  אם יעבור חוק בכנסת .

הכל במצוות אדונו ד"ר משה נחום שתבע את הביטוי "למה שלמו לניצולי שואה על ילדים  שמתו ולא גם לנו? ולמה חפשו רק את יוסלה שומכר, כדי לדרבן את הפרשה – ולעודדה ולחמם את התימנים  .( יתכן לכאורה משולם נתמך לכאורה כספית לצורך פעולתו ).

בשלב א משה נחום אף עודד את חקיקת חוק הגזזת כמבוא לפרשת ילדי תימן.

 

בכל זה לא היה צורך כי רק מסמך אחד היה חסר למשולם ביד . הקמת ביטוח לאומי ב 1955  מהלך שחיסל את הפרשה  שהיתה בין 1948-1955 והיה מספר את הסיפור האמיתי. .

 ב.  במקביל דרך "פורום גילוי מסמכים" שפתח במכוון באתר רוטר-נט והיה מנהלו האגדי  הפיץ חומרים רבים  שכתב פטרונו ד"ר משה נחום, שליבו רגשות קשים בקרב הדור השני והשלישי כשטיפח את "ההסטוריה החדשה" של התימנים, ששוחזרה על ידו ואחרים, כמי שהושפלו וסבלו לפני 102 שנים,  ב1913 -1920 , ותוך כדי קריאת כתביו  קלטו כל הורים ובני הדור השני את את הנרטיב, ומה יש לספר בדיוק בתקשורת.

בדקתי את טענות משה נחום  שכתב ספרים ויש 6 הסטוריונים תימנים חשובים ומוערכים כאלו כולם חיים, שכולם מכירים את האמת בפרשה ויודעים שהכל מעשיות .

משולםהפיץ בשם שולחיו, (סיפורים  לדוגמא :  "תקרית מקוב"-  1913 המכה נשפט מייד , רצח יעקב גרפי 1950 איש אינו יודע היכן נקבר ואם היה?  (אני מכיר סיפור אחר לחלוטין חמור מאד ) ?, הכאה מסיבית של זקנים תימנים וניצולם – המצאה.  גניבת רכוש התימנים בידי שליחי הסוכנות – שקר  אני יודע בדיוק מי גנב,  ,טביעת אוניות עם ספרי תנ"ך- שקר , גניבת ספרי תנ"ך -עוד שקר.-  שריפת מחסנים בנמל יפו עם ספרי התנ"ך של התימנים – עוד שקר, הכל הסתה של הדור השלישי של התימנים, תוך ניצול פערי מידע ורוח התקופה, ואת העובדה שאיש לא בדק את האמצאות – אני בדקתי הכל בלוף .ניתן לבדוק מייד .

עורכי דין מזהים את ההזדמנות וקופצים על העגלה- במקביל לתשלום פיצויים לניצולי שואה

בניגוד לעוזי משולם שדאג מבעיית "גילוי עריות" בחתונות בין תימנים  ולא דיבר על כסף או פיצויים, הרי שהחל מאמצע שנות ה 90 החל לעלות עניין הפיצויים כשעורכי דין נכנסו לתמונה כצפוי, והמהלך וריח הכסף נפחו את מספר המצטרפים באופן טבעי – אין אדם שאינו רוצה פיצוי על עוול שנעשה לו..

מה גם שתחילת תשלום לניצולי שואה בראשית שנות ה 90 העלתה את סוגיית הכסף גם בפרשת ילדי תימן .

הורים לא אשמים -תחת פסיכוזה מושלמת.

רוב ההורים המסכנים שהיו במצוקה כלכלית כשרובם הגיע לישראל בשנת 1948 במרבד הקסמים חסרי כל, ההורים השתכנעו אט אט, והחלו לאמץ את "הסיפור הגנרי " שמאיר משולם וקודמיו ואחרים – יצקו באזניהם כש"צלילי הכסף" נשמעים באופק על ידי , " לא ראינו גופה, לא השתתפנו בקבורה " "היכו אותנו ". מספיק שגרעין קשה מאמץ את הסיפור כדי שעוד מאות יאמצו אותו מייד עקב הלחץ החברתי והפתרון הקל לבעיה קשה – זה נקרא פסיכוזה

מדוע הסיפור נקלט היטב ?  חציו היה אמת .

למעשה הסיפור שלא היה מורכב, היה מאד רגשני, ורק חציו אמת, ומגן על פעילות ההורים בשעתו בשנת 1948-1954 , ונותן פתרון קלאסי למבוכת ההורים על ההפתעה בהגעת ה"צווי גיוס " בשנת 1966 שהעלו את הפרשה לאוויר, וחשפו את העובדה שההורים לא היו נוכחים בקבורת ילדיהם.

צווי הגיוס נתנו את הבסיס ל"תיאוריית הקונספירציה ", וסיפורי מאיר משולם היו טיעון הגיוני כנגד טענות וועדות החקירה, כי ההורים השאירו את הילדים בבתי חולים או מסרו אותם לאימוץ מסיבות כלכליות סוציאליות, או כאילו לא השתתפו בפועל בקבורה ולא קברו את הילד, או מסרו אותו לאימוץ עקב תנאים כלכליים קשים .ב.1948-1950

בפועל ההורים יודעים שרוב הילדים מתו ממחלות, ושחלקם של הילדים שניתנו לאימוץ עדיין חיים בני 68-72 , והם מנסים לאתרם, משום שכל מאומץ שחי יודע בדיוק רב את האמת על מעשי הוריו, בשעה שההורים שחיים ומתייסרים ומנסים להגיע לילדים ולהסביר להם את שקרה באמת "לטענתם" או לטענת או לטענת מאיר משולם או עוזי משולם הוגה פרשת חטיפת ילדי תימן.. .

  פתיחת ארכיון המדינה שכביכול היה "חסוי " היתה הטעיה מכוונת של המדינה והכנסת והציבור, והיתה שלב סתמי בדרך, בנסיון לכופף את המדינה לפתוח את" תיקי האימוץ,כדי להגיע לילדים ולספר להם את "הסיפור האמיתי" ולא מה שכתוב בתיק האימוץ .

העובדות שהיו בפועל :

א. רוב מוחלט של ההורים לא השתתפו בפועל בקבורת הילדים (גם אשכנזים עולים) , כי הסוכנות היהודית קברה את הילדים כי מימנה את הקבורה, להורים שרובם היה עולים חדשים לא היה כמעט כסף לתשלום שירות רפואי ,או הזמנת אמבולנס שהיה יקר מאד, או קבורת הילד והקמת מצבה יקרה, ומות ילדים  בשנת 1948 לא היה דבר חריג מנטליות ממנה באו , וגם אשכנזים לא עשו סיפור מהעניין של ילד קטן מת (אין כמעט קברי ילדים מתקופה זו. ברוב מוחלט של בתי הקברות במדינה- תבדקו ) .

ב. בניגוד למוצג בתקשורת, רוב ההורים כלל לא הגיעו לבתי החולים לאחר מות ילדיהם באשפוזים, גם אחרי שקבלו הודעה למזכירות המעברה, מסיבה שלא תפורט כעת ותחשף, וגם האימרה "המשטרה סילקה אותנו גרשו אותנו ולא התייחסו אלינו" לא נכונות, ונועדו לאזני הדור השני שלא הבין את נואשות הוריו בפרשה כדי להסתיר את האמת  שאין צורך להסתירה – לאנשים לא היה כסף ומשאבים לקבור זה הכל.

בשנת 1966 כשהפרשה פרצה שוב עולי תימן כבר היו מבוססים יותר כלכלית ,יותר מודעים לנהלים כמו "תעודת פטירה"שלא היו בתימן, לקבלת "צווי גיוס " ( בתימן בניגוד ליוצאי אירופה יהודים לא התגייסו לצבא התימני- בניגוד לשאר יהודי העולם ) כי היו במעמד "בני חסות", הנסיון להסתיר את המציאות האמיתית הכניס את דור ההורים למגננה . ואת זה ניצל משולם .ועל זה רוכבים עורכי דין שנכנסו לרווח בין ההורים המדינה וצווי הגיוס.

ההורים לא אשמים, ולמעשה מאיר משולם פטרונו  ובכירים קיצונים בעדה התימנית ועורכי דין שהגיעו לאחר מכן לפרשה גררו אותם לתוך- הפסיכוזה הזאת .

 רק מיעוט קטן בעדה התימנית מעורב בפרשה רובו מאיזור ראדא שגדרה , ולראייה להפגנה על 1000 ילדים נעלמים שהייתה מביאה בכל מקום בעולם 300,000 איש  הגיעו 1500 איש בלבד. רוב העדה התימנית סולד מהפרשה שלא מוסיפה לו כבוד ואין לו קשר אליה.

על תופעת הפסיכוזה

גם אימו של חייל צה"ל אורון שאול מאמינה שבנה חי בעזה ויש לה "הוכחות חותכות" למרות שהתפוצץ בתוך נגמ"ש בצוק איתן בשנת 2011 לעיני כל צה"ל רק לפני מספר שנים – תבדקו . זאת פסיכוזה

תקראו את דברי אימו של אורון שאול שיש לה הוכחות חותכות שבנה חי – זאת אמא וזה פסיכוזה.

 http://www.kikar.co.il/205449.html

 הגיע הזמן לסיים את הפרשה הזו שכולה מונעת מפסיכוזה שאנשי עוזי משולם ובראשם מאיר משולם יצרו .

הגיע הזמן לשחרר את ההורים מכל הקליפות שאינם שייכות להם וגוררות אותם למחוזות רעים שלא באשמתם.

חשוב למנוע את הרעלת הדור התימני השלישי בבדותות שלא היו ולא נבראו.

סיכום

 הכותב מכיר את פרשת ילדי תימן היטב ופועל לחשיפתה ולסיימה מסיבה אחת והיא שנועדה להרעיל לדורות את כל בני הדור השלישי התימני ולהטיל עליהם עול שלא היה תוך נסיון להפקת רווח על גבם של ילדים מתים.

במקום ללמוד את ההסטוריה התימנית המפוארת – העדה הזאת ש99 אחוז ממנה לא מעורב ואנשים נבונים נגררה לשיא השפל על ידי חבורת עורכי דין. .

 

zelinger@inter.net.il                  אבי זלינגר 0545767161    052-8010967

 

 

 

 

 

 

 

‭‮

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.