3

מדוע המחאה צריכה להתמקד בשדרות רוטשילד בלבד-סקירת מודיעין שדה טקטי

רקע- שיעור מספר1 באסטרטגייה בצה"ל, מלמד אותך לתקוף את האוייב במימד הצר שלו, ולחשוף אותו להטרדה ושחיקה במימד הרחב שלו, וזה בדיוק המבנה הקלאסי של שדרות רוטשילד, כשקשה מאד לשלוט על הנעשה בשדרה לאורכה בכוחות ותצפית משום שהיא ארוכה מאד ומפותלת,.

לכן "הגורמים הכחולים" מעוניינים לתעל את ההפגנות לגזרת אירוע מרובעת, או מלבנית, או מתחם חצי סגור טבעי ומבודד, שבו השליטה הכוללת על המוחים  קלה יותר, דרכי  הגישה אל מתחם ההפגנה הנבחר מועטות יותר ונשלטות על ידם הרמטית ,במדיניות  " מחסומים-סגרים" כוללת, שהם מיומנים בה .

שטחי כינוס כוחות – פינת שדרות רוטשילד – רחוב מרמורק היא פינה מוצלת, כך שניתן לשהות במקום במשך שעות רבות, ללא מגבלת מזג אוויר, וללא עייפות הכוחות, תוך מנוחה ושתייה מרובה, וזאת נקודה אידיאלית להמתנה והתשה, זאת בניגוד למשל " לרחבת היכל התרבות-הבימה " או " רחבת העירייה" ,שהן משטח שייש לוהט ביום חם, ולכן  כל נסיון של תיעול המחאה, יהיה לעבר משטחי הבטון  והשיש הלוהטים, וחסרי הצל, זאת כדי להתיש את המוחים ו" לייבשם" תרתי משמע ..

צירי אורך בגזרה  – שדרות רוטשילד היא ציר אורך מרכזי  קריטי צר מאד, המוביל אל המרכז הפיננסי של ישראל, הבורסה, הבנקים, חברות הביטוח וההשקעות השונות – לב הנזילות הכספית האמיתית של המדינה, וזאת חשיבותו.

הרבה יותר מכל רחוב אחר בתל אביב, כמו רחוב אבן גבירול  או רחוב דיזנגוף , משום שברחוב זה עוברים רוב מקבלי ההחלטות החשובים באמת בתל אביב בדרך לעבודה, ואפילו אין צורך לשבש את הגעתם (למרות שהחסימה קלה בשל  המבנה הטופוגרפי של השדרה).

מספיקה רק "צריבת התודעה" על הבוקר, שמשהו במדינה חורק ניהולית, והמדינה אינה שולטת במצב, כדי  ללגרום להם ל"שיח בוקר" אלטרנטיבי  על המחאה שמשפיעה  ישירות על פעילותם בשוק ההון, בשונה מ" שיח שמלות כלה ובוטיקים " ברחוב דיזנגוף, או שיח על משפטי תנועה ברחוב וייצמן, או "שיח מסעדות"  ברחוב אבן גבירול, שאינם  משפיעים על הכלכלה במידה רבה.

צירי רוחב בגזרה  – את שדרות רוטשילד חוצים מספר רב של צירי רוחב רחבים רחובות מזינים (רחובות ) בלפור, מונטפיורי, נחמני  חשמונאים, בורוכוב, רש"י ,ושינקין, המתחברים ישירות לצירי אורך מרכזיים ראשיים עירונים מקבילים ,כרחוב יהודה הלוי ממזרח ואחד העם, ורחוב אלנבי  ממערב .

הכניסה אל השדרה אפשרית ממספר בלתי מוגבל של נקודות כניסה רגלית, מה שאינו מאפשר את השליטה על התנועה הרוחבית לכיוון השדרה, ממערב וממזרח ,כמעט מכל מקום במרכז העיר, ומאפשר הגעה קלה לכל נקודה בשדרה.

בנוסף "אפשרויות התמרון התנועה " של מספר רב של מוחים, בצירים אלטרנטיבים רוחביים, ולא צפויים ,קלה מאד, ולא ניתנת לחסימה או שליטה גם על ידי כוחות  גדולים, בעת שינוי תוכניות מיידי, או בלימה, או ביצוע מהלך יזום של "הטעייה -הונאה " קלאסי .

שטחים שולטים תכסית , ותבליט –  המבנה המעוקל של שדרות רוטשילד  (חרמשי) והתבליט הטבעי – שהוא שטח גבעי המשתנה בגבהו לאורך כל השדרה ,בהפרשים  של 5-8 מטר גובה מחד, והתכסית -צמחייה ירוקה וצפופה שיחים ועצים רבים מאידך, אינם מאפשרים תצפית ארוכת טווח של כל מרחב השדרה, ואחידות ראייה מערכתית, וקיימים שטחים מתים רבים שאינם נשלטים בתצפית קרקעית,

גם בתצפית מהאוויר קיימת בעיית תצפית  קשה, משום ריבוי העצים הגבוהים וצמחייה הירוקה העבותה, ומבנה השדרה ( ספגטי  ) שמחייב שימוש במספר כלי טייס באוויר, על מסלול צר של התנגשות אווירית, משום שהתנועה האווירית הבין לאומית עוברת מעל השדרה במשך כל שעות היום בצורה אינטנסיבית , וחובת  קיום התצפית האווירית  מוגבלת, בשל חובת טיסה בגובה נמוך יחסית  עקב הנתיבים הבין לאומים העוברים מעלינו.

סיוע אוכלוסייה  מקומית – מכיוון שרוב האוכלוסייה המקומית בשדרות רוטשילד, אוהדת את המאבק,וגם השתתפה בהפגנות,  הדבר מאפשר תמיכה לוגיסטית -מורלית נרחבת  לטובת המוחים, כפי שהיה בשנה שעברה, מיים ,מזון תרופות  , סניטריה, תקשורת אלחוטית, מה שחשוב מאד לעמידות  המאבק והצלחתו, ונותן אורך נשימה למאבק .

גישה  לכלי  תקשורת – מכיוון שמדובר באיזור מרכזי בתל אביב, הרי  שהנגישות לכלי התקשורת מקומיים וזרים  קלה מאד, ורוב מוחלט של כלי התקשורת המסקרים את המחאה מחזיקים משרדים ארציים ועובדים באיזור השדרה ,והעברת החומרים אליהם קלה.

ההגעה לאירועים השונים של העיתונאים קלה מאד, מרגע ההתראה על אירוע, ועד להגעת החומר למערכת כלי התקשורת, עריכתו והבאתו לשידור , ובנוסף שידור של כלי שידור ותקשורת לא ממסדיים אלטרנטיבים זה בניגוד להפגנות שאיש לא שמע עליהן מעולם ליד הכנסת בירושליים, או בשטחים, או בפריפרייה של המדינה ,  משום חוסר נגישות לכלי תקשורת, והמרחק הרבים ממרכזי תקשורת  והנגישות של כלי התקשורת.

תקשורת סלולר – מחשבים  דטה- מכיוון שמדובר באיזור עסקי רווי תקשורת אלחוטית, WI-FI, ואנטנות סלולריות התקשורת האינטרנטית תקשורת מחשבים קלה מאד ורציפה, מה שמקל על העברת תכנים רציפה וכמעט ללא הפרעה, וכל נסיון שיבוש תקשורת סלולרית, מחשבים, אינטרנט, פוגע גם במגזר העסקי , ומשבית את פעולתו, דבר שלא יתבצע אלא בחירום בלבד, או בשבתות בלבד  ,העלאת חומרים לתקשורת אלטרנטיבית כמו FACEBOOK  טוויטר, בלוגים, ואחרים קלה מאד ומהירה, וכן  אפשרות טעינת טלפונים, ומחשבים, וטבלטים בחשמל בעת פעילות ממושכת .

ניראות המחאה –ניראות המחאה היא נתון קריטי וחשוב למוחים, משום שהציבור המקומי האוהד יכול לשפוט באובייקטיביות  את העובדות, בין מה ששמע בכלי התקשורת השונים, וכלי התקשורת הממלכתיים ודובריהם ותועמלניהם שנשלטים משרד ראש הממשלה, ולבין מה שהוא רואה בשטח, מה שמחזק את המחאה ויוצרת לגיטימציה ואהדה, משום שהדיווח הלא מדוייק של דוברי הממשלה,מסגיר את חולשתם ופחדיהם, ומחזק את הלגיטימציה של המחאה.

גיוס לוגיסטיקה  ואספקה – קווי לוגיסטיקה קצרים מהירים ונגישים לסחורות, כוח אדם, ושירותים, הן בגיוס כוחות מול התראה, והן  באספקת ציוד חסר זה או אחר,  קריטיים למאבק משום ש"עלות ניהול המאבק " נמוכה יחסית, ומאפשרת מאבק ארוך וזול, עם תלות נמוכה במשאבים יקרים, ומיקום השדרה באיזור שחציו תעשייתי מסחרי, מאפשרת הצטיידות מהירה והגעה מהירה לכל אירוע , ו"עלות ההובלה, תובלה ושינוע " זולה מאד " מכיוון שבאיזור קווי מוניות שירות 4 ,5  אוטובוסים רגילים רבים מכל גוש דן,  וcar-to-go.

סיכום 

הבחירה במתחם " שדרות רוטשילד- הבימה" או שדרות רוטשילד להפגנות, היא הבחירה האופטימלית בישראל לניהול מאבק ארוך טווח מכל הבחינות שנסקרו, שהן קריטיות להצלחת כל מאבק, ומהוות נקודת תורפה קלאסית חסרת תשובה לצד השני.

זה ינסה לדחוס אותך למשטחי בטון לוהטים מרובעים וכלואים חסרי נגישות או " לגני פרחים "חסרי נראות ליד הכנסת, מנותקים מכל לוגיסטיקה או נראות  ציבורית ותקשורתית.

         נהנית ספר לחברך ועשה לנו לייק

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

3 Comments

  1. אין ספק שאם אתה מתעלם מהעובדה שנוכחות שם ממש מהווה גורם מפריע לאוכלוסיה המקומית, ואם אתה מתעלם מזה שמעמד הביניים הכל כך קריטי להצלחה כלשהי של המאבק שונא את זה שמציקים לאדם בביתו בעקביות חודשים ארוכים….אז כן. אתה לגמרי צודק 🙂

  2. במקום לבחור ברעיון צהלי, אפשר לבחור בנימוקים של תכנון עירוני – אנשים מעדיפים ללכת במקומות שיש בהם צל ודברים לעשות, ולא במקומות שוממים.

    אמר את זה גם יואב לרמן לפני שנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.