4

כלכלת ישראל מתייבשת כתוצאה כתוצאה משיטת מיסוי לא נכונה למדינה קטנה כישראל שמעדיפה משקיעים זרים על פני העסקים במדינה

כלכלת ישראל מתייבשת מכסף נזיל, משום שכספי משלם המיסים הישראלי מועברים מידי יום לחו"ל במסגרת" מדיניות המיסוי המפלה"  של הממשלה לטובת חברות היצוא, החברות הזרות הבין לאומיות הפועלות בישראל, והטייקונים הפועלים בישראל, כשהם מיתחרים בצורה לא הגונה בעסקים הקטנים והבינונים בישראל שמשלמים 25 אחוז מס חברות, בשעה שהזרים והמקורבים והטייקונים למינהם, משלמים 7-8 אחוז מס חברות ,על עסקיהם השונים בישראל, הפער הזה  במיסוי  שלילי של 14-18 אחוז  זורם לחו"ל ללא הפסק למאזני כל הגופים הזרים שפועלים כאן, ומשלמים מס בחו"ל ומייבש את הכלכלה המקומית  ומנפח את מכפילי מניותיהם בחו"ל- ממש גאוני

כשאתם קונים מוצר אופנה למשל  מ"רשת אופנה זרה"  שמשלמת 7 אחוז מס חברות ,לעומת בעל בוטיק ישראלי שמשלם 25 אחוז מס חברות, אתם מסייעים ל"רשת הזרה" לחסל את בעל הבוטיק, כי היא יכולה למכור כל מוצר זול יותר, ולהרוויח הרבה יותר, רק בגלל שיעורי המס הנמוכים שהיא משלמת בישראל לעומת אותו בעל בוטיק ,והרווחים של" הרשת הזרה" בורחים לחו"ל להנהלת הרשת ולבעלי המניות שלה, ולא נשארים בישראל ומתגלגלים כאן שוב ושוב בכלכלה הישראלית, בצורת כסף לבן או שחור לטוב או לרע .

 גם  בטבע אוהבים שיווי משקל בין החיות- ששומר על כולם בגדול

הסיבה המרכזית לקריסה של הכלכלה הקימעונאית בישראל בשנים האחרונות פשוטה מאד, והיא ערעור כל השיווי משקל הכספי -כלכלי –מיסויי  שהיה במשק הישראלי במשך שנים, בין החברות הגדולות, הבינוניות, והקטנות במשק בישראל, שהזינו אחת את השנייה במסחר,ואיפשרו לכולם לחיות בתחרות נסבלת להתפרנס בכבוד, משום שבסופו של דבר שכל הכסף שיוצר בישראל והפך לרווח נשאר בישראל, ולא עזב את ישראל בגלל הטבת מס זו או אחרת לחו"ל, אלא התפזר בין כל העסקים במשק ,ונשאר כאן והעלה את רמת החיים באופן מתמיד בארנק נותר הרבה כסף.

ואילו מתן הטבות המס המיוחדות למשקיעים הזרים גרם מייד לחור ענק בבלון של כלכלת ישראל, להוצאת כל הרווחים שנוצרו בישראל  על ידי החברות הבין לאומיות לשם שינוי ,ולייבוש המשק מכסף תוך 5 שנים, ככה זה שמעדיפים  זן אחד על האחרים , בסופו של דבר כולם מושמדים כי שרשרת המזון נקטעת. מה שמדהים הוא שבמשך 60 שנה הסתדרנו בלי החברות הללו,  שהגיעו רק ברגע שרמת החיים החלה לעלות, ועבדו על מדינת ישראל ללא צורך אמיתי בסיפורי ההשקעות שלהן.

5 אחוז צמיחה ,אפס אחוז גביית מיסים = גרעון מצטבר ענק וירידה ברמת החיים של המעמד הבינוני

היום שבו הממשלה החלה לחלק הטבות מיסוי ההזויות למשקיעים בין לאומיים, ומשקיעים מקומיים ענקיים, ללא שום סיבה כלכלית אמיתית, היה היום שבו היה ברור לחלוטין שכלכלת ישראל תתחיל להכנס לגרעונות עתק תקציביים, משום ששיווי המשקל המיסויי שהיה במשק במשך שנים, הופר בצורה גסה, ומישהו היה צריך לממן את הפטורים ממס במיליארדים שניתנו לחברות הענק ללא סיבה אמיתית, וחסרו במאזני  ההאוצר בקצב הולך וגובר, בתחילה אומנם נוצר מצג שווא של צמיחת המשק בשיעור גבוה, משום שהזרים והגופים הבין לאומיים השקיעו עבור עצמם כספים בהיקף גדול ליעודם בלבד, בפתיחת רשתות מכירה או הקמת מפעלי הייטק, ולא לטובת המשק הכוללת, ובצעו יצוא גדול בהיקפים פיננסים ענקיים, או יבוא גדול של מוצרים חצי מוגמרים לצורך מכירה בישראל בהצפה, אולם למרות הצמיחה המרשימה של 5 אחוז בשנה "הגבוהה בעולם המערבי", פתאום הסתבר לפקידי האוצר שלא היו בצידה של הצמיחה הזו, שום הכנסות ממיסים לקופת האוצר, או גביית מיסים מסודרת לטווח ארוך, כי הזרים קבלו פטורים ענקיים מתשלום מס הכנסה ודיווידנד תמורת הגעתם לישראל, מה שהתחיל לייצר לממשלה בעיה חמורה בגביית מיסים שמתעצמת כיום מיום ליום ומכניסה את המדינה לסחרור כלכלי – תשאלו את סטנלי פישר  וחברות הדירוג הבין לאומיות.

מדוע הציבור לא נהנה מפירות הצמיחה במשך שנים – צמיחה ללא הכנסות ממיסים לאוצר

לציבור לא היה ברור אף פעם מדוע הוא לא נהנה מפירות הצמיחה של המשק הצומח ביותר בעולם המערבי, וזאת משום שהאוצר הסתיר מהציבור את העובדה שהצמיחה המרשימה בישראל, היא ללא הכנסות ממיסים, כלומר על ריק , עקרה לחלוטין מגביית מיסים ,ולכן אינה יכולה באמת להרים את רמת החיים של הציבור, אלא מחייבת דווקא את הורדתו, למימון המחסור במיסים, שנוצר בגלל מתן הפטורים לגופים הבין לאומיים.

יותר מזה, האוצר במהלך של פאניקה התחיל להטיל על הציבור החל משנת 2010 מיסים כבדים כדי לממן את החוסר שנוצר  במיסים, וכך נוצר מצג השווא של משק צומח 5 אחוז, אבל ממומן במיסים על ידי המעמד הבינוני שרמת חייו החלה לרדת במהלך סייקל  עולה של משק לאומי בגיאות כלכלית, וכךהוא הגיע אל המיתון מוחלש מאד, מה שפוגע היום חמורות בחוסנה הכלכלי של המדינה ובעומק הגבייה של המס, וביכולות המהירות לצאת מהמיתון בסיוע מעמד בינוני עשיר, וכסף שחור ,שיוצא מהבלטות בזמן מיתון ומסייע בהוצאת המשק מהמיתון מאז הקמת המדינה.

14-18  אחוז פער בתשלום מיסים  בין הענקים לקטנים זאת הבעייה

כלכלת מדינה משגשגת  בנוייה על מספר רב של שחקנים, קטנים, בינונים, גדולים, וענקים, שבדיוק כמו בטבע מתנהלים בשרשרת מזון שמזינה אחד את השני, וגם אם הארייה אוכל את הצבי במערכה הראשונה לבסוף החיידקים והתולעים יאכלו את בשרו של הארייה וייצרו נפט ,ויסגרו מעגל והכל נשאר באותו יער, ואילו כאן התהליך הטבעי  הופר ויצא מאיזון, ולמעשה חלק משרשרת המזון נקטע וניתן בחינם למי שלא חי כאן, ומפרנס שרשרת מזון במקום אחר, כלומר טפיל על כלכלת ישראל, וכאן טמונה הבעייה, כי המשק מדמם מחוסר מיסים לאיטו, והוצאותיו קבועות ,ואלו שמרוויחים לא תורמים את חלקם בעוגת המיסים  אלא רק אוכלים אותה כשהם לוקחים את הרווחים ללא מס  לחו"ל,  מה שיוצרמחסור במיסים שאין מי שישלמם, וזאת טעותם של שטייניץ וביבי שהטילו את יהבם על צמיחה זרה, וככה זה נראה כשבונים על זרים ומעדיפים זרים  על פני סוחרי עירך.

צריך באופן מיידי  לתקן את עיוותי המס הנוראיים שנוצרו  ב5 השנים האחרונות ,כדי להחזיר את שיווי המשקל למשק, ולהחזיר את גביית המיסים לחלוקה שווה ופרופורציונלית בין כל השחקנים ,כי כל פתרון אחר שגוי מיסודו ויוליך את כלכלת ישראל לקריסה, ואם אתם לא מאמינים  תשאלו את  הארייה מלך היער, האם ביער צריך לתת לאיזה חייה עדיפות על פני האחרות כולל עצמו, ואיזה אסון  מהלך כזה יכול  לגרום ליער?.

 

נהנית ספר לחבירך עשה לנו ליק ושיתוף

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

4 Comments

 1. לא הבנתי במה אני כאחד שמיצא לחול ומכניס מטבע למדינה מעבודה נטו לחול מופלה לטובה ביחס ליבואן מקומי שמשתמש בדולרים שאני מכניס למדינה כדי לרכוש למשל מוצרי היצף מסין ומזמבר כאן את כל התעשיה המקומית? לגבי הטבות לחברות זרות הבנתי אולם למה כרכתה את היצואן ביחד איתם?

  • עמי אם לא מתערבים יבוא ויצוא מאזנים אחד את השני:
   שיש הרבה יצוא נכנס הרבה כסף למשק,יש כסף לקנות יותר דברים מחו"ל והפוך
   גם אם קונים יותר מידי דברים מחו"ל יש פחות כסף והרצון ליצא גדל או הרצון ליבא קטן.זאת כמובן עם עליה או ירידה בערך המטבע המקומי.

   זה בתנאי שלא מתערבים במחיר המט"ח בשביל לעשות מניפולציה,מה שאבי התכוון בפוסט אחר שלא נתנו לדולר ליפול כדי שלחברות מחו"ל יהיה כדאי ליצא מה שזה יצר(ואתה הרווחת מהשחיתות הזאת בתור יצואן) זה הרצון של החברות להיכנס לשוק בישראל כי אם היו נותנים לדולר ליפול לא היה כדאי להם להיכנס למרות ההטבות.

   ברמה העקרונית אין דבר רע בלקנות במחירי היצף מחו"ל – האנשים שעבדו כאן בתעשיה שהוצפה יאלצו למצוא מקום אחר לעבוד בו.

   כמו שאם אתה נמצא בחנות גלידה ומישהו לידך פתח חנות גלידה ומוכר במכירי היצף
   יכול להיות שהוא יצליח להפיל אותך.

   מה אתה מקטר הדולר עכשיו גבוה כי מצב המדינה מחמיר,יש פחות כסף אז צריכים
   יותר יצוא,הגלגל התהפך,הגיע זמנך לנצנץ.

 2. האם אני מופלה לטובה ביחס ליבואן בגדים שרוכש את מוצרי היבוא בדולרים שאני מכניס לארץ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.