2

כולם מדברים על "שוויון בנטל", אף אחד לא מדבר על " שוויון בזכויות " בחברה הישראלית .

"השוויון בנטל"  הוא ספין שנועד להסתיר את הפחד האמיתי מ"שוויון בזכויות" ,זכויות חינוכיות, כלכליות, מיסויות, תעסוקתיות, ולעולם לא תשמעו פוליטיקאי אחד בישראל שמדבר על "שוויון זכויות" בחברה, או מציע שוויון זכויות מלא בחברה הישראלית "פשוטו כמשמעו"  בין כל האזרחים, לכולם אותם זכויות כלכליות, מיסוייות, תעסוקתיות, חינוכיות.

משום ששוויון בזכויות פרושו אבדן כל הזכויות הרבות שניתנו לקבוצות מיוחסות בחברה, או לאנשים השווים יותר לעומת השווים פחות, או הלא שווים בכלל, מה שאמור לייצר הזדמנות שווה ואחידה לכולללם, ולהעמיד את כולם על קו התחלה אחיד לפחות בתחילת הדרך -נשמע מוכר הספין, ולכן מדברים כולם על שוויון בחובות, מה שמסתיר את  העיסוק בשוויון בזכויות בחברה.

שוויון זכויות  או שוויון בזכויות הוא האלמנט המסוכן ביותר לכל אלו היוצאים בססמת השוויון בנטל, משום שרבים מאלו שצורחים עכשיו ברחובות את ססמת השוויון בנטל, יעמדו בכוח על רגלייהם האחוריות ולא יסכימו לוותר אפילו על קצה שערה מזכויותיהם שהושגו על חשבון הציבור כולו שמממן את הזכויות האלו, ומסבסד אותן במשך שנים, והן רבות מאד ועתירות שפע כלכלי לבעליהן ומייצרות להם חיי דולצה ויטה שקצת הופרעו לאחרונה.

שוויון בנטל אינו שוויון זכויות- הוא שוויון בחובות בלבד

"השוויון בנטל" הוא בסך הכל הטלת חובות אזרחיות קולקטיביות על קבוצות בחברה שכרגע אינן משתתפות בנטל מסויים, כמו למשל שירות צבאי, או שירות מילואים, או תשלום מיסים, משום שמי שכבר ממלא את הזכויות האלו מרגיש את העומס המוטל עליו ועל חברתו הקרובה, והוא בסך הכל רוצה שותפים נוספים לנטל  תחת האלונקה שהוא סוחב שיעזרו להוריד מגבו את העומס הספציפי הזה שיוצר לו בעייה עתידית או מקומית, ולכן הוא פועל לגייס ואפילו בכפייה אחרים שיורידו מגבו את העומס, ועל עומס אחר שמוטל על אוכלוסיות אחרות בחברה איש אינו מדבר, כולם מדברים על שוויון בנטל, אבל אף אחד לא מדבר על שוויון בזכויות.

530,000 איש קפצו לדום מול הססמא "שוויון בנטל" רק כדי להקל קצת משא מעל גבם ולהעמיס קצת נטל על האחרים בתחומים ספציפים מאד, אבל איש מהם לא מעוניין בשוויון זכויות מלא בחברה הישראלית, ואף אחד מהם לא מדבר על שוויון זכויות, זה הטאבו הגדול שלא מדברים עליו, ורבים  תמימים התפתו לססמת השוויון בנטל או "המלכודת הגדולה"  שנועדה לגייס למאבק הפוליטי אנשים רבים בחברה שמופלים מחוסר זכויות  מתמשך, לצורך מטרה ספציפית וממוקדת לייזר של הרחבת הגיוס לצבא, או הרחבת תשלום מיסים, שנועדה להקל בעיקר על רוב בעלי הזכויות המיוחסות האחרות שאינן חושבים אפילו לרגע להתחלק בזכויותיהם העודפות עם האחרים אלא מחפשים שותפים לנטל.

" שוויון זכויות " מסוכן מאד לדורשי " השוויון בנטל"

שוויון זכויות היא האמירה המסוכנת ביותר למגזרים נרחבים בחברה הישראלית, משום שכשכולם שווים התחרות שווה, והטובים באמת מובילים את החברה, ולא אלו שקיבלו זכויות יתר, ומוגנים על ידי השלטון לדורותיהם, כשחוסר השוויון המתמשך פותח לטובתם פער שאינו ניתן לגישור לעולם, ומייצר להם חיים קלים נוחים ונעימים "קום איל פה" על חשבון חסרי הזכויות ההסטוריות, הקיבוציות, והסוציאליות.

משהו צריך לממן את שוויון הזכויות

שוויון זכויות מתחיל בזכות לחינוך ברמה גבוהה לכל האוכלוסייה, משום ששנות הלימוד בילדות מעצבות את עתידו של האדם כל החיים, שוויון זכויות מתבטא ביכולת ללמוד באוניברסיטה בחינם ולרכוש השכלה, שוויון  זכויות מתבטא בקבלת שכר הוגן לנשים שמאפשר רווחה חברתית ואפשרות למוביליות חברתית, שוויון בשיעור המיסים תשלום המיסים בין הפירמות השונות במשק, שוויון בקבלה לעבודה לפחות בממגזר הציבורי , שוויון בקבלת במימון בנקאי הלוואות, שוויון ביכולת הקמת עסקים חדשים כמו בנקים וחברות ביטוח, שוויון ביכולת לייבא סחורות, שוויון בקבלת פטורים ממיסוי בקופות גמל ופנסייה ועוד אי אילו סוגי שוויון זכויות כלכליות סוציאליות מסחריות, אבל אף אחד  מה 530,000 לא מדבר על השוויון זכויות הזה ,אלא כולם מדברים רק על השוויון בנטל .

מעניין מה תהייה התגובה של ציבור מצביעי השוויון בנטל כשמנהיגיהם יתחילו לדבר על שוויון זכויות מהסוג הזה, שכדי לממנו מנהיגיהם יצטרכו לחתוך בבשר החי של של דורשי השווין בנטל ,מתוך זכויותיהם ההסטוריות, ועל נושא הזכות לדיור הוגן כלל לא דברנו,

החברה הישראלית לא באמת רוצה שוויון זכויות, היא רוצה שקט ונוחות ופתרון בעייה מקומית שנוצרה בנושא גיוס לצה"ל ותשלום מס הכנסה, ואיש באמת אינו רוצה שוויון זכויות בחברה ואינו מוכן לוותר על זכויותיו, אלא להיפך כולם פועלים במשנה מרץ להגן על זכויותיהם, ולהטיל את חובותיהם על אחרים-שוויון בנטל אמרנו.

נשמח אם תשתף את הכתבה ותעשה לנו  SHARE  וLIKE   או תציע לנו חברות  – תודה

נהנית ספר לחבריך

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

2 Comments

 1. שוויון בנטל = הפרדת מוסדות הדת מהמדינה.

  המצב הנוכחי:

  – בישראל קיימים מוסדות ומגזרים אנטי-דמוקרטיים ואנטי-הומניסטיים אשר:
  מעודדים בורות; מטפחים עוני; מדכאים נשים; יוצרים בדלנות;
  מונעים חירות והשכלה כללית מילדים; שוללים את זכויות האדם מהאזרחים.

  – קיימות ארבע מערכות חינוך (כללית, חרדית, דתית, וערבית),
  כאשר הממלכתית-כללית מחנכת רק 37% מתלמידי ישראל.

  – קיימים בתי דין מגזריים (רבניים, שרעיים-מוסלמיים, נוצריים, דרוזיים),
  אשר פועלים כנגד ערכי הדמוקרטיה וההומניזם.

  – נושאים שצריך לפתור: נישואים וגירושים אזרחיים; תחבורה ציבורית בשבת ובחג;
  הדרת נשים; חינוך, לימודי ליב"ה; צה"ל, שירות לאומי; קצבאות ילדים,
  קצבאות אברכים, הבטחת הכנסה; קבורה אזרחית; נושאי כשרות;
  הטבות מס מפלות, פטור מארנונה; השתלבות של כלל המגזרים בשוק העבודה והתעסוקה.

  עלינו לפעול למען:

  – שוויון זכויות וחובות לכלל האזרחים.
  – הפסקת התמיכה והתקצוב של מוסדות הדת, ובתוכם, מערכות החינוך ובתי הדין המגזריים.
  – יצירת מערכת חינוך שוויונית אחת, אשר מעודדת חשיבה עצמאית, ביקורתית, מדעית, וחופשית.
  – החזרת לימודי האבולוציה לתוכנית הלימודים.
  – ביטול הקצבאות וההטבות המפלות (קצבת אברכים, קצבת ילדים, הבטחת הכנסה, הטבות מס, וכו')

 2. אבי שלום

  לא הבנתי
  אשמח שתפרט (או כל קורא אחר) אילו קבוצות מיוחסות ישנם שנהנות מזכויות יתר…

  תודה

  עופר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.