2

ישראל מתחילה להזכיר את מקסיקו, המדינה ממנה בא מנכ"ל הOECD אנחל גורייה ,להטיף לנו מוסר כלכלי ולצדד בממשלה ,הפשע העוני והאלימות בישראל מתחילים להזכיר את מקסיקו

פעמיים בחיים ירו לידי צרורות  מנשק אוטומטי במהלך ארוחה במסעדה , זה  היה במקסיקו, המדינה  שממנה בא מנכ"ל הOECD אנחל גוריה, האיש שבא להטיף לנו מוסר וכללי התנהגות כלכליים,  ולצדד בתוכניות הכלכליות  של הממשלה ,שם זה חלק מהתפריט חוץ מעסקאות סמים,  וחטיפות לצורך  כופר , וחיסולים  מקומיים ,  והאיש הזה חושב שהכלכלה במקסיקו טובה וצומחת והמדינה מתפתחת  ,וגם  אצלנו בחולון בת ים  מתחיל להיות " מקסיקו הקטנה ", הכל  בחסות התיאורייה הכלכלית ההזוייה שלו שיוצאת בעקיפין  מפי  משרד האוצר    .

מנכ"ל  ה OECD  מר  אנחל גורייה,  הגיע לכאן  מיבשת מתפרקת כלכלית  לחלוטין,  כדי לחזק ולעודד  את  צמרת  השלטון והאוצר   בישראל ולייצר  לגיטימציה בין לאומית מין משב של חו"ל , עבור האינדיאנים בישראל כדי שיאמינו   בדרכם   הצודקת של האנשים שמנהלים את הכלכלה בישראל  ,ומעניין איפה היה האיש הזה   מנכל ה OECD  ב5  השנים'   האחרונות כשאירופה קרסה    לחלוטין ,  משום  שלא הוא ,ולא הארגון ההזוי שלו ,שמחסל חצי מהעצים בעולם בייצור טבלאות השוואה מנייר , לא  הבחינו  שיבשת אירופה מתמוטטת,   והם  לא נקטו שום  צעד מונע , למנוע את  זה, ואירופה שקועה בבוץ אמיתי  עד הצוואר  .

אין כמו להיות תייר זר  בתל אביב,  אורח כבוד ומוערך  של  הממשלה המקומית , שמפנקת אותךבארוחות  מסעדות ומלונות וקורטילים ,  תמורת כמה הבלים שטותיים  שתוציא  מהפה  עבורה עבור האינדיאנים  המקומיים ,ותייצר לגיטימציה למהלכים הטפשיים  שלה,  וזהו גם  מתכון מצויין  לברוח  מהצרותהאיומיות   באירופה,  ולבוא לשמש חמימה של חודש  יוני בישראל ,  בשעה שיוון  מתפרקת לחלוטין,  אחרי שעבדה על כל אירופה בעיניים ולקחה לכל האינטליגנטים את הכסף , בעקיצה קלאסית יוונית  יאסוו  ומדינות נוספות מחכות לראות מה תעשה כדי ללכת בעקבותיה .

מה שיפה הוא,  שהבן אדם  מגיע ממדינה שהמקצוע  המועדף  על צעיריה , הוא שומר  ראש  , גאנסטר , מחסל  או קברן  , או סוחר סמים ,  ואת  המושג " ברוני  סמים   "או  "טייקוני  סמים "  המציאו  מארצו ,  מה גם  שרבע מדינה שם  יושבת  על גדרות  טקסס   בנסיון בריחה לארץ הקרובה, ארצות הברית, בגלל הכלכלה המשגשגת והפורחת במקסיקו, והוא בא לייעץ לנו בענייני כלכלה ,  וניהול כלכלה  .

כל  מי שהיה במקסיקו  ראה את  העוני המטורף ששורר שם ,  את  פערי  המעמדות המטורפים שנוצרו  שם,ובפועל  מקסיקו  הפכה  למדינת טייקונים לחלוטין ,  כשכל הטייקונים כבר לא יכולים אפילו להסתובב ברחובות,   והם נוסעים בשיירות ממוגנות   של מכוניות משוריינות  כמו בסרטים ,  מהפחד לחטוף טילי כתף משוכללים , בעת  נסיונות חטיפה שקורים שם מידי יום   ונגמרים  בקטל, ממש כמו בסרטים  של מערבוני ספגטי , כשהתוצאה היומית היא  שעשרות נהרגים בכל נסיון חטיפה , אבל  למי בכלל אכפת  כי אלו מקסיקנים ,קורבנות כלכלה והעיקר שהכלכלה צומחת ,  אבל איש  כבר לא נוסע לחופש באקפולקו , כי הוא מפחד שיחטף  או יהרג,  ומסכנים האנשים שקנו שם  דירות נופש "קלאב -מד " והאמינו שהכלכלה צומחת,  בשעה שרק הפשע  צמח .

על  השתלטות ברוני הסמים והנפט  על מקסיקו  אין מה לדבר,  ולמעשה השלטון המרכזי   איבד שליטה על חלקים נרחבים של המדינה , ומידי יום נהרגים ברחבי המדינה  עשרות שוטרים שמנסים לממש את שלטון החוק ,  בחלקים  שהפכו לממשל עצמי מקומי  של אינדיאנים ומקומיים שלקחו את החוק לידיים,   ומשם הגיע  או ברח מנכ"ל ה OECD  ,שעזב לאירופה ,ולא  נשאראו התנדב לשקם את ארצו    שמתפרקת לחלוטין,   וזה עניין של זמן קצר עד שמקסיקו  , שתהפוך  למספר מדינות טייקונים ,כי הכל מבעבע שם והרובה שולט בכל מקום  .

גם באירופה האיש  הזה  נכשל לחלוטין   בהערכת המצב  הארגונית ,ובעצות הארגוניות ,או בהשפעה  על ראשי הממשלות  של האיחוד ,שלא סופרים את הארגון הקקיוני הזה ממטר , והוא הכסות  הבירוקרטית  ,לכל התחמנות באירופה,   והעובדה שהמצב באירופה רק הולך ומסתבך,  ולארגון שלו עם התיאוריות ההזויות שלו, שמוציא טבלאות אקסל נהדרות  , שאין קשר בינן לבין המציאות ,  אין תרופה למצב  באירופה, אבל  יש הרבה עצות  מועילות לממשלת ישראל  .

מה שמעניין  שכל הדיקלומים המוכתבים  של האיש הזה ,כאילו יצאו מפיהם  של סטנלי פישר  ,שטייניץ ,וביבי  ,וכולן מנסות בכוח ליישם את התיאוריה הכלכלית שדחפה את ישראל למשברכלכלי  אדיר ,שלא היתה להיות צריכה שותפה בו ,אלא  להינות ממנו , כי  אצלנו לא היה משבר  נדלן ,והוא נוצר באדיבותה של ממשלת ישראל, רק כדי לכסות  גרעונות ענק במיסים, שנוצרו עקב הורדת אחוז המס לטייקונים   שלא היתה מוצדקת  וחיסלה אותם לבסוף .

"התיאוריה  הכלכלית "  של  גורייה מדברת בדיוק  כמו פקידי  האוצר ,שצריך לקצץ  את התקציב  הממשלתי   בגודל  המחסור   בגבייה,  מה שפוגע  ישירות  במגוון ה שירותים לציבור שמספקת  הממשלה כמובן,   ומצד שני להעלות מיסים כמו מע"מ  ואחרים  על המעמד הבינוני ,  כדי להשלים חוסר נוסף  במיסים שנוצר מירידה בגבייה .

הוא לא מדבר על הטלת מיסים  על החברות  הגדולות, או  על  העשירים מאד שמשלמים מעט מאד מס  ,למרות שהם מוגנים עיי מערכת רגולציה ומונופולים  , ולמעשה  זה התוואי  הנכון להשמדת  המעמד הבינוני בישראל , ממש כמו במקסיקו שבוערת ,  משום  שהטלת כל הנטל על המעמד הבינוני ממוטטת אותו , מה שמקטין  שוב את הכנסות המדינה ממיסים , בשעה שהעסקים הגדולים רק מוציאים  כסף  מישראל  שממוסה בצורה נמוכה,  ופועלים רק משיקולי  מס ,  ומקטינים את נזילות המשק , משום שתמיד  העסקים הבין לאומיים יברחו מכאן  בתקופה קשה, ויבואו לכאן בתקופות גיאות , ולכן  הכלל הנכון הוא מיסוי כבד בגיאות, והקלת מיסים במיתו,ן ולא ההיפך  כפי שנוקטת הממשלה .

מסר שני שאותו מנסה  גורייה להעביר,  כמו פקידי האוצר ,הוא שהכל תלוי בצמיחה , אבל זהו הבלוף  הגדול של האוצר ,משום שיצירת  צמיחה טפשית שמנפחת את התוצר    שאינה מוטת מיסים  ומכניסת הכנסות  ,   מאפשרת לממשלה  לייצר גרעון גדול יותר  משנה לשנה , משום שהגרעון  הממשלתי  מוחשב  כאחוז מהצמיחה  , וכך  המדינה מדפיסה לתקציבה  מידי שנה יותר ויותר כסף , בשעה שהצמיחה  טפשית לחלוטין , ואינה מניבה רווחים,וכך חובות המדינה גדלים  משנה לשנה בצורה מטורפת  , ולמעשה הממשלה הופכת את תקציבה  השנתי , למין "קרן גידור "ה מתמחה    בתשלום ריבית על  הלוואות   מחד  ,מול תזרים הכנסות  ממיסים  על המעמד הבינוני  ,  וזאת  בדיוק  "תיסמונת ליהמן ברודרס"  שהביאה לנפילת הבנק האמריקאי , עקב מינוף  מטורף של 2 התזרימים  , שקרס ברגע שהמשק נכנס למשבר

אולם התיאורייה של גוריה לא עובדת לחלוטין, כי למרות הצמיחה  הטפשית , הכנסות  המדינה ממיסים רק יורדות, זה  למרות  ההמצאה האחרונה  בעולם הכלכלי  שממשלת ישראל נתפסה אליה ,שהורדת מיסים מייצרת  מיסים , אבל הבלוף  הזה מעולם לא עבד , כי  החברות הבין לאומיות לוקחות את הכסף שהן מרוויחות, והולכות להשקיע אצל ממשלה שנותנת הטבות מס גדולות יותר  ותץמיד בתקופות של שפל כלכלי והזדמנויות ,

גם היום נהרגו  במקסיקו  20   איש ממלחמות בין ברוני סמים,  טייקוני נפט , וחוטפי אנשים ,  ובבת ים נהרגו  רק  2 ,אבל אנחנו בדרך הכלכלית הנכונה של צמיחת הפשע

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

2 Comments

  1. 1.לפי מה שקראתי כיום ההגירה ממקסיקו לארה"ב שואף ל 0 (בחישוב קיזוז )המקסיקניםיודעים שהמצב בארה"ב לא טוב אז מעדיפים להישאר, מה שכתבת על מקסיקו הכל נכון, זאת אחת המדינות האלימות ביותר בעולם, אבל לעומת ארה"ב ואירופה, המצב הכלכלי במקסיקו טיפה משתפר כמו כן בברזיל, יש לי חבר מברזיל שאומר שהמצב הכלכלי רק מחמיר והנתונים הם שיקריים!

    2. בשם האנדיאנים אני רוצה למחות בפניך שקראת למנהיגות בישראל "אינדיאנים ישראלים", לאנדיאנים יש מסורת מכובדת של מאות שנים, אם הייתי אינדיאני הייתי נעלב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.