13

ילדים (עניים) זה צמיחה – המודל הכלכלי של ממשלה ניאו ליברלית .

שלמ ברילדים זה שמחה, ילדים עניים זאת צמיחה, וככל שיש בישראל יותר ילדים עניים, המשק צומח מהר יותר, גבוה יותר וחזק יותר זאת לפי האסכולה הניאו-ליברלית, ממשלת ישראל מתפארת בכך שאנו ראשונים בצמיחה בעולם – אבל נמנעת מהקישור העוני לצמיחת המשק.

 קשר הדוק בין מדינות עניות לגובה הצמיחה (סין, הודו ,בנגלדש)

לכל המקטרגים והנדהמים על מספר הילדים העניים והענים בישראל והיקפה האדיר של התופעה, ראוי שתשאלו את עצמכם את השאלה הרטורית מאיפה באה הצמיחה העודפת במדינות העניות והיכן מייצרים רוב הניאו-ליברלים את סחורתם בזול?.

ילדים חסרי השכלה זה מנוע צמיחה .

זו לא קונספירציה, ניצול מחושב ומשוכלל של שכבות אוכלוסיה חלשות ומניעה מכוונת של השכלה רלבנטית מנתבת את הבור המקומי  ישירות למפעלי הטייקונים בתור ברירת מחדל, וכך מספקים לתעשייה את מנוע הצמיחה שכולם מדברים עליה מבוקר עד ערב .

הילדים העניים בישראל  800-או 900,000 אלף וזה בכלל לא משנה כמה הם, הם מנוע הצמיחה הראשי של מדינת ישראל, חוד החנית של הייצור התעשייתי הזקוק לכ 500,000 עובדים באופן קבוע, זוהי הסיירת הנבחרת והסודית של הכלכלה, שאיש אינו מדבר עליו כי זה נראה רע ונשמע רע.

ההייטק מרוטשילד מוצג כמנוע צמיחה ראשי אבל תראו מי עובד באמת להניע את המפעלים ?

לממשלת ישראל נוח להציג את מקור הצמיחה במשק בתעשיות ההייטק המתקדמות, ובדמותם של אותם אנשי הייטק חיוורים עונדי משקפי עיגולד מרוטשילד, שמניעים את המשק דרך אפליקציות מחשב מתוחכמות ומכירת חברות הייטק, אבל אלו מיעוט רק כ 200,000 ורובם עובד רק 20-25 שנה, עד שנזרק מענף ההייטק, כשבשר צעיר מגיע להחליפו, ואז האחרונים עוברים לתעשיות השירותים בהסבת קריירה  ולא באמת עובדים בתעשייה.

אלו מרוטשליד לא ראו מכונה בחיים, אלו לא אורזים וופלות כל חייהם, עובדים במפעלי הקרטון הגלי ,ונוהגים במשאיות כבדות מחוסר ברירה בדרך לנמל בלילה, להגביר את הצמיחה שצומחת בעיקר במשמרת שלישית,  כדי לקבל תוספת משמרת שלישית ופרמיות כדי לשרוד..

כמה שווה ילד עני ולא משכיל בעיר פיתוח ?  200,000 דולר יצוא בשנה- כמעט מיליון שקלים

אין נכס יקר יותר למשק ולכלכלה מילדים עניים חסרי חינוך וחסרי מוביליות חברתית ותנועתית, וכשפקיד באוצר מסתכל בגרף העוני העולה בחדות וב" מדד הבורות הלאומי " הוא מחייך מתחת לשפמו ,משום הוא רואה לפניו פועל ייצור נעול לשנים במפעל שמכניס למדינה דרך מפעל התעשייתי לייצוא, עם הטבות מס שהוא עובד בו,  תמורת ייצוא ממוצעת   של$200,000ִ   דולר תוצר לאומי לשנה, שמגדיל את הצמיחה הלאומית.

ביצת הזהב הסמוייה של התעשייה

מבחינת פקידי האוצר ההשקעה באי חינוכו של "הילד העני " או או "פועל היצור העתידי"  היא ההשקעה המניבה את התפוקה הגבוהה ביותר למשק. משום שהרווח כפול.

גם חסכון בכספי חינוך המושקעים באיזורים הנכונים במדינה לייצור מהנדסים (מהנדס 1 ל 100 פועלים), או בשכר ראשי העיריות המושחתים בעיירות פיתוח שהן קבלנייות המשנה לייצור עוני מכוון לצרכי המשק מאז הקמת המדינה.

דילמת הבר ברוטשילד 12

תחשבו על האסון הכלכלי הגלום בכך שאותו ילד עני וחסר השכלה יגיע לתל אביב ויהפוך לברמן  ב"אברקסס" או ברוטשילד 12 או סאונד מן בתזמורת גאז מקומית, מה בדיוק הוא יכניס לקופת המדינה חוץ מליטרים אלכוהול שיבלע בהנאה ,פלוס צריכת כל סוגי הכדורים הקיימים ברחוב אלנבי, ומה הוא ייצר בכלל  בידיו חוץ מלחיצות על ברז בירה ממותגת, ומה תהייה תרומתו לבניין המשק והכלכלה והרחבת תוצר במדינה  ואם הילד הזה בתל אביב אין מי שייצר בשדרות  ?.

פועלי ייצור לא באים להפגין בשדרות רוטשילד

מותר מזה, כי בשעה שאותו פועל ייצור עני שלא למד והשכיל יפגש עם מכונת הייצור הוופלים או הביסלי שלו ב 06:00 בבוקר במשמרת א,  ידידנו מרוטשילד 12 יישב בשמש לכוס קפה של בוקר בקפה פינת שדרות רוטשילד בן ציון או בקפה נחמה ועוד יהיה לו כוח להפגין בשמש אחרי הצהריים בפינת השדרה מול הבימה ולרתק כוחות משטרה בשם הדמוקרטיה  למען זכויות החתולים או הכלבים או בשם המחאה.

הצמיחה הגבוהה ביותר בעולם, במדינות מוכות עוני וילודה גבוהה.

כשממשלת ישראל מתגאה בצמיחה הגבוהה ביותר באירופה, היא דואגת מראש שלא לבצע את החיבור הטראגי למספר הילדים העניים בישראל, שגם הוא הגבוה ביותר באירופה לפי נתוני OECD  וכפול מהממוצע באירופה או באמריקה ומשתווה למספר העניים בהודו, בויאטנם ובבנגלדש ובסין.

משום שאז זה נראה רע מאד, כשמשווים את רמת העוני בישראל לעוני במדינות העולם הרביעי בעלות הצמיחה הגבוהה בעולם, כי בנפשנו אנו רוצים להתפס כחיים בסגנון אירופי או אמריקאי, וגם העניים ליד מכונות הוואפלות רוצים להאמין שהם חלק מאמריקה או אירופה ולא בקולוניה ניאו ליברלית  במזרח התיכון.

רציתם ניאו ליברליזם, קיבלתם .

זהו פרצופו האמיתי של הניאו לברליזם, שמהותו ניצול שיטתי של אזרחים למטרות כלכליות לאומיות ציבוריות, והוא תואמו של " הפאזישם  " כשמדיניות ממשלתית מכוונת דואגת לנתב אוכלוסיות ל" מסלול הנכון למשק " ולמקורבים להון מצד אחד, ולשטוף את ראשיהן בתעמולה שקרית מצד שני, כדי להסוות את הטראגיות של מעשיהן הנפשעים .

רגשות נחיתות המומרים לרגשות קיפוח

הפרדוקס הגדול הוא שאותה דיוויזיה של עניים שדופקים אותם ברציפות מצביעה עבור אותה מדיניות המקפחת אותם רק מסיבה אחת, והיא שהיא מתנהלת על ידי רגשות נחיתות שעברו בחוכמה ובתעמולה סוג של טרנספר לרגשות קיפוח, משום ששום אדם לא רוצה להאמין שאנשי אמונו דופקים אותו כל חייו והוא חי בהכחשה.

הבחירות- יום חג לדפוק את  "הכוחות העלומים"

וכך פעם ב 4 שנים הם יעזבו את המחרטות, את כיוון מכונות הוואפלות, את מכונות לייצור קופסאות קוטג, ילבשו בגדי חג ויצאו לקלפי כדי להעניש את מי שבכלל לא אחראי למצבם, כי אמרו להם שאלו אחראים למצבם הכלכלי חברתי, והם ממשיכים להאמין בשקר רק כדי לא להחשף לאמת הקשה והכואבת של מי שדופק אותם באמת ובינתיים מצמיחים את כלכלת המדינה בדמם.

ככה במודל פשוט למדו האוצר והפוליטיקאים איך להמיר שנאה לצמיחה של המשק באפס השקעה מצידם – נכון שזה גאוני

נהנית ספר לחברך  ועשה לייק.

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

13 Comments

 1. הכתבה הזו זה ברצינות? כי מישהו מעביר אותה עכשיו בפייסבוק כפרודיה לכמה מטומטמים יכולים להיות סוציאליסטית שכותבים בלוג….

  • ילדים בני 13 יצאו לעבודה

 2. אחד הדברים היותר מטופשים שקראתי השנה אחרי חייזרים שולטים כלכלית בעולם….. פרודיה!?

 3. אחד הדברים האידיוטים ביותר שקראתי מזה שנים. ילדים עניים אינם צמיחה, אחרת הודו הייתה המדינה העשירה בעולם.

 4. צמיחה גבוהה יש במדיניות עניות כי קל לצמוח (באחוזים) כשאין לך כלום מאשר כשיש לך הרבה. אם תיקח מדבר ותבנה בו כביש, יצרת צמיחה של 100%.
  התעלמת באלגנטיות מהתוצר לנפש הגבוה של מדינת ישראל, שקובר את הטיעונים שלך.
  חוץ מזה, אין דבר כזה "פאזישם", אלא אם כן כוונתך לסוג של מאכל הונגרי.

  בהצלחה בבלוג.

  • ילדים בני 13 יצאו לעבודה

 5. נעזוב את ערמת השטויות שנכתבה פה לרגע בצד – אם התמריץ של המדינה אכן לייצר ילדים עניים זאת עוד סיבה למה לתמוך בשוק חופשי ובצמצום כוחה של המדינה ובקביעת אורחות חיינו על ידה.

  • ילדים בני 13 יצאו לעבודה

 6. ברור שלמדינה כדאי שיעסקו ביצוא כי היא נמצאת בגירעון תמידי.

  כתבת ממש יפה את הכתבה – כישרון ספרותי.

  מבחינת המדינה אם לא כולם יכולים להיות מהנדסים(ולו מבחינה אינטלקטואלית גרידא) אז עדיף
  שיהיו פועלים טיפשים(כמו בספר עולם חדש מופלא) מאשר פועלים מודעים בת"א שדוחפים את האף לפוליטיקה.

 7. אם המדינה כל כך אוהבת עניים שנמצאים מתחת לסף המס, אז למה היא מעבירה להם קיצבאות, הנחה בארנונה ושירותי בריאות וחינוך? בכל זאת הם מידי פעם הולכים לרופא על חשבון המדינה ושולחים את ילדיהם לבתי ספר על חשבון המדינה עד גיל 16.
  ומדוע יש חוק שכר מינימום? הרי זה גורם לעליה באבטלה ואז עוד עניים מפסיקים להיות פועלים והופכים להיות נתמכים על ידי המדינה באופן טוטאלי.

  אני מודה שלא הבנתי את המסר שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.