0

גן וולובלסקי יהרס לאחר מחאת קייץ 2012,וכיכר המדינה בדרך לשיפוץ ומשטור חדש, צל ושטחים פתוחים לא ממושטרים מסוכנים לעירייה ולמדינה שאוהבת ופיקוח ושליטה מקסימלים,ומגדלים לעשירים וכמובן הכתומים אשמים גם כאן

בעוד מספר חודשים ייעקרו כל העצים בגן וולובלסקי-קרני, והגן שבו התמקמה מחאת קייץ 2012 יהפוך לגל חורבות, ללא יכולת מחאה עתידית במקום, כל העצים יפונו בן לילה עקב "מחלה סופנית"  "ופגיעה ברוטלית"  קשה מצד המוחים( ספין זגוגיות הבנקים), וזכר לא ישאר מהפארק המשולש היפה והמוצל בן ה40 דונם, שניצב שם כבר 50 שנה,  במשולש רחובות מנחם בגין-ארלוזורוב- דרך פתח תקווה, בצמוד ל"קרן הקרייה".                           מחאת 2013 תצטרך להתמקם בגן ציבורי, אולי באיזור מעיינות הירקון או פאתי טייבה, וגם את זה ידאגו להרוס ולמשטר, עם סיבה מתאימה,ולכן שוהים יקרים נצלו את הצל, את האוויר הטוב, ואת הגן, ותזכרו שאין מתנות חינם מהעירייה, ותהנו כי גן וולבלסקי לא יהיה כאן בשנה הבאה – זה לא נעים לראות גן הרוס .

תפיסת הבטחון של עיריית תל אביב והמדינה, רואה בגן זה, שטח מרכזי ציבורי שולט קריטי בתל אביב- מוטה מחאה, ואי לכךהוא ישנה יעוד, ועל חורבותיו יוקם בעתיד,מתחם ידידותי לסביבה " מרכז בקרה מטרופוליני לתחבורה", לשליטה ולגביית אגרות גודש בכבישי גוש דן, תחנת משטרה מחוזית נוספת, ואולי תוצב בו יחידת יס"מ שתגיע מהשטחים ,שתשלוט על הצומת הראשית בתצפית ובאש נגד המפגינים שעוד יהיו פה שנים רבות. הרס הגן יתחיל מ"בניית מפעל בטון עבור הרכבת הקלה, ושטח התארגנות מרכזי  לרכבת ", שיבנה במרכז הגן בדיוק ,והכל במטרה להחריבו סופית וטוטאלית, ואז לשנות את ייעודו ל"צרכים החדשים "  של השלטון.

 

          "עיר ללא צל  "  עים ככרות ממושטרות ,נשלטות,מפוקחות ,ומנוטרות  – יד המקרה ?


באופן לא מפתיע החלו שיפוצים מקיפים בכיכר רבין מספר ימים בלבד לפני תחילת מחאת 2011, כשהעיר כבר בערה, וגופים רבים התכוונו להפגין בכיכר רבין, עקב הפעלת  תוכניות קווי התחבורה החדשים ששונו בהפתעה בשיתוף העירייה, ב01.07.11 , והשינוי  המאוחר מאד הגיע לידיעת הציבור בסדרת שימועי  דמה ,שכולם פוצצו על ידי הציבור בתל אביב לראשונה בהיסטוריה ,ממש במקרה ,בנוסף לכיכר רבין  כל ככרות העיר הבולטות האחרות  כמו כיכר הבימה  והמוזיאון וגן יעקב , הפכו בשנה האחרונה ממושטרות לחלוטין,עמוסות מחסומים משופצות  ונטולות עצים וצל, באופן מכוון, שמקשה על השהייה האזרחית בהן- הכל כמובן באופן מקרי,  תל אביב כבר לא עיר גנים, אלא  עיר ללא צל , וככרות העם הפתוחות נעלמות לאיטן לעבר האופק


 מדוע גן וולובלסקי הולך להריסה –  השלטון מפחד מהפיכה -וכך כל הגנים  הציבוריים מושמדים


ההחלטה להרוס את הגן היפה הזה, התקבלה כבר לפני מספר שנים בעקבות התמקמות המפגינים הכתומים בגן בשנת 2006 , " בנסיון הימני  הכושל" לערער את המשטר במדינה ולהפילו, לאחר הפינוי  האלים של גוש קטיף שבוצע על ידי השלטון כמובן, ובישראל כל מי שרק מצייץ נגד השלטון ,מייד נחשב לצה גווארה שהולך להפיל שלטון תמים וצודק וחלש, הכל ממניעים פוליטים, אנרכיסטים, חתרניים — הקרן הישנה לישראל או ימין קיצוני.

קבוצת המהפכנים החדשה ותוארה, משתנה כל כמה שנים לצרכי השלטון, ולכן החליטו המשטרה והעירייה ויתכן גם גורמים בש"בכ, להחריב את הגן הזה שהיה טרום -טרום רוטשילד, ובעצם היה נקודת המחאה הראשונה בתל אביב, מלבד "כיכר הלחם " או "כיכר המדינה", שגם לגביה יש לעירייה תוכניות ארוכות טווח ,וגם היא תושמד בקרוב על ידי "עיצובה מחדש" שכבר מתוכנן במהירות, כדי שאיש לא יוכל למחות בה, וצל ומקום ל400,000 איש  מפגינים, כבר לא יהיה בה כנראה  במחאת 2013.

 

ספין – חלונות כיכר המדינה  2011  וחלונות הבנקים

2012

בקייץ 2011 ,הופתע השלטון בישראל בכמות האנשים המוחים 400,000 וההפתעה הגדולה יותר היתה, ששום חלון לא נשבר בכיכר המדינה, ולכן לא ניתן היה להפעיל את ספין "חלונות  "2011" , שייצור בעיני הציבור פחד ורתיעה מהמחאה, כמו תוכנית " חלונות 2012"  בגן העיר בתל אביב, שהשיג בחלקו את מטרתו, ויצר בציבור פחד ממחאה בלתי נשלטת , ועתה הבנתם  מדוע " הגורמים המוסמכים" התפלאו, שלא נשברו חלונות בכיכר המדינה כבר לפני שנה -מה ששיבש את תוכניתם ,לייצר גל אנטי  ציבורי מול המחאה.

 

הנקודה האסטרטגית

 

מבחינה אסטרטגית  גרידא, חסימת הכבישים הראשיים באיזור צומת ארלוזורוב -מנחם בגין, משתקת מייד שליש מהתנועה בתל אביב, ובמיוחד לכיוון קריית השליטה של הממשלה, והמטה הכללי של צה"ל הנמצאים על ציר מנחם בגין , ואת זה ראינו מפיצוץ צינור המיים הראשי בכביש מנחם בגין לפני 3 חודשים, שחסם את התנועה בחלק גדול מתלאביב ליומיים בקלות, ושיבש לחלוטין את פעילות משרדי הממשלה והמטכ"ל, מה גם ש100 מפגינים נחושים  יכולים לבצע אותה פעולה, בצומת הרגיש הזה ללא בעייה- סכנה אקוטית לשרידות השלטון .

 

התירוץ להשמדת הגן – הקמת מפעל בטון מזהם לרכבת הקלה  על הכביש הראשי


התירוץ הרשמי להשמדת הגן הירוק והמוצל, וחיסולו כמרכז פוטנציאלי להפגנות ,או התמקמות ממושכת של אוהלים במרכז העיר תל אביב, הוא הקמת  מפעל בטון לצורך בניית תשתית הרכבת הקלה, שניתן להקימו בשטחים הסמוכים ריקים של הרכבת, או על מגרשי החניה של הרכבת "תחנת ארלוזורוב",מעבר לכביש הצמוד לגן וולבלסקי ,בכיוון התנועה הטבעי  של הכבישים והתנועה באיזור,או במפגש הערים תל אביב -גבעתיים , ברחוב דוב פרידמן ,שהוא איזור תעשייה מוצהר, עם מפעל בטון קיים ,מה שיותר הגיוני ,ופחות יזהם את הסביבה והאוויר בבטון, ואבק בטון, ואת הפגיעה העצומה מאבק בטון בתנועה בכביש הראשי ביותר בתל אביב-  ציר מנחם בגין ,אבל שיקולים אלו לא נלקחו כמובן, כי הם ימנעו את השמדת הגן.

 

ולאחר הקמת מפעל הבטון, וסיום בניית הרכבת הקלה, יוקם על חורבות גן וולוולסקי , "מרכז בקרה מטרופוליני של כל רשויות גוש דן, לצורך גביית אגרת גודש בכבישים ", בכניסה לגוש דן, בשיתוף כל הרשיות בגוש, שכמהות להכנסות קבועות מאגרה, ולא אכפת להן  מהטלת מיסי אגרת גודש על תושביהן, או על הבאים לגוש דן ,והשלל כבר הובטח להן על ידי משרד התחבורה, לידיעת תושביהן .

 

   ספין  "המחאה הרסה את גן וולוולסקי " – פיגוע טבע  שמאלני אנרכיסטי


הספין  המתוכנן על ידי העירייה בקפידה, לצורך הריסת הגן והסבתו למפעל בטון, יהיה שמחאת 2012 הרסה את הגן היפה והנדיר, ולא ניתן לשקמו עוד ,ולכן הוא יהפוך  באופן זמני למפעל בטון ענק לרכבת הקלה,עד שישוקם ולאחר מכן,לתחנת משטרה וכנראה גם ומגדלי מגורים לאלפיון העליון, בדיוק כמו הבלוף  שהעירייה הפיצה לגבי "הריסת שדרות רוטשילד"  זיהומם והזנחתם על ידי המוחים 2011,  בשעה שהעירייה נמנעה במכוון מאיסוף פסולת רטובה בשדרה במחאת 2011, ומנעה הצבת שירותים ציבורים כימים לאורך השדרה באופן מכוון, ונמנעה מלהציב שירותים ציבוריים כימים אחרים, כדי לייצר ספין של מפגע תברואתי חמור נגד התושבים, והמזל היה שחברה פרטית התנדבה להציב שירותים כימים על חשבונה, ואת זה העירייה לא סיפרה בבית המשפט לשופט קובי ורדי, כשטענה שנגרמים לתושבים מפגעים בריאותיים קשים, עקב עשיית צרכים בחצרות הבתים ,ובאותה שעה שתושבים מהשדרה שאלו מדוע העירייה שאשרה את המחאה לפי  דבריה,לא דואגת לתנאים סניטרים מינימלים באמצע הקייץ, במקום היוקרתי ביותר בתל אביב ,ולא מונעת את  גלי הסירחון שנבעו ממיעוט השירותים הכימים ,שהותקנו על ידי חברה פרטית  בלבד.

איך עובדת עיריית תל אביב נגד התושבים בחשאי ?

בדיוק לפני שנה  בתחילת יולי  2011  במקביל לפריצת הקייץ והמחאה, פרסמה העיריה באמצעות מנהל הנדסה מודעה קטנה בעיתונות, ושמה שלט הודעה לבן בפינת גן וולובלסקי ,על תוכנית תוכנית תא/ 3867 כוונה להרוס את הגן לטובת הרכבת הקלה, המודעה מודיעה על ההריסה הצפוייה של הגן, והצבת מבנים ובניית מפעל בטון, אולם בפועל חוץ ממספר מצומצם של פקידים בוועדה המקומית והמחוזית,לא ברור מי מהתושבים  באיזור  יודע על כוונת ההריסה של הגן המפואר הזה תוך מספר חודשים, כי השלט הבולט לא הוצב ליד מגורי התושבים שגרים בסמוך ממול לכביש, אלא בפינת ארלוזורוב, ולא ברור אם מישהו רלוונטי  מהם הגיש בזמן התנגדויות להריסת הגן היפה הזה, כי מי באמת יודע ומאמין  שהגן יפה כמוהו הולך לההרס על ידי העיריה, ודוברות העיריה לא תוציא הודעה כזאת, על הריסת הגן מטעמי יחסי ציבור כמובן .

למי שרצה להתנגד להריסת הגן ניתנו חודשיים בלבד, לפנות  לוועדה המקומית לתכנון ובנייה ,והכל באמצע הקיץ החם, כשכולם בים, בהפגנות, או בחו"ל, כך זה עובד בישראל, אין באמת שיתוף ציבור, אלא הדרתו במפורש.

מאוץ וועדות התכנון – הכל כשר הולכים  לוועדה לשמירת  חופי- ים   – תוכנית תא/3867

מפרסום שקשה היה מאד להשיגו, של משרד הפנים  " הוועדה לשמירת  הסביבה החופית"  מיום   09.11.11 נראה שהוחלט  על הריסת הגן לטובת בניית הרכבת הקלה, ולמעשה לא ניתן לקבל את החלטות וועדת המשנה של הועדה,כי אין פרוטוקול פומבי באינטרנט , הוועדה הביאה  את תוכנית הוועדה המקומית  והמחוזית לאישור  -אישור: תא/ 3867: מבנים ארעיים הרכבת הקלה,  זה במסגרת "ההגנה על חופי הים במדינה"  ,לאחר שבוועדות קודמות טענה העיריה ,שאין מקום חילופי  לבניית מפעל הבטון חוץ מהגן.


 בתאריך   050411  תוכנית תא/3867הקמת מבנים ארעיים לעבודות להקמת הרכבת הקלה. נערך דיון שני בוועדה המחוזית בנושא מיקום אתר התארגנות בגן וולובלסקי (גן הרכבת). אדר' יואב ויינברג מעיריית תל אביב-יפו הציג את עמדת העירייה שנדרשה, בישיבה הקודמת, לבחון אתר חלופי. לפי מה שמסתמן אין כרגע אתר חלופי שיענה על כל הדרישות וכן, תוכנית המתאר המחוזית, תמ"מ 5, מאפשרת הקמת אתר התארגנות בסמוך לציר מעבר הרכבת העתידית. העיריה וחברת נת"ע עדיין לא הגישו את הבדיקה הנדרשת בנוגע להשלכות הקמת מפעל בטון במקום. אי לכך אושרה הקמת אתר ההתארגנות מתוך התחייבות לשיקום הגן והצמחייה, ונקבע כי נושא מפעל הבטון יאושר או יידחה עם קבלת הדוח  – המשמר הירוק.

בתאריך  10.08.11   פרסמה העירייה או המדינה ,"בילקוט הפרסומים" ,  מודעה על כוונה  להרוס את הגן,  אולם מי בכלל מהציבור מכיר את" עיתון רשומות" או "ילקוט הפרסומים", למעט אינטרסנטים או פקידי מדינה, ונראה ששום מידע  לא פורסם כראוי בעיתונים שהתושבים בתל אביב קוראים ,או ניתנה הודעה כמו ההודעות ללילה לבן -שחור, וכך יבוא על הגן קיצו , באפלה הפרסומית .

בשום מקום בעיתנות לא  הוזכרה כוונת העירייה להרוס את הגן או חלקו  משום שברור  שאם  הכוונה נכונה היא תעורר  גל ירוק  נגד כוונת ההריסה .

סיכום

כל נסיון לדעת מה הן החלטות הסופיות בעניין השמדת הגן או חלקו, או מפות המתארות את מיקום מפעל הבטון הענק שיוקם בו, ואת כמות המשאיות הגדולה שתיכנס אליו מידי יום, או תסקיר בריאותי של השפעת הקמת מפעל בטון ענק סמוך לכביש ראשי בתל אביב ובתי תושבים, לא פורסמו בשום מקום, וזה מחשיד מאד, משום שהעובדות כבר יוצבו בשטח כרגיל  ללא ידיעת התושבים וללא התנגדותם, והגן הזה כנראה הגיע גם סופו, לאחר שהפך לאתר מחאה רשמי וידוע, כי בתל אביב לא אוהבים מחאה, ומשמידים כל גן שניתן לבצע בו מחאה ציבורית,-חכו ותראו

 נהניתם עשו לנו לייק ושתפו באינטרנט  וספרו לחבריכם

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.