2

חוב הממשלה הגיע ל675 מיליארד,והאוצר מפעיל את "תוכנית ממבו-גמבו" לייצור כסף

הלמ"ס שכח לדווח בעדכון הסטטיסטי המדהים  שהחוב הממשלתי  קפץ ל675 מיליאר שקל, וזה המספר שיוצא כשמחשבים את אחוז החוב מהתוצר ( 68 אחוז ) כפול (993 תוצר) מיליארד   = 675 מיליארד חובות ממשלה באגרות חוב, אבל את החוב הזה בשקלים לא תראו  לעולם בשום פרסום רשמי של הלמ"ס או משרד האוצר, כי  הריבית השנתית  שהמדינה משלמת על החוב הזה מדהימה יותר והיא עומדת על 41 מיליארד בשנה  בדיוק כמו הגרעון השנה-הריבית חונקת את המדינה.

למעלה מ 3 מיליארד שקל בחודש, כ 15 אחוז מההכנסות המדינה במיסים בחודש הולכות לתשלום ריבית על חוב שנוצר ב"תוכנית הממבו גמבו " הקודמת שנוצרה ב" המשבר הכלכלי של 2003 " שבו הלמ"ס גם עדכן את שיטת חישוב התוצר לצורך הקטנת הגרעון(פי 12 מהסיוע לרפורמת הגנים).

איך הגרעון הממשלתי קטן לפתע ?

הגרעון השנתי של הממשלה( 4.6אחוז =45 מיליארד שקל) נגזר באחוזים מגודל תוצר המשק (929 מיליארד) ולא מהתקציב מסיבה פשוטה,והיא ההנחה הכלכלית : שקיים תשלום מס הכנסה ממוצע תיאורטי במשק שנגבה מהתוצר הכולל, בהנחה שתוצר המשק עומד על 1000 מיליארד לשנה, ואחוז המס הממוצע המשולם עומד על 23 אחוז הרי שלקופת המדינה יכנסו 230 מיליארד שקל מיסים וזה המספר בדיוק.

ולכן אם התוצר בשנת 2012 קפץ בלילה ב 6.4 אחוז מרמת 929 מיליארד  ל 993  ונוספו עוד 64 מיליארד שקל תוצר וממוצע המס על התוצר אמור להיות 23 אחוז, הרי שהממשלה יכולה להגדיל את הגרעון באופן מעשי ולהדפיס עוד 15 מיליארד שקלים חובות (יש כסף)  כי הגרעון נמדד מהתוצר, או להכריז שהגרעון ירד דרמטית והינה יש כסף וכבוד, ואפשר להוריד מיסים, אבל בפועל שקל מיסים אמיתי לא נכנס לקופת המדינה.

האוצר נחנק כספית והלמ"ס מבצעת  "שערוך תוצר  לאחור"  מחדש ( מחשב מסלול מחדש)

הלמ"ס – " זרוע הממשלה למדידות וסטטיסטיקה  " הופקדה על מה שנקרא  " שערוך לאחור של התוצר " או  סריקה לאחור של נתוני התוצר, וככל שיסתבר שהתגלה " תוצר נסתר " , הממשלה תוכל חוקית להגדיל את " הגרעון הנסתר שלא נוצל עדיין "  ושלא גוייס עדיין בבורסה מהערכת חסר של התוצר-הבנתם?  זאת " כלכלת ממבו גמבו  " ואם הלמ"ס תוכיח שהיה " תוצר סמוי  " שלא נמדד,  האוצר יוכל לגייס גרעון נוסף שלא גוייס ויהיה כסף .

איך יהיה פתאום לממשלה כסף  רב- מחזור אגרות חוב ?

כרגע הריבית השנתית על אגרות החוב הממשלתיות עומדת על פחות מ 4 אחוז לשנה כשבממוצע ההסטורי ב10 השנים האחרונות עמדה הריבית על 6 אחוז לשנה, ולכן נוצרה הזדמנות להנהיג "כלכלת ממבו-גמבו " שכולה מיחזורי חובות ממשלתיים, וניפוח החוב הלאומי  מול הפרשי הריבית ב " טייס אוטומטי  " מפני שהריבית על החוב הציבורי ירדה ב 2 אחוז  מ 6 ל4 אחוז והממשלה יכולה ללוות בשווקים 50 אחוז יותר כסף תמורת אותו סכום ריבית, וזה בדיוק מה שיגרום בעתיד לחיתוך הפנסיות שלכם עקב חוסר תשואה, וכך אתה עובד-והממשלה זוכה, ועתה כל מה שצריך להוכיח כדי לגייס גרעון נוסף הוא " איתור מדעי  וסמכותי " שה " תוצר הנסתר " גדל ,ולכן " טוב שיש למ"ס בשטח ".

אותו תרגיל כנראה בוצע בתוכנית הכלכלית של 2003 והביא לירידת החוב- תוצר, אולם אז עמד החוב הלאומי על 350 מיליארד שקל בלבד והוא הוכפל תוך 10 שנים, וקפץ ב 350 מיליארד שקל, ומגיע ל 700 מיליארד שקל חובות ממשלתיים, כשהריבית עליהם 41 מיליארד בשנה, שממומנים ממיסי עתק  בנדלן , בדלק ,ומים וחשמל ובמחירי כלי רכב מנופחים, ושרותים שונים ממשלתיים אחרים .

תוכנית ממבו -גמבו  לייצור כסף רב עבור הממשלה

הממשלה מתכננת לבדוק את תוספת התוצר הנסתר לא רק בשנת 2012 אלא ב 10 שנים אחורה עד שנת  2003 " תוכנית הממבו גמבו הקודמת ", לפי הקריטריונים החדשים שהמציאה הלמ"ס לפני שבוע ,וכאן יתגלו לפחות 500 מיליארד שקל " תוצר סמוי  ", שיאפשרו לממשלה ללוות בשווקים עוד  110 מיליארד שקל בהנחת תשלום מיסים ממוצע של 22 אחוז מהתוצר, שמממן את הריבית על החוב החדש שהממשלה תלווה באגרות חוב בשווקים הפיננסים .

דנקנר עשה את זה קודם

למעשה הממשלה הולכת בדיוק לפי  " שיטת נוחי דנקנר " כשהיא ממנפת את כל הכנסותיה ממיסים מול תזרים ריבית למימון הלוואות, ולמעשה על כל 10 מיליארד שקל הלוואות שהממשלה תלווה בבורסה למימון פעולתה היא תצטרך להחזיר 400 מיליון שקל ריבית בשנה בלבד, לפי 4 אחוז ריבית בשנה ,מבלי לפרוע לפרוע לעולם את הקרן שהיא החסכונות הפנסיונים שלכם .

ועל 100 מיליארד הלוואות הממשלה תשלם 4-5 מיליארד ריבית בשנה , בדיוק כפי שהיא משלמת  היום על 675 מיליארד שקל  חוב 41 מיליארד שקל ריבית לשנה .

לתרגילים הפיננסים האלו ניתן להביא את נוחי  דנקנר לשר אוצר, כי נסיונו במינוף פירמידות ותזרים מזומנים אדיר ויש לו קבלות , אך לב הבעייה הוא שבתקלה ראשונה כמו שהיתה לו בלאס ווגאס , במניות קרדיט סוויס או  בסלקום כל התזרים קורס, ואילו כאן אנו האזרחים ערבים לחובות הממשלה עד השקל האחרון דרך הטלת מיסים כמו מע"מ או מס הכנסה .

תחשבו שכל אחוז העלאת מע"מ ששוה 4.5 מיליארד שקל מאפשר לממשלה ללוות 100 מיליארד שקל בבורסה  ולשלם עליהם ריבית בסכום הזה לשנה , תארו לכם מה תעשה חלוקת 100 מיליארד שקל לכלכלה? ככה מייצרים כסף בקלות, והדורות הבאים יאלצו לפרוע את הקרן או שתהייה תספורת לכולנו.

אנחנו כנראה לפני מסיבת חובות  שכל FULL MOON PARTY  הוא כסף קטן לידה, מסיבת הגדלת חובות המדינה במאה מיליארד שקל במכה הראשונה,  ויהיה פה כסף, הרבה כסף לכולם, לכל מי ששאל מאיפה הכסף  ? הכל ייפול על הדורות הבאים כשהפוליטיקאים כבר לא יהיו פה .

נהנית ספר לחברך ועשה לנו לייק

בקרוב אניי כותב ספר דרך אתר HEADSTART.CO.IL  ואשמח לתמיכתם  אבי זלינגר

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

2 Comments

  1. אשמח אם תתיחס בספר לאזרח הפשוט ותתן כמה פתרונות אפשריים שבעזרתם ניתן להמנע מעוצמת הגזרות העתידיות.

  2. הכתבה הזאת מתאימה לך,
    http://www1.bizportal.co.il/article/369074
    הנזילות בארץ יורדת,בגלל הנדלן,המדינה עושה הכל (גם ע"ח העתיד) כדי שיהיה מספיק נזילות בשוק (בלי חלילה לפגוע בנדל"ן)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.