0

חברת חשמל משלמת בשנה 4.7 מיליארד שקל ריבית ,על 63 מיליארד חוב .היא איתנו בכל רגע , במיוחד שאנחנו מממנים לה, 600 שקל ריבית לשנה ,כל אזרח על חלקו בחוב האדיר

 

חברת חשמל איתנו בכל רגע, כי אנחנו משלמים לה מידי יום ,מבלי שנרגיש את הריבית היומית על החלק , שהוא חלקנו בחוב , בכל יום ,כל אזרח בישראל מממן לחברת חשמל ,את הריבית ,על חלקו ,בחוב שנאמד ב10,000 שקל כ1.80 שקלים ליום ,כפול 365 ימים בשנה, או במקום לקנות עוד קרמבו, או ארטיק לילד , אנחנו משלמים את הריבית היומית , על הפאשלות בניהול החברה הזאת .

קווים לדמותו של החוב האדיר של חברת חשמל 63 מיליארד:

א. החוב כולו 63 מיליארד שקל , הוא החוב הגדול במשק ,וכולו לקופות הגמל ,והפנסייה שלנו , ולבנקים ,ונפילת חברת חשמל תפיל את, הבנקים ותחתוך ,את התשואה בקופות הפנסייה , שמושקעות בין 5-10 אחוז באג"ח חברת חשמל לא ידעתם מה שנקרא "עוגן תשואה ".

ב. הריבית השנתית על החוב 4.6 מיליארד שקל , שווה למימון שכר הלימוד השנתי, חינם לכל הסטודנטים במדינה, ובחו"ל , כולל ספרים, מעונות, ודלק לרכב .

ג. הריבית השנתית על חוב חברת חשמל גדולה כמעט מרווחי הבנקים בישראל
כולם ולכן ההפרטה היתה טעות כי רווחי הבקים היו ממנים את הפסדי חברת חשמל

ד. חלקו של החוב הוא דולרי ,ולכן כשהדולר עולה, החובות גדלים בהתאם ולאחרונה הדולר עלה 15 אחוז מ 340 ל380 ,מה שהגדיל את חובות החברה בעוד כמה מיליארדים ולכן החברה במשבר נזילות ולקראת פשיטת רגל ולא איומי הפסקת החשמל ויתכן שהחברה לא גדקה את החוב הדולרי שלה ונגרמו לה נזקי עתק .

ה. בעקבות המיתוןבמשק , צריכת החשמל במשק , ירדה וההפסדים גדלים כי התחנה כבר עובדת במילא , ומייצרת חשמל על ריק ,ללא שום קליינטים , לקניית החשמל .

ה. מחיר החשמל יגיע תוך שנתיים , מ 39 אגורות לקילווט, ל 116 אג ,ויעלה כמו המים, והדלק ב200 אחוז, כדי לשלם את החוב של החברה ולממן את הבזבוזים העתידיים

ו. כל קמפיין הממשלה , על מחסור בחשמל הוא שקרי לחלוטין ,וקיימות רזרבות חשמל אדירות , אבל המטרה כמומשבר המיים במיים ,לייצר אווירת משבר, ועובדה שיש מיים ,אבל המחיר לא יורד לרמתו הקודמת .

ז. המדינה הולכת לחשמל את הרכבות ומסתבר, ששם אין בעיית חשמל למרות שהנסיעות הן בשעות השיא ומול עומס חשמל כבד באמצע היום בשעות שיא

ז. הרכב החשמלי של אגסי , גם יהנה מחשמל מסובסד , על חשבון הציבור כמובן כי יטען בלילה , במחיר זול ולא במחיר הריאלי של יצור החשמל
ואיש אינו שואל מדוע התעריף שלו אינו עולה כי המוצר לפי טענת הממשלה מסובסד

נהנית ספר לחברך

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.