1

התוכנית הכלכלית השגוייה של נתנייהו תביא את ישראל לפשיטת רגל – עובדת ביעילות הפוך מהמתוכנן

 

(כתבה זאת נכתבה לפני 3 שניםכשהצמיחה היתה 4 אחוז) לראשונה משרד האוצר מודה רשמית כי מדינת ישראל  מתנהלת באופן קבוע בגרעון יומי של 100 מיליון שקל ביום ( 4 אחוז גרעון = 36 מיליארד שקל בשנה) – והמשמעות היא שהממשלה מדפיסה  100 מיליון ביום לסגירת הגרעון .

זאת כדי לייצר את מצג השווא של  "הכלכלה הצומחת  במערב"  ( 4.0% צמיחה ) וזה היה בדיוק הסיפור ביוון עד שהגיע המשבר הפיננסי שחשף את האמת, שכל נתוני הכלכלה היוונית היו בלוף  תקשורתי אחד גדול ששווק בגאוניות  לציבור .

התיאוריה הכלכלית הניאו ליברלית – מכזיבה כרגיל

המספר המטורף הזה של הגרעון  יומי של 36 מיליארד בשנה (3 אחוז גרעון) שנתי כשמולו  4 אחוז צמיחה סותר לחלוטין את כל התיאוריות הכלכליות  של נתנייהו  ובכירי האוצר על הורדת מיסים שמביאה לגביית מיסים.

אין מחזוריות גביית מיסים בין גאות ושפל כלכליים-סימן לפשיטת רגל עתידית.

בשעה שההגיון אומר להטיל מיסים בזמן  גיאות כלכלית כדי להוריד את האינפלציה ולחסוך לתקופות קשות, ולהוריד מיסים בזמן שפל כלכלי מהחסכון שנצבר כדי לעודד פעילות כלכלית, כרגיל משהו בתיאוריה לא עובד ומתגלה באחור ורק  הגרעונות הממשלתיים המתנפחים והמחיר מוטל על המעמד הבינוני

העודפים התקציביים -שייכים  לטייקונים  והגרעון למעמד הבינוני.

לפי  התיאורייה הזאת עם " הצמיחה הגבוה בעולם המערבי  4.9 אחוז  "   לממשלה היו  אמורות להיות עודפי מיסים ענקיים, אבל זה רק לפי התיאוריה משום שהכסף חולק לפי התיאוריה לטייקונים, אבל המיסים המיוחלים מעולם לא הגיעו לקופת האוצר עקב הורדת שיעורי המס .

רק באוצר האמינו  בתמימות  שהטייקונים שכל חייהם מתחמקים מתשלום מיסים, וזאת אומנותם ועבור כמה מיליוני דולרים מוכנים לעבור מדינה, ישלמו יותר מיסים בישראל.

לאנשים האלו שידועים באייומיהם על עזיבתם  את הכלכלה המקומית בגין העלאות  מיסים,ממשלת ישראל נתנה הטבות מס ולא למעמד הבינוני שנשאר ועובד כאן ואינו מאיים, והם קבלו  את הטבות המס אבל  לא שלמו מיסים, כי השיטה לא עובדת .

מה שהגיע  לקופת האוצר  הם  הגרעונות התקציבים  הענקים  שכמובן  לא תוכננו    כי העסק היה אמור לעבוד הפוך לחלוטין  ולהניב מיסים מה שלא  קרה  , ומכאן קצרה הדרך להטיל את המיסים על המעמד הבינוני  ולספר   שאירופה אשמה במצב ,  או המצב הכלכלי העולמי, אבל  את חלק ניכר  מהפגיעה במשק  נגרם עקב אי עצירת  בועת הנדלן  שעדיין לא  התפוצצה  וברגע שזה יקרה  וזה יקרה יתחיל הסרט האמיתי היווני.

סיכום –  חשוב שתצחקו כי זה יהיה כואב מהצפוי.

אפשר רק לצחוק כשרואים את ההתנהלות הכלכלית של הממשלה ב 4 השנים האחרונות, כי הממשלה הולכת בראש מורם לפשיטת רגל, הכל בגלל תפיסה כלכלית שלא הוכיחה את עצמה בשום מקום בעולם בפועל, ובנוייה על האמונה שהטבות מס לטייקונים ועשירים יביאו צמיחה כלכלית, אבל בפועל קורה הפוך  בדיוק.

הממשלה מסבסדת את החזקים מחד ,וגובה מהם פחות מיסים, ומצד שני כוח הצריכה במשק יורד כי מוטלים מיסים  מקטיני  צריכה על המעמד הבינוני ,מה שהביא את המחאה החברתית  ומגביר את הגרעון הממשלתי .

מה שהבינו  בסין  הקומוניסטית כבר לפני  20 שנה שאין  צמיחה אמיתית  ללא  מעמד בינוני צומח, הפך בישראל  לניסוי  בצמיחת המשק ללא  צרכנים, אלא  עיי הזרמת מיליארדים להשקעות עיי טייקונים, אך הבעייה היא שההשקעות האלה מניבות  גרעונות או איזון  ולא רווחים למדינה ולכן הגרעון הממשלתי רק גדל בכל פעם מחדש.

 

נההית ספר לחברך ועשה לייק

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. אתה כל כך אידיוט
    נחפז להסיק.
    ממתי החל גרעון זה? והאם הוא חפף את תקופת ה 4.9% צמיחה שאתה מצטט? או שהוא חופף את תקופת נפילת ההכנסות ממיסים כגון ממיסי נדלן מואט, או אן עלית ההוצאות בתקופה האחרונה? שתיהן תןצאת המחאה הכלכלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.