2

השיטה הדמוקרטית פוגעת ישירות במי שאינו חלק מהשלטון-"הרע בהתגלמותו"

אם אתם עומדים להצביע למפלגה שאינה עומדת להיות חלק ממפלגות השלטון בישראל, רוב הסיכויים שתיפגעו כלכלית באופן ישיר למספר שנים, משום שמהות השיטה הדמוקרטית היא ש"הרוב באמצעות השיטה הדמוקרטית דואג לעצמו כלכלית על חשבון השאר "  זאת על ידי העברת "חוקים מייטיבים מתאימים" ,אבל חשוב יותר מלהצביע בבחירות לקואליציית השלטון, הוא להימנות בפועל על מתוגמלי השלטון, ולהצמד לתנאיו, כדי לקבל את כל ההנאות הכלכליות שמחלק השלטון לתומכיו, והן רבות, ומסתבר שרבים אינם מודעים להיקף האדיר של ההטבות שכל שלטון נבחר מחלק לבוחריו, ובמרכזן "הזכות לחיות על חשבון עמלם של אחרים-תמורת הצבעה נכונה".

רוב הציבור בישראל מאמין כי הממשלות או "מפלגות הקואליציה" הן גופים ישרים מוסרית ונורמטיבים הרואים "תמונה מערכתית" כוללת של צרכי המדינה, ודואגים לרוב אזרחי המדינה, אולם זה אינו נכון  לחלוטין, והמיעוט שגודלו יכול להגיע ל 45 אחוז מהאוכלוסיה במדינה, מקבל רק את המינימום שבמינימום מהשלטון, רק כדי שלא ימרוד בשיטה שאותה הוא מממן כמיעוט, ישבש אותה, ויפסיק את השוד השלטוני של קופת המדינה שמתבצע על ידי הרבים, נגד המעטים.

הדמוקרטיה או "השיטה הדמוקרטית" הנישאת בשבחים בפי כל תומכיה בכל פורום, היא בסך הכל סוג של "מנגנון תעמולתי" המחנך את הציבור הרחב ל"אי-אלימות" בשום מחיר כלפי צד כל-שהוא מהשותפים ל"משחק הדמוקרטי" מחד, וכלפי הקואליציה השולטת מאידך, אולם השיטה  הדמוקרטית (עריצות הרוב) מתירה במפורש לצד אחד לייצר עוולות נוראיות כלכליות, פוליטיות, ומדיניות, נגד צד ב שנמצא באופוזיציה, כשהשולט או הרוב נהנה מהגנה צבאית ,משטרתית, וחוקתית על ידי הרשויות המרכיבות את הדמוקרטיה שמכבדות את עריצות הרוב, משום שגם הן חלק מ"השיטה הדמוקרטית" ומתוגמלות כספית  באופן קבוע על ידי השליט "בצורה מוגזמת" כדי לשמור על השיטה- מה שמונע הפיכה צבאית, משטרתית,  משפטית, או שב"כ כלפי השליטים כפי שמתבצע בארצות עולם שלישיות-שכנותינו "הכסף קונה את הגנת השלטון".

"הדמוקרטיה ההסדרית" בישראל

בישראל שוכללה ה"שיטה הדמוקרטית" או "עריצות הרוב"  לרמת אומנות פוליטית כשנוצרה סוג של "דמוקרטיה הסדרית" כלומר נציגי מספר מפלגות שאין שום קשר לוגי בינהן, או בין האינטרסים שלהן, או בין סוגי קהליהן מגיעים להסכמות בעיקרן כספיות לגבי חלוקת "תקציב המדינה" בצורה שבה הן יקבלו את רוב התקציב עבור בוחריהן, בשעה שרוב אזרחי המדינה משלמים מיסים ותקבולים לקופה הכללית, אולם לא נהנים משום הטבות במידה ונציגיהן יושבים באופוזיציה, אלא להיפך סובלים מקיצוץ שירותים, מול מה שנקרא "הטבות סקטוריאליות" למגזרים שבסך הכל מייצגים "רוב רנדומלי" בקואליציה, ונהנים משוד הקופה הציבורית, רק בזכות היותם רוב בציבור הבוחרים.

וכך יכול להיות מצב שבו מיעוט מסויים מייצר הכנסות עתק לקופת המדינה, אולם כל הכנסותיו ילכו למימון אלו שאינם מאמינים בדרכו, או ברעיוניותיו הפוליטים, או תפיסתיו הכלכליות, או המדיניות שבה הוא מאמין, ואילו אילו שאינם מכניסים שקל לקופת המדינה, ונהנים מרוב, עקב היותם קבוצת אוכלוסיה גדולה יותר באופן מוחלט, זוכים בכל הקופה ללא שום תרומה מעשית לחיזוקה וביסוסה של המדינה.

הקשר שבין נסיכויות המאה ה16 לדמוקרטיה

וכך למעשה מה שמכונה "דמוקרטיה " הוא בסך הכל "טרנספורמציה מבוייתת" של אותה צורת "שלטון נסיכויות" שהיתה בעולם לפני 200-300 שנה, רק בניכוי האלימות בין המפלגות-נסיכויות, ושמירה על "מסגרת המדינה הגדולה- ברית הנסיכויות" בשעה שלפני 300 שנה "דמוקרטיה שכזאת"  שאינה דואגת לסקטור מסויים, היתה מתפרקת לנסיכויות ואיזורי השפעה שונים וגבולות אחרים, המכילים קבוצות אוכלוסיה הומוגנים בדיעותיהם ותרבותם ועמלם, ואילו הרוב הלא יעיל היה נכחד במהירות האור.

למעשה,היכולת לייצר גרעון בקופת המדינה לצורך שליטה וקידום אינטרסים של קבוצות פוליטיות , והיכולת  לחיות על עמלו של אדם אחר, הם באמת אבני היסוד של "הדמוקרטיה החדשה" בעולם בישראל, ואם השיטה היתה" ייצוג מול תשלום מיסים" או חוסר אפשרות לייצר חובות או גרעון עתק  על ידי השליט, שימומנו על ידי כל האזרחים", הרי שהתמונה הפוליטית בישראל בעולם היתה אחרת לחלוטין, והדמוקרטיה היתה נראית אחרת, ולא היתה "שיטה חוקית בהסכמה" לשדוד את כספי המדינה ולהטיל את הנטל על מעטים ולאפשר למיעוטים לחיות על חשבון אחרים.

 

 נהנית עשה לנו LIKE או SHARE   נששמח שתציע לנו חברות

נהנית ספר ושתף את חבריך

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

2 Comments

  1. מה דעתך לגבי התמיכה הפוליטית בסבוב הזה? אני מניח שלא תרצה לחשוף דעות פוליטיות וחבל כי לדעתי זה גם חלק מחינוך ההמונים כמו לגבי הטאבו על חשיפת גובה המשכורת.
    בכל אופן אני שוקל את האופציות:
    1. מלחמה בשחיתות – כפי שאלדד יניב מצהיר
    2. קידום השיטה לכיוון דמוקרטיה ישירה – כפי שהפיראטים טוענים

  2. יש היום מפלגה אחת שרוצה להילחם בשיטה הזאת – "עלה ירוק – הרשימה הליברלית"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.