0

הקשר שבין עליית מחירי הבירה,ופחד השלטון מנפילתו עקב הפגנות ומהומות רחוב מקריות.

אין כמו עליית מחירי הבירה והאלכוהול, כדי להצביע על נפילה עתידית של השלטון הקיים.

תשאלו את היטלר, וילסון, וארדואן, מדוע הנהיגו " חוקי היובש" – או ההגבלות על שתיית אלכוהול ברחובות בנוסף לגביית מהירה של מיסים היקפיים נטולי שם, והתשובה היא הפחדו העמוק והקמאי של השלטון ממהומות מקריות בחסות שתיית אלכוהול שיתפתחו ברחובות עקב תיגרות מקריות עקב המצב הכלכלי , או התפרצות מתחים חברתיים בעקבות המצב הכלכלי, שייצאו משליטה  ויהפכו למהומות, ויביאו בסופו של דבר להפלה מהירה של השלטון (הדוגמאות למטה).

ולכן השלטון בכל מקום מקדים ומקטין במכוון את כוח הקניה של הציבור במשקאות החריפים, ורוצה שישב וישתה בביתו ולא ברחוב, ולכן ככל שהמצב הכלכלי קשה יותר מחיר האלכוהול העולה הוא סמן לפרנויה של השלטון ופחדו מהציבור הלא צפוי שברחוב.

תשאלו את ארדואן ידידנו מטורקיה שרק לפני כחודשיים הטיל "חוקי יובש " בארצו כדי לדכא תסיסה עתידית שהחלה להתפרץ נגדו, ובנוסף כינה את כאמל אתא-תורק מייסד טורקיה המודרנית שיכור, אולם המהלך היה שגוי לחלוטין משום שזה היה הגפרור שהצית את " חבית האלכוהול ספירט 96"  שהתפוצצה רק לפני שבוע , כשהפגנות אימתניות התפרצו בכיכר טקסים  באיסטנבול עקב נסיון להריסת " חורשה".

שאיש מהמומחים בעולם לא צפה את עוצמתן של ההפגנות למעט סוחרי האלכוהול ואנשי חיי הלילה שמבינים שהאלכוהול הוא אחת מהתאוות האנושיות ששום אדם אינו מוכן לוותר עליהן עבור שום שלטון,  ו"האלכוהול מפיל ממשלות בקלות – לידיעת ממשלת נתנייהו" כי הוא מאחד בקלות בין אנשים.

או לחלופין נזכיר את הסבל השיכור יעקב אלקריף משכונת ואדי סאליב בחיפה שהתחיל בתגרת רחוב שהתפתחה למהומות כמעט ארציות בישראל  1959 ,כמעט הביאו לאובדן שלטן מפא"י והסתימו בישיבת ממשלה מיוחדת שבה יצאה הממשלה בהצהרה בתקשורת : "הממשלה הטילה על המשטרה למנוע את ההתפרעיויות בכל האמצעים העומדים לרשותה"

מדוע הוטל חוק היובש בארצות הברית ?

שנת 1920 ארצות הברית חוזרת מנצחת במלחמת העולם הראשונה, אולם השגשוג הכלכלי שבא בעקבות התרחבות תעשיות המלחמה קורס לחלוטין  ובארצות הברית מתפתח מיתון קשה מאד "האנג אובר "  שאחרי המלחמה שמביא לפיטורי מיליוני אנשים שעבדו בתעשיות הבשר,  המזון, הרכב ,והאספקה למלחמה, וגל שביתות אדיר מזעזע את כלכלת ארצות הברית, בנוסף מהומות גזעיות אדירות מתחילות להניע את אמות הסיפים בשיקגו ובערים אחרות שבהן התיישב מיעוט שחור שעבר מהדרום לצפון לעבוד בתעשיות המלחמה, כשמיליונים מסתובבים ברחובות ללא מעש, והשלטון מתחיל להרגיש שהוא מאבד שליטה.

ואז כדי להגן על עצמו, מכריז השלטון המרכזי בארצות הברית על " חוקי יובש " שבמרכזם הטלת מיסים כבדים על אלכוהול ועל צריכתו ברחובות, ומחירי האלכוהול עולים דרמטית והמסחר באלכוהול עובר אל השוק השחור, ובנוסף נאסר על הציבור לשתות ברחובות, או להחזיק בקבוקים פתוחים ברחובות (מזכיר משהו) הכל כדי למנוע התחלת מהומות  ותגרות או הפגנות שיכולות להפיל את הממשלה  ובנוסף למלא את כיסי הממשלה הגרעונית במיסים .

כדי להצדיק את העברת החוקים הממשל מביים השלטון סדרת " פיגועים בוולסטריט "ופיגועים נגד בנקים "(שבירת זכוכיות) ,ונסיון למצג שווא של ערעור הסדר החברתי כדי להסתיר את המיתון, כמובן שהנשיא וילסון שמפלגתו שהגתה את החוקים מפסידה בבחירות, מכיוון שפגעה בזכויות אדם בסיסיות.

עוד נלווה וסמן לטירוף השלטון במיתון, היה האיסור על השמעת מוזיקה בקול רם, או השמעת מוזיקה ברחובות, ופיצוץ מסיבות רחוב, (מוכר לכם) מתל אביב – הם מפחדים.

איך עלה היטלר לשלטון בגרמניה בעזרת הבירה ?

מרתפי הבירה, או הפאבים הם המקום המסוכן ביותר עבור כל ממשלה (הבר קיימא), ואם אתם לא מאמינים תשאלו את ממשלת גרמניה בשנת 1923  , כשהרעיון לבצע פוטש  ( ׁ POUTCHׁ )   נסיון הפיכה , עלה במרתף הבירה במינכן על ידי היטלר שהבין בתעמולת המונים וקלט שאנשים על אלכוהול פתוחים יותר לרעיונות מעניינים.

הם אנטי ממסדיים וכמהים לקשר חם, ואז היטלר נכנס למרתף במינכן ושם נוכח חבורת האנשים הלומי בירה העלה את תוכנית הפוטש בממשלה וכולם הינהנו להסכמה.

הציבור בפאב שכבר היה מחומם על הממשלה שהפסידה במלחמת העולם הראשונה, וזעם על "הסכמי ורסאי "  המשפילים שהוטלו על גרמניה, ולמעשה מנעו את התאוששותה הכלכלית , וגובה הפיצויים חיסל כל אפשרות לעלייה ברמת החיים אחרי המלחמה, קיבל את המנהיג הצעיר היטלר בתשואות והצטרף איתו מייד לצעדה לעבר קריית הממשלה בברלין בנסיון להשתלט עליה ולהחליף את השלטון.

עוד באותו ערב הצטרפו להיטלר יושבי הפאב, ויושבי הפאבים הסמוכים שהצטרפו לתהלוכה לכיוון משרדי הממשלה, ובנוסף הצטרפה גם יחידת משמר הגבול שהיתה סמוכה לארוע , ולפני שהשלטון הבין מה קורה היטלר הכריז היטלר במרכזה של כיכר מרכזית (שדרות רוטשילד)  על החלפת השלטון ותפיסת השלטון על ידיו והודיע שהשלטון הקודם נכנע לו ולמנהיגותו, דבר שלא היה נכון, ולאיש לא היה את האמצעי לבדוק (לא היה פייסבוק וסלולרי).

השלטון שבשרידי כוחותיו התעשת כשההפגנוות השמחה על נפילתו שטפו את גרמניה והורה למשטרה לתפוס את היטלר בכל מחיר (היס"מ) , והוא אכן נתפס נשפט ל 5 שנים ,אולם הפך לאישיות פוליטית ידועה בגרמניה ומתמודד על השלטון, הכל בזכות אותו בית בירה.

ואילו מאז יצא החוק האוסר על קיום פעילות פוליטית מדינית של יותר מ50 איש ברחוב ללא אישור המשטרה המקומית – הבנתם את זה

נהנית ספר לחברך ועשה לנו ליק ןSHARE

ניתן לפרסם את התכנים באתרים אחרים  תחת שמי רק להודיע לי במייל    ZELINGER@inter.net.i

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.