0

הקשר שבין כניסת החברות הזרות לישראל לעליית נטל המס על אזרחי המדינה

יתכן שבקרוב חברת כי"ל -כימיקלים לישראל תמכר ותהפוך לחברת כימיקלים לקנדה, וכל רווחיה יועברו בין לילה לרווחת תושבי קנדה וקופת המס של ממשלת קנדה שתתפח מהמיסים החדשים, ואז שוב תיאלץ ממשלת ישראל להעלות את מחיר הדלק או המים או החשמל או הארנונה כדי לגשר על הפער השלילי שנוצר בתשלום המיסים כתוצאה מתשלום המס של כימיקלים לישראל-קנדה בקנדה או בחור אחר בעולם, משום שכל הסחורה שתיוצר כאן תועבר לחו"ל ב "מחיר העברה"  כלומר בעלות הפקה,ייצור, ותפעול החברה המקומית בלבד, ללא מיסים על רווחים ממכירת הסחורה בשווקים במחירה הריאלי  בשווקים שמגביר את היקף  תשלומי המס.

ודרך אגב, אם כי"ל לא היתה מופרטת בשנת 1995 לקופת ממשלת ישראל היו נכנסים עוד 4-5 מיליארד שקלים בשנה רווח נקי  גם עם ניהול כושל השווים לשכר לימוד חינם לכל 290,000 הסטודנטים בישראל, ואתם מחאתם כפיים למולך ההפרטה כפי ששווקה בחסות התעמולה הממשלתית ששולטת ברוב כלי התקשורת  "הממלכתיים  -תעמולתיים"  במדינה.

הקולוניאליזם חוזר לישראל  -העובדים ישראלים  המעסיקים זרים.

הציבור לא שם לב אך בכל מספר חודשים חברה ישראלית אחרת מצטיינת ופורצת דרך בתחומה שנבנתה על גב המדינה ומשאביה נמכרת לגופים זרים או ממשלות זרות, וכל מנגנון הגביית מס בישראל מתערער שוב ושוב עקב כך, משום שהחברה הנמכרת עוברת למשטר מס גלובלי הזול יותר ממשטר המס בישראל, וחמורה יותר היא העובדה שמיליארדי שקלים פטור ממיסים בורחים מכלכלת ישראל לחו"ל ומייבשים את הכלכלה מכסף, מה שמחזק תחושת מיתון, וישראל מעשית הופכת לגטו תעשייתי עם עובדים יהודים ומעסיקים זרים, ואזרחי ישראל הופכים בהדרגה "לערבים החדשים" ,ובמקביל הממשלה מאבדת שליטה על הכלכלה ועל מערכת גביית המיסים, ובקרוב חצי מכלכלת ישראל תהייה בידי גופים זרים ממשלות או חברות זרות שאין להם שום סנטימנט למדינה או תושביה, למעט שורת הרווח במאזן, ולזה קוראים קולוניאליזם .

רשימת שינדלר של החברות הישראליות

כך למשל לפני מספר שנים נמכר קונצרן המזון הקיבוצי  הענק תנובה לחברת ההשקעות הבין לאומית אייפקס שמטרתה היחידה היא יצירת תשואה גבוהה למשקיעיה הבין לאומיים, והיה ברור לחלוטין שחברת השקעות המצליחה לא תסתפק ב5 אחוז רווח לשנה ומטרות אלטרואיסטיות כגון שימור יכולת יצור המזון הלאומית והחקלאות לרווחת הציבור והחקלאים או שמירת אדמת המולדת וכיבושה, אלא תרצה להרוויח לפחות 15 אחוז תשואה נטו למשקיעיה, מה שהביא לקפיצה דרמטית מתוזמנת במחירי המזון בישראל (מחאת הקוטג) .

אולם החברה הבין לאומית בחסות כנסת מושחתת וחברי כנסת ושרים מקבלי שוחד ופקידים ומנהלים מושחתים, דאגה להעביר את " חוק החלב " שמגן עליה מתחרות או מיבוא מתחרה כמקובל בעולם, וכך בתנועת מספריים נגזר הצרכן הישראלי 3 פעמים, במחירי מוצרי מזון עולים מבית, חוסר תחרות ביבוא מוצרי חלב מחו"ל , ומבריחת חלק ניכר מרווחי תנובה אייפקס לבעלי המניות תאוותנים בחו"ל .

ועל זאת נוספה במקביל העובדה שחברת נסטלה הבין לאומית נכנסה שותפה בחברת אוסם כשזיהתה שאיש בכנסת אינו מגן על הציבור וניתן לשחק עם מחירי  המזון מול הגנה ממשלתית בשתיקה ולא נשכח את החברה הבין לאומית יונילוור השולטת על מגוון מוצרי מזון בקטגוריית המרגרינה- בלובנד וכל החברות האלו מעבירות חלק מרווחיהן לחו"ל לבעלי מניות זרים במקביל לעליית נטל המס על אזרחי המדינה.

רק השבוע בהחלטה שנמלטה מהרדאר העיתונאי  רוב הגז הישראלי עומד להמכר לחברת גזפרום של ממשלת רוסיה המחזיקה את רוב יתרות שוק הגז אירופה, וישראל הענייה מוכרת את רכושה כאילו אין מחר, ורוסיה העשירה קונה באת הגז בטרוף ומענין למה .

כך נמכרה חברת ישקר תעשיות לוורן באפט ,ועתה רווחיה זורמים לאמריקה ולא נשארים בישראל, וכך נמכרה חברת מכתשים  כימיקלים שרווחיה זורמים לסין, והשאריות הכספיות נשארות בנגב ,כשהניהול הסיני מקפיד על הורדת שכר סטייל סין.

גם חלק ניכר ממתקני התפלת המים  כבר נמצאים בחלקם בידיים זרות של קונצרנים בין לאומיים מחו"ל  VIVENDY  או VIOLIA שבאו לעשות רווח קל על תושבי המדינה, וכנ"ל  מתקני החשמל הסולרי הענקים בנגב או ההונאה המכונה "החשמל הירוק  " כשחלק ניכר מהחשמל הירוק המיוצר בסובסידיה של פי 2 – 5 מערכו נשלט על ידי חברות  זרות שניצלו את השחיתות הממשלתית שמעמיסה עלויות על קופת חברת חשמל ועל הציבור, שיממן את החמשמל היקר וגם רווחיהן זורמים לחלו ולא נשארים כאן.

אבל במקרה של אינטל לדוגמא ברגע שהממשלה לא מעניקה לחברה את ליטרת הבשר בתור פטור ממס ומענקים החברה מסתלקת לאירלנד בלילה לתפוס ממשלה פראיירית אחרת בלי שום סנטימנט, ובית שאן או קריית גת לא באמת מענינות אותה וגם לא את הפוליטיקאים, ורווחי כאינטל כבר יזרמו לממשלה אחרת.

תופעה נוספת בלתי נמנעת היא חדירת רשתות האופנה הזרות כמו זארה ואחרות לשוק האופנה בישראל כשהן מציפות את השווקים בעודפי סחורה ומחסלות את ענף הטכסטיל, מעצבי הבוטיק, והתפירה בישראל כמעט לחלוטין  או למשל חברת הריהוט איקאיאה ,וגם רווחיהן זורמים כמובן לחו"ל לבעלי מניותיהן.

ועתה גם רשתות מוסכי רכב העולמיות נכנסות לישראל וישמידו את המוסכים המקומיים בלי רחמנות ורווחיהן יברחו לחו"ל.

הלקח כבר נלמד בעולם

מדינות רבות כמו דרום אפריקה או ברזיל ועתה גם הודו הבינו את הסכנה הצפוייה לכלכלתן מבריחת רווחים וחוקקו חוקים האוסרים על הוצאת רווחים ממדינתם(רווחים כלואים להשקעה מקומית בלבד)  אלא המשך השקעה במשק המקומי מה שמגדיל את המשק ללא הפסק, ולכן הן משגשגות כלכלית ועולות בדירוג העולמי כי כל התוצר המיוצר על ידי התושבים נשאר לרווחת התושבים, אבל בישראל רווחת התושבים לא מעניינת את הממשלה והכנסת אלא רק השוחד המיידי שמוכר בחוק בעסקי החברות הזרות בחלק מהמדינות.

ונחזור לידידתנו כימיקלים לישראל -קנדה שברור שיום לאחר מכירתה לקנדים תעביר את מרכז הייצור לירדן מעברו השני של ים המלח, ותפטר את רוב עובדי כי"ל בנגב כשכימיקלים לישראל היא המעסיק הגדול בנגב, ובסך הכל תיקנה סירה מהירה  או דוברה צפה שתאפשר לעובדים ירדנים לבוא ולעבוד במפעלי ים המלח ברבע מחיר  במקום תושבי דימונה בארשבע וערד וגם ערים אלו יתחסלו סופית ויפכו לסרט דקומנטרי "שיטת השקשוקה  3 "ואילו מחיר הדלק לציבור יעבור את ה10שקלים לליטר ,והמיים את ה15 שקל לקוב כי הכנסות המדינה ממיסים נפלו לשפל עקב השטויות של ממשלת ישראלכשעוד חברה מבריחה את רווחיה לחול לרוות מדינה נאורה יותר.

נשמח אם תשתף את הכתבה ותעשה לנו  SHARE  וLIKE   או תציע לנו חברות  – תודה

נהנית ספר לחבריך

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.