1

הקשר שבין הופעת המדוזות בחופים לקיץ קר או חם בישראל, וצריכת החשמל

מדוזותאם הופעת המדוזות בחופים היא אינדיקטור טוב לטמפרטורה הצפוייה בקיץ בקיץ הקרוב, הרי שהשנה נחילי המדוזות הענקיים עדיין לא הופיעו בחופי ישראל, והמכון לימים ואגמים בשקמונה- חיפה העוקב אחרי התפשטת המדוזות בחופי ישראל עדיין לא איתר נחילים גדולים של מדוזות אלא בודדות בלבד שנסחפו.

כך דיווח השבוע עיתון הארץ כשלד"ר בלה גליל העוקבת אחרי המדוזות אין כרגע בשורה או אינדיקציות ברורות בנוגע להתפשטות המדוזות לכיוון ישראל, אולם המכון בשקמונה עוקב ומנטר את התפשטותן ומנהל מחקרים רבים בנושא .

 

המדוזות נעות על זרמים חמים

 

התפשטות נחילי המדוזות המגיעים ממצריים ומאיזור הדלתא של תעלת סואץ  והנילוס מושפעת מזרמי הים הנעים בקיץ מדרום לצפון, ומכיוון שמדובר בזרמי מים חמים המדוזות מצטרפות אליהם, וככל שהים חם יותר כך הסיכוי הוא לקיץ חם יותר בישראל גדלה, כי ים חם גורם לחום, עומס חום, ולחות כבדה, וכל אזרח במדינה חש כעת  שהטמפרטורות ועומס החום כבר בלב הקייץ עדיין לא עלו דרמטית כמו בקיץ שעבר למרות שאנו כבר בסוף יוני.

 

המדוזות שטות  נסחפות עם זרמי הים, מכיוון שהן מטילות ביצים מצד אחד, ומצד שני הן ניזונות מביצי הדגים שהן מוצאות בדרךוטורפות  ומקטינות את הדגה  הפוטנציאלית ולכן חשוב המעקב אחריהן.

 

אין מדוזות = קייץ קר

 

מהנסיון בתאריך הזה תחילת יולי ,המדוזות היו צריכות להופיע בכמויות גדולות, והסימן הוא שהים קר מדי ולכן אין הגעה של מדוזות והציבור לא נתקל במדוזות, וזהו סימן טוב להצלחה במבצע  " חסכת הרווחת  ".

 

העובדה שאין מדוזות טובה גם לחברת החשמל שהמדוזות סותמות את מערכות הקירור של הטורבינות שלה, ואת מערכות הקירור של מתקני ההתפלה.

http://hashmal103.wordpress.com/2013/06/24/%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%A0%D7%A0%D7%A6%D7%97-%D7%91%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2-%D7%97%D7%A1%D7%9B%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%97%D7%AA/

נהנית ספר לחברך  עשה לייק,וניתן הצטרף לאימייל למעלה לקבלת עדכונים נוספים

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. העובדה שאין מדוזות גם רעה לחברת חשמל. קיץ קר=פחות רווחים…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.