9

הקשר שבין הגרעון האדיר, לשחרור אסירים עם דם על הידיים, וסיוע חירום אמריקאי.

החל מביקורו של אובמה בישראל יומיים בדיוק לאחר הבחירות, ישראל מקבלת בחשאי  סיוע חירום כלכלי אמריקאי כדי להמנע מפשיטת רגל של המדינה שתחסל את המוניטין הכלכלי של נתנייהו לחלוטין שנסדק לאחר פרסום הגרעון, וזה המפתח ל" שיחות השלום המפתיעות"  ולשחרור האסירים עם הדם על הידיים.

בכל מקום שבו האמריקאים מעניקים סיוע חירום כלכלי ,הם מכתיבים למדינה המקבלת מדיניות כלכלית לאומית ובטחונית חסרת פשרות המתאימה לאינטרסים של ארצות הברית, והשלטון המושחת שהתפרע  כספית ומרד באמריקאים ,אולם רוצה לשמור על השלטון נאלץ להתיישר עם האמריקאים להצלתו, ולזה קוראים " פקס אמריקנה  " או באנגלית PAX AMERICACA   או שלום תחת תכתיבים כלכלים ומדינים אמריקאים  (ראו למטה משבר הטקילה).

בדיוק כמו ממשלת ישראל וכלכלת ישראל שמוחזקת כעת בת ערובה בהנשמה כלכלית אמריקאית על סף פשיטת רגל, כך גם השותף השני אבו מאזן מוחזק בכספי ארצות הברית ומדינות ערב, וכך 2 השותפים מוטחים זה אל זה, ומבינים שזמנם שאול במידה שלא יבצעו את הנחיות ארצות הברית  אחת לאחת.

ההנחייה הראשונה היתה התקשרות נתנייהו מקרון בשדה התעופה בן גוריון לארדואן נשיא טורקייה כדי לחמם את היחסים ולקבל את הצק האמריקאי הראשון להצלתו, ואילו עתה נדרש נתנייהו לשחרר אסירים עם" דם על הידיים  " תמורת צק אמריקאי השני שיציל את שלטונו, ושאר הצקים הדחויים האמריקאים יפרעו בשלבים במהלך" המשא המתן לשלום " כשהאיש שכתב ספרים כיצד להלחם בטירור,לא קרא את הספר "מדוע לא עושים גרעון"  ונזקקים לסיוע חירום אמריקאי, ואצל האמריקאים אין תספורות, הם מספרים את האחרים.

משבר הטקילה במקסיקו -ארוע מכונן

במשך 4 שנים החל משנת 1990-1994 נהנתה מקסיקו שהיתה שותפת סחר לארצות הברית בגוש הסחר הצפון אמריקני  ושכנתה לגבול משותף משגשוג כלכלי אדיר כתוצאה מתהאוששות הכלכלה האמריקאית, ולרגע היה נדמה לשליטי מקסיקו שהם עומדים על הרגליים בזכות עצמם, בשעה שסך הכל היו תופרי  טקסטיל, יוצקי מתכות , ומרכיבי צעצועים לשוק האמריקאי בחצר האחורית של אמריקה.

השתן עלה להם לראש, הם החלו להתגרות בשלטון האמריקאי לקבל החלטות הפוגעות בארצות הברית והאינטרסים שלה וכלכלתה ולא שתפו פעולה עם הרשויות האמריקאיות, החל מרשות הסמים וכלה ברשות ההגירה, וירקו לתוך הבאר האמריקאית ממנה שתו, וככל שהמצב הכלכלי סמקסיקו השתפר, כך השתלחו מנהיגי מקסיקו באמריקאים כשזכר "פנצו וילה" עולה במקסיקו ,וחלום האימפריה המקסיקנית השלישית חוזרת לגדולתה כמו מלכות ישראל השלישית.

השקעה מאסיבית בתשתיות ובזבוז כספים

רק טעות אחת בצעו החברה בשלטון ממקסיקו כשהתפרעו בהשקעות מטורפות בתשתיות שלא היה להן שום כיסוי כספי, ובזבזו את כל העודפים שנצברו בהטבות שכר מטורפות, בסובסידיות, והטבות למקורבים  ללא צורך, ובשחיתות שלטונית שעלתה ופרחה ופשוט סיאבה את כל השלטון במקסיקו ,אולם ההילה של "שותפת סחר לארצות הברית"  עשתה את שלה בנוסף להילת " הנס המקסיקני  " , ובנקים מכל העולם הסכימו לממן את פסטיבל הבזבוז המקסיקני לאין קיץ, עד שיום אחד ממש לפני הבחירות קמו תושבי מקסיקו לידיעה שבמקום עודפי עתק בכספים כתוצאה מהצמיחה המטורפת שהיתה גאוות השלטון, המדינה נמצאת ללא שקל אחד בקופה ועם גרעונות עתק שאיש אינו יכול לשלמם  והמדינה בדרך לפשיטת רגל.

המהלומה האמריקאית

השלטון האמריקאי צפה בשקט בהסתבכות הכלכלית המתמשכת המקסיקנית וישב בשקט, אולם עם הוודע שמע הגרעון המקסיקני האדיר  בעולם ,הודיעו מייד הבנקים אמריקאים שהם מפסיקים להלוות כסף למקסיקו, וכתוצאה מכך כל הבנקים בעולם התיישרו לפי הבנקים האמריקאים גולדמן זקס, מריל לינץ  סיטי , וג.פ מורגן ,ומקור החמצן לכלכלת מקסיקו שהתגלגלה על גיוסי אגרות חוב מטורפים להנשמת כלכלתה והסתרת פשיטת הרגל  נקטע בלילה .

תוך לילה עף המטבע המקסיקני  מ4 פזו ל 7 פזו  70 אחוז פיחות ,במקביל להתרסקות שוק אגרות החוב (כפי שקרה ביוון ) כשהיה ברור שמקסיקו הולכת לפשיטת רגל אקרספרס, ואז נשיא מקסיקו הגאה פנה בתחנונים לממשלת ארצות הברית שבה התגרה 6 שנים להצילו ולהציל את שלטונו תמורת כניעה כלכלית לכל התכתיבים האמריקאים.

הפדרל ריזרב האמריקאי מחלץ את מקסיקו תמורת עסקה כלכלית

תוך לילה גוייס הפדרל ריזרב האמריקאי  (הבנק המרכזי) להעניק למקסיקו הלוואת חילוץ  ראשונה  בשווי 20 מיליארד דולר ,באמצעות "קרן הייצוב הבין לאומית " של ארצות הברית בשליטת משרד החוץ  האמריקאי EXCHANGE STABILIZATION FUND"

במקביל להעברת סיוע  החירום להצלת השלטון נלקחה חברת הנפט של מקסיקו כערבון PEMEX, ונחתמו הסכמים כלכלים קשים מאד שהסדירו את יחסי מקסיקו ארצות הברית לדורות , והבהירו למקסיקנים שעם אמריקה לא מתעסקים.

נתנייהו לא למד את חלקו הראשון של הסיפור ועשה גרעונות – אבל הוא מבין שאם לא יילך עם האמריקאים הם ירסקו אותו ואת כלכלת ישראל כפי שרסקו את כלכלת מקסיקו, ויפילו אותו .

איש בעולם לא יעיז להלוות לישראל שקל ללא אישור נשיא האמריקאי אומבה, שהגיע לישראל אישית יומיים לאחר הבחירות כדי לסכם את התנאים ל"הסכם השלום " ושימור האינטרסים האמריקאים תמורת הצלת נתנייהו ושלטונו, ולאמריקאים כל לא אכפת ממדינה מושחתת כל עוד האינטרס האמריקאי נשמר.

ומי שחושב שאומבה לא מעורב  צריך לשאול מה עשה פה אובמה יומיים לאחר הבחירות כלש הייתה פה אפילו ממשלה -ועל זה נאמר אובמה כבר ביצע את חלקו בהסטוריה  של המזרח התיכון כששם את האולטימטום והעסקה להצלת נתנייהו.

נהנית ספר לחברך ועשה לייק

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

9 Comments

 1. הדפוס פה מתאים בדיוק לכל השתלטות אחרת, גורמים למדינה להשקיע את כספה בתשתיות שהיא לא צריכה ובכך לבזבז את הכסף שלה על פרוייקטים שלעיתים בכלל לא טובים לכל האוכלוסיה.
  ארהב מבטיחה את הרכישה את הפרוייקטים האלו באמצעות שוחד או התנקשויות במידה ומסרבים לקחת את השוחד.
  אחרי שהמדינה נכנסת לחובות שהיא לא יכולה לשלם, מסייעים לה ובתמורה לוקחים תשתיות שחשובות לארהב. במקרה של מקסיקו זה היתה תעשיית הנפט.
  בישראל… אולי זאת תהיה תעשיית הגז.
  לא נראה לי שארהב כל כך מעוניינת בשלום או בכל דבר אחר. ארהב תמיד מעוניינת בכסף עבור התאגידים שלה. לכן, סיבות ההתערבות לא ממש קשורות לדעתי לשלום או שבויים.

 2. המאמר הזה הוא בתת-רמה מהרבה בחינות:: – מקצועית, ניתוחית, כלכלית, עוובדתית.ועוד היהיה מעניין לקרוא אותו בשביל לא לשכוח של-קשת יש שני צדדים בקצוותיה …

 3. לא חשבתי על זה – מאיפה המקורות שלך בנאדם?
  זה הגיוני וכנראה נכון – השאלה מה הם הבטחונות שאנו נותנים לארה"ב תמורת ההלוואה הזו?
  שחרור מחבלים זה לא ביטחוניות זו מחווה לדעתי – איזו השפלה!
  לא פלא שביבי היה בדיכאון .

 4. קשקשן, שקרן, ברברן
  הבחירות היו ב 22 לינואר, אובמה היה בארץ ב- 20 במרס. בדיוק אחרי יומיים

  • נכון, שכחת לציין שהממשלה הורכבה ב 170313 והביקור המהיר היה ב 200313 3 ימים לאחר מכן בלבד , הביקור של אובמה בישראל נקבע שעה לאחר הבחירות בישראל וסיום הבחירות בארצות הברית מעניין מי היה לחוץ כל כך שראש המעצמה הגדולה בעולם יגיע אליו ראשון במטוס ספישל , במיוחד אחרי שרב איתו 4 שנים רצופות ?

  • חחחח, אחרי כל השקרן קשקשן, ברברן
   זו ההערה היחידה שלך, על כל המאמר הזה?
   עם השאר אתה מסכים?

   • וגם בלי — זה ברור שBB שיחק את ה"מוישה גרויס" אולי אפילו בתאום עם אובמה, כדי לזכות בעוד קול מהמגזר המתלהם בארץ. BB יודע היטב מאיפה משתין הדג.

 5. ומה עם הגז? נובל אנרג'י? קלינטון? גז פלסטיני?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.