5

הצבא הסורי אחרי שנתיים של לחימה קשה,והוא מאומן לידיעת אמ"ן-זהירות מהפתעה

תחזיות אגף מודיעין בצה"ל והמומחים על סיכוי לנפילת משטר אסד אחרי שבועיים של מרידות התבדו לחלוטין והוא עדיין שם לאחר שנתיים, כמו אותה הערכת מודיעין שנעשתה שנה לפני מלחמת יום כיפור 1973 שקבעה שהצבא המצרי מפורק לחלוטין, אין לו חלקי חילוף לטנקים הסובייטים, והמורל שלו ירוד עקב המצב הכלכלי במצריים, ולישראל שהיתה שאננה ובוטחת בנצחונה המהיר חיכתה הפתעה עצומה כשהצבא המצרי שטף את "קו ברלב " הבלתי עביר תוך 24 שעות והכניע אותו בקלות רבה, ולכן ראוי שצה"ל ,חיל מודיעין, אמ"ן והארגונים יקיימו דיון חירום האם ההונאה הרוסית-מצרית -סורית של שנת 1971 במלחמת יום כיפור חוזרת שוב, כי כל התנאים הנוכחיים מצביעים על סימנים להונאה כזאת .. כולל הטילים נגד מטוסים.

שבועיים לפני מלחמת יום כיפור 1973 ,עוד התבסם חיל האוויר באירוע שבו הפיל 11 מיגים מעל סורייה בקרב אוויר -אוויר מול מטוס ישראלי אחד שהופל,  וכעבור 14 יום בדיוק הגיעו הטנקים הסורים בהפתעה בחסות טילי קרקע-אויר SAM-3  ל גשר בנות יעקב  5 קילומטר מטברייה, ולא האמינו למראה עינהם ולמפות, ואילו ממשלת ישראל דיברה על "חורבן הבית השלישי" … זאת התשובה לכל מי שמתגאה ב"מבצעיו העלומים והמתוקשרים "  של חיל האוויר שלנו  … הזהרו מהפתעה סורית
המומחים שבאולפן שלעולם לא טועים בניתוחים

אותו סינדרום של גדודי מומחים בעלי רקע צבאי שלעולם אינם טועים, ומכירים את האוייב כמו את כף ידם הימנית המסוקסת, שהגיע  בשנה האחרונה אל אולפני הטלויזיה השונים והסביר בפריים- טיים מדוע בשאר סאד ייפול תוך שבועיים שלושה היה גם ב 1973 , ובדיעבד איש מהם בכלל לא ידע אז והיום על העברת מערכות נשק קטלניות של טילי קרקע  אוויר  S-300  וטילים חודרי שריון לצבא הסורי על ידי הרוסים, ולמעשה הכל נסיונות הניתוח הפאטתים של זירת המערכה על ידי המומחים הנ"ל שהסתמכו על קריאת עיתונים מאמרים ומידע  גלוי שנכתבו בעיתונים, או שימוש במודיעין גלוי ושגוי שהופץ בכלי התקשורת בארץ ובעולם, היו חלק מהרדמת המערכת הצבאית והמודיעינית הישראלית, והם נפלו בפח ההונאה המודיעינית, עד לרגע שהסתבר שעליונות חיל האוויר בסכנה מוחשית כמו במלחמת יום כיפור.

ובנוסף הם אף סייעו במומחיותם הלא רלוונטית להפצת "אמת " על מצב לא קיים בשטח, הם פוגעים בבטחון מדינת ישראל יותר מכל ענת קם, משום שהם מהוים "אופוזיצייה מזמרת " ומשפיעה על ניתוחי אגף מודיעין המעריך את דיעותיהם של הלשעברים, כשלא ידע שהנתונים שהם מביאים לקוחים מעיתוני העולם והספינים השונים.

בפועל אחרי שנתיים עקובות מדם של לחימה קשה במורדים הצבא הסורי עדיין לא קרס, והוא נמצא כבר אחרי שנתיים של לחימה מאסיבית  אכזרית ואלימה שלא ריסקה אותו כמצופה במהירות, ובטחונו עולה בשבועות האחרונים, והוא מאומן למשעי כמו צבא אחרי שנתיים של לחימה, ואין מסוכן מצבא כזה שהוא פצוע ואכזרי ומסוגל לכל מהלך הפתעה אדיר בקנה מידה גדול מאד .

ועתה בניגוד לכל מידע השגוי שהופץ על ידי המומחים, מסתבר שהצבא ההסורי גם מוחמש היטב בכלי נשק מתקדמים שנמסרו לו על ידי הרוסים וכלי הנשק האלו מאיימים על עליונות צה"ל באוויר וביבשה, בדיוק כמו בהפתעת מלחמת 1973 והמומחים שלא ידעו את הפרטים הרלוונטים  והטעו את הציבור בולעים את הרוק בכמויות.

הטעיית המחסור בנשק מתקדם אצל אויבנו ב 1973

את אותו מהלך מדהים לחלוטין של הרדמת צה"ל, חיל המודיעין והמומחים, ואספקת נשק מתקדם לסורים ולמצרים ביצעו הרוסים בשנת 1971 כשהפיצו שמועות בתקשורת שלצבא המצרי והסורי אין כסף למימון נשק ותחמושת, אך במקביל שלחו באשראי כמויות עצומות של נשק ותחמושת ואמלח מתקדם למדינות האלו ,בשעה שבאמ"ן וצה"ל חגגו על תיאוריית התפרקות הצבאות שמולנו " האביב הערבי "והמשמעת המודיעינית התרופפה לחלוטין .

ביום פתיחת מערכת מלחמת יום כיפור בשנת 1973 צה"ל הגאה הוכה שוק על ירך בנוק אאוט כשחיל האוויר המפואר נוטרל תוך מספר שעות על ידי מאות מערכות טילים  SAM-3 שהוצבו להגנת הכוחות המצרים המתקדמים וחוצים את התעלהוטילי סאגר נגד טנקים , ושום מטוס של חיל אוויר לא יכל להגן על כוחותינו או לסייע באש למוצבים, וכך תוך 24 שעות נפל בקלות קו התעלה בידי המצרים במחיר של 800 חיילים הרוגים , והקו המכונה "קו -ברלב "החזיק מעמד פחות שעות ממשמרת של נהגי קו 4 בתל אבייב, למרות המיתוסים שהופצו על מערכת גז שתדליק את מי התעלה, או על כמויות הארטילריה הצהלי"ת או איכותו של חיל האוויר שיבלמו את המצרים ,הכל היה עורבא פרח .

כל הסימנים המודיעינים מתריעים על  הונאה צבאית

מול הצבא הסורי בגולן שנמצא כבר אחרי שנתיים של לחימה והוא מאומן לחלוטין וכשיר מבצעית, ניצב צבא שלא לחם כבר 7 שנים ורמת אימוניו נמוכה והוא לפני קיצוצים  אולם המוטיבציה של חיילי צה"ל גבוהה וזה לא מספיק, משום שהמטרה הסורית אינה כיבוש טבריה, אלא השתלטות על 5-10 קילומטר מהרמה כדי להכנס למשא ומתן בין לאוומי על רמת הגולן, והצלחה במשימה כזאת אינה בשמיים, אלא היא פונקצייה של הפתעה נכונה ותזמון תוך נטרול השריון הצהל"י על ידי טילים חודרי שריון כמו " טילי הסאגר " בזמנו ,  ונטרול חיל האוויר על ידי טילי קרקע אוויר  S-300  שכבר נתקבלו בסוריה,  ועל עוד כמה הפתעות קטנות כמו "פשיטות קומנדו"  כההפתעה שהגדולה מכולם היא השאננות הישראלית שכבר כאן .

רק עיוור לא רואה איך תסריט יום כיפור 1973  מתרקם לו במלואו מול העינים, אותו מקום, אותם שחקנים, אותה שיטת לחימה (טילים)  אותה הונאה תקשורתית, רק השעה עדיין לא נקבעה . לידיעת הרמטכל ואמ"ן .

נהנית ספר חברך או עשה לנו לייק share

ניתן לפרסם את התכנים באתרים אחרים  תחת שמי רק להודיע לי במייל    ZELINGER@inter.net.i

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

5 Comments

 1. אתה הזוי לחלוטין
  נגד מי בדיוק הם נלחמים הסורים ?שנתיים נגד לוחמי גרילה עם אמצעי לחימה פרימטיטביים שמתישים אותם?צה"ל חזק ומבטיח לך שגם עירני מאוד לכל התפתחות בגיזרה
  כל נסיון כזה יתקבל בתגובה מוחצת מצידנו ואדון אסד יעלם מהמפה הפוליטת כך שהוא מודע לכוח שלו מול הכוח שלנו.

 2. סוריה בקושי הודפת את ארה"ב,נראה לך שיש
  להם כוח למלחמה נוספת?

 3. אתה חי בסרט.
  הצבא הסורי מפורר, מי שנלחם בסוריה אלה העלאווים בעזרת חיזבאללה ומתנדבים שיעים מאיראן, עיראק ועוד מדינות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.