4

המועמד לנשיא קנדי על שקר הצמיחה והתוצר המטופחים על ידי הכלכלה הניאו-ליברלית

   כבר בשנת 1961 באחד מנאומיו אמר המועמד לנשיא האמריקאי  רוברט קנדי כי הניאו ליברליזם-הקפיטליזם ינסו לשכנע את המאמינים השוטים  "חסידי העשירים ומעריציהם", שמה שחשוב ביותר במשק ובכלכלה הם הצמיחה והתוצר, אבל האמת היא שרוב נתוני הצמיחה המפורסמים על ידי המדינה אינם משקפים דבר הנוגע לרווחת האזרח ואיכות חייו, כי הם מודדים בחלקם יצור נשק ותחמושת למלחמות עתידיות, בניית פצצות אטום ומימן, בניית בתי כלא לכליאת אנשים שהמדינה נכשלה בחינוכם, קניית מטוסים ומכוניות משוריינות להגנת השלטון, הפקת תוכניות טלויזיה שמטמטמות את העם באופן מכוון, מכירת סיגריות שמרעילות את הציבור, ייצור מנעולים משוכללים להגנת דירות מפריצה ומפסיכופטים ברחובות, וייצור מזון מעובד שמרעיל את האוכלוסיה ומקצר את חייה, כי התוצר של המשק הוא סך הסחורות והשירותים שהמשק ייצר בתקופה ספציפית, וצמיחת המשק על ידי השקעה באלמנטים האלו מצביעה על משק וחברה חולה מפורדת מפוחדת ומפורקת,וצמיחה של אלו מצביעה עלירידה ברמת חיי הציבור ואיכות חייו- ולא עלייה.

קדושת התוצר והצמיחה = חורבן הכלכלה

קדושת הגידול הקבוע בתוצר, והצמיחה שכולם רק מדברים עליה מבקר עד ערב, רק הביאה את אמריקה לפשיטת רגל כלכלית מוחלטת, בסופו של דבר היא לא יצרה דולר אחד אמיתי  רווח לכלכלה לחברה או לממשלה או לציבור, אלא רק גרעונות עתק לתושבי ארצות הברית, הצמיחה הקדושה רק פגעה בצורה מהותית ברמת החיים של האמריקאים והשאירה אחריה חובות עתק שלא ניתן לשלמם והם מעיקים גם על כל ממשלות העולם ואזרחי העולם שהלכו בעקבותיה, קדושת הצמיחה בכל מחיר יצרה משברי עתק פיננסים, כולם מדברים על פירות הצמיחה,ולמעשה לא היו לה שום פירות אמיתים מעולם, חוץ מרווחי עתק למקורבים מפיצי "רעיון הצמיחה והתוצר", ולמעשה אף אחד לא התכוון באמת שיהיו לה פירות כל שהם, למעט שוד האוכלוסייה התמימה  וחסכונותיה והקופה הציבורית , והגדלת עושרם של המעטים והמקורבים על חשבון השאר.

האנשים שמחכים בכליון עיניים לפירות הצמיחה כפי שהשלטון תמיד מבטיח, יכולם לחכות עד קץ כי היא לעולם לא תגיע אליהם, כי מהות הניאו-ליברליזם הקפיטליזם שמקדש את הצמיחה והתוצר, הוא ניצול מחפיר של האדם התמים על ידי טיפוח תיאורייה כלכלית פשטנית וקליטה בססמאות ,שתשווק את אשליית השגשוג והפריחה הכלכלית ו"ההזדמנות השווה לכולם"-אבל זה לא קורה לעולם.

בחסות פוליטיקאים ומערכות שלטון מושחתות הנשלטות  על ידי טייקונים ובעלי אינטרסים, הניאו-ליברליזם מעודד את השלטון לבצע השקעות לא כדאיות במגוון רב של תחומים שגורמות לו להכנס לחובות עתק ולשעבד את הדורות הבאים, וכך נולדות המצאות כמו רכב חשמלי , הטרנד ירוק,  חשמל סולארי, השקעה בתשתיות  מדינה יקרות,   ,שכולן משום שהן הזויות כלכלית לחלוטין, הן מסובסדות על ידי השלטון בסובסידיה הזורמת לכיסי הטייקונים במסווה של קידמה טכנולוגית שבפועל גוררת את הכלכלה כל הזמן אחורה על ידי הגדלה מטורפת של חובות מדינה שנופלים על כתפי הציבור.

 עולם טוב יותר לטייקונים

כמו כל תיאורייה שרלטנית ששווקה לציבור הקפיטליזם  -ניאו ליברליזם מבוסס על ההבטחה של עתיד טוב ומשגשג לכולם, שכמובן אינה מתממש לעולם, כי תפקיד הקפיטליזם- ניאו ליברליזם הוא להעביר את עושרם של הרבים אל המעטים  בשיא המהירות בחסותו של שלטון מושחת שאוכל מידם ומזין את תאוותיהם, והציבור התמים מתפתה כרגיל להאמין  בשקרים  המשודרים לציבור במתכונת שיטת תעמולת גבלס ללא הפסק, כי הציבור ברובו מעריץ עשירים, ומאמין בחלומות הנמכרים כאילו האפשרויות פתוחות לכולם, ואוכל את הבלופים שמוכרים לו ולא מבין שהוא המממן היחיד של החלומות של העשירים בזיעתו, כפי שנכתב בתנ"ך " בזיעת אפיך תאכל לחם".

 

http://conversableeconomist.blogspot.com/2012/01/robert-kennedy-on-shortcomings-of-gdp.htm

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

4 Comments

  1. תודה רבה עלך המאמר. כל כך לעניין שהלוואי וייקראו אותו כל האנשים ש"בולעים" את השטויות במיץ של הפוליטיקאים המושחתים.

  2. התמונה היא של רוברט קנדי כמובן ולא ג'ק קנדי, מי שהיה הנשיא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.