6

"המלחמה" עם איראן הסתירה 40 מיליארד גרעון, והמלחמה עם הנמלים 60 מיליארד גרעון

ריקי כהן האמינה בכל ליבה ערב הבחירות שצה"ל עומד לתקוף באיראן, אבל הפצצות המתוחכמות הוטלו לבסוף עליה כשהעשן התפזר מ" ספין  התקיפה " ,והגרעון האדיר שהיה אמור להיות מוסתר בחסות המתיחות הבטחונית וחיל האוויר עד לאחר הבחירות -נחשף , ועתה חוזר אותו ספין בטחוני ישן של "מלחמה בנמלי הים" והצלת המדינה, שכל תכליתו הסתרת גרעונות העתק החדשים שנוצרים עתה  ולצורך הטלת מיסים דרקונים על הציבור בחודש הבא, במסגרת חוק ההסדרים והעברת תקציב המדינה.

גם הפעם הציבור מגוייס דרך תקשורת ממשלתית מתלהמת למתקפה תעמולתית משולבת של הממשלה נגד פועלי הנמל כששוב צה"ל מגוייס למערכה התעמולתית, והפעם לא חיל האוויר הסקסי שלו שהיה אמור לתקוף באיראן, אלא יחידות צמ"ה- ציוד מכני הנדסי ,דחפורים, גנרטורים, וגם משמר הגבול ויחידות מיוחדות למינהן שכבר החלו להתאמן, וכולם מחכים לרגע שהממשלה תיכנס בעובדי הנמלים השנואים ותכבוש את הנמל ותשחרר אותו, כשכולם שכחו שרק לפני חודש אותה שנאה ממשלתית הופגנה נגד עובדי חברת חשמל וכלום באמת לא קרה(כוחה של תעמולה – גבלס) חוץ מהעובדה שחברת חשמל עברה לרווח של 10 מיליארד שקל , והטייקונים הולכים להרוויח מיליארדים מירידת מחיר הגז ,ואיש בממשלה אינו מציע להוריד את מחירי החשמל בשם התחרות.

השכר בנמלים " תמונת ראי  " לשכר  הממוצע בחברות הממשלתיות והמגזר הציבורי

השכר המשולם בנמלי הים משולם בעוד 81  חברות ממשלתיות  החל מאתרים, אשרא, אלתא, אות המוצר הירושלמי, א.ת אפיקי תקשורת  ואיסורד,  זאלו חברות ממשלתיות  באות א בלבד שרוב הציבור בכלל לא שמע עליהן, והשכר שם בדיוק כמו בנמלים, הרשימה הכוללת של החברות תתפרסם מחר, אבל המדינה לא רוצה לעשות סדר בשכר במגזר הציבורי אלא לריב עם פועלי הנמל(שהם לא בסדר  כחוק) ולייצר ספין מול הגזירות הקשות שיוטלו על הציבור בחודש יולי .

הממשלה בלחץ מטורף כי המשק מתכווץ

אחרי הטלת מיסים על הציבור בהיקף של 27 מיליארד שקל  וקיצוץ תקציבי בערך של 15 מיליארד  שקל סך הכל 43 מיליארד לשנה, עדיין הגרעון גבוה מ3 אחוז, אבל המצב יחמיר משום שהקיצוץ והטלת המיסים הם ל4 השנים  הבאות ולמעשה המשק איבד נזילות בהיקף של 172 מיליארד שקל ב4 השנים הקרובות כשכל עסק קטן במדינה מרגיש את היובש בעסקיו וגם ריקי כהן.

כלכלת ישראל מתייבשת מכסף, ובגלל שהיא מתייבשת היא מתכווצת, והממשלה בתקציבה החדש פועלת הפוך מההגיון והיא בוורטיגו, כי בממשלה לא מבינים שהכלכלה נשענת על מיליוני  אנשים קטנים עובדים, צורכים, ומשלמים מיסים, ולמעשה בישראל מונהגת שיטה כלכלית  נוסח רוסיה 1980 כלכלה נטולת צריכה, ועתירת תשתיות, הפוך מההגיון הקפיטליסטי צרכני של ממשלת השוק החופשי.

היכונו לגרעון שנת 2014  60 מיליארד

בשנת 2014 יבוא שר האוצר ויסביר לריקי כהן שהעולם השתנה, שהאיראנים בפתח, שהרוסים במתח, והחיזבאלה בשטח, ואי לכך הוא נאלץ לדחות את העאלאת רמת חייה כי הגרעון קפץ שוב ל 60 מיליארד,  ושוב כדי שהמדינה לא תהייה בפשיטת רגל הוא מסדר לה פוליסת ביטוח  לשנה בעוד 12,000 הוצאה על פרמייה כפי שנעשה השנה  כלומר תשלום מיסים נוספים.

כל מי שרואה את התוכנית הכלכלית מבין שאין בה צמיחה, אלא יש כאן ממשלה בפאניקה שלא יודעת מה לעשות ,והסתה  ממשלתית תעמולתית נגד מגזרים, פרעות במיעוטים, פרוגרומים תקשורתיים התלהמות, ושימוש בחיילים וצבא, תמיד היו שיטה לפתור בעיות פנים  ולשבות את לב ההמונים.

 לא שמעתם , לא ידעתם

עצוב להגיד אבל "אין אף אחד בבית " ומשרד האוצר נותר ריק ומיותם מכוחות אינטליגנטים שמבינים כלכלה, ורק בשבועיים האחרונים עזבו הועפו 2 פקידים בכירים משם, ונשארו רק אומרי ההן ומשלמי המשכנתא, אייל אפשטיין שחשף את הגרעון הלך הביתה, ושאול מרידור הלך הביתה, אבל נוסף כוח חדש בדמותו של שר האוצר שמחפה על הוואקום המקצועי נוצר במשרד, ואם היה מדובר בחברה בורסאית שרוב הדירקטוריון שלה פרש תוך שנה, הרי שרשות ניירות ערך כבר היתה מתחילה חקירה מדוע הדירקטורים וכוח האדם המקצועי פורש כמו עכברים מספינה טובעת .

 

 

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

6 Comments

 1. אתה באמת חושב שסבל בנמל שמרוויח 40K ,ו מהנדס עם תואר שני שמרוויח 35K באלתא הם השוואה הולמת?

  האם יש סיכון לאבד את הידע שצבר הסבל בפיתוח אמצעי לחימה אלקטרונים?
  האם יש סיכון שהסבל יחליט שאם יורידו לו את השכר ל15K בחודש אז עדיף לו לעבור לשוק הפרטי?

  שלא לדבר על כל החומר הרגיש והמסווג שהסבל נחשף אליו במשך השנים.
  רוב המהנדסים בתע"א מרוויחים משכונות נמוכות ממה שהשוק הפרטי מציע במשך לפחות חצי מהקריירה שלהם.

 2. ועדיין, אף מילה על מאיפה בדיוק צץ הגרעון הזה. רק מי צריך לשלם את החשבון- אנחנו

 3. זה בסדר שימשיכו כך.. אנחנו עוד נראה אנשים כמו זליכה באוצר!!
  אז תמשיכו לדחוף אותנו מעבר לצוק אנחנו כבדים ניקח את כולכם למטה ונעמוד על הגוויות שלכם כדי לטפס למעלה.

 4. איבדת אותי ב"גבלס". לא כל דבר מחייב להכניס נאצים לסיפור.
  תודה.
  ממליץ על 2-3 מדיטציות כל יום, קצת לצאת מהבית, להריח פרחים.. יודע, הדברים הרגילים. הצורך בגבלס יפחת, באחריות.

  • זו הבעיה המדירה שינה מעפעפיך, גל א.? אזכור השם 'גבלס'?
   בצד היותו נאצי – הוא שם נרדף לשטיפת מוח. מה לא ברור כאן? גם קפיצה כל פעם שמזכירים את המלה 'נאצי' עלולה להיות רפלקס מותנה לסוג מצוי של שטיפת מוח ישראלית נטו.
   למיטב הבנתי שהיא בהחלט במיטבה כשמדובר בשטיפת מוח במיוחד – כל מלה ברשומה זו אמת מדוייקת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.