5

המחאה חיסלה את נתנייהו והוא יהפוך להסטורייה כמו ברלוסקוני בקרוב

לברלוסקוני היו תחנות רדיו טלויזיה,ועיתונים בשליטתו, היתה ממשלה רחבה היו מעריצים, ויום אחד הוא נעלם בדהרה אל האופק, בלי להשאיר שום עקבות ,פשוט התאדה מהמציאות הפוליטית באיטליה, והאיש שהיה "מלך איטליה" איבד את תפקידו כראש ממשלת איטליה, בלילה אפל ואכזרי אחד, וזה בדיוק מה שיקרה לנתנייהו "תואם ברלוסקוני " בחודשים הבאים, 1 על 1 ,והוא יודע את זה, והמחאה פיצצה את הבלון הכלכלי שנתניהו כמו ברלוסקוני בנו ברוב עמל ותעמולה.

זה קרה כמעט לפני שנה  ב09.11.11 (תאריך סימלי) כשברלוסקוני אולץ להתפטר בין לילה על ידי הפרלמנט האירופי, כדי לאפשר מתן סיוע כלכלי נרחב לאיטליה שעמדה על סף פשיטת רגל כלכלית, ולא נשאר שקל אחד בקופתה לתשלום שכר לעובדי המדינה והתחייבויות המדינה, אחרי שברלוסקוני בזבז הכל על החיים הטובים לאזרחי איטליה בעת המיתון.

לא עזרו לברלוסקוני כל תחנות הטליויזיה הרדיו והעיתונים שלו שמכרו לציבור האיטלקי במשך שנים שקרים וסיפורי מעשיות על הביצועים המצויינים של הכלכלה האיטלקית, משום שהיו כמעט מונופול תקשורתי שהסתיר מהציבור באיטליה את המציאות האמיתית, ובאיטליה ברלוסקוני שלט במדייה הרבה יותר מכל נסיונותיו הפאטתים של נתנייהו להשתלט על כל כלי התקשורת הממלכתיים ערוץ1, ורשת ב, ונסיונותיו להטיל אימה על ערוץ 2  ו10 כדי שלא יעבירו ביקורת על ממשלתו.

ב 09.11.11 אגרות החוב הארוכות של איטליה המונפקות בבורסה במילנו, הראו תשואה  גבוהה של 7 אחוז לשנה, ואיש לא הסכים להלוות לה יותר כסף תחת התנהלותו הכלכלית של ברלוסקוני, ואז נפל הפור, והאיחוד האירופי בראשות מרקל נשיאת גרמניה הציב לברלוסקוני את האולטימטום הידוע : ראשך או סיוע כספי לאיטליה, והאיש החזק באיטליה ארז את חפציו במזוודה, באותו ערב אכזרי ,ונסע לביתו מבוייש, ובטח לא פתח טלוייזיה או רדיו למחרת למרות שהוא מקבל כבלים בחינם באיטליה, עקב בעלותו על  ערוצי הכבלים.

ברלוסקוני לא נפל מהשלטון בגלל עשרות כתבי אישום שהוגשו נגדו  על ידי התביעה באיטליה, או בגלל שהתעסק עם צעירות יפיפיות בנות 17 בלבד במסיבות מין וחשק, אלא עף רק בגלל שמדיניותו הכלכלית הלא אחראית יצרה גרעונות עתק באיטליה, והביאו את כלכלתה אל פי פחת.

מעניין אם ידידו הטוב ראש ממשלת ישראל בניימין נתנייהו התקשר אליו למחרת ושאל אותו איך קרה ההליך המהיר הזה, שבו פוטר ראש מדינה עצמאית (איטליה) שנבחר בבחירות דמוקרטיות על ידי עמו הנלהב, בידי  אנשים שלא נבחרו לפטר ראש ממשלה, והם בכלל לא איטלקים אלא גרמנים וצרפתים והחוק האיטלקי בכלל לא מכיר בהם כגוף המשפיע על בחירת או פיטורי ראש ממשלה?  אבל העובדה היא שזה קרה במהירות, שהעם הנלהב באיטליה שתמך בברלוסקוני לא אמר מילה אחת, או השמיע ציוץ אחד, כי כולם הבינו שברלוסקוני עבד עליהם בעיניים עם סיפורים כלכלים והסיכוי היחידי שלהם לא להפוך ליוון 2 ,הוא לתמוך בשקט בהחלטות האיחוד האירופי ,ולחרוק שיניים ולקלל את הגרמנים.

בניימין נתנייהו צריך להיות מודאג מאד, משום שרמות הגרעון בישראל עולות מחודש לחודש באופן קבוע כבר שנה, ומדיניות הקיצוצים שהוא מנהיג גם שגויייה לחלוטין, ורק מחריפה את המיתון בישראל ומעצימה אותו, ואינה מביאה שיפור כלכלי או תוצאיות חיוביות, וכך מתקרב הרגע שבו בניימין נתנייהו יצטרך בקרוב חילוץ כלכלי מידידתנו הטובה, הלוא היא ארצות הברית שכבר סייעה לישראל מספר פעמים ב שנת 1992 וב2003 לצאת ממיתון, אחרי השתוללות כספית של הממשלה.

בשנת 1992  ראש הממשלה יצחק שמיר סרב לקבל ערבויות אמריקאיות בסך של 10 מיליארד דולר,ועף מהשלטון, ובשנת 2003 לולא הערבויות האמריקאיות בסך 10 מיליארד דולר, בניימין נתנייהו לא היה מצליח ליישם את מדיניותו הכלכלית ולהוציא את ישראל מהמיתון –והוא זוכר את זה טוב.

בעוד 3 חודשים בדיוק  יבחר נשיא אמריקאי חדש, וישראל כבר תגיע בהתרפסות הידועה לבקש ערבויות אמריקאיות בסכום של 10-15 מיליארד דולר לצורך יציאה מהמיתון בצורה חלקה, ללא סבל גדול לאוכלוסייה, כי אם לא יינתנו הערבויות האמריקאיות, הציבור בישראל יכול להתחיל לראות סרטים מתקופת הצנע , כפי שצולמו על ידי "אולפני גבע" ,כי הגרעונות הכספיים של המדינה הרבה יותר גדולים מהמדווח רשמית , עקב ההשתוללות כספית של ממשלת נתנייהו.

היום מהנסיון הנצבר כבר ברור לחלוטין, שכנגד כל מתן ערבויות אמריקאיות, ישראל נאלצה לבצע התקדמות ניכרת בתהליך השלום, ויצחק שמיר שסרב לערבויות  אמר ב1992 "הים אותו ים, הערבים אותם ערבים, והביבי אותו ביבי נתנייהו, אין לו אלוהים,  והוא ימכור הכל עבור השלטון ", ועתה נותר לחכות לרגע שהאמריקאים ישימו את האקדח על השולחן לפני נתנייהו ויגידו לו : הסכם שלום תמורת ערבויות, או חורבן כלכלי לאזרחיך בנוסח צפון קוריאה, ואתה נשאר בשלטון עם הגרעון ,ולכן נתנייהו ואדלסון משקיעים מאות מיליונים דולרים בנסיון לבחירת  מיט רומני, אבל גם זה לא יעזור,כי נשיא אמריקאי משרת את האינטרסים של אמריקה בלבד אחרי הבחירות.

מעניין איך יגיב האזרח הישראלי כשרמת חייו תיחתך ב50 אחוז עקב החלטות נתנייהו זאת או אחרת?, והאים הוא ינהג כמו האיטלקים שכבר שכחו מי  זה" המלך ברלוסקוני " ,והכי חשוב האים נתנייהו מוכן לעשות עבור השלטון הכל,  והוא יצא בקמפיין תעמולה חדש של" נפתח חלון הזדמנויות הסטורי שצריך לנצלו מהר " – תמורת הערבויות האמריקאיות

החלטה אחת של נתנייהו בעוד מספר חודשים תקבע אם ימשיך להיות ראש ממשלה

נהנית ספר לחבריך ועשה לנו לייק

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

5 Comments

 1. גדול!!!
  אחד הטורים הטובים ביותר שקראתי בעיתונות לאחרונה.
  יישר כוח אבי

 2. זה לא יהיה כמו איטליה בגלל שמפחדים להוריד את ביבי כי רה"מ אחר ימסור שטחים.
  לכן ביבי לעולם לא ימסור שטחים כי זה הקלף הכמעט יחיד שמחזיק אותו בשלטון.
  זה והפחד שאם הוא לא יהיה תהיה מלחמה.
  בעצם הוא נמצא רק בגלל פחדים של בוחרי הימין.
  אם הוא ירד מהשלטון אז בטוח ימסרו שטחים – לטוב ולרע אני לא מחווה דיעה
  על מסירת שטחים.

  • השטחים לא שייכים לביבי, ומי שניתלה בנתניהו בגלל שטחים ומוכר את כל ערכי התורה בגלל זה , שוכח שארץ ישראל שייכת לקב"ה בלבד ולעם ישראל יש זכות לשבת בשטחים אלה.
   מצד שני, אני חושבת שאין ח"כ אחד שיכול להנהיג את המדינה. הכנסת רקובה מהשורש, יד רוחצת יד, כל המוסדות וחברות הענק כולל הבנקים ובתי המשפט צריכים רענון ובנייה מחדש – צריך מנהיג שמנותק מהכנסת ומחובר לעם. לכל העם. מי יתן.

 3. עם כול הכבוד אנחנו עושים מחאה ועדיין ביבי ביבי בי בי בי נתניהו ידו קשה יותר ממה שחשבנו אז איך הוא בדיוק נופל על הפנים כי אני רואה שאנחנו על הפנים מתקדמים מתקדמים ואנחנו במקום נראה לי שהוא צוחק כול הדרך אל השקר השני אם כול מה שבי בי בי נתניהו לא היה אמת זה היה אחלה צחוק בא לי לבכות עני נהיה יותר עני עשיר נהיה יותר עשיר והמדינה מתעשרת עלינו עלינו זה עלינו העניים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.