3

המחאה החברתית לא מתה, היא הפכה למחאה כלכלית שחסלה את ממשלת נתנייהו

 

מספידי המחאה החברתית מוזמנים להשתתף בקבורת ממשלת נתנייהו בדיוק 15 חודש מתחילת המחאה.  גם בחירות חדשות שיערכו בקרוב לא יועילו לשיפור הגרעון התופח של הממשלה מחודש לחודש ששולח אותה למחדש לבחירות  מוקדמות משום שהשיטה הכלכלית שהונהגה כאן שגוייה לחלוטין ואינה מתאימה לישראל, אלא לניגריה או מדינה נצלנית אחרת באפריקה.

לממשלת נתנייהו לא היה סיכוי בטווח הארוך

מלכתחילה לנתנייהו לא היה שום שמץ של סיכוי  במלחמה שפתח נגד המחאה החברתית משום שהוא ואנשיו טעו קשות כשזיהו את המחאה כ"אוייב קומוניסטי" שיש למגרו בכל מחיר.

איש מהפוליטיקאים הזחוחים ומומחי  תעמולה שלו שהסתובבו בשדרות רוטשילד בזמן המחאה לא אבחן את העובדה הפשוטה שרוב האנשים שהשתתפו במחאה היו חלק גדול מליבת הכלכלה הישראלית, רובם המוחלט אנשים נורמטיבים משלמי מיסים שהממשלה הקשתה עליהם את החיים ללא סיבה, ובנימוס פנו לממשלה לתקן את דרכיה והיוו סימן מתריע בזמן (לפני שנה) לטעות חמורה במדיניות הכלכלית של הממשלה.

אולם איש באמת לא שעה להקשיב לאנשים משינקין פינת רוטשילד שהיו אנטי תזה כלכלית למדיניות הממשלה, וסמרטוט אדום דמוני לנתנייהו ומצביעיו, ובדיוק שנה לאחר הפגנת ספטמבר 2011 קפץ גרעון המדינה בלמעלה מ35 מיליארד שקל  4 אחוז תוצר, והוא ממשיך להתרחב בקצב מטורף ומונע מנתנייהו בפעם השנייה העברת תקציב מדינה, ושולח אותו לבחירות שלא יתנו דבר, כי לא יתקנו דבר בשיטה המקולקלת.

המחאה עוברת טרנספורמציה מהירה ממחאה חברתית למחאה כלכלית

בשעה שהשלטון גייס בחורף עוד כוחות ועוד ניידות ועוד אנשי יס"מ, מג"ב, סמ"ג פח"ח, כלי טייס, כתב"מ, האזנה, יירוט ותצפית, לעוד קייץ חם של מחאה, המחאה כבר עברה טרנספורמציה מהירה, והפכה למחאה כלכלית – תודעתית שמתנהלת בעיתונות, באינטרנט, ובפייסבוק וחשופה לכל.

ואת כל אלו לא ניתן לשתק באמצעות כוחות צבא ובטחון ומשטרה ושב"כ שמאומנים להשליט סדר ואולי תודעת פחד והרתעה, אך אין בכוחם למנוע ממידע שנמנע מהציבור במשך שנים מלחלחל ולהשפיע על הכלכלה.

לא היה צריך מחאה להפיל את הממשלה שוב- היא נפלה לבד.

כל מספידי המחאה שחיכו לקייץ חם ואלים שמחו לראות שהמחאה כאילו התאיידה מחיי אזרחי ישראל והבון טון בכל שיחות הסלון היה הדיבור על העלמות המחאה, אולםכמו לוחמי הוייטקונג בוייטנם, המחאההתנהלה במחילות האינטרנט והפייסבוק, ומשם פעלה בהשפעה אדירה על התודעה הכלכלית של אזרחי ישראל.

כמו כל לוחם וייטקונג חפור בשוחה,מאות פעילי מחאה ראו כל אחד רק את גזרתו ולא שמו לב לעומק השפעת המחאה ופגיעתה בכלכלה הישראלית, וכל נסיונות ההדרה של המחאה בכלי התקשורת המרכזיים במדינה ובכלי התקשורת הממלכתיים כמעט ושברו את רוחם של פעילי המחאה הכלכלית שרק התמעטו.

הפעילים כמעט התייאשו

זאת משום שסובייקטיבית נראה להם שכלום אינו משתנה באופק, אבל מעשית התוצאה היתה קטלנית התבטאה בגרעון מדינה שצומח מחודש לחודש בצורה מטורפת,כשהמדינה מנסה להטיל את האשם בירידה בהכנסותיה על המצב באירופה, ארצות הברית, או סין או הסכמים שערורייתיים שחתמה הממשלה או איראן, אבל היא נמנעה בהכרה בנזק האדיר שיצרה תודעת המחאה החברתית לקופה הציבורית.

התוצאה המעשית של המחאה הכלכלית = בחירות  מוקדמות להסתרת המצב הכלכלי

ראש הממשלה "הכי כלכלי" שהיה כאן מאז הקמת המדינה לא מסוגל להציג ולהעביר תקציב מדינה ל2013  וישראל היא המדינה היחידה בעולם שלא העבירה תקציב מדינה, משום שהכנסות המדינה ממיסים יורדות במהירות מחודש לחודש כמו רכב ללא ברקסים, והבור שנוצר בתקציב המדינה עולה על כל דמיון, ורק מתרחב מחודש לחודש.

הכל בהשפעת התודעה של המחאה שמחנכת את הציבור לצרוך נכון ופחות, לאכול נכון, לחסוך, לקנות בעסקים קטנים, ולבדוק מחירים, כדי לעבור את התקופה עד לשינוי כלכלי של השיטה, וכשמאות אלפי משקי  בית מקצצים במכה הוצאות באלפי שקלים לחודש במקביל, למדינה נהייה חור אדיר שמחייב הטלת מיסים חדשים, אולם הטלת מיסים עודפים על האוכלוסייה מוגבלת בתוצאותיה, וככה מגיעים לגרעונות עתק של 35-40 מיליארד בשנה בתקציב ונאלצים ללכת לבחירות מוקדמות כדי להסתיר את גודל הכשלון הכלכלי.

נהנית ספר לחברך ועשה לנו לייק וSHARE

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

3 Comments

 1. הכל נכון,,אבל אנשי המחאה,מעמד הביניים הלאמחובר והלא מקושר והעניים שעובדים בעלי שכר המינימום ועובדי הקבלן שעול יוקר המחייה הכביד עליהם יותר,,,כעת יש כמה גופים שקיבלו מימון נכבד ומקימים סניפים כדי לנכס לעצמם את המחאה!!

 2. שלום רב שובך

  נראה לי שיש נסיון לחבל באתר.

  זה לא ראש ממשלה הכי כלכלי, לא ראש לשום דבר.
  הוא הכי קלקלי או חלחלי….

  פרסמו עליו כאילו הוא חכם או אינטלגנט, אלה שבאמת חכמים לא צריכים
  פרסומות כאלה ולא אחרות.

  הוא ישות זדונית, נמושה ומעוררת חלחלה ש"הומלכה" עלינו משום מה, אולי
  זו ההשתקפות של החברה , ועכשיו צריך לגרד אותו ואת חבריו מעלינו.

 3. נשבר הזיבי מביבי!
  בןא נודה באמת – הליכוד היא מפלגה חרדית!
  שלום ולא להתראות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.