1

היכונו למטבעות החדשים הSAM של סמסונג, והapp של אפל, והamz של אמזון

amazon-logo_transparentבחסות המשבר הכלכלי העולמי חברות אפל וסממסונג מתכוונות להנפיק מטבע משלהן לאחר ששווין של החברות כבר גדול מרוב כלכלות מדינות העולם, ומצבן הפיננסי משופר מכולן ובנוסף ואין להן כלל גרעון פיננסי אלא קופתן מלאה ויציבותן הפיננסית מוחלטת .

עתה תיאבונן גבר והן רוצות מטבע  משלהן SAM-COIN   לסמסונג וAPP-COIN לאפל, וכדאי שתתרגלו לסמלים של המטבעות החדשים כפי שהמטבע הישראלי מסומן ב ILS  הדולר ב  USD והיורו ב EUR , גם אלו יהיו בארנקכם בקרוב, או בטלפון שלכם בארנק אלקטרוני עם קוד סודי והכסף ישמר כמובן בענן.

הבנקאות הישנה קורסת כתוצאה משחיתות פוליטיקאים ופרוטקציוניזם המסחר בעולם השלישי עולה

קריסת הבנקים באמריקה, ההתמוטות הבנקאית ביוון, וחילוט כספי  מפקידים בבנקים בקפריסין והתייבשות שוק המניות הם רקע טוב מאד לכניסתו של הדבר החדש הבא בתחום המכשירים הפיננסים והוא" המטבעות החדשים "  ה NEW CURRENCY  זאת לאחר שהמטבעות האקזוטים EXOTIC  CURRENCY  של העולם השלישי נקלטו בהצלחה בשווקים, ואף לאחרונה אף הפכו למטבע קנייה ומכירה סחיר בכל החברות הבין לאומיות המנהלות מסחר ושיווק באינטרנט שהבינו שקבלת מטבעות העולם השלישי כאמצעי תשלום פותחת לחברות שווקים חדשים במדינות העולם השלישי ואפשרות לרווחי המרת מטבע, לעומת  חולשת כלכלת אירופה וגושי המטבע הישנים המכבידים על כלכלות המדינות הישנות  וחוסר הוודאות לעתידם   שמתבטאת במשברים חוזרים ללא סוף.

עבד כי ימלוך,  הפוליטיקאים לא הבינו שמתן פטור ממיסים לחברות הבין לאומיות בשלב ראשון יפגע בציבור ויוריד את רמת חייו ויעשיר את החברות, אבל בשלב השני כבר יחסל את כלכלת המדינות כתוצאה מגרעונות, ועתה החברות הגלובליות מערערות על הלגיטימיות הפיננסית המעורערת של המדינות, ועם כינון מטבע שלהן ועובר לסוחר יהפכו למדינות-תאגידים בין לאומים, שהמדינות הריבוניות יהיו תלויות בהם למחייתן ולפרנסתן יותר ויותר, משום שהכסף הוא נשמתה של הפוליטיקה והוא אוזל במדינות, וצומח בתאגידים הבין לאומיים.

הסטורית הנפקת מטבעות  מSECOND LIFE  ועד ה BITCOIN

זה התחיל בבדיחה אינטרנטית כשחברת SECOND LIFE  הנפיקה מטבע וירטואלי לשחקנים  וfacebook  נתנה קרדיט וירטואלי, microsoft  ונינטנדו נתנו נקודות , אבל קפץ ליגה כשחברת אמזון  AMAZON הנפיקה  את ה אמזון- קוין amazon -coin  משום שאמזון היא חברה ריאלית גלובלית ורווחית והצלחת המטבע של אמזון שהונפק במחיר של פני והוא בעל פוטנציאל של מטבע סחיר והוא עשוי לערער את כל מבנה המסחר הפיננסי במט"ח בעולם, משום שיצירת מטבע חדש מחלישה את כל מערך המטבעות הקיים ומשבשת אותו, כי הסחר כבר לא עובר באופן מוחלט דרך הבנקים ששולטים בו וגובים עמלות על הדרך, אלא דרך קופתן של חברות עסקיות שגובות עמלות ומקטין את תלותן בבנקים .

הסיפור של הביט-קוין   BTC

במקביל לכניסת המטבע של אמזון בחודש שעבר, פרץ כוכבו של מטבע אינטרנטי  חדש בשם BITCOIN    המוגדר ככסף חדש שנועד לשימוש בעידן האינטרנט והסמארטפונים ואינו שייך למדינה ומבוסס על פרוטוקול תקשורת פתוח, והמטבע שנולד באינטרנט מונפק כתשלום וירטואלי למתכנתי אינטרנט ומהנדסי תוכנה בעולם עבור בניית מערכת התשתית ופלטפורמת המסחר העולמית למטבע הBITCOIN   כששעת עבודה, או כוח מחשוב, או רכיבי תוכנה, משולמים בביט קוין שהמתכנת יכול למכור בשווקים, ועלית שווי המערכת מייקר את הביטקוין.

כרגע הוא מוגדר כמטבע אינטרנטי אלטרנטיבי לתשלום עבור שירותים מוצרים וצרכים באינטרנט אולם אין מאחוריו חברה או שירות ריאלי אמיתי מלבד חלפנות , והוא מהווה ניסוי גלובלי לעמידות הטכנולוגיה החדשה של מטבע אלקטרוני.

לביט קוין כבר יש  אחים חורגים במו הbitcoil ה GOOKS   המטה גוקס, הbit2c  הBITS OF GOLD  והרשימה  מתארכת מיום ליום, ולא ברור לחלוטין מי כוחות השוק הגדולים העומדים מאחורי המטבע הזה או אחרים ,אולם השמועה היא כי חברות מסחר ענק למסחר במט"ח מיפאן הן היזמיות בצירוף בתי השקעות מוולסטריט שהבינו שיש פה פלח שוק ענק פרטי  שכולו יגיע לשוק עקב המעבר למסחר P2P , והמסחר במיקרו פיימנט  MICRO-PAYMENT   בכל האינטרנט ובחנויות הריטייל ובכל השרותים בשנים הבאות, מה שיקטין את כמות הכסף הישן שאנו רגילים אליו – השטרות והמטבעות.

הביטקוין הונפק בשנת 2008  על ידי ארגון או אדם לא מזוהה בשם הקוד satushy ,ומאז ערכו רק עולה במתינות כשבחודש האחרון ארעה פריצת דרך וערכו עלה מ 15  ל 80   פי 5 כשהוא משקף את השווי הגלום העתידי של מערכת  התשלום והמסחר האלטרנטיבית שכרגע מייצגת תוכנה בלבד, ומעט מאד עסקים משתמשים בה לצורך תשלום אלטרנטיבי, מה שמייצר קנה מידה ברור של הצלחה למטבע של אמזון שמאחוריו עומדת פעילות ריאלית ערה, ויתכן שהביטקוין היה בלון ניסוי שהורץ על ידי אחד מהקונגלומרטים הגדולים, אולם הצליח מהר מדי וקפץ גבוה מדי .

אם בתחילת הדרך מחוסר הבנה ונסיון חלק מהמטבעות הוצמדו לדולר, כעת נוצרה הזדמנות להצמיד את ערך המטבעות לשווי המניה של החברה הבין לאומית, מה שמייצג בדיוק רב את חוסנה של החברה, וכך נולד לחברה גם מכשיר פיננסי נוסף לגידור הסיכונים הפיננסים שלה ,או לצורך גיוס הון על ידי הנפקת מטבע , או מכירתו בשורט להרוויח רווחי הון

http://bitcoin.clarkmoody.com/          פלטפורמת המסחר און ליין בביטקוין

המסחר בעולם עובר למיקרו- פיימנט  מנוע הצמיחה הבא

לאחר שמנית אפל חוותה נפילה מכאיבה בשווקים ממחיר של 700 דולר ל 450 דולר אין דבר חשוב לחברה ממנוע צמיחה חדש, ותשלומי המיקרו-פיימנט שמתרחבים במהירות וכל הטכנולוגיות שנוצרות מסביבם בצירוף מטבע של אפל  או סמסונג שיסב לה חסכון בעמלות ורווחים מהפרשי שער על ידי תוכנות  ALGO TRADING  מוליכים אותה במהירות להכרזה על המטבע שלה הapp שיתקבל כמובן בחנויות ה apple store ויהפוך למטבע  נפוץ וסחיר, וכך תעשה גם יריבתה samsung  עם המטבע    SAM

מותק ,הבנקאות המסורתית מתכווצת והפוליטיקאים נלמים בכוחם והשפעתם

ברור לחלוטין שמעבר תאגידים בין לאומיים לשימוש במטבע משלהם יפגע בבנקאות העולמית ויקח לה את השמנת, הלא הם לקוחות הריטייל  retail  שמהם הבנקים מפיקים את כל הרווחים, מה גם שמתן הלוואות בנקאיות על ידי התאגידים ללקוחות קטנים אינו מסוכן, ובצירוף העובדה שבקופות הגופים הללו יושבים מאות מיליארדי  דולרים פנויים הרי שהם צפויים להגדיל את רווחיהם על חשבון תעשיית ההלוואות הבנקאית המסורתית. ומכיוון שהבנקאות המסורתית זאת שמשחדת את הפוליטיקאים והם מצידם מגינים עליה במשברים תפגע  הרי שיפגע גם כוחם של הפוליטיקאים ויירד .

והמעגל יושלם כשחברות הבין לאומיות יפרקו מתוכן את המדינות הריבוניות וישאבו אותן לקרבן  – הצדק הפואטי תמיד מתבצע גם אם האא מאוחר .

נהנית עשה לנו לייק או SHARE

 

הכתבה בחסות חצובת הטרפז – חצובת הצילום הטובה בעולם לצילום סלפי, צילום סרטי יוטיוב עצמיים,  צפייה בטלויזיה בטלפון בכל מקום ועוד מספר רב של שימושים – המוצר הטוב בעולם (לא נהניתם מהמוצר תקבלו את כספכם בחזרה )

https://trapez.cashcow.co.il

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

 1. הנושא של הביטקוין מעניין במיוחד, וכולל כמה נק' שלא הזכרת:
  1. בשנת 2040 תופסק "הדפסה"/"הטבעה" של ביטקוין. כך זה יגדיל את הביקוש, אבל גם יעצור את רמת האינפלציה שעלולה להיגרם.

  2. כבר היום, בכדי "לקבל" מטבעות ביטקוין, צריך לפענח משוואות מתמטיות סבוכות מאוד, שדורשות כח עיבוד מחשב גבוה מאוד, ולכן יש לא מעט משתמשים שחוברים יחדיו לקבוצות כח שכאלה, בכדי לפתור עוד ועוד חלקים מהמשוואה ולקבל יותר כסף. המצב הזה עלול להביא לידי כך, שרק תאגידים עם כח מיחשוב עצום, יוכלו לשלוט במטבע הזה בעתיד. והנה לקחת את המטרה הראשונית (המוצהרת לפחות), של הפיכת המטבע למטבע "של העם".

  3. לא רק מעט עסקים משתמשים במטבע זה, שהולך וצובר תאוצה (בחודש האחרון הוא כבר הגיע לערך של למעלה מ-150 דולר), ועד לאחרונה לפחות, הוא שימש כמטבע סחיר בעולם התחתון: עסקאות נשק, עסקאות סמים וכו'.

  4. מצד שני, יותר ויותר עסקים לגיטימיים משתמשים בו, ונראה שעד כה, למי שהזדרז לרכוש או לקבל תשלום בביטקוין (וגם לא יחכה יותר מדי, כי לדעתי השווי שלו לא יחזיק בגובהו הנוכחי לאורך זמן), יש רווח לא רע על השקעתו.

  בכל מקרה – הנושא של מטבעות סחירים של חברות מסחריות הולך להיות מעניין, לכל הפחות. האם זה "טוב ליהודים"? כנראה שלא. כפי שאין באמת תחרות בין הבנקים על גובה העמלות, אני לא מאמין שמאטבעות של חברות סחירות כמו סמסונג ואפל, באמת ישנו מבחינת גובה העמלות שנשלם. אם כבר אז להיפך – אנחנו כנראה נשלם יותר בסופו של דבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.