0

היכונו לגל טיהורים והטלת אימה במשרדי הממשלה כדי להסתיר את מצב הכלכלה

יו"ר הכנסת רובי רבלין טעה אנושות כשלחץ על נתנייהו להתחיל לדון בהכנת תקציב 2013 כבר בחודש יולי 2012 לפי החוק, ובכך חשף את סוד חולשת נתנייהו ושטייניץ, שהסתירו את גודל הברוך הכלכלי מהציבור לפני הבחירות המוקדמות.

ולכן למען יראו וייראו כל פקידי המדינה ושריה ומנכלי"ה, הוא לא יבחר שוב לתפקיד יו"ר הכנסת, ויועף מתפקידו ומחלומו להיות נשיא, זאת מכיוון שעמד בכללי המנהל התקין של הכנסת המחוייבת להתחיל לדון בתקציב המדינה החדש בחודש יולי, חצי שנה לפני הגשתו למליאה כדי שחברי הכנסת יתכוננו לדיונים ויגיעו מוכנים, ובכך פגע בדמויי הקואליציה המצליחה כלכלית, ולכן יודח קבל עם ותקציב חדש, כך מתחילה הקדנציה החדשה של "ממשלת נתנייהו החדשה"  בהטלת אימה על הפקידות השלטונית שלו  החל מיו"ר הכנסת ,למען תירתע פקידות מלדווח אמת לציבור על מצב הכלכלה.

הטיהורים  בממשלה ובמשרדים מתחילים

מנכ"ל הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שלמה יצחקי כבר הושלך מתפקידו  בדצמבר  2012 באמצעות הדואר האלקטרוני  בתום סיום חוזהו שהוארך 3 פעמים ברציפות למרות שלא נמצא לו תחליף מתאים, אחרי שטען לאשמתו  "שהאוצר משחק בנתונים לפני כל תקציב, ומפרסם תחזיות גבייה נמוכות  על גביית מיסים".

את עבודת הלמ"ס הגדיר " אנו עובדים כמו ברוסיה בשנות החמישים " וחשף באופן רשמי את העובדה שהממשלה סיימה את שנת 2012 בגרעון של 39 מיליארד שקל , וקיבע את המידע  הלוהט בתודעת הציבור שבוע לפני הבחירות, מה שגרם בפועל לצניחה של מספר מנדטים בקלפי בהצבעה למפלגת הליכוד-ביתנו, והמנכ"ל הבא של הלמ"ס שעוד לא מונה (אולם נבחר אדם בן 70  למשימה החשובה)כבר יידע שתמורת תפקיד חייו הוא חייב להבליט את הנתונים החיוביים, ולהסתיר את  הנתונים השלילים שפוגעים באמינות הכלכלית של הממשלה.

או למשל סגן מנהל אגף תקציבים באוצר  ירון אפשטיין הודח מתפקידו בפברואר האחרון כי אמר אמת, |לא בזמן הנכון ובמקום הנכון"  והתבטא בצורה שהגיעה אל אמצעי התקשורת המודרנים, גם הוא סולק באמצעות האי-מייל  זרועה הארוכה של  ממשלת נתנייהו לפיטורי עובדי מדינה בכירים ומוערכים שמפחדים לפתוח את האימייל בבקר מפחד שיפוטרו תוך הודעה לכל מחלקתם והקולגות להפסיק לשתף עימם פעולה החל מהבוקר שעה 08:00 ,כי הם הופכים לאוייב השלטון. אשמתו של אפשטיין היתה תדרוך כתבים בנתונים כלכלים מדוייקים וחומרתם, בניגוד לרצונו של מנהל אגף  תקציבים גל הרשקוביץ.

הציבור בישראל חי באפלת נתונים מוחלטת

כך למשל מחכים ברעדה פקידי בנק ישראל הבכירים להרכבת הקואליציה כדי סוף סוף לפרסם את מאזן בנק ישראל לשנת 2012, והמאזן יפורסם בקצה במועד הקבוע בחוק של תוך 3 חודשים מסיום שנת המאזן כנראה לקראת הדלקת נרות שבת אחרי פסח , משום שהפסדי הבנק גדולים מאד עקב שער הדולר הנמוך שהיה בסוף השנה 3.73  נמוך משערו בשנה שעברה 3.82 , מה שיגביר את הפסדי הבנק (עשרות מיליארדים) ועשוי להקרין על תפיסת דמותו הכלכלית של הנגיד והגיון מדיניותו, ולהצטרף לדיווח על גרעון הממשלה  (39 מיליארד שקל) מה שיכול לגרום לציבור לחשוב שמשהו לא תקין במדיניות הכלכלית , אם כולם מפסידים .

טכנית בנק ישראל יכל לפרסם את מאזנו לשנת 2012 כבר ב 01 לינואר 2013 משום שבניגוד ל"בנק למסחר" שנוהל על ידי אתי אלון בפתקאות ,כל המידע הבנקאי ושערי מטבע ואג"ח בבנק ישראל מוזנים למאזניו און ליין בגליון אקס-אל לצרך קבלת החלטות השקעה און-ליין.

נתונים כלכלים גרועים מלווים בספינים תקשורתיים -הלהיט של 2013

ברור לחלוטין שכל נתון רשמי שיפורסם על ידי הממשלה החדשה, משרדיה השונים, או שלוחותיה בזמן הקרוב, כבר יעבור בקרה ויוצמד לו הספין הנכון על ידי עשרות משרדי פרסום ותעמולה שכבר נשכרו על ידי הממשלה לדברר את "האוצר החדש" ,וכבר בימים האחרונים הופיעו סימני הספינים בעיתונים בקצב הולך וגובר .

גרעון פברואר 2013 של הממשלה עמד על 4.3 מיליארד שקל לחודש ,אולם מייד הוצמד לו הטיעון של החזרי מס גבוהים חריגים בהיקפם המעידים על העובדה שהעסקים הקטנים אינם מרוויחים ודורשים החזרי מס, אבל בהודעה כמובן לא פורט למי בדיוק ניתנו החזרי המס החריגים , ומאיזו סיבה, וינחש הקורא של הספרות הכלכלית .

כך למשל מסירות כלי רכב לחודש פברואר 2013 16,500  ירדו  ב 7 אחוז משנה שעברה, אבל גם להן הוצמד הספין על מסירות גבוהות בינואר 22,000 עקב הפחד מהמיסוי הירוק, למרות שמכירות ינואר עלו רק בגלל נפילה חדה במסירת כלי רכב בדצמבר  10,000 והסטת מכירות לינואר, באוצר לא למדו שאי אפשר לנהל כלכלה בספינים.

גם מכירת דירות לינואר 2013 נפלה ב 15 אחוז אולם גם אליה הוצמד הספין ש"הגבלות פישר עובדות " רק חבל שזה קורה באיחור של 4 שנים, ויתכן שהבועה מתפוצצת לאסוננו.

זה בדיוק מה שעשתה ממשלת נתניוהן בכל שנת 2012 כשהתעמרה בערוץ 10 , רק כדי שלא יחשוף את ערוותה הכלכלית, משום שמישהו בלשכת ראש הממשלה נבהל וחשב בטעות שהכתבים הכלכלים בערוץ קלטו את גודל התסבוכת  הכלכלית, והם מחזיקים במספרים מרשיעים, ופחד שיחשפו את הנתונים ערב הבחירות והעובדה היא שמספר ימים לפני הבחירות הסתיימה ההתעמרות כשנחשפו המספרים על ידי עובדי מדינה מסורים.

נשמח אם תשתף את הכתבה ותעשה לנו  SHARE  וLIKE   או תציע לנו חברות  – תודה

נהנית ספר לחבריך

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.