1

היום יום הזכרון לעסקים הקטנים-קווים לזיכרם של אוייבי המדינה

גנבים, מעלימי מס, נטל בירוקרטי על רשויות המס והמדינה, מקור הכנסה וטרף קל לעיריות, כך נתפסים העסקים הקטנים בישראל בעיני רשויות המדינה השונות, ואם לא היו בחירות בעוד שבועיים, הרי שאיש לא היה מתעניין בעסקים הקטנים בישראל כמו ב 65 השנים האחרונות, אבל העסקים הקטנים נפגעו כלכלית קשה מאד בשנה האחרונה, ולכן קצת אגו מסאג תעמולתי בכלי התקשורת הממלכתיים לפני הבחירות מנסה להעלים את עוולות הממשלה כלפי "הסקטור" כדי שמפלגת השלטון לא תפגע מהצבעת זעם של בעלי העסקים הקטנים.

מקהלות מזמרות של צבועים מדקלמות כבר שבוע בכל כלי התקשורת האלקטרונים תשבחות לעסקים הקטנים ומצביעות על חשיבותם למשק ולכלכלה ולצמיחה, אבל בפועל היום הוא" יום הזכרון לעסקים הקטנים" שנחנקים נכחדים ומחוסלים ביסודיות על יד כל רשויות השלטון בישראל באופן מאורגן.

קווים  לזכרם של העסקים הקטנים

רוב הציבור בישראל אינו שומע  בתקשורת על 450,000 עצמאים המפעילים עסקים קטנים המעסיקים בין עובד אחד ל 50 עובדים, אבל העסקים הקטנים בישראל מעסיקים 90 אחוז מהעובדים הפרטיים בישראל שאינם עובדים בממשלה או בארגונים ציבוריים, קרוב ל 1.8 מיליון עובדים, ואילו החברות הגדולות במשק מעסיקות רק 10 אחוז מכלל העובדים הפרטיים במשק, אולם ראשיהן ובהם כל 20 הטייקונים המוכרים לציבור מקבלים משרי האוצר קרדיט שיקרי קבוע על נחיצותם לכלכלה ותרומתם ליצירת מקומות עבודה, בשעה שהם המעסיקים הקטנים במשק . ובאותה שעה העסקים הקטנים סופגים לתוכם גם את כל מי שלא מצא את עבודת חייו, החל מבעלי גיל גבוה שפוטרו, ועד מוגבלים ונכים, עולים חדשים, ומעמד ביניים נמוך שחי מהיד לפה.

חלקם של העסקים הקטנים מעוגת האשראי במשק היא 10-15 אחוז,כשחלקו הארי של האשראי הולך לטייקונים וברובו ברמת ריבית נמוכה יותר מהריבית שמקבלים העסקים הקטנים, מפני שלבנק פחות נוח להתעסק עם 10,000 הלוואות של  200,000 שקל לעסק קטן בסך הכל 2 מיליארד שקל,כשאפשר לתת לטייקון במכה 2 מיליארד שקל ולחסוך ניירת מסמכים ופקידים מחד, ולהגיע לקוקטלים עם כל השמות המפורסמים שרואים בעיתון ובטלויזיה, ולהתחכך כתף אל כתף עם שועי  בוני  ורוזני הארץ.

זה נכון, העסקים הקטנים מעלימים כסף אבל כשהעסקים הגדולים משלמים מס ריאלי של 6-10 אחוז כחוק, איזה סיבה קיימת  שעסק קטן ישלם 25-30 אחוז מס ולא יהיה תחרותי, מה גם שלעסקים הקטנים אין קשרים במוסדות השלטון ואין לובי בכנסת, והם אינם יכולים להעסיק בני משפחות של חברי כנסת בשכר גבוה כבונוס לחקיקה אוהדת ומושחתת שמעניקה פטורים ממס, אלא במקסימום יכולים להציע משרות ברמת השכרהממוצע במשק של 8000 שקל שלא מהווה פיתוי לשום חבר כנסת משהו לקום עבורו בבקר, וגם על כך מס הכנסה קונס במס מוגבר בני משפחה העובדים באותו עסק בטענת תלושים פיקטיבים שכמובן אינה מועלית לעולם אצל בעלי שליטה בחברות בורסאיות ציבוריות שם התלוש גבוה פי 10.

גם המדינה שעומדת אחורי קמפיין העסקים הקטנים יחד עם בנק הפועלים אינה עושה שום עסקים עם העסקים הקטנים, ובישראל אין חקיקה מתאימה כמו בחו"ל המחייבת את הממשלה והרשויות לקנות 25 אחוז מהשירותים והסחורות מהעסקים הקטנים, מה שנותן להם בסיס או רצפה כלכלית, אלא להיפך בישראל יש פטנט נקרא פטור מחובת מכרז או -אנחנו עושים עסקים רק עם טייקונים ועסקים גדולים.

גם העיריות והרשויות כולן ללא שום אבחנה מוצצות את דם העסקים הקטנים בארנונות מטורפות בחוקים שונים ומשונים שמומצאים על ידי הפיקוח העירוני, הכל לצורך מתן קנסות כבדים לעסקים כשגדודי הפקחים העירונים לא הולכים לעסקים הגדולים מחוברים לעירייה שנותנת להם הנחות או הטבות, אלא כמו יתושי אנופלס מתסתובבים ליד העסקים קטנים יחד עם פקחי התנועה שמונעים מלקוחות לחנות ליד העסקים הקטנים ושולחים את הלקוחות לחנות חינם בקניונים של הטייקונים, ועל נתיבי תנועה ציבוריים שהורסים את המסחר ברחובות הראשיים של הערים ומחריבים את העסקים  הקטנים לא דברנו.

כשאתם שומעים ברדיו את הפרסום המאסיבי ל"יום הזכרון לעסקים הקטנים" ואת שמות כל מליצי היושר של העסקים הקטנים, או המספידים המפרסמים את שמותיהם ותואריהם וכמובן לא את שמות העסקים הקטנים ,החל מראשי עיריות, רשויות, פקידי מדינה, ארגונים, בנקים, אתה מבין את עומק הצביעות השלטונית בישראל, שבאה לפתור בעייה תעמולתית נקודתית 20 יום לפני הבחירות ,אבל כל אלו בכלל לא מבינים שמדינה לא יכולה להתקיים בלי עסקים קטנים והגרעון העצום שרק גדל מיום ליום ועוד יכפיל ויפול לבסוף על העסקים הגדולים והממשלה ויהיה העונש למדינה על אפליית העסקים הקטנים.

מחר יסתיים יום העסקים הקטנים ומה שישאר להם להתמוד עם 364 ימים של הוצאת נשמה על ידי הממליצים של היום

 נהנית עשה לנו LIKE או SHARE   נששמח שתציע לנו חברות

נהנית ספר ושתף את חבריך

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. "מקהלות מזמרות של צבועים" – אהבתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.