1

ההצגה הגדולה של " ועדת הכלכלה " בעניין "מתווה הגז", -לא דנה בנושאים כלכלים אלא בטחונים בלבד .

"ועדת הכלכלה" של הכנסת מתחזה השבוע ל "ועדת חוץ ובטחון " זאת מסיבה פשוטה, הרמטכ"ל ושר הבטחון לא רוצים לשקר לציבור בוועדת חוץ ובטחון על חשיבות הפן הבטחוני ב"מתווה הגז" לצורך העברתו בכנסת.

איך תתפס בציבור הודעת הרמטכ"ל על חשיבות "מתווה הגז" למדינה  ?

תארו לכם שהרמטכל ושר הבטחון מודיעים ביחד בפומבי בוועדת חוץ ובטחון שלמתווה הגז יש פן בטחוני חשוב, הרי שהציבור היה משתכנע בקלות מהרמטכ"ל (הדמות האהודה במדינה ) והמתווה היה עובר בקלות, אבל זה לא המצב והרמטכ"ל לא רוצה לשקר עבור תשובה או ביבי  – אז "ועדת הכלכלה" נאנסת לשקר את הציבור כי הצריך לשקר ולעשות את העבודה השחורה, זה הפרצוף האמיתי של הוועדה הזאת .

תמיד ימצאו שקרנים תמורת מחיר פוליטי הולם -הגזירת קופונים.

מסתבר שיש מתנדבים בכל המפלגות להעביר את השקרים עבור ראש הממשלה, בקלות  לא בוועדת החוץ והבטחון אלא ב"וועדת הכלכלה" שתעשה הפעם את העבודה השחורה עבור ועדת החוץ והבטחון ועבור ראש הממשלה ועבור הרמטכל ושר הבטחון.

"ועדת הכלכלה" לא מתעסקת במכוון בצד הכלכלי של המתווה –  כי זה בעייתי  ויחשוף את ההונאה .

העסקה הגדולה בישראל והחשובה זה דורות, בשווי 1000 מיליארד שקל  עומדת בפתח ועדת הכלכלה, וועדת הכלכלה בורחת כמו מאש מעיסוק  בצד הכלכלי של המתווה, וזה לא מעניין אותה, משום שאם יחפרו בניירות, תוך זמן קצר תחשף ההונאה והקומבינה שמאחורי המתווה, אם הוועדה תגלוש למספרים ונתונים.

כולם מכירים את הנתונים -אז למה להסתבך?

עשרות אנשים בציבור כבר מכירים את המספרים, במדוייק אך אסור שהציבור יבין ש "וועדת הכלכלה " היא הוועדה והמקום המושחת בישראל, אז יו"ר הוועדה "הבטיח מראש לראש הממשלה "שלא יכנסו לקרבי המתווה ,ולצד הכלכלי שלו, ואיש לא יברר כיצד הפקידים הבכירים שעוברים כמו זבובים לעסקי תשובה, קבלו את ההחלטות הגורליות -זה בעייתי ולא זאת המטרה  .

הבטחון הוא מפלטו של כל שרלטן ,והוא ראש הוועדה משתף פעולה עם השרלטנות הבטחונית ועם הקומבינה של ראש הממשלה . .ואפילו הבטיח לו שיעסוק רק ב"פן הבטחוני".

מחירי החשמל עומדים לעלות ב 5 אחוז בשנה עקב שיטת ההצמדה (בוועדה לא מתעסקים ביוקר המחייה)

בשורה האחרונה, כבר מינואר 2016 מחירי החשמל הולכים לעלות ב 5 אחוז בשנה, עוד מיליארד וחצי שקל הוצאה על חשמל, הציבור כבר משלם על החשמל 40 אחוז פרמיה, והכסף הזה יירד מרשתות השיווק  הקמעונאיות, והן כבר התחילו ליפול בקצב של אחת ביום ,וזאת רק התחלה .

זה לא מעניין את ועדת הכלכלה, כי "ועדת הכלכלה" עובדת עבור הטייקונים, ועבור המפלגות שיושבות בשולחן וכל אחת רוצה איזה ביס .

את "ועדת הכלכלה " לא מעניין שמחירי הגז בישול, בדיוק כמו מחירי הגז הטבעי, גם הם ירדו ב 70 אחוז, אבל מחירי הגז בישול בישראל לא ירדו כי "ועדת הכלכלה" עובדת עבור הטייקונים, ועבור חברות הגז כמובן – לידיעת מצביעי מפלגת העבודה שדואגת לבוחריה .

"מתווה הגז"  עסקה מוסכמת מראש כבר חודשים בין הקואליציה והאופוזיציה – לא להתבלבל עם המציאות  רק מפלגות  ועסקנים ירוויחו (משבר המים).

בניגוד למוצג בציבור כבר חודשיים, לוועדת הכלכלה אין שום יכולת לעצור את "מתווה הגז" ולכן אסור היה למתווה בכלל להגיע בכלל לועדה וראש הוועדה היה אמור להעבירו לועדת חוץ ובטחון כדי שישקר הרמטכ"ל , אבל ההצגה לציבור חייבת להמשך, כאילו שיש כאן 2 כוחות אחד טוב, ואחד רע ככה מרויחים רק מטוב ורע .

יו"ר הוועדה מטעם מפלגת העבודה ש"כאילו " מתנגדת ל"מתווה הגז" ,מסרב לגעת ב "פן הכלכלי " של המתווה, משום שהציבור ירוויח חשמל זול אם תתברר האמת, וכך עדיף שהמפלגות ירוויחו מהמתווה, כיבודים, גובים, חוזים לעסקנים ,בדיוק כפי שקרה ב"משבר המים" גם הוא היה בטיפול "ועדת הכלכלה" שהביא להקמת 54 תאגידים כמובן על חשבון הציבור  . זה פרצוף הוועדה

איש לא שואל שאלות קשות ומביכות על הנתונים הכלכלים .

באמריקה יש שימוע, וכמה שאלות פשוטות היו מציגות את ראש הממשלה לקלס, אבל זה לא יקרה כמובן, כי תפקיד הוועדה הוא  לאשר החלטות ממשלה והיא סתם חותמת גומי ומסלקה פיננסית של קומבינות בין מפלגות , ולא גוף שתפקידו לדאוג לציבור או ליוקר המחייה, למי שלא הבין זאת עד היום .

ברור שלצורך העברת המתווה מפלגת העבודה ושאר החברים בוועדה קבלו אתנן גדול שעדיין לא ידוע, בדיוק כמו כל מי שיושב בצידי השולחן, והמיליונים זורמים בחסות משרד האוצר, ומוכן להזרים לכל חבר כנסת 20 מיליון תמורת הרמת אצבע לצורך קידום אגנדה,  עוזר שלישי פרלמנטרי, ומחלק מיליונים לעמותות.

מי איים ללכת למשטרה ומנטרל גישה לכל מידע כלכלי או ברור כלכלי?

מי לא זוכר את כל האיומים של יו"ר הועדה על חשדות בפלילים מצד ראש המשלה ושטייניץ?, הכל דיבורים, הרי אם לא בודקים היבטים כלכלים ? איך אפשר לאיים בחשדות פלילים – הכל דיבורים , ובצד הבטחוני אין אלממט פלילי, הכל עובר חלק .

תקדים מסוכן  ל"מתווה הסאב פריים"  שיחתוך בקרוב את הפנסיות ב 50 אחוז .

המפקח על הביטוח כבר הבין שהוא צריך לשתוק ,בשעה שמשחילים את "הלוואות הסאב פריים" לתיקי הביטוח והפנסיה של הציבור ומחלצים את הטייקונים, ואז תבוא שוב "ועדת הכלכלה", ותדון ב"היבט הבטחוני של הסאב פריים" , ואילו הציבור יאכל אותה שוב באבדן הפנסייה שלו..

נהנית עשה לייק וSHARE

הכותב : אבי זלינגר בעל הבלוג הכלכלי  : היום בכלכלה     http://econoblog.co.il/      בעל חברה לפטנטים וגאדגטים    Trapez

https://trapez.cashcow.co.il/   ,  למד במדרשת רופין –  עמק חפר במגמת פלסטיקה: עיבוד חומרים  פלסטים  ייצור בטכנולוגיות פלסטיות וניהול אנרגטי . ( היום תשובה אימץ את "מדרשת רופין המצויינת" והקים בה את "מכללת הגז הטבעי ".

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. "מסלקה פיננסית של קומבינות בין מפלגות" – אהבתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.