1

הארנונה לגני ילדים ובתי ספר 186 שקל לשנה ולמגרשי חנייה ומלונות 48 שקל

העיר תל אביב לא רוצה באמת  גני ילדים ובתי ספר ומוסדות תרבות בשטחה, אלא מלונות ומגרשי חנייה, תעיינו ב " צו הארנונה לשנת 2013 " של עיריית תל אביב( מצורף למטה), ואין עיוות גדול יותר שחושף את פניה האמיתיות של העירייה שמקשה בארנונה על גני הילדים  בתי הספר וההורים, ומקילה במגרשי חנייה רווחים, ומלונות בצו המשקף את מדיניותה האמיתית שחור על כחול לבן -צבעי הדגל כמובן.

וכל מי שרוצה להבין איך מתנהלים קשרי ההון שלטון ומתבטאים בהנחות ארנונה, שיביט בצו הארנונה ויבין שמי שמקושר משלם פחות ארנונה או כלל לא משלם.

משהו דאג להחביא את צו ארנונה לגני ילדים, לבתי ספר, ומוסדות חינוך ואומנות, וכמובן למגרשי חנייה בתשלום כמעט בסוף צו הארנונה הארוך, כך ששום אדם נורמלי אינו מגיע לשם, וצו ארנונה בניגוד להגיון לא מסודר לפי האלף בית,  אלא לפי ההסתרה האם ארנונה של 186 מטר לגן ילדים ו 48 שקל למגרש חנייה רווחי זה הגיוני או סדר עדיפויות מעוות ?.

כמה ארנונה משלם העסק של ילדכם ?

העסק שבו נמצא ילדכם שנקרא בית ספר או גן ילדים או מוסד חינוכי מוכר על ידי משרד החינוך משלם 186 שקל ארנונה למטר לשנה(נופל עליכם ) יקר יותר מבתי מלאכה או מפעלי תעשייה שמשלמים 151 שקלים למטר עד ל200 המטרים הראשונים, ולאחר מכן 83 שקלים למטר, וכבר עדיף  שהילד היה לומד במחסן עץ המשלם 92 שקלים למטר, ואם יעבוד בסטארט-אפ ישלם 151 שקלים, פחות מארנונה לגן ילדים.

בריכות שחייה לעשירים ולעם

חבל שהילד לכם לא לומד בשטח איזה בריכת שחייה פרטית שנמצאת במלון או במגדל דירות לעשירים, כי שם משלמים 48 שקלים למטר ועל הדשא ירוק 18 שקלים למטר זה המחיר לעשירים, אבל אם תרצו ללכת עם ילדכם לקאטנרי קלאב ציבורי, הקאנטרי קלאב כבר ישלם 167 שקלים למטר ארנונה, והמחיר יפול עליכם, וככה מבריחים את הבריכות הציבוריות מהעיר, הכל מתוכנן להקשות על המעמד הבינוני ולהיטיב עים העשירים במיסים.

עדיף ללמוד בבית מלון

בתי מלון למשל ישלמו ארנונה על כוכב אחד 54 שקלים למטר, ועל 5 כוכבים  113 שקלים לשנה לרבות בתי הקפה הנמצאים שלידם בריכות ומסעדות כי העיר מקדמת תיירות, וכך מפלים את המסעדות ברחוב שמשלמות ארנונה מלאה 340 שקלים למטר ואתם משלמים.

למה אין בתי קולנוע בתל אביב ויש אינפלציה של בתי כנסת ?

בתי קולנוע ישלמו למשל 136 שקלים למטר על 750 המטר הראשונים, ולכן רובם הגדול ברח מתל אביב ונסגר, כי מישהו בעיריה או במשרד הפנים " עוזר להם לברוח"  על ידי ארנונה גבוהה, וזאת חלק מהסיבה שהסרטים יקרים כל כך, כי משהו לא רוצה בתי קולנוע והתקהלויות בתל אביב, אבל למשל בתי כנסת ותלמודי תורה בכלל לא מופיעים בצו הארנונה, וכנראה משלמים אפס שקלים, ומי שמצטייר כ" מגן החילוניות  " בתקשורת, מקדם את הדת בתל אביב דרך הארנונה, ואמנם האירועים התורנים מתפשטים..כאש בשדה קוצים

שונאים הצגות תיאטרון ומחול וקונצרטים וריקודים

גם אולמות הההצגות, המחול, וקונצרטים סובלים מצו הארנונה, והם המקומות שבהם יש עינוגים לציבור שמחפש קצת הנאה, והם נאלצים להלחם על חייהם בעיר שמגדירה את עצמה " עיר תרבות "  שמקדמת  תרבות, חינוך ופלורליזם, אבל הכל בלוף עם ארנונה כזאת, ולמעשה רק האולמות הענקיים שבבעלות העירייה כמו "הבימה והקאמרי " שהם מעל 500 מטר שטח נהנים החל מ 500 מטר מתעריף של 54 שקלים למטר, וכך העיריה מקצרת את חיי  התרבות בעיר על ידי סעיף הארנונה, ומחסלת את עסקי התרבות הפרטיים  מקשה עליהם ושולטת בביקושים.

גם אולמות הריקודים עוד מקום התקהלות שמפר את הסדר הציבורי, והם משלמים  193 שקלים למטר לשנה, משהו רוצה שהבילוי יהיה יקר ותשבו בבית.

מכונות אוטומטיות מול סוחרים חיים

אבל יש דברים טובים, כך למשל " מכונות אוטומטים "  שמוכרות ברחוב פחיות או או זבל אחר לילדים כמו ציפס בשקיות משלמים  35 שקל למטר למרות הרווחיות העצומה, וכולם מדברים על הוצאת המכונות מבתי הספר, אבל לעומתם דוכן שמופעל על ידי חנות קטנה במרכז העיר ישלם 340 שקלים למטר פי 10 , על העובדה שהוא מעסיק מוכר חי ונושם שרוצה להתפרנס בכבוד.

והינה עוד הפתעה שטחי המעבר במרכזי קניות הגדולים ישלמו רק 62 שקלים לשנה  על שטחי המעבר שבהם מצויים דוכנים מרוויחים , ואיש אינו יודע אם דוכנים אלו משלמים ארנונה לעירייה וזה שליש מארנונה שישלם הגן ילדים, והקניונים הגדולים כמובן לא מופיעים בצו הארנונה.

עסקי החניונים פורחים בזכות הארנונה הנמוכה

בשעה שכולם מדברים על צורך בתחבורה צבורית בתל אביב ומיתון התנועה ב" עיר ההסטורית " ,הארנונה לבניין המשמש חניון בתשלום היא 47 שקלים בשנה, רבע מהארנונה על גן ילדים ומוסד חינוכי, ובבנין שבו יש חנייה אך הוא ללא תשלום מחיר הוא 40 שקלים למטר, מישהו מדבר על הצורך בתחבורה ציבורית ועידודה, אך בצו הארנונה פועל הפוך לחלוטין מהדיבורים ונותן את מקסימום הטבת הארנונה למזהמים את אוויר והעובדים בשחור.

גני ילדים,בתי ספר יסודיים, מוסדות להשכלה ולהכשרה מקצועית =186 שקל לשנה

כשראיתי את המספר 186 שקלים ארנונה למטר לשנה במוסדות חינוך ומוסדות להשכלה גבוהה ,חשבתי שאני נופל מהכיסא, זאת  המדיניות האמיתית של העירייה ,מסתבר שמישהו לא באמת רוצה חינוך ותרבות  בעיר או במדינה , והוא תקע לחינוך ולתרבות כמעט את הארנונה היקרה ביותר, ובכך מגביל את תפתחות החינוך והתרבות החינוך והאומנות, ואם יש הוכחה מוצקה יותר לגישת המדינה או העיריה לחינוך תרבות היא כאן, כחול על גבי לבן בצו הארנונה (למטה).

בתי ספר הם לא עסק, הם לא מייצרים תזרים מזומנים רווחי, הם לא מייצרים רווחים, ואין כאן טייקונים, והם רק מסבים הוצאות לעיריה, ולכן המדיניות היא להגביל את התפתחותם, וכל מוסד חינוכי אחר דרך צו הארנונה

חניונים משלמים 52 שקלים למטר ומוגדרים כקרקע תפוסה

בסוף צו הארנונה כמו בכל מסמך ממשלתי מסתתר הליפתן מסתתר מחוסר ברירה , והוא שהחניונים ברחבי העיר שהם סופר רווחים

משלמים רק רק 51 שקלים למטר, שליש המחיר אותו משלם גן ילדים או בית ספר היסודי או מזיאון  או המכללה לחינוך למרות שרובם עובד בשחור .

אולי המשטרה שחקרה את "פרשיות חניונים" לא הבינה בכלל את העסק וצריכה לבדוק מדוע החניונים משלמים ארנונה נמוכה כל כך, שליש מבתי ספר שאינם עסקים ,למרות רווחי העתק שהם מגלגלים בחלקו בשחור, כשהמרווח הזה מאפשר תשלום שוחד באופן נדיבה לדל דורש וממומן בארנונה זולה הכי זולה בצו הארנונה.

 

צו הארנונה לתל אביב 2013

http://www.tel-aviv.gov.il/Download/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%98%D7%AA%20%D7%A6%D7%95%20%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%A0%D7%95%D7%A0%D7%94%20%D7%9C%D7%A9%D7%A0%D7%AA%202013.pdf

נהניתם עשו לנו לייק וספרו לחבריכם

בקרוב אני כותב ספר דרך HEADSTART.co.il  תזכרו את השם שלי, ואשמח אם תתמכו ותעזרו לממן סיפורים יפים

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.