6

האסון של נתנייהו: ארצות הברית הפכה ליצואנית נפט ואינה זקוקה לשוטר הישראלי.

כל הפרשנים הביטחונים המתלהמים בישראל לא שמו לב לעובדה שארצות הברית הפכה השנה ליצואנית נפט לראשונה משנת  1970, וזה גרר שינוי מרחיק לכת במדיניות החוץ שלה.

אמריקה חוזרת לתקופת הבדידות המדינית, ועתה איראן יכולה לחסום את " מיצרי הורמוז "  לתנועת מיכליות נפט וכלום לא יקרה,למעט גול עצמי, וזה יותר גרוע לאיראן מפצצת אטום אמריקאית מושלכת עליה, והמומחים למזרח התיכון ימשיכו להסתכל במראה האחורית ולהתרפק על מה שהיה .

ואילו ישראל במקביל איבדה את מעמדה המיוחד כשוטר הישראלי  או מישמר הגבול האמריקאי במזרח תיכון,  וגון קרי בא לכאן להסביר לאבו-ביבי  ואבו- מאזן שהם צריכים ללמוד להסתדר אחד עם השני לקנות את עודפי נפט אמריקאי תוך 9 חודשים .. ואחר כך גם תבוא חיטה מהונדסת אמריקאית.

ההטעייה האמריקאית הענקית

כשנתנייהו ינאם בפאתוס באו"מ על הסכנה האיראנית לעולם, כל הבלופרים האמריקאים והרפובליקנים שתמכו בו והשתמשו בו במשך שנים כהטעייה ושיסוי  במסגרת חתירתם לעצמאות נפט אמריקאית יצחקו, משום שעל הדרך במסגרת המשוואה  " כספי הנפט -מממנים את הטרור "  הם גזלו את כל משאבי הנפט של הטרור לעצמם לצרכיהם כלכליים ושולטים בהם, וכבר אינם זקוקים לישראל.

במספר מהלכים צבאיים מתוכננים בשיטתיות ובהטעיה למיגור הטרור, ארצות הברית השתלטה תוך 10 שנים החל משנת  2003 על הנפט העירקי ושולטת בו לחלוטין, ובנוסף מוטטה את משטר קדאפי והעניקה את הנפט שלו מתנה לאירופה, קונטרה לרוסיה  .

אמריקה חיכתה לשווא  3 שנים לשטות ישראלית של תקיפת איראן והסתבכות ישראלית כוללת, כדי להשתלט במכה השניה על הנפט האיראני ולחמוס  גם אותו,  אולם האיראנים ברגע האחרון לאחר מספר חודשים של סנקציות אמריקאיות רכות הבינו את המלכודת  שמכינים להם האמריקאים דרך הישראלים, והתקפלו כמו ילדי כיתה א ,כשהבינו איזה גורל מחכה לבם אם יתעסקו עם אמריקה שתמיד מנצחת גם כשהיא נראית חלשה ומובסת, אבל מעקמת לך את היד באופן לא צפוי ,וקוברת שליטים ערבים בשלשות .

אם נתנייהו באמת מומחה לארצות הברית והיה נוסע לדקוטה, היה מגלה ששדות התירס האין סופיים הפכו לשטחי קידוחים לנפט וגז, ועתה מה שמעניין את אמריקה כרגע הוא להסיר את מגבלות יצוא הנפט שהושמו ב 1973 על ידי הקונגרס בתקופת משבר הנפט, ולהציף את העולם בנפט אמריקאי כדי שלא יוריד יותר מדי את מחירו בארצות הברית,  ולכן הרפובליקנים צריכים את אובמה, וצריכים שקט בעולם.

אמריקה ייצואנית נפטבלומברג

http://www.bloomberg.com/news/2013-06-18/americans-exporting-more-oil-first-time-since-70s.html

כשאמריקה מוכרת נפט לייצוא, היא זקוקה לשלום בעולם ולשווקים נרחבים, ואת זה עוד לא גילו הפרשנים בישראל שלא מבינים עדיין מה קרה לאובמה?  ולמה הוא מתקפל? , מתסמרטט, ומוותר לרוסים, ואת מי משרת אובמה אם לא את הרפובליקנים תומכי נתנייהו שרוב הנפט באמריקה נמצא במדינות בהם הם שולטים( טקסס ויומינג דקוטה)  והם המעוניינים הגדולים ביצוא הנפט.

הפרשנים הישראלים טועים כבר שנים .

הפרשנים הישראלים לא הבינו את גודל מהפכת הנפט שעברה אמריקה ב 5 השנים האחרונות כשהיא הפכה ליצואנית נפט, ומשמעות הצעד הזה שמשבר נפט  במזרח התיכון כבר לא מסוגל להאיט את קצב הצמיחה בארצות הברית.

השגת עצמאות אנרגייה מאפשרת לארצות הברית לנהל משק אוטרקי לחלוטין שאינו תלוי בשום מדינה בעולם או בתלות במעברים ימים אסטרטגים כמו " מיצרי הורמוז " ששלטו על 30 אחוז ממעבר הנפט במפרץ הפרסי, ועתה תלותם של קטאר והנסיכים הסעודים בארצות הברית גברה והתלות התהפכה ועתה ישראל  "נושאת מטוסים אמריקאית " ששמשה מסדרון אווירי לתקיפה בעיראק ובכווית, כבר אינה נחוצה אסטרטגית .

הפרשנים הישראלים אינם מבינים את פשר התנהגות אובמה בשנה האחרונה, ומשום שעתה תפקידו מספר אחד של הנשיא הוא למצוא שווקים למכירת הנפט של חברות הנפט האמריקאיות שרובן בשליטה רפובליקנית כדי לבסס את הצמיחה האמריקאית ולהרחיבה, ולכן הרפובליקנים שותקים כמו דגים,  ולא ימחאו הפעם כפיים כי המטרה הושגה.

הטעות הרוסית האדירה

רוסיה כרגיל נפלה בפח האמריקאי בגדול כשלא הבינה שני תהליכים עולמים :  הראשון שיטת חיפושי הגז בפיצוצים קרקעיים שהומצאה בארצות הברית FRACKING  שיצרה היצע אדיר של גז שהוריד את מחירי הגז הנוזלי  באירופה מ 8 דולר ל 3.5 דולר והקטין את מחירי שיווק הגז הרוסי בצורה משמעותית ופגע בכלכלת רוסיה במכה איומה, ההיצע  יוצר תחרות לקרטל הגז הרוסי ששולט באירופה, ולכן רצו הרוסים למנוע את הגעת הגז הישראלי לשווקים באירופה ולהוזיל מחירים, והעדיפו להעבירו למזרח הרחוק בהסכם עם DAIWO .

הדבר השני שהרוסים לא הבינו היה שחיסול המשטר העירקאי ומשטר קדאפי  יביא לשליטה מוחלטת של  ארצות הברית ואירופה ביתרות הנפט הללו לשימושם ולקניית נשק אמריקאי ותוצרת אירופית, מה שיחזק את כלכלות אירופה ואמריקה.

זאת הסיבה שרוסיה מסייעת בפתיחת חזית חזית חדשה ביחד עם סוריה מול ישראל באמתלת עזרה לסורים, אבל הסכסוך הזה כבר לא מנעניין את האמריקאים לחלוטין, והגדרת פוטין כמנצח היא אשלייה מרירה, כי בפועל אמריקה מעוניינת במכירת הנפט והגז העודפים שלה על חשבונה של רוסיה, והשאלה מי מנצח ברורה לחלוטין -כמובן אמריקה .

התלות האמריקאית במזרח התיכון הסתיימה

בישראל עדיין מסרבים לעכל שאמריקה הוציאה את השוטר הנאמן שלה במזרח התיכון לגמלאות אפילו בלי הודעה באימייל, זאת אמריקה שהחליטה על הנהגת שלום אמריקאי לצרכי מכירת קוקה קולה, דלק ,וחטיפים , ומי שמעמוד בדרכה ימחץ זה נקרא PAX AMERICANA     או " שלום בסגנון אמריקאי  " ולכן גון קרי כבר כאן .

נהנית ספר לחברך ועשה לנו לייק

בקרוב אני מוציא ספר בנושא אחר בהוצאת HEADSTART.CO..IL    ואשמח לתמיכתכם

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

6 Comments

 1. הניתוח הזה לוקה בקוצר ראות לדעתי:
  שיטת ההפקה החדשות לא פותרות את בעיית הנפט לטווח ארוך או בינוני.
  רוב הנפט עדיין נמצא במזרח התיכון.
  מחירי הנפט הם גלובליים. אם חסר נפט כתוצאה ממלחמה במזרח התיכון, מחירי הנפט בקליפורניה יעלו גם כן תוך שניה, ועל כך לארה"ב עדיין יש אינטרס במזרח תיכון יציב שישראל היא עוגן מרכזי בו.

  ובנוסף:
  "משק אוטרקי לחלוטין.." מאחר הכלכלות המודרניות כבר לא מבוססות על יצור טרקטורים ולחם, לקרוא לארה"ב משק אוטרקי זה לא ממש רציני. ארה"ב מיבאת ומיצאת חומרי גלם בהיקיפי ענק. הכלכלה והחברה האמריקאית לא היתה אפילו דומה למה שהיא היום בלי זה.

  FRACKING לא מבוצע באמצעות פיצוצים אלה באמצעות לחץ הידראולי.

 2. שאפו על הפוסט …….

  הבנת משהו ( בכללי , גז /נפט ארה"ב ) שפה לא ספרו ושמו לב בכלל ( ביחוד בכל הנוגע לשאלה האם לייצא גז וכמה ) . זוהי נקודת ציון / מפנה קריטית ביותר .

  לגבי הניתוחים ההיסטוריים , רחוק אני מלראות עין בעין תובנותיך אילו , אבל רק על הגילוי הזה , שיחקת אותה בסקור יפה .

  תודה

 3. אתה יוצא מההנחה שהטענה של אל-קעידה נכונה, והטרור המוסלמי נגד ארה"ב נוסע בגלל שוד הנפט והתמיכה בישראל.
  ההיסטוריה מראה שהטרור נגד ארה"ב החל עוד במהפיכה האמריקאית, (מהווה את הסיבה שארה"ב הקימה צי, בכלל).
  האם אובמה מאמין בכך? האם זה קלף אמיתי? נראה..

 4. האמריקאים החליפו את המטבע שלהם לנפט,הנפט בעצם היה המטבע האמיתי כל
  הזמן(לאורך זמן האינדיקציה הטובה ביותר לשיעור ההחלשות של הדולר)אבל עכשיו השליטה בו חזקה יותר ואולי עתה ירדו הוצאות הביטחון של אמריקה.

 5. העיקר שביבי הולך לקשקש עוד קצת שטויות באמריקה שאף אחד לא קונה חוץ ממנו ועדת מאמיניו הישראלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.