0

האם צינור גז מסחרי הוטמן מתחת לטיילת החדשה בתל אביב במסגרת ה"שיפוצים".

טיילת תל אביב המחלוקת בהקמת הטיילת החדשה בחוף תל אביב " מקבלת תפנית חדה בראיון עם מנכ"ל סופרגז שמסיר חלק מהלוט, כשמסתבר שמתחת לטיילת החדשה בחוף הים ששופצה במהירות בחורף, או באיזורה, או בכביש לידה, כנראה נטמן בחשאי צינור מסחרי של הולכת הגז הטבעי המרכזי בתל אביב בלחץ של 14 אטמוספירות. .ׁ( הראיון עם מנכ"ל סופרגז על הציהור שהוטמן למטה )

צינור הגז יעביר את הגז מהים לחלוקה מסחרית למלונות, פיצריות, מכבסות, מסעדות ובתי חולים ושאר צרכני גז גדולים שכיום מקבלים גז בבלונים או מיכליות גז. (כתבה הראיון למטה)

יתכן שהטיילת החוף החדשה היא בכלל שכפ"ץ -שכבת פיצוץ " רמפת הגנה נגד הדף הפיצוץ של צינור הגז"  שתגן על המתרחצים בחוף מפטריית האש וההדף בתקלה, ולכן חוזקה על ידי טריבונות בטון ענקיות, ואף מסלול אופנים תחתון נסלל תחתיה כדי להרחיק את ציבור המתרחצים מצינור הגז המוטמן אי שם ליד הטיילת על ידי הקטנת רצועת החוף ב 8 מטר, כדי לייצר " טווח בטחון מינימלי "  מ" רצועת ההצתה  " מינימום 25 מטר  לפי החוק .

 

להיכן נעלם " התסקיר הסביבתי " בביצוע העבודות?

ציבור הגז הטבעי בלחץ גבוה שהוטמן, יוצא מתחנת הקליטה הימית בתחנת חשמל רידינג, ומתפצל כנראה בשדרות  בן גוריון מזרחה לכיוון בית חולים איכילוב, ויורד ודרומה לכיוון שדירת בתי המלון והמסעדות לאורך כל חוף הים והטייילת החדשה..

שופטת בית המשפט המחוזי שעצרה את העבודות העצומות בחוף הים באפריל ביקשה מהעירייה להגיש " תסקיר סביבתי "  ודו"ח מומחים ולבצע שיתוף ציבור מקיף, ואם אכן נקבר מתחת לטיילת החדשה או סביבתה או בכביש הסמוך צינור הגז הטבעי המרכזי  בתל אביב (כמופיע בכתבה למטה)  הוא יאלץ להופיע  בתסקיר הסביבתי , וזכות הציבור לדעת (זצ"ל).

העובדה שבתוכנית בניה עירונית בהיקף כספי של 150 מיליון שקל לא צורף והופקד "  תסקיר סביבתי " של מומחים, בשעה שתוכנית הטמנת צינור הגז בהיא וודאות בקרבת חוף הים, שהוא סביבה רגישה מאד לתשתיות, רק מחזקת את התחושה שמישהו מנסה להסתיר משהו, ויתכן שמתבצע פה מהלך של הטמנת צינור הגז בשלבים שונים שקטים וחשאיים, לפי ההזדמנויות בשטח.

כתבה אחת בעיתון דה מרקר

כתבה אחת בעיתון דה מרקר ( מופיעה למטה) מיום 15.03.12  מספרת סיפור שכנראה איש מהנלחמים הרבים על שמירת חופי הים של תל אביב במאבק ובהפגנות שהיו בשנה שעברה לא ידע , אבל בפירוש היקשה את הקושייה והיא : מדוע השיפוץ הטיילת החדשה נעשה ללא " תוכנית ותסקיר סביבתי"  ובוצע במהירות אדירה בחורף.

הכתבה מסבירה את היגיון בהסכמה להפסקת העבודות באופן מיידי באפריל ללא התנגדות עיריית תל אביב, שהיא הארגון הלוחמני  המקצועי בישראל בבתי המשפט על זכויותיה, שיודעת לגרוס כל מתנגד לתוכניותיה בקלות, באין סוף משאביה, ונלחמת מול כל חייב בכל הערכאות המשפטיות הקיימות ללא רחמים וללא הפסק.. וכאן העירייה כנראה מחפשת שקט תעשייתי.

מה יהיו הסדרי הבטחון ב" מסדרון הגז " ברציף הרברט סמואל והטיילת ?

פיצוץ צנור גז ראשי סמוך לטיילת או מתחתיה יגרום להתפוצצות משנה של מיכלי הדלק של מאות כלי  הרכב שיהיו ליד הצינור ולפקקי תנועה ענקיים, וכך מאות תיירים בחוף הים מרוחים עם שמן שיזוף יטוגנו למוות כמו ברבוניות במחבת מגל ההתפוצצויות שיאבד שליטה.

העברת תשתית גז בלחץ נמוך, בינוני ,או גבוה, בצינור לאורך חוף הים במסגרת השיפוצים מחייבת לפי החוק שמירה על " מרחב מוגן הצתה "  ומרחב מוגן התפוצצות "  ו " רצועת הצתה " כשמם הם, בטווח של 25-100  מטר מהצינור מסומנים ומשולטים כחוק.

לא צריך להרחיק עד סורייה במשחק עם גז, האם יאסר העישון בחוף הים ? האם יאסר העישון במרחב הצינור ב" טווח הבטחון "  בטיילת הרברט סמואל ? האם תאסר הנסיעה ברכב בתוואי הצינור, ומה יקרה אם משהו ישליך סיגריה בוערת לרצפה ?.

האם מישהו ידליק לחברתו האהובה סיגריה באחד הפאבים באיזור הסמוך לצינור או בחוף הים, או על הטיילת, וכל האיזור יעוף באוויר, ומיד יוכרז אר"ן-ארוע רב נפגעים שידבר על פיגוע  לאומני,  כשאיש לא יבין שמדובר בצנרת גז שהוטמנה מתחת לטיילת והתפוצצה .

" שיפוצים בכבישים "  ו" שביתת מצילים פראית " הבריחו מתרחצים ועדי ראייה מהחוף.

בחורפים הקודמים 2011, ו2012 נחסמו כבישים רבים באיזור הטיילת בתל אביב לשיפוצים ארוכים ומתישים בתקופת החורף, שאיש לא הבין את טיבם, ומה עושים שם בדיוק הנדסית, כי זה לא נראה כמו שיפוץ אמיתי של כביש או שדירה או יצירת טיילת סטייל  "ריו דה זניירו" קופה קבנה -איפנימה -לבלון , משום שכך היתה אמורה להיראות רצועת החוף מול המלונות .

השיפוצים הללו מנעו מהרבה מאד רוחצי חורף קבועים תושבי תל אביב להגיע לחוף הים לשחיית בוקר החל מ 05:00-07:00 , ולאחר מכן לפתע פרצה  " שביתת מצילים פראית ומוזרה "  כשמספר חופים רב נסגר באופן לא הגיוני, ומישהו דאג להגבלות שעות הפתיחה של הים בבוקר, זאת בעיר השוכנת לחופי הים התיכון ועתירת תיירים.

כל זאת כשהחזקת עוד 24 מצילים זמניים  (6 סוכות הצלה)  הייתה עולה לעיריה לתקופת  4 חודשים של העונה כמיליון שקל בלבד, זאת בהנחה שמציל צעיר יקבל 10,000 שקל לחודש, אולם העירייה טענה שאין לה כסף למצילים, ואינה מאתרת כאלו? ונאסר עליה להעסיק מצילים בשכר גבוה על ידי משרד הפנים -טיעונים הזויים לטעמי  והבנתי כמקבל שירות.

קונספירציה או מציאות הזוייה ?

זה נשמע  כקונספירציה לא רעה, שכל הכוונה של חסימת הכבישים בחוף הים, ו" שביתת המצילים "  נועדו כדי להרחיק מקסימום ציבור מהחופים על ידי יצירת אי נוחות  בחנייה ובצפיפות בחופים, ולפנות את האיזור לעבודות נרחבות בחופים הסגורים,  עקב שביתת מצילים עם דגל שחור, ובכך להסתיר מהציבור את עבודות הלילה ב" השחלת צינור הגז  " שכנראה הוטמן בטכנולוגיה חדשה המגונה "טכנולוגיה אופקית  ".

ומשהו חייב לת תשובה בעקבות הכתבה מה הושחל שם בדיוק ? (למטה והצהרות מנכ"ל סופר גז " בדה מרקר )"  ואם מדובר בדמיונות מזרחיים או מערביים ?.

 שבירת התארגנות קבוצות המחאה בטיילת.

התארגנות קבוצות המחאה בנושא הקטנת חוף הים היתה צפוייה, אולם המטרה העליונה היתה לבנות את הטיילת החדשה והיפה בחורף במהירות, ולהציג לציבור הרחב מוצר מוגמר ויפה בקייץ  בגל יחסי ציבור מתואם , ובכך לשתק את גלי המחאה על הקטנת החוף ב 8 מטר, ובניית הטריבונות, ומסלול האופניים התחתון המוגן ברמפה אדירה , ואכן כך קרה בדיוק.

משהו צריך לקחת טרקטור ולחפור את שדרות הרברט סמואל לרוחבן, כדי לגלות מה באמת נטמן שם בחול, ואין כמו בומבה צור( תעלת בלאומילך) למשימה -תקראו לאפריים קישון או שהעניין יתברר בבית המשפט.

היכונו לפקקים בת"א: סופרגז תחפור צנרת גז טבעי

במרכז העיר

הכתבה בדה מרקר

http://www.themarker.com/dynamo/1.1664278

נהנית ספר לחברך ועשה לנו לייק

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.