0

האוצר מחביא 2 מיליארד שקל מתחת למוביל הארצי ב "קרן המוביל הארצי – איפה הכסף שלכם

אי שם במעבה האדמה בלב בקעת נטופה, באפלה וברטיבות שמתחת למוביל הארצי בין המשאבות מסתתרים 2.5  מיליארד שקלים  ב" קרן המוביל הארצי" קופה קטנה ששום פקיד באוצר לא מדבר עליה ולא שמעתם עליה מעולם.

כן  " יש דבר כזה ואפילו זאת חברה ממשלתית שתפקידה להחזיק את מניות " חברת צינור המוביל הארצי" ,  קוראים לה " נכסי המוביל הארצי " ושם בין המים הגועשים בלב האדמה ובין המשאבות המסתובבות  נמצאים 2.5 מיליארד שקל – אם שאלתם " איפה הכסף ",  גם  כאן המדינה מחביאה אותו עבור מקורבים ואתם תקבלו כרגיל את הצינור.

סערת המלחמה מנוצלת להפרטת מקורות

בקרוב מאד בסערת המלחמה בעזה תתחיל המדינה בהליכי הפרטת חברת מקורות – חברת הובלת המים הלאומית, שגם מניותיה יעברו לידי הטייקונים כדי שישלטו גם על מפעלי התפלת המים וגם על מערכת אספקת המים הלאומית וכך ייצרו מונופול מים אנכי שימרר את חי האזרחים, זאת בנוסף לרעיון שעדיין לא נס ליחו להפריט את תאגידי המים .

החברה הממשלתית שלא שמעתם את שמה  – " קרן המוביל הארצי נכסים"

http://www.gca.gov.il/NR/exeres/F98A8640-F31C-4919-A6F5-E9B4B11EC310

מי אמר שאין כסף ?הוא פשוט נמצא במאזן חברה ממשלתית ללא עובדים  וללא דירקטורים וללא מאזן שלא פורסם בשנים האחרונות באתר " רשות החברות הממשלתיות"  כדי להשכיח את קיומה של החברה הזאת ומאזניה הגדושים מצלצלים, אבל האינטרנט לא שוכח ולעיתים גם קבצי PDF ממשלתים בורחים לאינטרנט, אז לפני שלוקחים מיסים הינה 2.5 מיליארד שקל  על הרצפה (המקור אינו מתפרסם כי גיליתי מכרה זהב לנתונים משלתיים מוסתרים שאינני מעויין לחשוף כדי שלא יחסם  ( אים יש טעות בנתונים נא להתקשר לטלפון 052-8010967  ולשלוח מסמכים ואני מבטיח להתנצל ולתקן את הכתוב – אבי)  .

המוביל הארציאיפה מתחבא הכסף ?

מוביל המים הארצי הוא העורק הראשי של מפעל המים הארצי של מדינת ישראל, מתחיל מהכנרת ואורכו כ-130 קילומטר.

בניית "המוביל הארצי" החלה בשנת 1953, על ידי המדינה.  בשנת 1956- הועבר הביצוע (יחד עם אגף הביצוע של תה"ל) לידי חברת "מקורות ". לצורך בנית המוביל פותחו טכנולוגיות שאיבה והובלת מים בדרכים שונות כמו: תעלות פתוחות, צינורות, מנהרות ועוד. נבנו תחנות שאיבה גדולות שיעלו את המים מהכנרת מגובה של 212- מטר (212 מטר מתחת לפני הים), אל "אגם אשכול " שבבקעת בית נטופה בגובה 256 מטר, (הפרש גבהים של 468 מטר).

הוקמה התחנה "אשד כנרות" בטבח'ה (עין שבע) שבצפון חופה המערבי של הכנרת. תחנה זו מעלה את המים בתוך "צינור לחץ". מהצינור המים עוברים לתעלת הירדן הפתוחה החוצה בדרכה את הנחלים עמוד וצלמון . התעלה מביאה את המים למאגר צלמון והם נשאבים לגובה 147 מ', אל מנהרת עילבון המוליכה את המים לתעלת נטופה, שהיא תעלה פתוחה. תעלת נטופה מוליכה את המים למאגרי אשכול, שבקצה המערבי של הבקעה. במאגרים אלה שוקעים הסחופת והטין והמים מטוהרים לפני כניסתם לצינור הראשי. הצינור הראשי עשוי בטון ומוליך את המים לאורך 77 ק"מ עד לראש העין. לצורך מעבר המים בתוואי של הצינור הראשי, דרך גבעות שומרון ורמת מנשה, נבנו שלוש מנהרות.

הבנייה הושלמה בשנת 1964 והמוביל נחנך ב-10 ביוניב אותה שנה.

נתנייהו רצה להפריט את המוביל הארצי  וחברת מקורות כבר לפני שנים

המדינה לא ויתרה מעולם על הנכס היחודי המונופול הטבעי להולכת מים המכונה " המוביל הארצי " בשעה שמונופול הפקת המים במדינה והובלתם נמסרה לחברת מקורות ולכן המדינה הקימה חברה המכונה " נכסי המוביל הארצי " וחברה זו גובה דמי שימוש שנתיים מחברת מקורות על השקעות המדינה במוביל הארצי לפני 70 שנה והמדינה לא מוותרת למקורות על שקל אחד למרות שגם מקורות היא חברה ממשלתית בינתיים .

נתנייהו רצה להפריט את חברת מקורות והמוביל הארצי לפני שנים ולכן הוקמו בשלב ראשון לפני כן תאגידי המים העירוניים שיועדו להפרטה מהירה במסגרת "חוסר יכולתן של העיריות לנהל תאגידי מים ".כרגיל נתנייהו רצה להפתיע את הציבור בעובדה שכל משק המים הפך במכה אחת לפרטי לאחר מכירת מקורות , אותו מהלך המתבצע היום בשוק החשמל תוך הונאת הציבור כשחברת חשמל תמכר לגוף פרטי .

אולם התנגדות מפתיעה להפרטת תאגידי המים מנעה עד השבוע את מהלך הפרטת מקורות שכבר נמצאת בהליכים מתקדמים עקב גרעונות העתק של המדינה,  וחובות מקורות למעלה מ10 מיליארד שקלים .

מאזני המוביל הארצי מוסתרים מהציבור

איש אינו יודע בדיוק רב כמה כסף נמצא בקופות " קרן המוביל הארצי"  שלמעשה הינה שורה בבנק או במשרד האוצר, אך הכסף נצבר כמו שעון בקצב של כ 100 מיליון בשנה בקופה הקטנה, עמלה שמקורות משלמת למוביל הארצי בבעלות המדינה ושוב המים מתייקרים בלי שאיש מבין, והקופה מתמלאת בכסף כמו בעסקאות " הקרן הקיימת" .

סיכום

נכסי המדינה נמכרים לטייקונים בנזיד עדשים ומחירו של כל שירות שנמכר עולה אוטומטית ומוכפל והציבור משלם כפול כדי להעשיר מעטים וכולם שותקים, בכל מוסדות הממשלה והכנסת ,כי רוב מוחלט מקבל שוחד כדי לעצום עיניים ולהתעסק  בהתעסקויות וזוטות שאינן מפריעות לטייקונים .

נהנתם ספרו לחבריכם עשו SHARE

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.