7

האבטלה נמוכה ? חישוב פשוט מצביע על 30 אחוז אבטלה בישראל ולא 5.9 אחוז.

כ 10 אחוזי אבטלה סמויה כ300,000  עובדים חדשים ( 1 אחוז אבטלה = 30,000 עובדים)  נספגו ב 6 השנים האחרונות במשרדי הממשלה השונים והמגזר הציבורי וממומנים ישירות מתקציב הממשלה בתקציב של 18 מיליארד בשנה דרך העסקה ישירה, OUTSOURCING ,עמותות וקבלני משנה.

זאת  בשעה שבתעשיה הישראלית המפוארת לא נקלט אפילו עובד 1 בשנים האחרונות – מספרים לכם שהצמיחה במשק יורדת אבל לא מסבירים לכם מדוע ? הינה הסיבה איש לא מייצר כלום, כולם פקידים המועסקים במגזר הציבורי ובממשלה.

רק בישראל וברוסיה הסובייטית לפני התפרקותה היה מודל ייחודי מאד של אבטלה יורדת וצמיחה יורדת – ככל שיותר אנשים עובדים האבטלה יורדת והמשק צומח פחות .

הממשלה המעסיק הגדול במשק  -חבר מביא חבר.

מדוע  בעידן המחשב, האינטרנט, וההפרטה  ושירותי הענן נזקקו הממשלה והמגזר הציבורי לעוד 300,000 עובדים נוספים, זה מסביר מדוע הוצאות שכר של הממשלה מתנפחות בקצב מטורף פי כמה מהצמיחה והגרעון רק גדל.

למעשה רק הממשלה בישראל צומחת וקולטת עובדים, והממשלה היא סידור העבודה האידיאלי במשק למקורבים ובני משפחה חסרי עבודה כמו ברוסיה הסובייטית או בתקופת מפא"י דרך אבטלה סמוייה במשרדיה  והממשלה הקטנה היא למעשה הממשלה הרחבה בעולם..

בישראל האבטלה בשפל, כי האבטלה הסמויה בשיא אבל יש לכך מחיר הגרעון הממשלתי והוצאות הממשלה והמגזר הציבורי גדלות משנה לשנה ומתחרות עם התעסוקה בתעשייה .

מדוע הציבור לא מאמין לנתוני האבטלה שמפרסמת הממשלה ?

הציבור לא מבין גדול בסטטיסטיקות שמפרסמת הלמ"ס – הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אבל בתחושותיו הוא מרגיש שקיים פער גדול בין המצב בשוק העבודה למפורסם בסטטיסטיקה והוא צודק, אבל לא מבין כיצד הלמ"ס מבצעת בלופים בשירות הממשלה?  ככה זה עובד .

"מדגם הלשכה לסטטיסטיקה" מתבסס על 5 אחוז בלבד מכמות המובטלים האמיתים במשק  .

הלשכה המרכזית הלמ"ס סופרת במדגם שלה רק את " אחוז הבלתי מועסקים רשמית " מה שמכונה במכוון ובהטעייה על ידי הלשכה " אחוז המובטלים " המוגבלת רק לקבוצת האנשים הנרשמים בלשכת העבודה הממשלתית  כ" בלתי מועסקים " שחפשו עבודה רק דרך לשכת העבודה הממשלתית, והקבוצה הזאת מצהירה בכתב כי לא קבלה החודש תלוש משכורת מסודר או שעבדה במהלך החודש האחרון פחות משעת עבודה אחת .

קבוצה  קבועה  זו מונה  בסביבות כ 215,000  איש ומהווה  בסך הכל  כ5.9 אחוז מכלל העובדים הסדירים העובדים במשק כ 3.6 מיליון איש, העובדים עם תלוש שכר מסודר המופק עבורם ומשולמים עליו דמי ביטוח לאומי.(כל תזוזה קטנה במדגם משנה את הסטטיסטיקה הלאומית בפראות ).

לאן נעלמו עוד  2.1 מיליון איש מכוח העבודה בישראל? וממה הם חיים  ?

מכיוון שכוח העבודה בישראל מגיע ל 5.7 מיליון עובדים, ורק 3.6 מיליון מהם עובדים עם תלוש שכר מסודר, (כוח העבודה במשק הוא 63 אחוז מכלל העובדים ו37 אחוז אינם בכוח העבודה ) הרי שקיימת קבוצה של כ2.1 מיליון איש בוגרים בגיל העבודה שאיש אינו יודע אם היא עובדת? האם היא עובדת בשחור? או אם אינה עובדת ? ולאיש אין מידע על אותה קבוצה(הקופסא השחורה).

אותה קבוצה של 215,000 מובטלים רשמיים הנרשמים מהלשכה הם מדגם המהווה רק 10 אחוז בדיוק מקבוצה ענקית זו של 2.1  מיליון שאינהשאינה נמדדת אינה מדווחת ושאיש אינו יודע במה היא עובדת או אינה עובדת שאינה בכלל  " במדגם  הממשלתי "של האבטלה שממנו נגזרים הנתונים.

700,000 עובדים בשחור ללא תלוש = הכלכלה השחורה הטהורה

מומחים מעריכים את מספר העובדים גם בשחור וגם ללא תלוש ב 700,000  מתוך אותם 2.1 מיליון עובדים עלומים ככוח העבודה הכוללים  את אלו שאינם זכאים לדמי אבטלה לפי החוק וסיימו את זכאותם, או חסרי חשבון בנק, או נרדפי הוצאה לפועל,  הם אינם נספרים בסטטיסטיקה הממשלתית כעובדים או שאינם עובדים ואינם משפיעים עליה  והם בקופסה שחורה.

עוד 1.4 מיליון איש בעלי פוטנציאל עבודה נמצאים בקופסא השחורה,  חציים נכים אמיתיים  כ 700,000  נכים שאינם יכולים לעבוד מכוח נכותם .

אבל הסוד הגדול במדינה הוא אותם  700,000  עובדים  נוספים שקולם לא נשמע, כי הם נתמכים בשקט ובצנעה על ידי ביטוח לאומי ומשרדי הממשלה השונים ואינם מופיעים בכל סטטיסטיקה של אבטלה של הלמס למרות שהם חלק מכוח העבודה .

700,000 + 700,000+700,000  = 2.1 מיליון עובדים פוטנציאלים לא מדווחים

 כמה מובטלים יש באמת בישראל ? 30 אחוז

אם ניקח את האבטלה הסמויה שנקלטה במשרדי הממשלה כ 10 אחוז 300,000 עובדים ונוסיף עליהם את אותם 700,000 איש שנתמכים דרך מערכת ביטוח לאומי ומשרדי הממשלה בקצבאות שונות ,כבר הגענו למיליון אישהחיים על תקציב המדינה חלקם אינם קמים לעבוד כי הם מקבלים אוטומטית 2200 שקלים בחודש לקיום בדרכים שונות

מדוע אנחנו צודקים : למי ביטוח לאומי שמשלם 70 מיליארד שקל קצבאות בשנה ?

א. בפסטיבל העוני השנתי מספרים לכם ש22 אחוז מאוכלוסית המדינה הן משפחות עניות מדובר ב 400,000 משפחות שרובן רשמית אינו עובד  לכאורה כ 600,000 מפרנסים.

מספרים לכם שבמדינת ישראל יש כבר 900,000 ילדים עניים  מה שמחזק את המספר הראשון על 400,000 משפחות ללא מפרנס אחד או שניים.

העובדה היא ש37 אחוז מכוח העבודה במשק אינו עובד ,אבל חי ממשהו ומקבל ממשהו כסף כדי לחיות במינימום ומדובר ב 2.1 מיליון עובדים פוטנציאלים

כשתראו את ראש הלמ"ס או את שר האוצר תשאלו אותו למי משלמים 70 מיליארד שקל קצבאות ביטוח לאומי (כולל קצבאות זקנה) , אם יש רק 5.9 אחוז אבטלה  וממה חיים 2.1 מיליון אנשים שאינם עובדים רשמית .

ולמה לא סופרים בסטטיסטיקה הממשלתית  את מקבלי ביטוח לאומי וקצבאות מדינה שונות בגיל העבודה ?

נהניתם ספרו לחבריכם ועשו לייק.

 הכתבה בחסות זלינגר פטנטים  מפתחי ערכה לגילוי נזילות מים סמויות ומדי מים מזייפים

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

7 Comments

 1. אתה תוקע את החץ במטרה ואז מצייר עיגולים מסביב….
  רמה נמוכה של טיעונים והוכחות.

 2. תמשך אני אוהב את הכתבות שאתה מעלה ,נמאס ממיסים ריסוסים והפלרה שהאזרח יכול לספוג מצד גופים ממשלתיים

 3. יכול להרוויח עד רבע מהשכר הממוצע אם אני עובד – אבל בשביל מה לטרוח?
  בשביל 2 גרוש וחצי?

  חצי משרה זה בדר"כ עבודות גרועות ולא מקצועיות.

 4. זה כמו שאני אכריז בקולי קולות שהפיזיקאים טועים, ותאוצת הכובד של כדור הארץ היא לא 9.8 מטר לשנייה, כי אני מגדיר מטר ושניות באופן אחר ולפי ההגדרה שלי יצא שתאוצת הכובד של כדור הארץ היא 5 מטר לשנייה.

 5. אני לא יודע למי אתה מקושר אבל פשוט אל תפסיק!
  ברגע שהנתון הזה יוצא החוצה הכלכלה בארץ נופלת.
  נמאס מהלמ"ס

 6. 70 מיליארד שקל קצבאות WTF ???

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.